Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup

Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup 31.07.2011, 18:31, Sebastian Czarnecki 1508 komentarzy

Po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie spotkania i pewnym zmierzaniu w kierunku pucharu, Kanonierzy ostatecznie zremisowali z drużyną żywej legendy Arsenalu - Thierry'ego Henry - New York Red Bulls.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna - Song, Wilshere, Ramsey - Rosicky, Van Persie, Gervinho.

Już w szóstej minucie meczu wyjściowa jedenastka Kanonierów musiała ulec zmianie, bowiem Jack Wilshere opuścił murawę Emirates Stadium z kontuzją. W jego miejsce pojawił się młodziutki Benik Afobe, który wreszcie otrzymał kredyt zaufania od Arsene'a Wengera, aby zaprezentować swoje umiejętności.

W 11. minucie meczu Thierry Henry stanął przed znakomitą okazją do pokonania Wojtka Szczęsnego, jednak uderzył minimalnie obok bramki.

Cztery minuty później nastąpiła dosyć niecodzienna sytuacja, bowiem z prawego skrzydła CELNIE dośrodkował Bacary Sagna, jednak Laurent Koscielny nie zdołał wykorzystać jego dośrodkowania, posyłając piłkę ponad bramką.

Kilkadziesiąt sekund po całym zdarzeniu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał po ziemi bezproblemowo złapał Frank Rost.

W 22. minucie kolejną CELNĄ wrzutką w pole karne popisał się Bacary Sagna. Futbolówkę przejął Benik Afobe, który nie zdołał jednak zaskoczyć dobrze spisującego się dziś Franka Rosta.

W 25. minucie arbiter podyktował rzut wolny z okolicy dwudziestego metra dla drużyny gości. Stały fragment gry wykonał nie kto inny, jak Thierry Henry, ale jego potężne uderzenie w fantastycznym stylu obronił Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później kapitalną szansę na zdobycie gola zmarnował Aaron Ramsey. Taniej z piłką Robina van Persiego zakończył się przejęciem piłki przez Kierana Gibbsa, który wycofał piłkę do wbiegającego Walijczyka. Kapitan reprezentacji Walii huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 42. minucie Kanonierzy zdobywają pierwszą bramkę! Dośrodkowanie Rosickiego z rzutu wolnego celnym strzałem głową zakończył Robin van Persie. 1-0 dla gospodarzy turnieju!

Minutę po zdobytej bramce Kanonierzy przeprowadzili kolejną groźną akcję. Prostopadłe podanie do Gervinho zakończyło się strzałem Iworyjczyka i świetną obroną Franka Rosta.

Druga połowa spotkania była o wiele nudniejsza i nie przysporzyła nam chociażby połowy emocji, jakie towarzyszyły nam w pierwszej odsłonie meczu.

Już w drugiej minucie drugiej połowy Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał kolejny raz nie znalazł drogi do bramki, a Frank Rost - choć nie bez problemu - obronił jego uderzenie.

Niespełna dziesięć minut później solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Afobe, który świetnie znalazł miejsce pomiędzy defensorami drużyny przeciwnej, jednak jego zagrania w kierunku bramki nie wykorzystał Robin van Persie, który znacznie spóźnił się z wejściem.

W 64. minucie podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Murawę Emirates Stadium opuścili Robin van Persie i Gervinho, a w ich miejsca pojawili się Marouane Chamakh i Carlos Vela.

W 70. minucie do wyrównania spróbował doprowadzić Thierry Henry, lecz Wojciech Szczęsny nie miał najmniejszych problemów z obroną jego strzału.

Trzy minuty później Arsene Wenger przeprowadził kolejne zmiany. Na boisku pojawili się Kyle Bartley, Emmanuel Eboue i Andriej Arszawin, którzy zastąpili odpowiednio Laurenta Koscielnego, Bacary'ego Sagnę oraz Benika Afobe.

Już pięć minut po wejściu na murawę bliski gola był Emmanuel Eboue. Iworyjczyk zmarnował jednak podanie od Carlosa Veli i uderzy obok bramki strzeżonej przez Franka Rosta.

W 85. minucie padł wyrównujący gol, który pokrzyżował Kanonierom plany w sięgnięciu po pierwszy puchar w tym sezonie. Doskonałe podanie Thierry'ego Henry do młodziutkiego Agudelo zakończyło się samobójem w wykonaniu Kyle'a Bartleya. 1-1 na Emirates Stadium.

Kanonierzy próbowali jeszcze w jakiś sposób odmienić losy tego pojedynku, jednak ta sztuka im się nie udała. Drużyna Arsenalu musiała obejść się smakiem, a puchar Emirates Cup zostanie wzniesiony przez kapitana New York Red Bulls - Thierry'ego Henry.

Powrót króla, czyli Henry na Emirates Stadium:

Emirates CupNew York Red Bulls autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:54

Charlie: nie wiedziałem, że w redakcji można zarobić na takie wakacjie :P

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:53

@xTH
Mianowicie polski, angielski i francuski. w przyszłości pewno dorzucę hiszpański/niemiecki/rosyjski (cześć Ice!)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:52

Vpr: tydzień temu coś pisał, że go chyba jakiś czas nie będzie ale nie jestem dokładnie tego pewny.

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:52

@V
LOL, pomyliłem się! :D Oj tam oj tam, obaj słuchacie metalu, obaj jesteście redaktorami - mała pomyłka :D

A co do Griza, pewno gdzieś chłopak wyjechał, w końcu wakacje ma.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 23:52

@Eryk
Ja wiem co z Grizem ;DDD pisał do mnie ;D jakiś tydzień temu wylądował (ponoć na kompletnym randomie;) na Rodos ;D dziś miał wrócić wieczorkiem ;D

PS. Czuję się zaszczycony ;D

@Pingu
Smutne, ale prawdziwe...

concrete13 komentarzy: 869801.08.2011, 23:51

ja słyszałem, że Griz zjadł jakiegoś nieświeżego kota i wylądował w szpitalu

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:51

aR: 3 języki? dobry wynik, a jakie konkretnie jeśli możesz powiedzieć..

pelek komentarzy: 214601.08.2011, 23:50

Fajna jest grupa gdzie są Serbowie i Chorwaci.
Przecież to będzie masakra.

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 23:49

Że co? Aha, tak. Polscy kopacze i tak sfrajerzą to. Smutne czy nie smutne, ale rzeczywistość okazuje się zgoła odmienna. Tak to już jest w mentalności Polaków, cieszą się z byle czego, ale jak przyjdzie co do czego to takie "potęgi" jak Burkina Faso, Kambodża będzie wyżej w rankingu.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:49

aR > a skąd ty k***a wziąłeś ten Żywiec? Nie mieszkam z Grizem -_-
BTW. Wie ktoś, co z Grizem? Zapadł się pod ziemię O_o

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 23:49

@fabregas1987
Może i tak, ale dwa dni temu jeszcze wypoczywałem... ;)

Imo skończy się tak jak zawsze ;P

@c13
Tylko ostatnia grupa z Hiszpanami i Francuzami jest ciekawa... reszta wieje sandałem imo...

Wyjaśni mi ktoś z jakiej paczki Czarnogóra była losowana z 2 koszyka? Ja rozumiem, że My w piłce jesteśmy 100 lat wiadomo za kim, ale żeby Czarnogóra była w 2 koszyku z Francją O,o

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:47

Charles > mi bardzo, nie będzie kompromitacji! To jest, na głównym turnieju nie będzie. Nas.
BTW. Mam dla ciebie niespodziankę, sprawdź Twitter :P

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:47

@V
Mnie by się nei chciało :p Wystarczą mi na razie 3 języki, może później rozpocznę naukę 1/2 innych.
To w Żywcu uczą fińskiego? LOL :p Skąd pomysł na taki język?

kamil_9414 komentarzy: 282801.08.2011, 23:47

A jeszcze ta druzyna z najgorszym bilansem punktowym z drugiego miejsca ze wszystkich grup nie lapie sie nawet do barazy o_O

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:46

Francja by się w grupie przydała, bo jak przegrywać to w potęgą...

concrete13 komentarzy: 869801.08.2011, 23:46

Charles - > B i F fajne...

fabregas1987 komentarzy: 2581501.08.2011, 23:44

Charles --> byly juz tu o tym rozmowy, przedwczoraj ;) IMO bedzie ciezko, ale jesli sie Biało-Czerwoni zepna to moze 2 msc. wywalcza i baraże :D:D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:44

aR > heh, jasne że wszystko dzięki google translatorowi, tak naprawdę znam tylko podstawy fińskiego i niemieckiego ;) Ale z tym "słowo w słowo" mnie uraziłeś :P Ostatecznie wg. tegoż narzędzia chorwacki zwrot "Darijo Srna" tłumaczymy jako "Vince Grella" xD

fabregas1987 komentarzy: 2581501.08.2011, 23:43

Nie ma juz zadnych szans na pozyskanie Maty ??

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 23:43

Tak mnie zastanawia to... oglądaliście może losowanie grup eliminacji Mistrzostw Świata 2014? ;D

Jak się grupy podobają? :D

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:39

@Vpr
Że też Cie się chce... nie gmatwają ci sie te wszystkie języki? Czy może słowo w słowo tłumaczysz z google translator? :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:38

aRamsey > z portugalskiego też. Nie będę się chwalił, bo nie o to chodzi, ale pisałem też o Vrsaljce, Ljungbergu, Gervinho-i-innych-Francuzach, Fabregasie... Języków domyśl się sam ;)

Nie tweetuje bo nikt mnie nie followuje ;DDD

A tak na serio to konto jest głównie do śledzenia większość ploteczek, nic więcej ;D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:34

Charles > nie tweetujesz nic, to co się będę męczył klikaniem magicznego "follow"? :P

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:33

@Vpr
A czy przypadkiem nei tłumaczyłeś czegoś z portugalskiego co odnosiło się do Benka? :p

Marcin - bywaj!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 23:33

@stefcio15
Ale patrz jaki z Eryka światowiec, ja Go followuje, a On jak prawdziwa gwiazda, ma mnie w dupie ;D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:32

Dobra ja uciekam, jeszcze nie wolno mi zostawac na kompie do późna : (

Vpr - no rozumiem rozumiem, ja tam go nie mogę strawić! A to wszystko przez tę jego cieszynke! :)

Na razie wszystkim! Dobranoc!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:29

Kacper - o tym mówię ;)

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:29

dobra widze ze tu niewarto z wami pisac odrazu ripostujecie :D.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:29

stefcio > nic nie poradzę, dobrze mi się kojarzy, bo wygląda jak Peter Steele, jeden z moich ulubionych muzyków! :P No i jego pierwsze 90 minut w EPL jakie zobaczyłem, to hat-trick przeciwko AV, takie coś zostaje w pamięci :P

fabri > po arabsku, po rosyjsku i po chińsku. Bo mam tylko klawierę QWERTY.

aRamsey komentarzy: 948601.08.2011, 23:28

@stefcio
Urodził się i znał od razu 4 języki, imponujące!

pelek komentarzy: 214601.08.2011, 23:28

Ja umiem po słowacku
Co ti jebe, co ti jebe
Na gebulu ci to JEBE

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:27

a33fan - a inne umiesz od urodzenia? wow.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 23:26

W innych językach mówio, światowce je**ne...

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:26

dobra wez fabri polski to ja sie dopiero ucze :D

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:25

ahaah widzieliscie jacka :D? yfrog.com/klzo8byj

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:24

Czasami to strach na k.com coś napisać, z każdej strony czyha jakiś mistrz ciętej riposty.

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 23:23

No, ale nie wymieniłeś polskiego, wiem, to trudny język, ale masz dopiero 14 lat xd

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:23

arsenal33fan - wow! Imponujące! :)

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:22

rosyjski/wloski nie tak na 100 ale umiem :) a mam dopiero 14 lat :)

ja sie pochwale i powiem ze umiem rosyjski angielski niemiecki wloski:0

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 23:21

Vpr> Pochwal się nam, po jakiemu ty na pewno nie rozmawiasz? :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:21

Vpr - haha, cóż za autoreklama! Nie narzekaj, ja też nie mam wiele followersów, ale za to obracam się w gronie tych najlepszych! hi hi :)

Tak zobaczyłem w twój profil i... Lubisz Carolla? Fuj.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:20

stefcio > po prostu nie wypadało mi od razu wyskakiwać z rozmówkami skandynawskimi, żeby reszta nie poczuła tak bezpośrednio i prosto z mostu, ile traci nie śledząc nas na Twitterze! :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:18

Vpr - zdecydowanie chodziło mi o rozmowy po estońsku, że też od razu nie załapałeś :/

Ośmieszyłeś mnie trochę, wiem, że nie piszę 30newsów tygodniowo, ale to nie upoważnia Cię do poniżania mnie ;(

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 23:17

stefcio > redaktor nie powinien się "chwalić", że musi sobie pomagać słownikiem.

...chyba, że mówisz o momentach kiedy rozmawiamy po fińsku/duńsku/estońsku.

arsenal33fan komentarzy: 149801.08.2011, 23:16

ej a moze Arsenal kupi Ryska czarnote z orlat otwocka dynamiczny lewy obronca tak mowi tadzio norek z miodowych lat serio w odcinku menadzer ahha podkreslam dynamiczny lewy obronca :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 23:16

Tffu słownikiem! Wklejam sobie do google tłumacza!