Oficjalnie: Gabriel Paulista Kanonierem!

Oficjalnie: Gabriel Paulista Kanonierem! 28.01.2015, 18:04, Eryk Szczepański 2482 komentarzy

Oficjalna strona Arsenalu poinformowała, że Gabriel Paulista został dziś Kanonierem. Brazylijczyk został pozyskany z hiszpańskiego Villarreal.

Gabriel jest nominalnym środkowym obrońcą, lecz może grać również na jej lewej i prawej stronie. W tym sezonie dowodzona przez niego obrona Villarreal straciła tylko 17 bramek w 19 meczach.

Swoją karierę rozpoczął w brazylijskim Esporte Clube Vitória, w którym zadebiutował w wieku 19 lat, rozgrywając dla klubu z Salvadoru ponad 130 spotkań. W 2013 roku przeniósł się do ekipy Żółtej Łodzi Podwodnej.

– Przybyłem z małego klubu w Brazylii. Transfer do Villarreal i przeprowadzka do Europy, to było dla mnie coś niezwykłego. Ale możliwość gry w Premier League to jak spełnienie marzeń. Rozmawiałem z rodziną i powiedziałem im, że reprezentowanie Arsenalu to wielki zaszczyt.

– Przychodzę do wielkiego klubu i kibice mogą ode mnie oczekiwać, że zrobię wszystko, aby pomóc kolegom. Ale nie ja jestem najważniejszy, a drużyna. Dołożę wszelkich starań, abyśmy wygrali wiele trofeów – powiedział nowy nabytek Arsenalu.

Gabriel został już zaprezentowany jako zawodnik Arsenalu.

W ramach zapłaty, na wypożyczenie w drugą stronę do końca sezonu udał się Joel Campbell.

Wszyscy w Arsenalu życzą Gabrielowi i Joelowi wielu sukcesów.

Gabriel Paulista autor: Eryk Szczepański źrodło: arsenal.com
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 02:08

Szmal (4/26 - 15%), Wyszomirski (0/9) - 11,4%
Sarić (12/34 - 35%), Stojanović (0/7) -29,3%

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 02:04

Mid, buehehe, no to chyba należy się cieszyć :D

*a tak na poważnie to u mnie też źle działa. Nie wszystko jest na 100%, ale procenty znacznie wzrosły, ale chyba nie działa poprawnie, bo np. Naga bron cz. 3 na 98%, cz. 1 na 90%, a cz. 2 na ... 58% ;-p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2015, 01:55

Ktoś jeszcze ma problem z FilmWebem? Wszystko jest w 100% w moim guście.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 01:33

arsenallord; ja tu akurat jestem tym obiektywnym, więc Ty powinieneś zobaczyć jeszcze raz mecz. Gdyby sędziowie się pomylili o 8 minut w karach to by nie dostali sarkastycznych braw tylko kopa w dupę :P

arsenallord komentarzy: 29717 newsów: 11731.01.2015, 01:25

pauleta---> Zobacz mecz jeszcze raz, to zobaczysz, gdzie powinny być kary. A co to w ogóle za argument, że jak można przyznać gospodarzom więcej kar niż gościom? Czyli jak Aston Villa dostanie karnego w niedzielę, to Arsenal musi dostać 2 karne?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.01.2015, 01:20

Jack Cork gwiazdą PL nie zostanie. Przecietny, ale solidny zawodnik.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 01:20

Final test in the morning but Cesc Fabregas likely to join Costa in missing Man City game [telegraph]

Kary Katar: 8 minuty

Co byłoby dosyć śmieszne biorąc pod uwagę, że to Polacy ostrzej grali, bo próbowali uchronić przed strzałami na bramkę fatalnie dysponowanych naszych bramkarz, a po drugie jak można gospodarzom przyznać, więcej kar niż gościom?

Na 4 minuty w karach myślę, że nas orżnęli sędziowie, ale dżizas, gdzie ty widziałeś te 8 minut różnicy ? :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.01.2015, 01:15

Mam krótkie pytanie.

KIM JEST JACK CORK?
Sprawdziłem na transfermarkt jego historię. Wychowanek AFC Wimbledon po czym wykupiła go Chelsea i wypożyczała przez 6 lat. Nareszcie spędził 4 lata w jednym klubie - Southampton. A już godziny dzielą go od podpisania kontraktu ze Swansea.

Widziałem go w tym sezonie, każdy widział Southampton parę razy. Na takim piłkarzu gry nie można opierać, ale chłopak zapracowuje sobie na 3.5 - letni kontrakt w Walii. To jakiś nowy Shelvey?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.01.2015, 01:07

Ciekawią mnie manewry taktyczne Mourinho na jutrzejszy mecz. Bez dwóch bardzo ważnych ogniw. Bo Fabregas też nie zagra, racja?
O ile Pellegrini zwykle ma ten sam schemat, Mourinho jest nie do rozgryzienia. Trzeba grać swoje, bo gdy grasz pod niego to wszystko idzie po jego myśli.

Pellegrini sprawił - oczywiście to moje spostrzeżenie - że City gra niezróżnicowanie. I kubek w kubek wiesz już jak obalić jego filozofię po wystawieniu jego składu. Dlatego tak często w kadrze potrzebne są zmiany, aby tego zróżnicowania było jak najwięcej, takim pulsem może być Bony.

KArooo23 komentarzy: 190331.01.2015, 01:05

@gunner
Widziałem już niejednego warna za pisanie ciągłych komentarzy jeden za drugim, więc tylko mówię, dobrej nocy :)

arsenallord komentarzy: 29717 newsów: 11731.01.2015, 01:05

pauleta---> ??? Katar powinien dostać dwie kary więcej = 4 minuty gry w przewadze. Polska powinna mieć dwie kary mniej = 4 minuty gry w pełnym składzie. Czyli przez 8 minut graliśmy w nie takich składach jakie powinny być. Oczywiście z niekorzyścią dla Polski. To dużo.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 01:03

Karooo23

Poważnie, przecież komentuje, a nie spamuje:)
Anyway dobranoc.

Qarol komentarzy: 1450231.01.2015, 01:01

Ciekawe jak będzie z motywacją na Hiszpanię. Mecz o brąz zawsze jest problematyczny, bo każdy jego uczestnik wolałby grać o złoto.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 00:59

arsenallord, no to z Twoich wyliczeń wynika, że Katar powinien dostać 8(!) minut kary, a Polska 6(!). No bardzo ciekawe :D

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:57

Pewnie jakby sędziowie nam nie przeszkadzali, a uczciwie sędziwali, to mieli byśmy jakieś szanse;)

sebastix11 komentarzy: 599231.01.2015, 00:56

pauleta19

nie wcale nie przez sędziów, chyba jakiś inny mecz widziałes

Qarol komentarzy: 1450231.01.2015, 00:55

Francja jest zbyt dobrą i doświadczoną drużyną, nie da się przekręcić. Zmiecie ich sportowo od początku, wtedy ewentualna interwencja sędziów nie będzie miała znaczenia.

KArooo23 komentarzy: 190331.01.2015, 00:54

@gunner
Staraj się zmieścić swoje myśli w jednym komentarzu, bo może to się komuś nie spodobać i złapiesz warna. :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 00:54

sebastix11, mówię, że to nie przez sędziów przegraliśmy, chociaż nam przeszkadzali.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:51

Klasycznie wydrukowany mecz. Na oczach wszystkich, jawnie i z przytupem.

Amen.

sebastix11 komentarzy: 599231.01.2015, 00:49

pauleta19

Nie wiem w ogole jak mozesz mowic, że sędziowie nie mieli wielkiego udzialu w awansie Kataru, nasza obrona może nie zagrała wybitnie, ale jak mieli grać ostrzej skoro sędziowie za byle dotkniecia zawodnika Srataru dawali nam 2 minuty, to nie jest koszykówka. 2 razy rzucili bramke przekraczając linie 6 metra, a sędzia idiota patrzył się i palanta udawał, i uznawał te bramki

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:46

Faktem jest też skandaliczne sędziowanie.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:44

Obrona zagrała do dupy to fakt.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:43

I tak w piłce ręcznej najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym turniejem są mistrzostwa Europy, po tej farsie w Katarze chyba już nikt nie ma wątpliwości.

arsenallord komentarzy: 29717 newsów: 11731.01.2015, 00:42

pauleta---> Dwie kary więcej dla Kataru, dwie kary mnie dla Polski = 8 minut.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 00:41

Dramatyzujecie i koloryzujecie. Obrona zagrała do dupy, a nie sędziowie nie pozwolili.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 00:39

arsenallord, drużynę może mamy lepszą, ale tego nie pokazaliśmy. Nie wiem jak wyliczyłeś te 8 minut, ale coś cię poniosło. A za Francuzów też trzymam kciuki. Katar spokojnie jest do ogrania i nie zasługuje na miano najlepszej drużyny na świecie... szczególnie, że to jakiś cyrk na kółkach, a nie reprezentacja narodowa.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:39

Co nie znaczy że "Katarczycy" to ogórki były, dobrze zagrali.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:37

Właśnie te wyrachowanie sędziów mnie przeraziło. Z zimną krwią kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku.

Kysio2607 komentarzy: 1336031.01.2015, 00:34

Pamiętajcie też o kilkudziesięciu sekundowych akcjach gospodarzy, bez jakiejkolwiek sygnalizacji gry pasywnej. Oczywiście, gdybyśmy byli skuteczniejsi to byśmy to wygrali, ale było jak było, i bez pomocy sędziów Katar by nie wygrał.

Poza tym, mnie też się wydaje, że sędziowie mieli ten mecz "pod kontrolą". Kiedy łapiemy podwójne wykluczenie? W momencie, kiedy zaczynamy odjeżdzać po dobrym początku. Kiedy później dostajemy dwie minuty? Kiedy wykorzystujemy bodajże jakąś kontrę i zbliżamy się do przeciwników. Tam w końcówce jeden karny zupełnie z dupy, kiedy gospodarze grali w osłabieniu. Śmierdziało to na kilometr. TO samo z Niemcami, Niemcy doganiali, a jakaś dziwna siła sprawiała, ze Katar cały czas był o te 2-3 bramki z przodu

Arsenalx3 komentarzy: 118531.01.2015, 00:34

Znając te całe ich "mistrzostwa" to właśnie oni wygrają finał, choć bardzo bym chciał żeby Francja ich w tym meczu zmiotła.

sebastix11 komentarzy: 599231.01.2015, 00:32

pauleta19

dwie przekroczone sytuacje przez zawodnikow z Kataru, nie jeden faul w ataku, kuriozalna decyzja po faulu na Bieleckiem i wiele innych nie jedna czy dwie sytuacje przesądzily o tym, że po prostu nie mieliśmy prawa wygrać tego meczu

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:29

Pewnie w footballu będzie podobnie, tyle że naturalizują graczy zanim Ci podejmą gre w swojej macierzystej reprezentacji.

arsenallord komentarzy: 29717 newsów: 11731.01.2015, 00:29

pauleta---> Licząc te wszystkie kary, to graliśmy przez 8 minut w niesłusznym osłabieniu. Wynik nie był zbyt duży i ten jeden gol, o którym piszesz i ja pisałem, mógł zadecydować o awansie. A to półfinał MŚ i każda decyzja jest na wagę złota. Oczywiście wiedziałem, że sytuacje stykowe będą dla gospodarzy, ale bez przesady. Drużynę mamy 2 razy lepszą niż oni. Mam nadzieję, że Francja ich zje w finale.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:25

świat sportu*

Dziwne jest, że świat przynyka oczy na takie twory jak Qatar, czy jawne sędziowanie na korzyść gospodarzy. To już nie sport neistety:(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2015, 00:24

arsenallord; jeden gol przekręcony i może dwie kary różnicy między tym, co powinno być, a było to i tak nie ma tragedii. Jak było coś stykowego to dyktowali dla gospodarzy i tyle. Chyba nie spodziewałeś się, że będą nam przyznawać sytuacje sporne :p

Przegraliśmy na polu sportowym, a nie przez sędziów. Katar z resztą wcale rewelacyjnie nie zagrał. Byli spokojnie do ogrania.

gunner1704 komentarzy: 131931.01.2015, 00:22

Sędziowanie w naszym meczu w ręczną było perfidne i wyrachowane, sedziowie pomagali gospodarzą subtelnie, w najważniejszych momentach, mimo to jak byśmy lepiej bronili to mecz był do wygrania.

Arsenalx3 komentarzy: 118531.01.2015, 00:20

Ciekawe czy się by opłacało tyle dać za tego Silve, sam już nie wiem.

Simao12 komentarzy: 775231.01.2015, 00:17