Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1

Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1 14.09.2017, 23:05, MuodyWenger 682 komentarzy

Czwartkowe, jesienne wieczory dla społeczności związanej z Arsenalem, to od lat, ot taki zwyczajny dzień. Kibice leczą kaca po dwudniowym maratonie z Ligą Mistrzów, groundmani zajmują się zniszczoną przez piłkarzy trawą, zawodnicy przechodzą regenerację, aby w jak najlepszym zdrowiu przygotować się do ligowego meczu, Arsene Wenger głowi się jak pogodzić walkę o mistrzostwo Anglii z europejskimi pucharami, a Stan Kroenke liczy przychody, jakie gwarantuje UEFA za sam udział w Champions League. W tym roku jednak jest inaczej...

Efektem najgorszego pod względem miejsca w tabeli w Premier League sezonu dla Arsenalu i dla samego Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej, był pierwszy w XXI wieku, brak kwalifikacji do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Liga Europy to oczywiście o wiele mniej renomowane europejskie rozgrywki, jednak jest to świetne miejsce aby podbudować morale drużyny, sprawdzić w jakiej formie są zmiennicy, dać szansę młodym, a może i powalczyć o pierwsze za kadencji Arsene'a Wengera trofeum na arenie międzynarodowej.

Mecz, którego rozpoczęcie zaplanowano na 21.05 został przełożony o godzinę z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kibiców przyjezdnych. Według niektórych źródeł aż 20 tysięcy sympatyków klubu z Kolonii przyjechało do stolicy Anglii. Sytuację jednak ostatecznie opanowano i pierwszy gwizdek na The Emirates zabrzmiał o 22.05.

Oto składy w jakich Kanonierzy i Kozły zainaugurowali sezon 2017/2018 Europa League:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Iwobi, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Sanchez - Giroud

Ławka rezerwowych: Macey, Mustafi, Kolasinac, Reine-Adelaide, Nelson, Wilshere, Akpom.

Koeln: Horn - Klunter, Mere, Heintz, Rausch - Lehmann - Zoller, Hoger, Hector, Bittencourt - Cordoba.

Ławka rezerwowych: Kessler, Horn, Guirassy, Jojić, Osako, Risse, Sorensen.

Drużyna FC Koeln bez kompleksów podeszła do rywalizacji z Kanonierami. Już w dziewiątej minucie po fatalnym błędzie Davida Ospiny, Arsenal stracił bramkę. Kolumbijczyk próbował wybić piłkę sprzed pola karnego, ale posłał ją wprost pod nogi zawodnika z Niemiec. Rezerwowy bramkarz AFC wracając do bramki mógł tylko obserwować jak piłka posłana lobem z około 30 metrów trafia do siatki. Strzelcem bramki Jhon Cordoba.

W 23. Minucie doskonałą sytuację zmarnował Theo Walcott. Po dość przypadkowym rykoszecie w środku pola, piłka trafiła pod nogi Iwobiego, który zagrał prostopadle do Anglika. Theo nieczysto trafił w futbolówkę, która minęła bramkę Horna.

Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem nieporadności w grze ofensywnej graczy Arsenalu. Brak koncentracji i liczne niedokładne podania były frustrujące zarówno dla zawodników, jak i kibiców - niezbyt licznie zgromadzonych na The Emirates.

W przerwie Arsene Wenger poszedł po rozum do głowy i w miejsce fatalnie spisującego się Roba Holdinga wprowadził Seada Kolasinaca. Bośniak już 3 minuty później odwdzięczył się menagerowi bramką. Były zawodnik Schalke uderzył z woleja bezpańsko opadającą piłkę na 10 metrze. 1-1.

Przebłysk geniuszu Alexisa w 67. minucie meczu sprawił, że Arsenal wyszedł na prowadzenie. Sanchez przebiegł z piłką kilkanaście metrów wzdłuż linii pola karnego i pięknym rogalem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera gości.

W 72. Minucie było bardzo groźnie pod bramką Ospiny. Akcję prawą stroną pociągnął Cordoba, oddał strzał, jednak Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć.

81. minuta to premierowy gol w tym sezonie Hectora Bellerina, który dobił piłkę po strzale Walcotta. Warto zaznaczyć, że duży udział w tej bramce miał Alexis, który wyłuskał wydawałoby się straconą piłkę pod linią boczną i zapoczątkował w ten sposób całą akcję.

Kanonierzy po niezbyt udanej i mało ciekawej pierwszej połowie potrafili się podnieść i wbić rywalom aż trzy gole w drugich 45 minutach. Nie bez znaczenia było przejście z mało skutecznej w wykonaniu AFC formacji 3-5-2 na starą i sprawdzoną 4-2-3-1. Arsenal dzięki zwycięstwu nad Kozłami został liderem grupy H. W meczu Crvena Zvezda - BATE padł remis 1-1.

1. FC KölnLiga EuropyRaport pomeczowy autor: MuodyWenger źrodło: własne
hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.09.2017, 12:56

@ erykgunner:

Niżej jest wzmianka o jego talencie. No chyba, że Jenkinson wraz z Gibbsem po wejściach również ożywiali grę Arsenalu i starali się grać widowiskowo.

Alonso komentarzy: 1282415.09.2017, 12:54

Ja mam nadzieje że Jack po tym sezonie przestanie być zawodnikiem Arsenalu i o nowym kontrakcie nie będzie mowy. Lepiej zainwestować w środek pola a jak nie ma kasy to kupić jakiegoś perspektywicznego 20 latka.

ZielonyLisc komentarzy: 2027515.09.2017, 12:54

@mistiqueAFC: Te ich kary to można co najwyżej obsikać.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:54

@mistiqueAFC:

Chyba przewrażliwiony jesteś, dziwne że wytrzymujesz tu na stronie, patrząc na "hejt przy każdej możliwej okazji" w komentarzach :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 12:53

Kończę o Rudzkim i odpalam coś do oglądania :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 12:51

@erykgunner: No tak sobie wmawiaj, że on Arsenalu nie hejtuje przy każdej możliwej okazji

ejmati komentarzy: 94815.09.2017, 12:50

Dzień dobry, dziś mamy 15 września 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 653 dni.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:49

Konstruktywna krytyka to nie hejt. Hejterów Arsenalu to masz tu na stronie, w dziesiątkach użytkowników.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:47

@hot995:

Ale to Ty zaargumentowałeś to w ten sposób: " Ma Arsenal w sercu, to prawdziwy dzieciak z akademii tego klubu, dlatego jak najbardziej zasługuje na specjalne względy". Więc masz rację, totalnie to nietrafione.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 12:46

Komisja europejska zastanawia się jakie kary może nam dowalić za wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej.
Doigraliśmy się :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.09.2017, 12:42

Totalnie nietrafione. Wilshere ze wszystkich tych, którzy "maja Arsenal w sercu" posiada takie coś jak talent i to odróżnia go od reszty Jenkinsonów, Gibsów i innych.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 12:40

@erykgunner: Ja go mam za zwykłego hejtera Arsenalu :P

UEFA zaczyna badać to co wczoraj się działo przed meczem i jedna kwestia dotyczy Arsenalu :D

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2017, 12:40

Rudzki w EB z Twarem mówił, że zakochał się przede wszystkim w CFC bo na ich mecze chodził, oraz Leyton Orient.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:39

Masz do tego prawo, ja tam Rudzkiego lubię jako dziennikarza :)

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:38

@hot995:

Jenkinson też ma Arsenal w sercu i tak samo miał Gibbs. Albo zostaniemy klubem z sentymentami i bez sukcesów, ale zaczniemy myśleć rozsądnie i nie będzie miejsca na żadne specjalne traktowanie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 12:37

@erykgunner: Mówił też, że miał karnet na Stamford i mi to wystarczy :P

Alonso komentarzy: 1282415.09.2017, 12:37

Rudzki jest spoko, fajnie ciśnie czasami Arsenal jakby był użytkownikiem k.com

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.09.2017, 12:33

Rudzki mieszkając w Londynie, zakochał się w Premier League m.in dzięki Arsenalowi. Sam o tym mówił.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.09.2017, 12:32

@ lays:

Dlatego nie podoba mi się podejście niektórych w stosunku do Jacka, którzy chcieli albo nadal chcą go odstrzelić. To razem z Santim ostatni zawodnicy, którzy wiedzą, co to znaczy gra z pasją. Wilshere nigdy nie był i nie będzie żadnym darmozjadem typu Debuchy. Ma Arsenal w sercu, to prawdziwy dzieciak z akademii tego klubu, dlatego jak najbardziej zasługuje na specjalne względy.

CzerwonaRoza komentarzy: 54615.09.2017, 12:27

Mam nadzieję, że Jack wskoczy w miarę szybko do pierwszego składu zamiast Ramseya. Dodatkowo miejmy nadzieję, że zarząd nie będzie czekał do marca z przedłużeniem z nim kontraktu!

lays komentarzy: 3987115.09.2017, 12:25

@hot995:

Na to czekam. Jack w porownaniu do naszych pomocnikow nie gra tylko dla gry, podanie do najblizszego, ale tak jak piszesz sztuka dla sztuki, porwać trybuny, pokazać coś spektakularnego. Dla takich piłkarzy chodzi się na stadiony.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.09.2017, 12:22

Wilshere? Jak to on. Po wejściu starał się wszystkich rozruszać i przypomnieć, że kibice przychodzą na stadion i oglądają Arsenal cały czas z nadzieją, że wróci stary dobry Wengerball:
twitter.com/YoannArsenal/status/908448928957378560
Obok Santiego jest ostatnim z tych, dla których piłka to również sztuka. Czekam z niecierpliwością aż wejdzie w rytm meczowy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2017, 12:18

Znowu spusty nad Hazardem będą?

I bardzo dobrze, niech jeszcze Coq wejdzie do składu, i Hazard nim pokręci.

Eden numerem jeden.

Mihex komentarzy: 2360415.09.2017, 12:06

@kamilo_oo: Jakby jeszcze z Twarowskim komentował... Wtedy Hazard dostałby ze 3 złote piłki za jeden mecz według nich.

kamilo_oo komentarzy: 2356715.09.2017, 12:04

Znowu spusty nad Hazardem będą ;/

Sandbead komentarzy: 341815.09.2017, 12:00

Nie dość, że za czelsi to jeszcze do tego gość ewidentnie nie przepada za Arsenalem. zawsze jakieś prztyczki czy krytyka w nasza stronę lub w stronę AW, ktoś z was kiedyś slyszał zeby on powiedział coś miłego na nasz temat?

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.09.2017, 11:59

Rudzki jak mieszkał w Londynie to miał wykupiony karnet na Chelsea nawet :D

mitmichael komentarzy: 4924315.09.2017, 11:57

@FabsFAN: niestety on kibicuje tylko Chelsea, pewnie blaga w nc+ zeby komentowac jak gra jego ekipa :D

matmal77 komentarzy: 69315.09.2017, 11:56

@FabsFAN:
Rudzki za smerfami,sam to potwierdzil w english breakfast extra.Mieszkał tam we wiosce smerfow

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.09.2017, 11:48

@mitmichael:
Rudzki, według k.com, kibicuje wszystkim tylko nie Arsenalowi :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.09.2017, 11:48

@Simpllemann:

Bo wg mnie każdy z nich to półśrodek i nie ma podjazdu do takiego Cazorli. I podobnej klasy piłkarz co Cazorla powinien biegać właśnie koło takich piłkarzy jak Xhaka, Elneny. Ramseya nie liczę, bo to tykająca bomba.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.09.2017, 11:47

Chciałbym ustosunkować się do tego, co napisał kolega niżej o Walcocie.

Anglik to tylko szybkość, ale bez piłki, bo ta mu przeszkadza przy nodze.

mitmichael komentarzy: 4924315.09.2017, 11:47

@paw3u: tak jest, oczywiscie kibic Chelsea Rudzki musi komentowac, znowu bedzie wkurzal swoimi komentarzami

ThisIsOurSeason komentarzy: 234715.09.2017, 11:44

Ale taka prawda, każdy z nich potrzebuje solidnego DMa( lub Cazorli) którego nie mamy.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.09.2017, 11:41

"Jakby miał przy sobie osobę z którą można fajnie zagrać w środku"

Który to już piłkarz potrzebuje kogoś obok, by lepiej grać?
Ozil, Xhaka, teraz Elneny?

Craz komentarzy: 356215.09.2017, 11:37

@ThisIsOurSeason: Oby cos w koncu pokazal . W niedziele LFC sie skompromitowalo ,bo grali w 10 przeciwko City. My czesto gralismy w 9 (Ozil,Wahrez) to co sie dziwic ze becki byly co chwile

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.09.2017, 11:35

Nie szkalujcie Elnenego bo gość jako jedyny chyba w pierwszej połowie pokazywał się do gry... :D

"Do bólu przewidywalny" - wole takiego Elnenego niż Ramseya, który nieprzewidywalnie straci piłkę w głupkowaty sposób 5 razy narażając na kontrę i stratę bramki.

Jakby miał przy sobie osobę z którą można fajnie zagrać w środku to urósł by w oczach każdego.

Miałby asystę ale Walcot to parodia piłkarza, która nie wie nawet co to spalony.

paw3u komentarzy: 562615.09.2017, 11:32

Ostatnie 8 meczy na SB - 7 zwycięstw Chelsea, 1 Arsenalu. Ostatni raz na wyjeździe wygrana 5-3 po pamiętnym meczu w 2011 roku. Lekko nie będzie

czarnykruk komentarzy: 69915.09.2017, 11:30

Wybieram na DM. I Wenger powienien otrzymać zakaz wpuszczania razem Xhaki i Ramseya. Obaj zawodnicy za dużo ryzykują i przez co rodzą się kontry. Ramsi w polu karnym przeciwnika, a Xhaka podanie między 6-10 zawodników kończące się kontrą...

ThisIsOurSeason komentarzy: 234715.09.2017, 11:29

@Craz:
Ozil w kadrze zagral świetnie, w lidze ostatni mecz już był powiedzmy dobry, może powoli wraca, choć pewnie i tak przepadnie z Cfc

lucasnoline komentarzy: 541515.09.2017, 11:27

A ja zapamiętałem podanie Egipcjanina górą do Walcotta, który to spartaczył akcje w polu karnym, natomiast rykoszet powędrował do Kolasinaca i gol.

paw3u komentarzy: 562615.09.2017, 11:26

Warto dodać, że będzie również przedmeczowe studio - od 14:00, a poprowadzi je Marciniak

czarnykruk komentarzy: 69915.09.2017, 11:25

Przesadzacie :D Gość fajnie zaprezentował się. Grał na pozycji DM, więc nie może pozwolić sobie na głupie straty bo kontra idzie. Mi podobało się to, że on układa grę. Obrońcy mają komu podać, a on piłkę albo gra do bocznych obrońców, albo pokazującego się B2B (w pierwszej połowie Iwobi niewidoczny), albo mocny kros do skrzydłowego. Specjalnie przyjrzałem się Jego grze i zobaczcie, że on po prostu nie miał opcji w rozegraniu do momentu jak Sanchez, Nelson i Wilshere nie pokazywali mu się do gry. W pierwszej połowie nikt nie pokazywał się. Chciałbym, aby został stworzony filmik ze wszystkimi zagraniami Elnenego w tym meczu. Defensywnie na takie Koln spisuje się dobrze, ale na mocniejszy zespół nie daje sobie rady. Jest niestety za wolny i za słaby fizycznie.

A teraz popatrzcie sobie na Xhakę. Gościowi poda się piłkę to nie wiadomo czy ją przyjmie, czy mu gdzieś odskoczy, czy będzie ją w nieskończoność holował... Dużo głupich błędów... Kolejna sprawa, coś mu się nie spodoba, wykosi zawodnika i czerwona. Kolejna, dużo ryzykownych podań które kończą się kontrą. Czy osoba na Jego pozycji może sobie na to pozwolić??? Może jest lepszy pod względem długich podań (choć wczorajsze Egipcjanina były palce lizać) i stałych fragmentów, ale to nie jest zawodnik który powinien grać na DM. Tutaj potrzebna jest przede wszystkim osoba odpowiedzialna, a taką jest Elneny.

Wgl nasz środek to parodia, ale z tych dwóch zawodników wybieram Elnenego.

Craz komentarzy: 356215.09.2017, 11:22

Szkoda ze swieta krowa (Ozil) musi w niedziele zagrac ,bo sie jeszcze nie daj boze obrazi. Alexis na rozegraniu w ataku Welbz z Laca i bylyby szanse. Z Ozilem znowu zaczniemy w 10 niestety

mitmichael komentarzy: 4924315.09.2017, 11:21

Niedziela 17 września (niedziela) 14:30 Chelsea FC ? Arsenal FC, Canal+ Komentarz: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

EpidemicKraX komentarzy: 33015.09.2017, 11:14

Jak dla mnie mecz był dość słaby w pierwszej połowie.
Ospina szalał na bramce zaś najlepszym zawodnikiem Koln był wg mnie Holding. Całe szczęście został zmieniony przez Kola który dał super impuls drużynie, dzięki czemu udało się nam wygrać. Sanchez pokazał czemu powinniśmy być wdzięczni, że został i pokazał czemu niedługo sobie odejdzie do "lepszego" klubu.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.09.2017, 11:09

Egipcjanin jest przewidywalny (do bólu), mało kreatywny, spowalnia praktycznie wszystkie akcje.
Elneny zanotował wczoraj 102 podania, z czego blisko 40% to zagrania do tyłu.

lays komentarzy: 3987115.09.2017, 11:08

@Vassiriki:

Kto czepia się Elnenyego za wczorajszy mecz? :D Czytanie ze zrozumieniem?

Vassiriki komentarzy: 17815.09.2017, 11:06

Czepianie się Elneny'ego za wczorajszy mecz, gdzie był jednym z lepszych naszych graczy xD