Oficjalnie: Iwobi sprzedany do Evertonu

Oficjalnie: Iwobi sprzedany do Evertonu 08.08.2019, 22:31, Adam Cygański 74 komentarzy

Alex Iwobi przeniósł się do drużyny Evertonu na zasadzie transferu definitywnego, poinformowały oficjalne strony internetowe The Gunners oraz The Toffees.

23-letni skrzydłowy trafił do młodzieżowej akademii Arsenalu w wieku 15 lat, a w pierwszej drużynie zadebiutował w październiku 2015 roku. Od tamtego momentu rozegrał dla Kanonierów 148 meczów, w których strzelił 15 goli. Iwobi jest również 36-krotnym reprezentantem Nigerii.

- Alex wniósł wiele do drużyny Arsenalu. To przykład dla wielu innych młodych graczy - dzięki ciężkiej pracy od samego początku, można przebić się do pierwszego składu. Życzymy mu wszystkiego najlepszego podczas dalszej kariery - powiedział Unai Emery.

Według nieoficjalnych informacji Arsenal zarobił na sprzedaży Iwobiego 40 milionów funtów.

Alex IwobiEvertonTransfery autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
Kanonier101090 komentarzy: 12009.08.2019, 16:20

@Arsenal2004: smutno? ja jak zobaczyłem to zaczolem płakać ze śmiechu ze ktoś dal 40 baniek za takie próchno nie ma o czym gadać byl jedna z kotwic starego Arsenalu i z takimi grajkami nie wrócimy do Elity

Elastico07 komentarzy: 942309.08.2019, 12:20

@kobza22 napisał: "Teraz za transfery to "brawo Raul", a nie Emery, ale za sytuacje sprzed paru lat to "dziad Wenger", a nie Gazidis?"
Tak,bo wtedy Wenger odpowiadał za wszystko.Dopiero pod koniec ograniczono mu władzę.

kkam195 komentarzy: 127909.08.2019, 10:33

Na transfermarkt-cie jest wpisane 30,4 mln Euro. Tylko nie wiem czy to wiarygodne źródło.

Arsenal2004 komentarzy: 235209.08.2019, 10:18

Troche mi się smutno zrobiło ale 40 mln za Iwobiego to świetna cena.

Fabri4 komentarzy: 8851 newsów: 5009.08.2019, 08:48

@kobza22: A to nie było tak, że dawniej Wenger miał duży wpływ na transfery w klubie coś jak teraz Raul czy Edu?

Forever_gunner komentarzy: 255509.08.2019, 08:33

Trochę szkoda, że odszedł, bo był jakąś opcją rezerwową w ataku, ale z drugiej strony jego styl gry określiłbym jako jeździec bez głowy, coś podobnego do Oxa swego czasu. Ma chłopak dynamikę i nieszablonowe pomysły, dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej, ale im bliżej bramki tym gorsze podejmuje decyzje, a wykończenie u niego leży. Na pewno ma co poprawiać w Evertonie. Wydaje mi się, że sprzedaż Iwobiego to ukłon władz klubu w stronę Nelsona. Ewidentnie wyczyścili mu pole i chcą dać mu szansę w 1 drużynie. W odwodzie jest jeszcze Saka. Mamy skrzydła w miarę dobrze obsadzone. Gdyby ktoś mi powiedział, że otrzymamy 40 baniek za Iwobiego to bym nie uwierzył. Ubiliśmy świetny interes.

marcin04c komentarzy: 247409.08.2019, 08:31

Wszystko się zgadza z tym artykułem: https://www.meczyki.pl/newsy/arsenal-fc-chce-ale-nie-moze-i-to-nie-pierwszy-raz-z-wlascicielem-skapcem-wciaz-bedzie-trudno-o-trofea/116781-n

Kupiliśmy Pepe za 80mln tak żeby się kibice na jakiś czas uciszyli. Cały Stan.

marcin04c komentarzy: 247409.08.2019, 08:20

@Fabri4: Według transfermarkt zarobiliśmy 30,4 mln euro co tak naprawdę daje 27 mln funtów. Czyli wymieniliśmy Iwobiego na Tierneya. Czy to dobra wymiana? Zobaczymy po sezonie.

redcowdestroyer (zawieszony) komentarzy: 9009.08.2019, 08:01

Świetna tranzakcja nigeryjski mess irytował odkąd się pojawił w pierwszym składzie

Gunerxxx komentarzy: 177709.08.2019, 07:59

Powodzenia w Evertonie, mam nadzieję, że strzelisz kilka bramek zespołom z top 6.

ziom komentarzy: 165309.08.2019, 07:50

Nie rozśmieszajcie mnie,że ktoś tutaj płacze za Iwobim.Według mnie klub za późno o jeden rok się z nim rozstał.Alex miał w Arsenalu mnóstwo meczy aby pokazać trenerom i fanom,że on zasługuje na pierwszy skład ponieważ jest w stanie zrobić na boisku różnicę i wygrać nam w pojedynkę mecz kiedy drużynie nie idzie.Ja od skrzydłowego w takim klubie wymagam czegoś ekstra,że indywidualnie pociągnie zespół do zwycięstwa.Alex to fajny piłkarz,jest szybki,silny,dobry technicznie,ma otwierające prostopadłe podanie.Niestety ma dwie wielkie wady,są nimi jego nogi.Facet nie ma dobrego strzału i wrzutki która gwarantowałaby mu sporą ilość bramek i asyst.Nicolas Pepe który przyszedł na jego miejsce ma znakomitą lewą nogę,wartą więcej od dwóch Iwobiego.Arsenal zrobił świetne ruchy w tym okienku,pozbył się wielu zawodników którzy nie dawali odpowiedniej jakości drużynie.

kobza22 (redaktor) komentarzy: 420 newsów: 67309.08.2019, 07:40

@MarkOvermars: Teraz za transfery to "brawo Raul", a nie Emery, ale za sytuacje sprzed paru lat to "dziad Wenger", a nie Gazidis?

PrzeArs komentarzy: 247109.08.2019, 07:30

Bida

FanekAFC komentarzy: 508809.08.2019, 07:30

Piękna sprawa :)

masterpindol komentarzy: 8909.08.2019, 07:16

nie ma co płakać po nim, słaby był. A gdyby był w jakimś meczu brak skrzydłowego (ze względu na kontuzje - odpukać) zawsze możemy wypuścić nasz Bośniacki czołg. Sead o wiele lepiej atakuje niż broni.

fabregas1987 komentarzy: 2314509.08.2019, 07:14

Everton polował na Zahe, a wrócił z Iwobim. Sorry jelenia nie znaleźliśmy w lesie, ale za to jest ten ogromny szczur na obiad

radzio_TRN komentarzy: 2621 newsów: 1309.08.2019, 07:06

Everton był pod ścianą po tym, jak im deal z Zahą padł i z braku laku dali 40 baniek za naszego dzbana, co jest interesem na medal. Wielkie brawa dla Raula za to okno już teraz, a jest jeszcze trochę czasu i kto wie, może uda się pogonić mopa z egiptu i Mustafiego? Trzymam kciuki.

Fabri4 komentarzy: 8851 newsów: 5009.08.2019, 07:02

Mimo, że mnie irytował to powinien zostać. Jedyne co cieszy to kwota, bo 40 mln za zawodnika bez strzału to świetny interes.

Koroniarz komentarzy: 856309.08.2019, 06:58

Brao dla Unaia i Raula. Wenger z Gazidisem nigdy w życiu by go nie sprzedali.

Leniwiec komentarzy: 24809.08.2019, 06:56

Ufff udało się xD

thide komentarzy: 32159 newsów: 185209.08.2019, 06:47

Pamiętacie jego tweeta o tym że to plotki xD

Gunner18AFC komentarzy: 286309.08.2019, 06:09

Dla mnie zwykły dzban bez przyszłości. Dobrze, że odszedł i jeszcze za taki hajs

matikanonier komentarzy: 183309.08.2019, 04:57

Za kolesie, który tak naprawdę jest wart około 5 baniek dostajemy 40. W tym miesiącu trzeba jeszcze sprzedać Mustafiego i Elneny, a w styczniu jakiś fajny transfer IN. A za rok sprzedać Mchitarjana i Czake i bijemy się majstra.

zly_kanonier komentarzy: 510909.08.2019, 01:46

Jakoś tak smutno :/

JacOsc komentarzy: 89809.08.2019, 00:11

JEST!!!!!!!!!!

scoutovskyy komentarzy: 6508.08.2019, 23:53

Jak patrzę na jego zdjęcia z dzieciństwa, to aż mi się płakać chce. Nie powinniśmy go sprzedawać...

MarkOvermars komentarzy: 776708.08.2019, 23:53

@MaciekGoooner: będzie kosić Derby w CoC xd

softgreat komentarzy: 208108.08.2019, 23:53

28+7 zmiennych nie 40

MarkOvermars komentarzy: 776708.08.2019, 23:51

Szampany idą w ruch, jeszcze Mustafi, Elneny i Miki i pozbędziemy się gówna sprowadzonego a'la panice buy przez dziada Wengera

drewniane_krzeslo komentarzy: 211808.08.2019, 23:50

Budżet 40 melonow zwrócił się sprzedażą nigeryjskiej gwiazdy.

bobslej22 komentarzy: 680908.08.2019, 23:50

@ProroK: yyyyy Stary za dużo dziś wjechało dragsów.

LunaticLama komentarzy: 117608.08.2019, 23:45

Cóż za okienko OMG. Jeszcze tylko egipski mop out

pietraz komentarzy: 146408.08.2019, 23:42

Mimo zacnego zarobku jakoś smutno kibicowi. Swój człowiek, swój wychowanek, swoje dwie lewe nogi, ale to zawsze swoje nogi, tutejsze, wysmagane tutejszymi skarpami świeżej skoszonej trawy w Islington. Będziemy tęsknić Ty nasz nigeryjski wymiataczu! True Love

Ech0z komentarzy: 585408.08.2019, 23:21

No i dobrze też musimy coś zarobić a 40 milionów za kogoś kto strzela słabiej odemnie to duża kasa.
Teraz na skrzydle mamy Pepe.

kuzguwu komentarzy: 402808.08.2019, 23:19

Darzyłem go sympatią, ale sportowo nie rozwinął się do tej pory tak, jak się wydawało. Zobaczymy co zaprezentuje w Evertonie.

Elastico07 komentarzy: 942308.08.2019, 23:15

Byłoby tak pisać.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 508.08.2019, 23:15

Dla Evertonu będzie super grajkiem. Ja mu dadzą rolę bliżej środka pola i bardziej w rozegraniu będzie koksić.

Elastico07 komentarzy: 942308.08.2019, 23:14

@ZielonyLisc napisał: "Miękka faja bał się rywaliacji i uciekł"
Następny inteligent.Dostaliśmy ofertę nie do odrzucenia,sam Iwobi nie miał zbyt wiele do gadania.Co innego gdyby wymuszał,to można był

Argudo komentarzy: 10869 newsów: 608.08.2019, 23:09

Cyferek nigdy nie robił, ale jakąś sympatię i tak do niego czułem. Dlatego trochę smutno mi, że odchodzi. Ale patrząc czysto sportowo - świetny ruch, szkoda że nie trochę wcześniej, to może udałoby się jakoś te pieniądze spożytkować jeszcze w tym okienku.

Oldgunner3 komentarzy: 819908.08.2019, 23:07

Nie mam nic osobiście do postawy Iwobiego,ale faktycznie chyba nieco ,delikatnie mówiąc, zbyt mało regularny jak na standardy takiego klubu jak nasz.Oferta hojna więc nie mogliśmy jej się oprzeć;pozostaje życzyć mu wielu dobrych meczy w sezonie .

GunnersFan9 komentarzy: 6816 newsów: 808.08.2019, 23:06

Pijem bawim się, sialalalala.

ZielonyLisc komentarzy: 1726908.08.2019, 23:05

Miękka faja bał się rywaliacji i uciekł

FTP59 komentarzy: 808.08.2019, 23:04

@Elastico09
Zgadzam się jak z nikim.

Woof komentarzy: 24008.08.2019, 23:02

Mogliby opchnąć dodatkowo Mustafiego gratis wzorem telezakupów Mango, kup teraz a otrzymasz Szkodnika Mustafiego gratis!

michal192837465 komentarzy: 765408.08.2019, 23:00

Miałem co do niego wielkie nadzieje, gdy zobaczyłem go w meczu z Evertonem. Niestety nie rozwinął się na miarę talentu. Zbyt wiele meczów słabych, zbyt mało dobrych. Przy całej sympatii, to była oferta nie do odrzucenia. Powodzenia Alex!

Sobieski14 komentarzy: 527008.08.2019, 23:00

Raul krolu, jeszcze Mustafe i Elnenego!!!
Jak pierwszy za 30mln do Monaco, drugi za 10mln do Galaty to mozna smialo Pepe splacic i zostanie kesz na pierwsza rate za Upamecano xd

Elastico07 komentarzy: 942308.08.2019, 22:52

@Siwy2185 napisał: "Coś pięknego!!! Jeszcze tylko Xhaka kontuzje na cały sezon i mamy mistrza!!!"
Też wyjątkowo za nim nie przepadam i uważam ze jest jednym ze słabszych ogniw w składzie ale lepiej go mieć niż nie mieć.

FunRDZ komentarzy: 36908.08.2019, 22:51

hehe skrzydłowy 148 meczów i 15 bramek => 40mln funtów no nie mogę:D jak to sie stało wgle hakerzy na konto Evertonu sie włamali że taki przelew poszedł??:D

Elastico07 komentarzy: 942308.08.2019, 22:50

@fabregas1987 napisał: "Wtf jak to jest możliwe, jeszcze tyle godzin po zakończeniu okienka?! 40mln?! Dostaliśmy mniej za Fabregasa, Van Persiego, Henry’ego"
Formalności zostały załatwione przed zamknięciem,teraz weszła oficjalka.Masz przykład tego jak rynek się zmienił,nie rozumiem czemu Cię to tak dziwi.Teraz 40mln trzeba wydać na przeciętnego zawodnika,chyba że ma się Raula.

Elastico07 komentarzy: 942308.08.2019, 22:49

148 goli 15 bramek,patrząc na samą statystykę wygląda ona tragicznie.Cieszę się z jego sprzedaży i kwoty jaką uzyskaliśmy ale pozostaje trochę smutku bo mimo wszystko sympatyczny z niego jest gość.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea1292129
2. Liverpool1384128
3. Manchester City1282226
4. West Ham1272323
5. Arsenal1372423
6. Wolves1362520
7. Tottenham1261519
8. Brighton1346318
9. Manchester United1252517
10. Crystal Palace1337316
11. Aston Villa1351716
12. Everton1243515
13. Leicester1243515
14. Southampton1335514
15. Brentford1234513
16. Watford1241713
17. Leeds1326512
18. Burnley121659
19. Norwich132389
20. Newcastle130676
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah117
S. Mané71
J. Vardy71
M. Antonio63
Diogo Jota51
I. Sarr50
Raphinha50
M. Cornet50
E. Dennis45
R. James44
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz października wybór redaktorów
6.6
Gracz października wybór użytkowników Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl