Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup

Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup 31.07.2011, 18:31, Sebastian Czarnecki 1508 komentarzy

Po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie spotkania i pewnym zmierzaniu w kierunku pucharu, Kanonierzy ostatecznie zremisowali z drużyną żywej legendy Arsenalu - Thierry'ego Henry - New York Red Bulls.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna - Song, Wilshere, Ramsey - Rosicky, Van Persie, Gervinho.

Już w szóstej minucie meczu wyjściowa jedenastka Kanonierów musiała ulec zmianie, bowiem Jack Wilshere opuścił murawę Emirates Stadium z kontuzją. W jego miejsce pojawił się młodziutki Benik Afobe, który wreszcie otrzymał kredyt zaufania od Arsene'a Wengera, aby zaprezentować swoje umiejętności.

W 11. minucie meczu Thierry Henry stanął przed znakomitą okazją do pokonania Wojtka Szczęsnego, jednak uderzył minimalnie obok bramki.

Cztery minuty później nastąpiła dosyć niecodzienna sytuacja, bowiem z prawego skrzydła CELNIE dośrodkował Bacary Sagna, jednak Laurent Koscielny nie zdołał wykorzystać jego dośrodkowania, posyłając piłkę ponad bramką.

Kilkadziesiąt sekund po całym zdarzeniu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał po ziemi bezproblemowo złapał Frank Rost.

W 22. minucie kolejną CELNĄ wrzutką w pole karne popisał się Bacary Sagna. Futbolówkę przejął Benik Afobe, który nie zdołał jednak zaskoczyć dobrze spisującego się dziś Franka Rosta.

W 25. minucie arbiter podyktował rzut wolny z okolicy dwudziestego metra dla drużyny gości. Stały fragment gry wykonał nie kto inny, jak Thierry Henry, ale jego potężne uderzenie w fantastycznym stylu obronił Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później kapitalną szansę na zdobycie gola zmarnował Aaron Ramsey. Taniej z piłką Robina van Persiego zakończył się przejęciem piłki przez Kierana Gibbsa, który wycofał piłkę do wbiegającego Walijczyka. Kapitan reprezentacji Walii huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 42. minucie Kanonierzy zdobywają pierwszą bramkę! Dośrodkowanie Rosickiego z rzutu wolnego celnym strzałem głową zakończył Robin van Persie. 1-0 dla gospodarzy turnieju!

Minutę po zdobytej bramce Kanonierzy przeprowadzili kolejną groźną akcję. Prostopadłe podanie do Gervinho zakończyło się strzałem Iworyjczyka i świetną obroną Franka Rosta.

Druga połowa spotkania była o wiele nudniejsza i nie przysporzyła nam chociażby połowy emocji, jakie towarzyszyły nam w pierwszej odsłonie meczu.

Już w drugiej minucie drugiej połowy Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał kolejny raz nie znalazł drogi do bramki, a Frank Rost - choć nie bez problemu - obronił jego uderzenie.

Niespełna dziesięć minut później solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Afobe, który świetnie znalazł miejsce pomiędzy defensorami drużyny przeciwnej, jednak jego zagrania w kierunku bramki nie wykorzystał Robin van Persie, który znacznie spóźnił się z wejściem.

W 64. minucie podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Murawę Emirates Stadium opuścili Robin van Persie i Gervinho, a w ich miejsca pojawili się Marouane Chamakh i Carlos Vela.

W 70. minucie do wyrównania spróbował doprowadzić Thierry Henry, lecz Wojciech Szczęsny nie miał najmniejszych problemów z obroną jego strzału.

Trzy minuty później Arsene Wenger przeprowadził kolejne zmiany. Na boisku pojawili się Kyle Bartley, Emmanuel Eboue i Andriej Arszawin, którzy zastąpili odpowiednio Laurenta Koscielnego, Bacary'ego Sagnę oraz Benika Afobe.

Już pięć minut po wejściu na murawę bliski gola był Emmanuel Eboue. Iworyjczyk zmarnował jednak podanie od Carlosa Veli i uderzy obok bramki strzeżonej przez Franka Rosta.

W 85. minucie padł wyrównujący gol, który pokrzyżował Kanonierom plany w sięgnięciu po pierwszy puchar w tym sezonie. Doskonałe podanie Thierry'ego Henry do młodziutkiego Agudelo zakończyło się samobójem w wykonaniu Kyle'a Bartleya. 1-1 na Emirates Stadium.

Kanonierzy próbowali jeszcze w jakiś sposób odmienić losy tego pojedynku, jednak ta sztuka im się nie udała. Drużyna Arsenalu musiała obejść się smakiem, a puchar Emirates Cup zostanie wzniesiony przez kapitana New York Red Bulls - Thierry'ego Henry.

Powrót króla, czyli Henry na Emirates Stadium:

Emirates CupNew York Red Bulls autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
smod3r komentarzy: 108602.08.2011, 12:22

jeśli sprzeda Fabregasa to lepiej niech się skupi na LO bo z Gibbsem i Traore to najdalej zajedziemy :/

smod3r komentarzy: 108602.08.2011, 12:13

3-4 miejsce. Na tyle max stać ten zespół .

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1502.08.2011, 12:07

Ciekawi mnie co zrobi Wenger kiedy odejdzie Fabs (Zakładając, że te spekulacje to prawda) czy zrobi to co mówił, czyli w wypadku odejścia Nasriego/Fabsa kupi kogoś, czy zachowa pieniądze dla siebie. Jeśli odejdzie Fabs to byle jakie nazwisko nam nie pomoże, tu trzeba by było kupić znaną markę na świecie, a może postawi na Aarona ? Wtedy byłaby wielka niewiadoma, Aaron grał całkiem dobrze w meczach pod nieobecność Ceska, ale to nawet nie jest w połowie poziom jaki prezentuje Hiszpan. A może będzie przebudzenie jak w sezonie 2007/08 ? Gdzie po odejściu Titiego to Cesc wziął na swoje barki grę kanonierów ? To może teraz Wilshere weźmie tą odpowiedzialność od Cesca ? Jestem ciekaw co się wydarzy w tym sezonie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 11:57

Nie liczcie ,że dostaniemy 48 mln funtów .
Postawiliśmy sprawę jasno , minimum 40 mln funtów , Barca tyle da ,to Cesc będzie ich graczem ;/ Chciałbym wierzyć w te 48 mln ,ale Barcelona tyle nie ma ,więc niestety dostaniemy za niego takie marne grosze .

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1502.08.2011, 11:36

Czyli co ? Fabregas nas opuści :PP?

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 302.08.2011, 11:36

Do mnie Wes zawsze bardziej przemawiał niż Fabs może z zamiłowania do holenderskiej piłki, może dlatego,że jest mniej chimeryczny. Takie już moja opinia,że wolałbym jego lecz niestety......

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2002.08.2011, 11:21

40 mln funtów = 45 mln euro. 55 mln euro = 48 mln funtów.

kamil_9414 komentarzy: 282802.08.2011, 11:13

Vpr--->
Na fcbarca to przeczytalem juz kiedys ze Arsenal żąda 40 milinow funtow ( 55 milionow euro), nie sprawdzilem tego i jak widac tam niczemu nie mozna ufac :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56702.08.2011, 11:07

kamil > 55 mln euro to dokładnie 48 mln funtów. Bardzo miło słyszeć, że żądamy niespełna 50 baniek, to jest rozsądna kwota za Fabregasa :D

schade komentarzy: 386202.08.2011, 11:06

Myślałem, że początek sierpnia = początek transferów. Zaraz początek PL, a Wenger milczy.

KondzioElite komentarzy: 618702.08.2011, 11:00

Bajka.

kamil_9414 komentarzy: 282802.08.2011, 10:59

40 milonow funtow= 55 ojro

schade komentarzy: 386202.08.2011, 10:58

eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/fabregas-opusci-arsenal_sto2893402/story.shtml

55 mln?!

KondzioElite komentarzy: 618702.08.2011, 10:42

świetny*

KondzioElite komentarzy: 618702.08.2011, 10:39

@Szogun
Jest świetn, owszem.
Ale przeglądem pola ustępuje Fabsowi i Xaviemu.

Na pozycji ofensywnego pomocnika sprawa wygląda już inaczej. Tam Wes wygląda lepiej. Na poziomie Iniesty.

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 302.08.2011, 10:35

youtube.com/watch?v=fByO8gU0ovk&feature=related

youtube.com/watch?v=gx4OTlZMoQ4&feature=related

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 302.08.2011, 10:32

Kondzio Snaijder jest jednym z najbardziej genialnych rozgrywających ma kapitalny przegląd pola, genialne długie podania i do tego świetnie egzekwuje wolne. Taki gracz to potężne wzmocnienie każdej drużyny.Więc powinno być duże =

KondzioElite komentarzy: 618702.08.2011, 10:10

Xavi = Cesc > Sneijder

Jeśli chodzi o rozgrywającego. Ja Wesa bardziej porównywałbym do Iniesty, Hamsika albo Pastore.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223702.08.2011, 09:55

pelek - a propo żarcików o macie, kilka dni temu jeden z fanów Arsenal napisał takiego tweeta:

Midgardsorm > Oby w najbliższych dniach , Juan został naszym graczem :P
Jednak ,to najpierw Fabregas musi nas opuścić ,a potem dopiero Wenger będzie musiał kupić kogoś w jego miejsce .
Dobranoc ! :P

pelek komentarzy: 214602.08.2011, 02:57

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:55

Jeśli chodzi o kwestię Maty to ja pragnę zauważyć jedno: nikt z zarządu Valencii nie mówi w tej chwili o tym, że Mata nie jest na sprzedaż, że zostaje, i tym podobne. Można to tłumaczyć tym, że może jeszcze nie wrócili z Lizbony do Hiszpanii. Albo może ja sobie coś wmawiam - wolę jednak rozumieć to jako, że naprawdę coś jest na rzeczy skoro jakoś wszyscy ucichli w tej sprawie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:49

youtube.com/watch?v=4ZcOOAcSQi4&feature=related

Mata nawet potrafi grać na napadzie :D

pelek komentarzy: 214602.08.2011, 02:49

Mata, Nasri blabla
To nic przy tym, że przed chwilą zdobyłem mistrzostwo świata Polską pokonując w finale ZSRR, po golu Szarmacha.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:45

Mid > Dobra ta pierwsza kompilacja ,którą mi podawałeś o Macie ;p

youtube.com/watch?v=VZNzceARzGs&feature=related - Ta również jest dobra ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:35

Mirror też pisze o ofercie za Samira:

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Manchester-City-set-bid-22million-Arsenal-Samir-Nasri-within-next-48-hours-according-to-report-article780123.html

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:34

A słyszeliście, że Stoke chce Bendtnera?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:34

Mid > Wesley ma 27 lat czyli jest w najlepszym wieku dla pomocnika . Spokojnie jeszcze może 5 lat pograć na bardzo wysokim poziomie ,a Cesc nawet 10 . Dla mnie jednak na pozycji rozgrywającego to Cesc jest lepszy niż Holender . Jeden ma inne zalety , drugi inne ,ale dla mnie Cesc to najlepszy rozgrywający świata po Xavim .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:32

pelek

Może po prostu "my" taki równy poziom prezentujemy :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:29

Arsenal_1886

Ale też zwróć uwagę ile lat ma Sneijder - on aż tak długo nie pogra na poziomie, który obecnie prezentuje. Fabregas owszem - młody, a jednocześnie niezwykle doświadczony; kapitan; sporo czasu pozostałego na kontrakcie; wciąż się rozwija; poziom jaki prezentuje... 40 mln funtów to minimum za niego.

pelek komentarzy: 214602.08.2011, 02:28

Mid coś oszukany ten quiz o Nasrim, ja też miałem 7/10
A Mata z twarzy [przynajmniej na tym zdjęciu ze sky] wygląda jak połączenie Rooneya z Wilsherem

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:25

skysports.com/story/0,19528,11661_7076536,00.html

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:21

Będziemy w czarnej d**** ,jeżeli Fabregas odejdzie ,a nikt w jego miejsce nie przejdzie ;/

Co do transferu Snejidera to też Inter sobie dużo nie zarobi na nim , tak jak my na Fabregasie . Dla mnie Ci piłkarze są warci minimum 50 mln funtów ,a dostaniemy za Cesca o 10 mln funtów mniej .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:15

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Manchester-United-offer-Wesley-Sneijder-accepted-Inter-Milan-set-give-permission-discuss-personal-terms-article780034.html

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 02:13

Ja przeczytałem na stronie Arseanlinsider - do której linka dałem przed chwilą - że były zaawansowane rozmowy między Arsenalem a Valencją, ale Arsenal chciał wcześniej rozwiązać kwestię Fabregasa. Mata z kolei bardzo był zawiedziony, że nie doszło do porozumienia i podobno już jest niewesoło pomiędzy nim a klubem. Arsenal podobne chce wymusić na Macie żądanie transferu.

Do wszystkiego jednak należy podchodzić z dystansem - ja uważam, że jeśli nie przyjdzie w tym tygodniu to raczej nie przyjdzie wcale.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:05

Manchester City are ready to make a £22million bid for Samir Nasri in the next 48 hours. - The Sun

Przeczytałem całą treść , nawet uwierzyłem ( jednak wiedząc ,że Samir i tak zostanie ) ,a nagle po myślniku - The Sun :D
Odrazu przestałem wierzyć :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 02:04

Arsene Wenger remains confident of signing Juan Mata to boost his pre-season preparations. - Daily Mirror

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 01:55

Miałem taki sam wynik.

Chciałeś linki do fajnych kompilacji z Matą. Oto one:

youtube.com/watch?v=K7fneK_kJb4

youtube.com/watch?v=eR6ciuoSthA

Niektóre zagrania się powtarzają, ale obie są fajne.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 01:46

Mid > Miałem 7 na 10 :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2011, 01:44

Midgardsorm > Masz jeszcze jakieś linki ? ;p

Ojciec Maty powiedział ,że złożyliśmy ofertę za jego syna ,ale ta oferta była zbyt mała ,aby miała przekonać działaczy Valencii .
Niby jeszcze mamy ponowić ofertę :P Oby .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 01:43

Sprawdźcie sobie ile tak naprawdę wiecie o Nasrim:

guardian.co.uk/football/quiz/2011/aug/02/football-quiz-samir-nasri?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+theguardian%2Ffootball%2Frss+%28Football%29

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.08.2011, 01:31

arsenalinsider.com/transfer-news/2676-ftk-blog-mata-transfer-to-arsenal-latest

arsenal33fan komentarzy: 149802.08.2011, 01:18

co wy juz spicie:)??

arsenal33fan komentarzy: 149802.08.2011, 01:04

czemu:D co wy z tym spaniem :D? ja to siedze do 5 a o 9 ide na 5 (czyli boisko)szkolne :D:)

Mizzou komentarzy: 605302.08.2011, 01:00

arsenal33fan, może naprawdę czas iść spać :P

arsenal33fan komentarzy: 149802.08.2011, 00:59

gogson ta live dalo ciala znowu wczesniej z hull i z galata po 3 dostali a teraz 3-3

Gogson komentarzy: 2802.08.2011, 00:58

Nie wiem czy ktoś pisał ale live znowu dało sobie wbić 3 gole (już 5 mecz z rzedu) i zremisowali z Valerenga 3-3,więc jak narazie mają ciekawiej niż my :D

Mizzou komentarzy: 605302.08.2011, 00:57

mnie bardziej rozmieszył arsenal33fan niż Cudi, ;p sory Cudi, ale nie masz formy ;/