Oficjalnie: Nketiah wypożyczony do Leeds United

Oficjalnie: Nketiah wypożyczony do Leeds United 08.08.2019, 17:14, Bartek Romanowski 14 komentarzy

Eddie Nketiah dołączył do Leeds United na zasadzie rocznego wypożyczenia, zatem spędzi on kampanię 2019/20 na zapleczu Premier League.

20-letni napastnik przyszedł do Arsenalu w 2015 roku i w swoim pierwszym sezonie strzelił 15 goli w 16 występach dla drużyny U-18, jak również 12 goli w 26 meczach dla zespołu U-23.

Eddie zadebiutował w pierwszej drużynie Kanonierów we wrześniu 2017 w spotkaniu z BATE Borysów w ramach grupowego meczu Ligi Europy. Anglik pojawił się na murawie w 89. minucie, a Arsenal wygrał 4-2.

Miesiąc później wystąpił w pucharze ligi przeciwko Norwich City, kiedy wszedł na boisko w 85 minucie, a po 15 sekundach zdobył wyrównującą bramkę. Następnie strzelił w dogrywce zwycięskiego gola. W Premier League Nketiah trafił do siatki po raz pierwszy w ostatnim meczu zeszłego sezonu w Burnley, 12 maja 2019.

Wszyscy w Arsenalu życzą Eddiemu wszystkiego co najlepsze na nadchodzący sezon z Leeds United i mają nadzieję na dalszy rozwój kariery młodego piłkarza.

Eddie NketiahLeeds UnitedTransfery autor: Bartek Romanowski źrodło: Arsenal.com
kaman17 komentarzy: 498408.08.2019, 20:15

Chodzi o Maritnelliego. Ledwo przyszedł, pewnie obiecali mu trochę minut w pierwszej drużynie i on będzie 3 napastnikiem. A Eddie ma iść na cały sezon, cisnąć ile się da i w przyszłym roku wskakuje do pierwszego składu.
Każdy powinien na tym dobrze wyjść, bo Martinelli bardzo fajnie pokazał się w przygotowaniach i Arsenal nie powinien na tym stracić.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 608.08.2019, 20:10

Wolałem, żeby został jako dobry zmiennik. Ale jeżeli będzie tam grał regularnie, to nie mam nic przeciwko.

stahustaszku komentarzy: 66508.08.2019, 17:57

Powinien zostać i grać końcówki w PL i cała fazę grupową LE I krajowe puchary. Zasłużył a my byśmy mieli rezerwowego napastnika bo i tak zwykle wychodzimy w pierwszej 11tce duetem Auba-Laca więc nie mamy rezerwowego napastnika.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 208.08.2019, 17:46

Bardzo dobry ruch, teraz z chęcią będzie się oglądało poczynania Eddiego oraz Klicha

kuzguwu komentarzy: 538508.08.2019, 17:37

Pod okiem Bielsy może dużo zyskać, a my możemy zyskać dobrego napastnika przynajmniej jako trzeci wybór w następnym sezonie.

Siller komentarzy: 174708.08.2019, 17:36

Ten ruch wyjdzie wszystkim stronom na dobre, za rok Eddie wraca jako król strzelców Championship, róbcie screeny.

kkzk1981 komentarzy: 6508.08.2019, 17:32

LeBob komentarzy: 152308.08.2019, 17:27

Zawsze można skrócić wypożyczenie w razie plagi kontuzji.

Marcel90 komentarzy: 811608.08.2019, 17:27

Bardzo dobrze, nawet na zmiennika jest jeszcze za slaby a trzymanie go dla samych angielskich pucharow nie ma sensu. Niech sie ogra i udowodni czy stac go na to zeby wejsc na wyzszy poziom czy tez nie

Gervinho27 komentarzy: 6808.08.2019, 17:23

Ok, dobrze że chłopak się ogra ale co z Nami..?