Odczarować Emirates Stadium, Arsenal vs Stoke!

Odczarować Emirates Stadium, Arsenal vs Stoke! 10.09.2015, 22:38, Kamil 1155 komentarzy

Za nami pierwsza tegoroczna przerwa w rozgrywkach ligowych, czyli coś czego kibice Premier League nie lubią najbardziej. Piłkarze powracają ze swoich reprezentacji w różnych nastrojach. Jedni są blisko awansu, inni trochę dalej, a kolejni nie najlepiej radzili sobie w meczach towarzyskich. Najważniejsze jest to, że każdy wrócił cały i zdrowy. Pierwsze ligowe wyzwanie po przerwie reprezentacyjnej - Stoke City. Początek tego spotkania w sobotę, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Stoke City to niewygodny rywal dla Arsenalu. Co prawda na Emirates Stadium praktycznie zawsze wygrywają ostatnio Kanonierzy, ale na Britannia Stadium idzie nam jak po grudzie. Na szczęście sobotnie spotkanie odbywa się w północnym Londynie. Ciężko jest obecnie powiedzieć coś dobrego o podopiecznych Arsene'a Wengera. Kapitalny okresy przygotowawczy niestety nie pokrywa się z ligową rzeczywistością. 7 punktów to może nie jest wynik tragiczny, ale strata 5. oczek do niesamowitego Manchesteru City na tym etapie rozgrywek to dużo. Gra również pozostawia wiele do życzenia. W 360 minut spędzonych na boisku, Arsenal zdobył zaledwie trzy gole, w tym dwa po błędach rywali i trafieniach samobójczych. Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się zmieni i na Emirates padną pierwsze bramki w tym sezonie dla gospodarzy.

Przejdźmy teraz do działu, którego w zapowiedziach dotyczących meczów Arsenalu zabraknąć niestety nie może - kontuzje. Fatalnie wygląda sytuacja Danny'ego Welbecka. Byłby piłkarz Manchesteru United miał pierwotnie wrócić na Emirates Cup, a zdolny do gry będzie prawdopodobnie po nowym roku. Bardzo szkoda angielskiego napastnika. Przydałby się teraz, gdyż Olivier Giroud jest bez formy, a Theo Walcott zbyt dużego pojęcia o grze na środku ataku nie ma. Kolejny w kolejce Jack Wilshere - ciężko powiedzieć, kiedy będzie gotowy do gry. Poza kadrą jest również Tomas Rosicky, a do składy powraca Per Mertesacker. Mark Hughes do północnego Londynu nie zabierze trzech zawodników. Kapitan Stoke, Ryan Shawcross, jeszcze przynajmniej przez miesiąc będzie niedostępny, a za głupie czerwone kartki w powszednim meczu wykluczeni są Ibrahim Afellay oraz Charlie Adam.

Historia mówi nam, że będzie to 95. starcie obu ekip. Garncarze wygrywali w Londynie ledwie pięć razy, a ogólnie 25. Arsenal okazywał się lepszy w aż 48. potyczkach, a w pozostałych 21. padał remis. Warto przypomnieć wyniki z ubiegłego sezonu. Na Britannia Stadium Arsenal przegrywał do przerwy już 0-3. Hańbiący wynik. Po zmianie stron Santi Cazorla oraz Aaron Ramsey zmniejszyli rozmiary porażki. W rewanżu podopieczni Arsene'a Wengera spisali się dużo lepiej. Wynik otworzył Laurent Koscielny, a kolejne dwa trafienia dołożył Alexis Sanchez, 3-0! Liczymy na powtórkę.

Zapowiada się ciekawe sobotnie popołudnie. Goście nie należą już do zestawu drużyn, których mottem jest: "Przejmij, wybij, zgraj, strzel". Mark Hughes stworzył bardzo ciekawy oraz silny zespół. Xherdan Shaqiri czy Ibrahim Afellay to zawodnicy, którzy mają w CV takie kluby jak FC Barcelona, Bayern Monachium czy Inter Mediolan. Mimo to faworytem jest Arsenal. Kanonierzy to w dalszym ciągu jeden z kandydatów do tytułu. Czy Arsenal wreszcie odblokuje się na własnym boisku? A może Stoke sprawi niespodziankę i wywiezie punkty z północnego Londynu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania już w najbliższą sobotę!

Sędzia: Jon Moss

Typ Kanonierzy.com: 2-0

Stoke CityZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
Gofer999 komentarzy: 1469912.09.2015, 16:50

Reus już kontuzjowany że go nie ma?>

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.09.2015, 16:50

Wygrywamy,ale to za mało. Te Stoke jest tragiczne, wykopuja piłki po autach, potrzeba kogoś szybszego na skrzydle, jak tam Bellerin szaleje to Ox rozpierduche zrobi.

mitmichael komentarzy: 4924312.09.2015, 16:50

Jak patrze na statystyki z 1 połowy to powinno byc spokojnie 2-0 jak nie lepiej, jeszcze nad ta skutecznoscia musimy popracowac

Novazzy komentarzy: 351012.09.2015, 16:49

*streeam od kanoniera jak cos*

Lajder komentarzy: 57512.09.2015, 16:49

Gdyby tak sie mecze skonczyly to bylo by super

3 miejsce w tabeli i tylko 3 pkt do City :)

Gofer999 komentarzy: 1469912.09.2015, 16:49

Ogólnie to nie wiem czy my dzisiaj dobrze gramy, czy to wynika z kiepskiej obrony Stoke, ale wyglądamy i rozgrywamy prawie tak jak za najlepszych lat, tylko ta skuteczność. xP

maciekbe komentarzy: 1245812.09.2015, 16:49

ładnie gramy, piłeczki idą górą za obrońców jak w fifie15. Moment meczu to Kazik, który wleciał w Pietersa jak dzik w sosnę :D

kriss87 komentarzy: 40912.09.2015, 16:49

czy ktos moze zapodac naprwde dobrego streema >? calą polewe mi cieło

Fanatic komentarzy: 599112.09.2015, 16:48

Stoke nie ma w tym meczu nic do powiedzenia podsumowując nas wystep.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.09.2015, 16:48

DontCry

2

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12612.09.2015, 16:48

Ładna akcja bramkowa i to w całości, bo dobre było nie tylko wykończenie, ale i asysta plus wślizg Coqa.

Dominujemy, jednak przydałoby się więcej efektywności. Nie zawsze będziemy mieć takie ziemniaki naprzeciwko.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 112.09.2015, 16:48

Witam. Mógłby ktos opisac pierwsze 30 minut ? Niestety nie moglem ogladac.

Mihex

A schodzimy jak Augsburg z Bayernem :D

xif komentarzy: 35212.09.2015, 16:48

Abstra****ąc od przebiegu meczu:

- bardzo cieszy mnie to, że wypożyczeni zawodnicy wywalczyli sobie stałe miejsca w składach i regularnie grają na zapleczu BPL.

DontCry komentarzy: 760812.09.2015, 16:47

Ile strzałów na bramkę ma Stoke?

orme komentarzy: 29512.09.2015, 16:46

@Adu
mi się wydaje że zawsze słaby początek sezonu przynosił dobrą dalszą część, więc na razie nie oceniam chłopaków z perspektywy całego sezonu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.09.2015, 16:45

Mihex
Bo tak powinno być.

Gofer999 komentarzy: 1469912.09.2015, 16:45

Generalnie dobra połowa, wszyscy na plus, tylko Walcott +(bo strzelił)/- (bo powinien mieć 3 trafienia).

Mihex komentarzy: 2360412.09.2015, 16:45

Nazwijcie mnie hejterem, ale na przerwę powinniśmy schodzić jak Real z Espanyolem dzisiaj.

Kysio2607 komentarzy: 1336012.09.2015, 16:45

Wygląda na to, że mamy PO na lata :)

Adeusz94 komentarzy: 85912.09.2015, 16:45

Wenger, jaki ładny sweterek :)

DontCry komentarzy: 760812.09.2015, 16:44

Ramsey na skrzydle to parodia tak czy siak, niby nie gra źle, ale szkoda go tam marnować., gubi się, ciągle zbiega do środka, zastawia się, nie tak gra skrzydłowy.

gothegunners1886 komentarzy: 309812.09.2015, 16:44

Lionel Messi o Alexisie ''On jest jednym z najlepszych graczy z jakim kiedykolwiek grałem''

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.09.2015, 16:43

Sobiech w dzisiejszym meczu strzelił tyle goli co w poprzednim całym sezonie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185212.09.2015, 16:43

Walcott powinien miećzapis w umowie, że jak gra cieniznę to dostaje 500 funtów na tydzień. od razu wziąłby się do roboty.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.09.2015, 16:43

Sobiech po raz drugi !!! Hanover - BVB 2:2

Starh komentarzy: 6012.09.2015, 16:42

Dziękuję pięknie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9212.09.2015, 16:42

Arsenal159
Żółta za przerwanie dobrze zapowiadającej się akcji.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549812.09.2015, 16:42

Nie moge na nas patrzeć, tak okropnie to dawno nie graliśmy, i to cały początek sezonu gramy taką kupe

songoku95 komentarzy: 2348612.09.2015, 16:41

kartka Ozila za faul taktyczny, zatrzymał kontre Stoke.

PhiLife komentarzy: 96712.09.2015, 16:41

Ktos wie co z Aguero? zszedl w 26 minucie, a na stronach man city nic nie pisza w komentarzach

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.09.2015, 16:41

freefootylivenet.blogspot.co.uk/

haslo 321

USTREAM

Mihex komentarzy: 2360412.09.2015, 16:41

Sobiech druga bramka 2-2 xD
A Bayern w formie jeszcze lepszej niż my. Z Augsburgiem przegrywa.

MarkOvermars komentarzy: 913912.09.2015, 16:41

szkoda, że Wenger mu już upatrzony i dawno utarty środek obrony - Per z Kosą bo przy takiej grze to chciałbym żeby Gabriel zawitał na dłużej do pierwszej jedenastki

Starh komentarzy: 6012.09.2015, 16:40