Odczarować Emirates Stadium, Arsenal vs Stoke!

Odczarować Emirates Stadium, Arsenal vs Stoke! 10.09.2015, 22:38, Kamil 1155 komentarzy

Za nami pierwsza tegoroczna przerwa w rozgrywkach ligowych, czyli coś czego kibice Premier League nie lubią najbardziej. Piłkarze powracają ze swoich reprezentacji w różnych nastrojach. Jedni są blisko awansu, inni trochę dalej, a kolejni nie najlepiej radzili sobie w meczach towarzyskich. Najważniejsze jest to, że każdy wrócił cały i zdrowy. Pierwsze ligowe wyzwanie po przerwie reprezentacyjnej - Stoke City. Początek tego spotkania w sobotę, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Stoke City to niewygodny rywal dla Arsenalu. Co prawda na Emirates Stadium praktycznie zawsze wygrywają ostatnio Kanonierzy, ale na Britannia Stadium idzie nam jak po grudzie. Na szczęście sobotnie spotkanie odbywa się w północnym Londynie. Ciężko jest obecnie powiedzieć coś dobrego o podopiecznych Arsene'a Wengera. Kapitalny okresy przygotowawczy niestety nie pokrywa się z ligową rzeczywistością. 7 punktów to może nie jest wynik tragiczny, ale strata 5. oczek do niesamowitego Manchesteru City na tym etapie rozgrywek to dużo. Gra również pozostawia wiele do życzenia. W 360 minut spędzonych na boisku, Arsenal zdobył zaledwie trzy gole, w tym dwa po błędach rywali i trafieniach samobójczych. Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się zmieni i na Emirates padną pierwsze bramki w tym sezonie dla gospodarzy.

Przejdźmy teraz do działu, którego w zapowiedziach dotyczących meczów Arsenalu zabraknąć niestety nie może - kontuzje. Fatalnie wygląda sytuacja Danny'ego Welbecka. Byłby piłkarz Manchesteru United miał pierwotnie wrócić na Emirates Cup, a zdolny do gry będzie prawdopodobnie po nowym roku. Bardzo szkoda angielskiego napastnika. Przydałby się teraz, gdyż Olivier Giroud jest bez formy, a Theo Walcott zbyt dużego pojęcia o grze na środku ataku nie ma. Kolejny w kolejce Jack Wilshere - ciężko powiedzieć, kiedy będzie gotowy do gry. Poza kadrą jest również Tomas Rosicky, a do składy powraca Per Mertesacker. Mark Hughes do północnego Londynu nie zabierze trzech zawodników. Kapitan Stoke, Ryan Shawcross, jeszcze przynajmniej przez miesiąc będzie niedostępny, a za głupie czerwone kartki w powszednim meczu wykluczeni są Ibrahim Afellay oraz Charlie Adam.

Historia mówi nam, że będzie to 95. starcie obu ekip. Garncarze wygrywali w Londynie ledwie pięć razy, a ogólnie 25. Arsenal okazywał się lepszy w aż 48. potyczkach, a w pozostałych 21. padał remis. Warto przypomnieć wyniki z ubiegłego sezonu. Na Britannia Stadium Arsenal przegrywał do przerwy już 0-3. Hańbiący wynik. Po zmianie stron Santi Cazorla oraz Aaron Ramsey zmniejszyli rozmiary porażki. W rewanżu podopieczni Arsene'a Wengera spisali się dużo lepiej. Wynik otworzył Laurent Koscielny, a kolejne dwa trafienia dołożył Alexis Sanchez, 3-0! Liczymy na powtórkę.

Zapowiada się ciekawe sobotnie popołudnie. Goście nie należą już do zestawu drużyn, których mottem jest: "Przejmij, wybij, zgraj, strzel". Mark Hughes stworzył bardzo ciekawy oraz silny zespół. Xherdan Shaqiri czy Ibrahim Afellay to zawodnicy, którzy mają w CV takie kluby jak FC Barcelona, Bayern Monachium czy Inter Mediolan. Mimo to faworytem jest Arsenal. Kanonierzy to w dalszym ciągu jeden z kandydatów do tytułu. Czy Arsenal wreszcie odblokuje się na własnym boisku? A może Stoke sprawi niespodziankę i wywiezie punkty z północnego Londynu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania już w najbliższą sobotę!

Sędzia: Jon Moss

Typ Kanonierzy.com: 2-0

Stoke CityZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
Mihex komentarzy: 2360412.09.2015, 16:39

Dobra, już wiem czemu Ozil asystę zaliczył. Sprzedałem go w FPL. Teraz jeszcze muszę sprzedać Sancheza. Może sobie KDB kupię? Staty jak Hazard w tedy będzie miał :D

pawlo12 komentarzy: 114312.09.2015, 16:38

ale z tego co widzę to city nie ma teraz sterlinga aguero :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9212.09.2015, 16:38

Ozil głupia strata.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185212.09.2015, 16:38

na footsy też laguje

DontCry komentarzy: 760812.09.2015, 16:38

MaciekGoooner

Zgadzam się z simpllemann, obawiam się że Per wróci jak tylko wyzdrowieje.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.09.2015, 16:37

Co akcja pod bramką Stoke to mi ścina :| czynniki geograficzne psują mi widowisko

MarkOvermars komentarzy: 913912.09.2015, 16:37

Armata

popieram

mitmichael komentarzy: 4924312.09.2015, 16:37

City ma na ten moment najlepszy mozliwy skład, moze ktos wypasc przez kontuzje a wchodzi nastepny idealny do zastapienia. Z tym Sterlingiem to dobrze wykombinowali sobie

thide

ipleague.me/football/311277/1/arsenal-vs-stoke-city-live-stream-online.html , jakoś przeciętna

songoku95

No dobrze, niech będzie że 45 %.

wojtasnik komentarzy: 23212.09.2015, 16:36

Ja pieprze i akurat jak brama padla stream mi sie posypal..

Samurai89 komentarzy: 6212.09.2015, 16:35

ok jestem . jak wynik?
jakiś stream ktoś ma? czy może na cnce leci??

Gorrann komentarzy: 213012.09.2015, 16:35

Można prosić o w miare dobry stream?

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13012.09.2015, 16:35

Śmieszą mnie teraz ludzie, którzy wypisują "i co hejterzy"...

Dobrze się czujecie?

Strzelił jedną, fajnie, cieszę się i gratulacje, oby jak najwięcej takich brameczek. Ale ile wcześniej zmarnował w bardzo prostych sytuacjach? No właśnie...

Naturalne jest chyba że jak napastnik nie strzela z bliskiej odległości w światło bramki nawet, to się go krytykuje.
A jak strzeli, to się chwali.

Skończcie z tymi durnymi tekstami z hejterami.

mitmichael komentarzy: 4924312.09.2015, 16:35

Za tydzien z Chelsea zeby zagrac na swoim poziomie, lepszej okazji do pokonania ich na Stamford moze nie byc

kurdzibonk komentarzy: 11912.09.2015, 16:35

i tak walcott to skrzydłowy a nie napastnik, na taką ilość sytuacji wypada strzelic cokolwiek

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 112.09.2015, 16:35

Theo się udało w końcu przyjąć piłkę. Pytanie czy to przypadek i rzeczywiście technicznie strasznie odstaje od reszty czy jednak powoi dochodzi do formy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185212.09.2015, 16:35

dajcie jakiś normalny stream bo to sportzhd działało dobrze a teraz co sekundę buforuje

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.09.2015, 16:34

o SZYSZAK JEST SIEMA

Gofer999 komentarzy: 1469912.09.2015, 16:34

Dlatego Walcott powinie grać na skrzydle, tylko do takich piłek się nadaje.

songoku95 komentarzy: 2348612.09.2015, 16:34

dont
Zapomnialeś o tych którzy trzymają się swojego zdania i zawsze znali klase Theo.

szyszak komentarzy: 94412.09.2015, 16:34

MaciekGooner szybka gra jest z powodu braku giroud

SiwyAFC komentarzy: 3912.09.2015, 16:33

@Dawid

Rzeczywiście, taki dzisiaj niewidoczny coś jest :/ Na szczęście Theo go ten jeden raz wyręczył

MarkOvermars komentarzy: 913912.09.2015, 16:33

Fanatic

dobrze to na pewno nie grał, no proszę Cie ;)

polishbrigadesx komentarzy: 1020712.09.2015, 16:33

jedna jaskółka wiosny nie czyni

DontCry komentarzy: 760812.09.2015, 16:33

Oczywiście połowa k.com "i co hejterzy", ta sama połowa by płakała że Theo zmarnował wcześniej 2 setki, gdyby mecz zakończył się 0:0. Typowo, "Polak potrafi narzekać", ja bym stwierdził "Polak musi mieć racje".

Kowal96 komentarzy: 1758912.09.2015, 16:33

Powoli zaczyna spłacać swoją zawyżoną tygodniówkę.

Fanatic komentarzy: 599112.09.2015, 16:33

Brawo Theo :) dobrze jak dotad grał i zasłużył na gola.

Calyn komentarzy: 191612.09.2015, 16:32

@songoku95 Ta bramka tylko ptwierdza, że Walcott to napadzior na kontry + ze skrzydla moglby strzelic taka samą (np jak z wolfsburgiem)

Lajder komentarzy: 57512.09.2015, 16:32