Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem

Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem 12.12.2019, 20:50, Kamil Garczorz 473 komentarzy

Arsenal zdołał ugrać jeden punkt w Belgii, dzięki czemu wygrał swoją grupę w Lidze Europy. Bohaterem Kanonierów okazał się Saka, który najpierw asystował, a później sam doprowadził do remisu.

Freddie Ljungberg nieco zaskoczył wyjściową jedenastką, a największą niespodzianką było ustawienie Bukayo Saki na wahadle w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. Tak prezentowały się składy obu drużyn:

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory - Carcela-Gonzalez, Bastien, Amallah, Cimirot, M'Poku Ebunge - Emond.

Arsenal: Martinez - Sokratis, Luiz, Mawropanos - Maitland-Niles, Willock, Guendouzi, Saka - Nelson, Lacazette, Smith Rowe.

Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce już w pierwszej minucie. Guendouzi padł na murawę po uderzeniu łokciem, ale jego reakcja wyglądała nie nieco przesadzoną. Po około 30 minutach gry byliśmy świadkami dość rzadkiej sytuacji, kiedy to arbiter, Ekberg, podyktował rzut wolny dla Standardu za to, że on sam zmienił bieg piłki po podaniu Carcela-Gonzaleza. Pierwsze 45 minut nie były najlepsze dla Mawropanosa lub Mawropulosa jak nazwał Greka jeden z komentatorów stacji, która transmitowała to spotkanie. Po kilkunastu minutach wybijając piłkę z pola karnego, podał do Carcela-Gonzaleza, ale na szczęście jego uderzenie nie sprawiło problemów Martinezowi. Później Grek po stracie piłki próbował naprawić swój błąd faulem. Bodart, bramkarz Standardu miał zdecydowanie więcej pracy niż Emi Martinez, czterokrotnie dobrymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw na rzut rożny sparował strzał Smitha Rowe'a, później z bliskiej odległości próbował go pokonać Saka, ale trzeba przyznać, że przy tej próbie kąt był bardzo ostry. Tuż przed końcem znów obronił uderzenie Saki oraz poprawkę Nelsona.

Od mocnego uderzenia drugą część meczu rozpoczęli gospodarze. Dwie minuty po rozpoczęciu piłkę w bramce Martineza umieścił Bastien. Piłka po jego strzale odbiła się ręki Sokratisa i zmyliła golkipera Arsenalu. To piłkarzom Standardu dodało animuszu i próbowali podwyższyć wynik. Ta sztuka udała im się w 69 minucie. Amallah zwodem w polu karnym uwolnił się spod opieki obrońców i oddał strzał, a piłka po drodze do bramki odbiła się ręki Mawropanosa. Po greckich rykoszetach zdobywali bramki gospodarze. Widząc co dzieje się na boisku, Ljungberg postanowił wezwać posiłki. Na boisku pojawili się Chambers i Martinelli, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem Aubameyang. To trochę pobudziło londyńczyków i po niespełna dziesięciu minutach było 2-1. Po dośrodkowaniu Saki piłkę głową do bramki skierował Lacazette. Po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 2-2. Po ładnie rozegranej akcji z Martinellim, Saka uderzeniem zza "szesnastki" skierował piłkę do bramki.

Trudno się nad tym meczem rozwodzić, a kibice powinni o nim jak najszybciej zapomnieć i spróbować się nastawić pozytywnie przed kolejnym starciem. Arsenal wygrał swoją grupę, ale wygrał zaledwie trzy spotkania, ostatnie wyniki to dwa remisy i porażka.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.12.2019, 19:10

@simson16: niestety nie umywa się do starych produkcji Scorsese. moim zdaniem film typu obejrzeć, zapomnieć i nie wracać. za dużo skakania po wydarzeniach i mało akcji

simson16 komentarzy: 460213.12.2019, 19:05

Film " Irlandczyk" godny polecenia??? jestem fanem filmow Kasyno, Chlopcow z ferajny itd.

wojtek1256 komentarzy: 298513.12.2019, 18:50

@burnog10: I polecasz? Wszystkie sezony ciekawe?

thegunner4life komentarzy: 891813.12.2019, 18:26

@FabsFAN:
Ja widzę tylko że VAR w Anglii podejmuje idiotyczne decyzje i to nie tylko w meczach The Slips. I przy całej mojej niechęci do tej drużyny (a uwierz mi bardziej nie lubię tylko Chelsea i Spurs). Są w tym sezonie po prostu najlepsi i zajmują taką a nie inną pozycję, bo na nią zasługują.

burnog10 komentarzy: 59313.12.2019, 18:20

@wojtek1256: a ja oglądałem.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.12.2019, 18:20

@MasterMO:
Kogos boli tylek, ze caly swiat widzi perfidne przepychanie livarpulu przez sedziow :D?

MasterMO komentarzy: 33113.12.2019, 17:57

@FabsFAN napisał: "Liverpool daje Kloppowi "tylko" 10 mln, poniewaz reszte przeznaczaja na sedziow oraz VAR."
Mogliby przeznaczyć na kupno mózgu dla ciebie, ot taka potrzeba dla społeczeństwa.

darek250s komentarzy: 10248 newsów: 513.12.2019, 17:55

@imprecis napisał: "Wolałbym Artetę od Pochettino. Wiem, jestem szalony."

Bardziej głupi, ale niech ci będzie.

Fiona98 komentarzy: 39413.12.2019, 17:42

@ZielonyLiszaj: jasne wpadajcie do Poznania kolacja czeka

silvano95 komentarzy: 977613.12.2019, 17:40

Everton have placed Mikel Arteta under serious consideration as they continue their search for a new manager.

(via Liverpool Echo)

ZielonyLisc komentarzy: 2020213.12.2019, 17:36

@Fiona98: kolacja przygotowana, że seriale ogląda?

Mickeylo komentarzy: 269913.12.2019, 16:52

@Alonso: no właśnie po 1 odcinku tak jak mówisz efekt wow straszny, 2 już trochę słabszy ale też spoko a później słabizna i naciąganie widza na kolejny odcinek ciekawą koncówką. Chyba dam sobie spokój..

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 113.12.2019, 16:52

@Mickeylo: jasne, czasami jest tak jak mówisz, a czasami jest różnie. Niektórzy odpuszczą, a niektórzy skończą jak już zaczęli.

Taki komentarzy: 204613.12.2019, 16:50

Guardiola nie wzmocni w zimowym okienku składu City.
Jestem w szoku. Albo odpuścili już walkę o mistrza, albo Pep zwija żagle i miliony będzie już wydawał latem nowy menago.

Mickeylo komentarzy: 269913.12.2019, 16:46

@polandblood: czasami coś nie podchodzi ale czasem warto się przemeczyc bo z każdym sezonem może być co raz lepiej. Np z breaking bad miałem tak że pierwsze 2 sezony ledwo przemeczylem i już miałem się poddac i skończyć ogladanie na szczęście tego nie zrobiłem i od 3 sezonu byłem zajarany mocno, nie mogłem się doczekać następnego odcinka.

Alonso komentarzy: 1282413.12.2019, 16:45

@Mickeylo: Tak jest do końca. Jest ten efekt wow w pierwszym odcinku, może dwóch a potem siada i są absurdy. Momoa na końcu robi za ślepego Bruce Lee.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 113.12.2019, 16:41

Jest masa świetnych seriali, nie ma sensu czegoś oglądać jeśli komuś nie podchodzi.

Mickeylo komentarzy: 269913.12.2019, 16:37

@Alonso: a oglądnales cały sezon? Bo ja skończyłem właśnie 4 odcinek i z odcinka na odcinek co raz gorzej, i chciałem spytać czy się rozkręci jeszcze czy będzie już tylko gorzej.

berno90 komentarzy: 72613.12.2019, 16:37

@imprecis: w sumie nie wiem dlaczego, ale mam identycznie.

wojtek1256 komentarzy: 298513.12.2019, 16:35

A oglądał ktoś z was serial Orphan Black?

Alonso komentarzy: 1282413.12.2019, 16:34

@Mickeylo Fajny pomysł ale im dalej tym bardziej naciągane to robienie różnych rzeczy będąc ślepym.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 113.12.2019, 16:28

@Mickeylo: podziękowałem po zwiastunie.@Fiona98: oglądasz? Podobno świetny, ale to trzeba lubić ten klimat.

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 113.12.2019, 15:51

Myślę, żejeśli przegramy z City i nie zachwycimy z Evertonem proces rekrutacji nowego trenera przyśpieszy. Chciałbym dać szansę Ljungbergowi bo bardzo go lubię ale racjonalnie patrząc potrzeba doświadczenia i całkowitej zmiany stylu gry.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.12.2019, 15:50

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.12.2019, 15:44

Transfer Checker

These rumours of Arsenal appointing Mauricio Pochettino this evening are completely false. No substance to them whatsoever.

Pochettino remains near the top of Arsenal’s wishlist but, as mentioned a few times previously, it will be extremely difficult to convince him to join #AFC

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.12.2019, 15:40

@ZielonyLiszaj napisał: "tylko propagandowe zakupy u wasala z USA"

Jestes pewien, ze tak to chciales napisac ;p ?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.12.2019, 15:39

@mallen:

Przebiliśmy ostatnio chyba najgorszą serię Wengera, ale w historii klubu pewnie były dłuższe serie.

lays komentarzy: 3987113.12.2019, 15:34

@imprecis:

To ja inaczej. Bede zadowolony jak dolaczy ktorys z nich, a nie trener typu Marcelino, Santo, Sousa. Oczywiscie nr 1 Poche, ale Arteta tez spoko

mallen komentarzy: 2123813.12.2019, 15:33

13 mecz z rzędu bez czystego konta to jakiś rekord w AFC?

silvano95 komentarzy: 977613.12.2019, 15:20

Zarząd czeka aż Poch sie na coś zdecyduje , jeśli odmówi pewnie trenerem zostanie Arteta .

zdyp komentarzy: 448113.12.2019, 15:19

@mallen: oni juz za wengera machali lapami jak na skrzyzowaniu...

DexteR_000 komentarzy: 756213.12.2019, 15:18

@mallen: Teraz jeszcze sprowadzić Artete, tamten to był mistrzem podań do tyłu.

lays komentarzy: 3987113.12.2019, 15:17

Dawać Pocha, ruszyly plotki, yeraz czekać na lepse zrodla niz John Cross

mallen komentarzy: 2123813.12.2019, 15:17

Mi Pochetino mega pasuje, ale z Artetą robimy niezłe szopki jak znowu go odrzucimy. Jak kiedyś będzie wyjadaczem w trenerce to on nas odrzuci.

Może by wypaliła taka mieszanka Wengera za najlepszych czasów i Guardioli (Ljungberg + Arteta).

mallen komentarzy: 2123813.12.2019, 15:13

Dopiero miałem okazję zobaczyć nasz mecz. Czy to Unai nauczył naszych machać łapami przez cały mecz, żeby partner podał do tyłu? Nikt nie chce dostać piłki tylko machają w kółko. Guendouzi jest chyba liderem w tej dziedzinie.

ZelGrey komentarzy: 252413.12.2019, 15:13

Tak sobie pomyślałem, że przy tym dramacie co my mamy w środku pola to powinniśmy pójść do Villarrealu i spróbować wypożyczyć Santiego na pół roku :P

ZelGrey komentarzy: 252413.12.2019, 15:12

@Mihex: Kasa mała, a do tego Japończyk w Liverpoolu przyciągnie dodatkowe zyski ze sprzedaży klubowych pamiątek, koszulek etc. (popularność w jego kraju).

silvano95 komentarzy: 977613.12.2019, 15:07

@Mihex 7 mln tylko , na ławe jak znalazł.

Mihex komentarzy: 2360413.12.2019, 15:05

Jak widziałem tego Minamino to gość jest kozacki, ale w sumie też pewne ryzyko, Japończykom nie za bardzo szło w PL jak na razie :p Choć prawdę mówiąc transfer najmniejszego ryzyka, bo za 7mln to jak na wyprzedaży

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 113.12.2019, 15:03