Odpłata z nawiązką: Arsenal 3-0 BATE

Odpłata z nawiązką: Arsenal 3-0 BATE 21.02.2019, 20:06, Łukasz Wandzel 657 komentarzy

W zeszłym tygodniu Kanonierzy przegrali na Białorusi, podejmując BATE Borysów. Taka sytuacja nie przystoi takiej marce jak Arsenal, na szczęście ten potrafił udowodnić swoją wyższość w drugim spotkaniu. Unai Emery oraz jego zawodnicy podchodzili do rewanżu z wiarą, że mimo wyjazdowej wpadki, awansują do 1/8 finału Ligi Europy. Tak też się stało dzięki dobrej postawie londyńczyków, którzy przede wszystkim zachowali czyste konto. Ewentualna bramka przeciwników mogłaby wszystko skomplikować, jeśli drużyna z The Emirates nie strzeliłaby przynajmniej trzech goli, ale i to się im udało. Choć tego wieczoru strzelanie bardziej wychodziło obrońcom, aniżeli graczom ofensywnym.

Arsenal: Cech - Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (56' Sokratis), Monreal - Guendouzi (63' Torreira), Xhaka - Iwobi, Özil, Mchitarian (78' Suarez) - Aubameyang.

BATE: Szczerbiski - Filipović, Filipienko, Wołkow, Rios - Dragun (64' Biereżkin), Simović - Stasewicz, Baga (58' Hleb), Milić - Skawisz (72' Dubajić).

Tak jak na Białorusi piłkarzom Arsenalu szczęście nie dopisywało, tak mieli go pod dostatkiem na Emirates Stadium. Dośrodkowanie Pierre'a-Emericka Aubameyanga, które nie miało prawa znaleźć adresata, doprowadziło do otwarcia wyniku już w 4. minucie spotkania. Próba wrzutki Gabończyka zakończyła się golem samobójczym, zapisanym na konto Zachara Wołkowa. Goście szybko starali się odpowiedzieć, dochodząc do kilku okazji, jednak obrona gospodarzy stanęła na wysokości zadania. W najgroźniejszej z sytuacji Stephen Lichtsteiner był zmuszony do wybicia futbolówki niemal z linii bramkowej.

Warto podkreślić, że w całym spotkaniu bardzo aktywny był Alex Iwobi. To on miał pierwszą okazję na zdobycie gola, ale w trakcie jego całego występu szwankowało to, co zwykle - strzały. Nigeryjczyk wciąż nie nauczył się od Alexandre'a Lacazette'a, czym jest wykończenie. Ponadto wydaje się, że skrzydłowy Kanonierów podejmuje czasem złe decyzje w kluczowych momentach.

Remis w kontekście obu spotkań między BATE a Arsenalem nie był rozstrzygający, ale w 39. minucie Shkodran Mustafi podwyższył prowadzenie drużyny Kanonierów. Niemiecki defensor zdobył gola głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Granita Xhakę. Jednobramkowa przewaga wciąż nie była bezpiecznym rezultatem dla podopiecznych Unaia Emery'ego, którzy przez chwilę nieuwagi i jedno trafienie przyjezdnych mogli pożegnać się z 1/8 finału Ligi Europy. Na szczęście w tym meczu piłkarze z The Emirates pokazali jeden z najlepszych elementów ich gry w tym sezonie, jakim niewątpliwie jest rozgrywanie stałych fragmentów gry.

Gola na 3-0 także zdobyli po rzucie rożnym, a strzelcem ponownie został obrońca, jednak nie wydarzyłoby się to, gdyby nie uraz w szeregach Arsenalu. Który to już raz kibice musieli oglądać ten sam obrazek, czyli schodzącego z boiska z powodu kontuzji Laurenta Koscielnego. Francuz nie zdołał dokończyć spotkania z BATE i w 56. minucie został zastąpiony przez Sokratisa Papastopulosa. Fani The Gunners na początku bardziej ucieszyli się ze zmiany w ekipie gości, ponieważ na The Emirates wybiegł były zawodnik londyńczyków, Aleksander Hleb. Sokratis przebił jednak białoruskiego piłkarza, ponieważ niedługo po zameldowaniu się na murawie podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

To sprawiło, że Kanonierzy mogli się czuć bezpieczni, ponieważ ewentualna strata bramki nie skutkowała odpadnięciem z Ligi Europy. Mimo to nie zanosiło się, by goście pokonali tego wieczoru Petra Cecha. Ostatni kwadrans cechował się małą intensywnością po obu stronach, a gwizdek sędziego po dwóch doliczonych minutach przypieczętował awans Arsenalu do 1/8 finału Ligi Europy.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282421.02.2019, 20:32

mam nadzieje że 90 minut Ozila oznacza że go nie zobaczymy od początku w meczu ligowym

dzejson_stejtam komentarzy: 1221.02.2019, 20:30

Boli to, ze któryś z kolei sezon (nawet teraz gdy mamy dwoch rasowych snajperów wysokiej klasy) w meczach pod presją nadal tyłek bramkami, ratują nam obrońcy...

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:30

@MarkOvermars napisał: "Ozil az tak stracił w oczach wszystkich ze nawet nie wykonuje wolnych ?"
No właśnie, w jego najlepszym sezonie wykonywał rożne, wolne, a teraz nic.

Pukawka komentarzy: 81221.02.2019, 20:30

Auba myslami chyba w gabonie

wchodzi i ramsey

cvp komentarzy: 110521.02.2019, 20:29

Super strzał z wolnego Obama. Więcej takich

MarkOvermars komentarzy: 913921.02.2019, 20:29

Ozil az tak stracił w oczach wszystkich ze nawet nie wykonuje wolnych ?

ELAdzik komentarzy: 250821.02.2019, 20:28

Ten Iwobi to się nadaje. Gość ciągle próbuje kiwać itd, ale coś mu nie wychodzi. Jego grę to nie wiem jak ją określić Run Forest.

patryksz komentarzy: 364821.02.2019, 20:28

@executer1: czyli tak jak zawsze. On poza szybkością i dobrym wykończeniem nie ma nic.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:28

Dobra, mimo wszystko niech da tego Suareza.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2019, 20:28

oh lichsteiner stadiony swiata podanie

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:26

@JanikK: Tak, Le Ballon, magazyn ligi francuskiej po zwolnieniu Emerego z PSG dokładnie o tym pisał:

przesadnego nacisku rywala. Nerwowe reakcje trenera są zaś błyskawicznie
odczytywane przez piłkarzy. I plączą im nogi."

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2019, 20:26

@Axinus: na minuty. Było pisane, że grał mało to wkleiłem, a że były bramki i asysty pod ręką to wkleilem i to;)

executer1 komentarzy: 262321.02.2019, 20:26

Patrząc na grę Abumeyanga przez ostatnie miesiące nie napawa optymizmem.W obecnej chwili nie daje drużynie kompletnie nic i jest zagubiony jak szeniak na boisku.Juz lepiej jakby Nketiah się ogrywał.

@FilipCz:
Oni już drugi mecz z rzędu wychwalają iwobiego w niebiosa, także polecam ściszyć komentatorów i puścić muzykę w tle

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:24

@JanikK: No ale na co patrzysz? Na 2 bramki i asystę? W Barcelonie? To nie trudne grając z takimi zadownikami jak Messi czy Raikitic. Sprawdź z kim te bramki strzelał ;)

Ja patrzę na to ile minut faktycznie grał w meczach.

Kysio2607 komentarzy: 1336021.02.2019, 20:24

Czekam na czasy, kiedy Auba będzie miał jakikolwiek wplyw na naszą grę ale raczej na próżno.

To tylko i wylącznie strzelec wyborowy, i z tego trzeba go rozliczać.

dzejson_stejtam komentarzy: 1221.02.2019, 20:23

Ciekaw jestem tylko czy z powrotem premier league, ozil powróci do głębokiej rezerwy . Oby nie, kreatywność tego gościa daje nam sporo zycia w ofensywie

FilipCz komentarzy: 187521.02.2019, 20:23

Komentarzy na Polsat sport mówią, że Lichsztajner to mocny punkt zespołu i bardzo dobry zawodnik. Znawcy

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2019, 20:23

@Axinus: serio? nie wiedziałem. Nie śledzę psg ani karieru unaia, ale mój kolega mi mowił, że jest zachowawczy, ale nie wiedziałem że aż tak

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 721.02.2019, 20:23

Jak gra Ozil?

thegunners101 komentarzy: 247721.02.2019, 20:23

Lichy dzisiaj poprawnie gra, to trzeba przyznać.

@Axinus: nie no dobra tak serio to zagral jeszcze 2 mecze w lalidze, więc te 250 minut nastukał w tym sezonie
W poprzednim za to już zagral 27 meczów

macc komentarzy: 472821.02.2019, 20:23

To Wdowczyk komentuje?

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:22

@JanikK napisał: "mnie się wydaje, że po prostu unai jeszcze jest..hmm zaniepokojony jeszcze i woli dmuchać na zimne wprowadzając DMa xD"
W PSG był często krytykowany za to, że nawet przy korzystnym wyniku (czytaj wysokim prowadzeniu) zamiast dawać pograć komuś nowemu w ofensywie potrafił wprowadzazać DM

Kowal96 komentarzy: 1758921.02.2019, 20:22

Komentator o Lichym: "Mocny punkt zespołu".

xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2019, 20:21

@Axinus: poprawka
Denis
4 występy
108 minut
2 bramki
1 asysta
xD

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 121.02.2019, 20:21

@Redzik napisał: "To fajny kiks Ozila. :D"
Ozil już dzisiaj dwa razy kiks który mógł dać bramkę. Dobry piłkarz jak kiksuje to nawet z tego coś jest, a jak kiksuje Iwobi to.. no :D

@mistiqueAFC:

Jak wchodził z ławki to prezentował się dramatycznie słabo. Dużo strat, często przepychany przez rywali.

killer0303 komentarzy: 36621.02.2019, 20:19