Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1

Odmiana w drugiej połowie: Arsenal - Koeln 3-1 14.09.2017, 23:05, MuodyWenger 682 komentarzy

Czwartkowe, jesienne wieczory dla społeczności związanej z Arsenalem, to od lat, ot taki zwyczajny dzień. Kibice leczą kaca po dwudniowym maratonie z Ligą Mistrzów, groundmani zajmują się zniszczoną przez piłkarzy trawą, zawodnicy przechodzą regenerację, aby w jak najlepszym zdrowiu przygotować się do ligowego meczu, Arsene Wenger głowi się jak pogodzić walkę o mistrzostwo Anglii z europejskimi pucharami, a Stan Kroenke liczy przychody, jakie gwarantuje UEFA za sam udział w Champions League. W tym roku jednak jest inaczej...

Efektem najgorszego pod względem miejsca w tabeli w Premier League sezonu dla Arsenalu i dla samego Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej, był pierwszy w XXI wieku, brak kwalifikacji do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Liga Europy to oczywiście o wiele mniej renomowane europejskie rozgrywki, jednak jest to świetne miejsce aby podbudować morale drużyny, sprawdzić w jakiej formie są zmiennicy, dać szansę młodym, a może i powalczyć o pierwsze za kadencji Arsene'a Wengera trofeum na arenie międzynarodowej.

Mecz, którego rozpoczęcie zaplanowano na 21.05 został przełożony o godzinę z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kibiców przyjezdnych. Według niektórych źródeł aż 20 tysięcy sympatyków klubu z Kolonii przyjechało do stolicy Anglii. Sytuację jednak ostatecznie opanowano i pierwszy gwizdek na The Emirates zabrzmiał o 22.05.

Oto składy w jakich Kanonierzy i Kozły zainaugurowali sezon 2017/2018 Europa League:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Iwobi, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Sanchez - Giroud

Ławka rezerwowych: Macey, Mustafi, Kolasinac, Reine-Adelaide, Nelson, Wilshere, Akpom.

Koeln: Horn - Klunter, Mere, Heintz, Rausch - Lehmann - Zoller, Hoger, Hector, Bittencourt - Cordoba.

Ławka rezerwowych: Kessler, Horn, Guirassy, Jojić, Osako, Risse, Sorensen.

Drużyna FC Koeln bez kompleksów podeszła do rywalizacji z Kanonierami. Już w dziewiątej minucie po fatalnym błędzie Davida Ospiny, Arsenal stracił bramkę. Kolumbijczyk próbował wybić piłkę sprzed pola karnego, ale posłał ją wprost pod nogi zawodnika z Niemiec. Rezerwowy bramkarz AFC wracając do bramki mógł tylko obserwować jak piłka posłana lobem z około 30 metrów trafia do siatki. Strzelcem bramki Jhon Cordoba.

W 23. Minucie doskonałą sytuację zmarnował Theo Walcott. Po dość przypadkowym rykoszecie w środku pola, piłka trafiła pod nogi Iwobiego, który zagrał prostopadle do Anglika. Theo nieczysto trafił w futbolówkę, która minęła bramkę Horna.

Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem nieporadności w grze ofensywnej graczy Arsenalu. Brak koncentracji i liczne niedokładne podania były frustrujące zarówno dla zawodników, jak i kibiców - niezbyt licznie zgromadzonych na The Emirates.

W przerwie Arsene Wenger poszedł po rozum do głowy i w miejsce fatalnie spisującego się Roba Holdinga wprowadził Seada Kolasinaca. Bośniak już 3 minuty później odwdzięczył się menagerowi bramką. Były zawodnik Schalke uderzył z woleja bezpańsko opadającą piłkę na 10 metrze. 1-1.

Przebłysk geniuszu Alexisa w 67. minucie meczu sprawił, że Arsenal wyszedł na prowadzenie. Sanchez przebiegł z piłką kilkanaście metrów wzdłuż linii pola karnego i pięknym rogalem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera gości.

W 72. Minucie było bardzo groźnie pod bramką Ospiny. Akcję prawą stroną pociągnął Cordoba, oddał strzał, jednak Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć.

81. minuta to premierowy gol w tym sezonie Hectora Bellerina, który dobił piłkę po strzale Walcotta. Warto zaznaczyć, że duży udział w tej bramce miał Alexis, który wyłuskał wydawałoby się straconą piłkę pod linią boczną i zapoczątkował w ten sposób całą akcję.

Kanonierzy po niezbyt udanej i mało ciekawej pierwszej połowie potrafili się podnieść i wbić rywalom aż trzy gole w drugich 45 minutach. Nie bez znaczenia było przejście z mało skutecznej w wykonaniu AFC formacji 3-5-2 na starą i sprawdzoną 4-2-3-1. Arsenal dzięki zwycięstwu nad Kozłami został liderem grupy H. W meczu Crvena Zvezda - BATE padł remis 1-1.

1. FC KölnLiga EuropyRaport pomeczowy autor: MuodyWenger źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1233315.09.2017, 00:02

Gazidis is set to take on a more direct role in #AFC's transfers.

Mihex komentarzy: 2360415.09.2017, 00:02

@Simpllemann: Może Egipcjanin myśli, że jak Rugby jest tak popularne w Anglii to football też na takich zasadach działa?

alexis1908 komentarzy: 360315.09.2017, 00:00

Jak tam ktoś tu jeszcze wątpi w zaangażowanie Alexisa ? Najlepszy na boisku najlepszy zawodnik Arsenalu :) Kolasinac ten gość jest świetny wziąć go za darmo Wenger zrobił interes życia :) no i Jack jedyny piłkarz który pamięta jeszcze pięknie grający Arsenal bardzo dobrze bez piłki z piłką nie boi się do przodu podać nie gra na alibi musi zagrać z CFC

XandeR komentarzy: 968415.09.2017, 00:00

MOTM Nelson, to tyle.

xray komentarzy: 29315.09.2017, 00:00

Jakby nie patrzec to praktycznie rezerwowym skladem wygralismy 3:1.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.09.2017, 23:59

Elneny jest strasznie irytującym piłkarzem. Niech mu ktoś powie, że w piłce można też podawać do przodu. Nie tylko do tyłu.

mitmichael komentarzy: 4924314.09.2017, 23:59

Mustafi kontuzjowany czy moze grac? chyba nie ale wole sie dopytac, pasowaloby zeby mogl zagrac w niedziele

FoxuTheGunner komentarzy: 35814.09.2017, 23:59

@Mihex: tez uważam ze Wilshere ma to czego brakuje nam do klepki i nie raz tu o tym pisałem, trochę zgrania z Giroud, który na jeden kontakt tyłem do bramki jest niezły i może nam się gra rozkręcić.

berno90 komentarzy: 72914.09.2017, 23:58

Szkoda ze Nelson nie dostał więcej minut.

@imprecis:

Chodziło mi o pierwszy skład na dzisiejszy mecz. Aż tak dobrze nie zagraliśmy, by tak wyjść na Chelsea ;p

Tuvrai komentarzy: 24514.09.2017, 23:57

ładna druga połowa i zwycięstwo, choć niesmak po 1. połowie pozostał. W każdym razie nie ważne jaki styl - plan wykonany, bez większości 1. składu.

SoulStorm komentarzy: 744314.09.2017, 23:56

Giroud to Walcott nieźle xd

sebastix11 komentarzy: 599214.09.2017, 23:56

@Diam51: zamieniasz teksty z Pokemonów (zespół R)w porównania do naszego zespołu :P

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.09.2017, 23:56

Właśnie tak słyszę "Walcott" i zastanawiam się: "To za kogo kuźwa wszedł Nelson?" ;D

mitmichael komentarzy: 4924314.09.2017, 23:55

Gdyby grali tak od poczatku byloby 6-0 a nie 3-1, wystarczyla jedna zmiana zawodnika a zarazem ustawienia zeby to poskutkowalo, tylko tak mozemy powalczyc z Chelsea

pumeks komentarzy: 2080814.09.2017, 23:55

Holding Porębie jeszcze zagra w pucharze ligi

praptak komentarzy: 882114.09.2017, 23:55

Giroud prawie piłki nie powonchau

Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:55

Dobra, ograliśmy ogóry, teraz wpierdziel od Chelsea i można wracać do wygrywania.

Baronesko komentarzy: 133214.09.2017, 23:55

A komentator ciagle widzi Walcotta na boisku..

ZielonyLisc komentarzy: 2028514.09.2017, 23:54

Wenger po meczu: Uwielbiam swoich piłkarzy

Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:54

Lach pomylił Girouda z Walcottem. Złoto.

Szebson komentarzy: 351014.09.2017, 23:53

@Mihex: Po co podawac jak mozna samemu przedryblowac caly sklad przeciwnika razem z lawka rezerwowych i sztabem trenerskim?

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.09.2017, 23:53

@mitmichael: A po co w takiego trupa piłkarskiego życia pchać na siłę?

maxbys komentarzy: 70014.09.2017, 23:53

Wywalić Ozila i brać Jacka.

Gofer999 komentarzy: 1470314.09.2017, 23:53

Na serio, nigdy więcej jakiegoś 3-4-3 pls.

Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:52

Wilshere chyba jako ostatni pamięta jak się Wengerballa gra. Wcześniej jeszcze Rosa był.
Cazorla też daje radę w Wengerballu. choć on nie musi. On ma takie podanie i kontrolę piłki, że po co dużo podawać jak można raz celnie :P

Mihex komentarzy: 2360414.09.2017, 23:51

Co Wengerball... Że z tego gola nie było...

Leehu komentarzy: 1049614.09.2017, 23:51

No to nasi będą musieli podziękować razem z Kozłami kibicom FC Koeln za robienie atmosfery na stadionie. :)

ZielonyLisc komentarzy: 2028514.09.2017, 23:51

Jest Jacek jest i Wengerball

Baronesko komentarzy: 133214.09.2017, 23:51

@kamilo_oo: moze widzieli co sie dzialo przed meczem i wola wyjsc wczesniej ze strachu?

sebastix11 komentarzy: 599214.09.2017, 23:50

@kamilo_oo: to nie kibice tylko chorągiewki i pikniki

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2017, 23:49

Nie wiem po co Ci kibice chodzą na mecze, jak wychodzą 10 minut przed końcem.