Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup

Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup 31.07.2011, 18:31, Sebastian Czarnecki 1508 komentarzy

Po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie spotkania i pewnym zmierzaniu w kierunku pucharu, Kanonierzy ostatecznie zremisowali z drużyną żywej legendy Arsenalu - Thierry'ego Henry - New York Red Bulls.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna - Song, Wilshere, Ramsey - Rosicky, Van Persie, Gervinho.

Już w szóstej minucie meczu wyjściowa jedenastka Kanonierów musiała ulec zmianie, bowiem Jack Wilshere opuścił murawę Emirates Stadium z kontuzją. W jego miejsce pojawił się młodziutki Benik Afobe, który wreszcie otrzymał kredyt zaufania od Arsene'a Wengera, aby zaprezentować swoje umiejętności.

W 11. minucie meczu Thierry Henry stanął przed znakomitą okazją do pokonania Wojtka Szczęsnego, jednak uderzył minimalnie obok bramki.

Cztery minuty później nastąpiła dosyć niecodzienna sytuacja, bowiem z prawego skrzydła CELNIE dośrodkował Bacary Sagna, jednak Laurent Koscielny nie zdołał wykorzystać jego dośrodkowania, posyłając piłkę ponad bramką.

Kilkadziesiąt sekund po całym zdarzeniu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał po ziemi bezproblemowo złapał Frank Rost.

W 22. minucie kolejną CELNĄ wrzutką w pole karne popisał się Bacary Sagna. Futbolówkę przejął Benik Afobe, który nie zdołał jednak zaskoczyć dobrze spisującego się dziś Franka Rosta.

W 25. minucie arbiter podyktował rzut wolny z okolicy dwudziestego metra dla drużyny gości. Stały fragment gry wykonał nie kto inny, jak Thierry Henry, ale jego potężne uderzenie w fantastycznym stylu obronił Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później kapitalną szansę na zdobycie gola zmarnował Aaron Ramsey. Taniej z piłką Robina van Persiego zakończył się przejęciem piłki przez Kierana Gibbsa, który wycofał piłkę do wbiegającego Walijczyka. Kapitan reprezentacji Walii huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 42. minucie Kanonierzy zdobywają pierwszą bramkę! Dośrodkowanie Rosickiego z rzutu wolnego celnym strzałem głową zakończył Robin van Persie. 1-0 dla gospodarzy turnieju!

Minutę po zdobytej bramce Kanonierzy przeprowadzili kolejną groźną akcję. Prostopadłe podanie do Gervinho zakończyło się strzałem Iworyjczyka i świetną obroną Franka Rosta.

Druga połowa spotkania była o wiele nudniejsza i nie przysporzyła nam chociażby połowy emocji, jakie towarzyszyły nam w pierwszej odsłonie meczu.

Już w drugiej minucie drugiej połowy Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał kolejny raz nie znalazł drogi do bramki, a Frank Rost - choć nie bez problemu - obronił jego uderzenie.

Niespełna dziesięć minut później solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Afobe, który świetnie znalazł miejsce pomiędzy defensorami drużyny przeciwnej, jednak jego zagrania w kierunku bramki nie wykorzystał Robin van Persie, który znacznie spóźnił się z wejściem.

W 64. minucie podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Murawę Emirates Stadium opuścili Robin van Persie i Gervinho, a w ich miejsca pojawili się Marouane Chamakh i Carlos Vela.

W 70. minucie do wyrównania spróbował doprowadzić Thierry Henry, lecz Wojciech Szczęsny nie miał najmniejszych problemów z obroną jego strzału.

Trzy minuty później Arsene Wenger przeprowadził kolejne zmiany. Na boisku pojawili się Kyle Bartley, Emmanuel Eboue i Andriej Arszawin, którzy zastąpili odpowiednio Laurenta Koscielnego, Bacary'ego Sagnę oraz Benika Afobe.

Już pięć minut po wejściu na murawę bliski gola był Emmanuel Eboue. Iworyjczyk zmarnował jednak podanie od Carlosa Veli i uderzy obok bramki strzeżonej przez Franka Rosta.

W 85. minucie padł wyrównujący gol, który pokrzyżował Kanonierom plany w sięgnięciu po pierwszy puchar w tym sezonie. Doskonałe podanie Thierry'ego Henry do młodziutkiego Agudelo zakończyło się samobójem w wykonaniu Kyle'a Bartleya. 1-1 na Emirates Stadium.

Kanonierzy próbowali jeszcze w jakiś sposób odmienić losy tego pojedynku, jednak ta sztuka im się nie udała. Drużyna Arsenalu musiała obejść się smakiem, a puchar Emirates Cup zostanie wzniesiony przez kapitana New York Red Bulls - Thierry'ego Henry.

Powrót króla, czyli Henry na Emirates Stadium:

Emirates CupNew York Red Bulls autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:15

Charles - myślę, że pięknie to podsumowałeś :)

Vpr - światowo to jest na twitterze. Wtedy siedzę ze słownikiem i tłumaczę sobie to co napisałeś!

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 23:15

kamil_malin> Ta klepka z Songiem i podanie z pierwszej piłki, nie dość że z dokładnością do mm, to jeszcze w tempo, ah, takich zagrań to by sie Fabregas nie powstydził :D

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:15

da mi ktos link do Fever pitch chociaz z napisami blagam!!: )

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 23:14

O kurde! Nie myślałem, że to tak na serio... ale skoro tak... to ok o.O

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:11

xTH > tygodnia, czytaj uważnie.

Pinguite > powiedzieli już. Jestem nołlajfem. Chociaż ja wolę pisać, że no-lifem. Tak światowo.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:09

32 newsy jednego dnia ? Vpr, może cię wezmą na fcbarca.pl... :-)

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 23:09

Aha. Vpr przybywaj i ujawnij nam swoje miano! :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 23:09

stefcio15
Wiesz jak to mówią... są rzeczy ważne i ważniejsze!

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:08

Marcin - tylko 1 miejsce mnie satysfakcjonuje.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:07

Kacper - obawiam się, że tobie naprawdę na tym zależy...

kamil_malin komentarzy: 933201.08.2011, 23:06

youtube.com/watch?v=_BV1ee6o4Vc&feature=youtu.be

Miłego oglądania. Oby nie zgasł w trakcie sezonu.

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:06

bycur nie zrobiles zdjecia titiemu!?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:06

Pingu - już wiesz, chyba nic nie muszę mówić! Eryk sam się tak nazwał, jak zrozumiał, że napisał 30 niusów jednego tygodnia! Więcej! 32!

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:06

@stefcio
Ty się zacznij bać, bo zaczynam swój pochód po 4 miejsce wśród komentatorów!

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:03

Marcin - Myślałem, że już po 5 tysiącach mogę...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:03

Pingu - Cii, to tajne, może Eryk sam je zdradzi :D Ja na razie będę siedział cicho!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:02

Kacper - jesteś strasznie niemiły dla innych użytkowników! Nie myśl sobie, że napisanie 8000 komentarzy Cię do tego upoważnia! :D

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 23:02

stefcio15 -> Jakie miano? :P

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:01

Marcin - Ja arogancki? Nigdy w życiu!

bycur komentarzy: 3401.08.2011, 22:58

moje zdjęcia z Emirates Cup 2011 travelwithme.hostei.com/Emirates Cup 2011/index.html

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 22:57

Kacper - ale ty jesteś arogancki i to kolejny raz!

Podziękujcie papie Erykowi za to, że nad wami panuje, nie zdajecie sobie sprawy ile on traci czasu by nad tym wszystkim zapanować, nawet zyskał pewne miano :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 22:55

@Eryk
To nie jest wina tego co piszą Redaktorzy (nota bene na tym polega Ich zadanie, czyż nie?) tylko głupoty użytkowników, którzy ślepo wierzą w większość tego co się piszę... nawet ze "źródeł" typu Daily Mail...

Wyprzedzając Twoje pytanie, tak zrozumiałem ironię ;D

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 22:55

xThierry> Właśnie, Vpr jest niezastąpiony jest jak kierowca tramwajów, nigdy nie ma wakacji xd

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 22:52

xTH > uważaj co piszesz.
Jakbym was, owieczki, zostawił samych na pastwisku pełnym nadętych dziennikarzy i pomysłowych blogerów, to byście się potopili w tym morzu plotek. Wystarczy, że widziałem co się dzisiaj działo/dzieje przez jedno zdanie od Balague'a na twitterze :P

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 22:48

Jakby Wenger kupił Matę, to koszulki z jego nazwiskiem normalnie rozeszły by się jak świeże bułeczki :) I byłby biznes :) Biznes is biznes :P

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 22:44

Vpr --> Za dużo tych plotek transferowych. Zrób sobie wakacje, lub jakąś przerwę ;P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 22:41

Cudi > sorry, ale ja nie uwierzę w taką pierdołę (+hasło "bo pieniądze nie wpłynęły") z ust faceta, który 24h wcześniej zapewniał, że transfer jest już zaklepany. Jak dla mnie jeśli transfer upadł, to po prostu dlatego, ze się nie dogadaliśmy, a ten pajac chce się wybielić, żeby nie wyszło na jaw jaki jest niedoinformowany.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.08.2011, 22:39

Przeproś za to, że się zarejestrowałeś.

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 22:36

JanekB -> Weź kur... bo zrobię Ci wjazd na chatę i Ci przypier... słownikiem! Ty tak na serio? ;|

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:35

Przepraszam, za mój rażący błąd.

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:34

Wbijajcie na hagza...Na mój ling

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1401.08.2011, 22:32

@JanekB Wierze bo wiara... wieże to możesz w szachach znaleźć...

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:32

Ja już zrobiłęm Voxy--->Wbijaj do mnie.

VoXy komentarzy: 205701.08.2011, 22:32

haxball.com/?roomid=3622672e5cbbcc6196768158f4c0bd9162dd1d5b1d42f8efdcf0506d3cb80e42&pass=1

Karwasz zapomniałem :|

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.08.2011, 22:31

Vpr: więc ta klauzula to bujda? Bo nie wierzę, że się nie interesowaliśmy. :]

Ah ten IceMan. Najpierw sieje plotki o trzech transferach w tym tygodniu, a teraz to. =|

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:31

Zgoda...
busquetsbestdm - hasło ^^

haxball.com/?roomid=115c1af1da816eaceac7736b7623ddfe6b8c7600759704c2d9a4c58e6399d1f6&pass=1

VoXy komentarzy: 205701.08.2011, 22:31

Albo dobra, wbijaj, hasło : Arsenal

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:30

To mnie uspokoiłeś, bo nie wieżę, że Wenger to Patałach i, że jest na tyle niedoinformowany :)

VoXy komentarzy: 205701.08.2011, 22:30

u mnie są lagi :| ty postaw :]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 22:29

Nic nowego się nie dzieje, chociaż OnlineGooner oświadczył, że kupimy Cahilla i Jagielkę. W sumie pisze tak, jakbyśmy już ich kupili. Ale to bujda. Obu? Naprawdę? Wenger i 30 mln na stoperów w jednym oknie? Dobry żart.

Co do klauzuli Maty, już pisałem - albo to zmyślona głupota albo w ogóle nie byliśmy zainteresowani.

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 22:28

VoXy--->To zakładaj room k.com i jedziem z tym kogzem ;)