Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield

Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield 18.01.2020, 17:01, Łukasz Wandzel 1440 komentarzy

W 23. kolejce Premier League Arsenal zmierzył się z Sheffield United, prawdziwym zaskoczeniem sezonu. Nikt nie przypuszczałby, że na tym etapie sezonu to właśnie beniaminek będzie wyżej w tabeli od Kanonierów. Wiedząc jednak jak potoczył się ten sezon, piłkarze Mikela Artety z respektem podeszli do rywala i byli bardzo blisko zdobycia trzech punktów na własnym stadionie. Przełamali żelazną defensywę gości i wydawało się, że utrzymają prowadzenie do samego końca. Tak się jednak nie stało i w końcówce ekipa Chrisa Wildera wyrównała, wywożąc z The Emirates jeden punkt. Największym grzechem Arsenalu w tym meczu było więc niestrzelenie drugiego gola.

Składy, w jakich obie drużyny wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe, Özil, Martinelli - Lacazette (74' Nketiah).

Sheffield United: Henderson - Baldock, Basham (76' Besić), Egan, O'Connell, Stevens - Lundstram (67' Robinson), Norwood, Fleck - Mousset (56' Sharp), McBurnie.

Zespół Sheffield udowodnił, że gra w ten sam sposób niezależnie od stadionu. Na początku meczu to Kanonierzy czuli się nieswojo na Emirates Stadium. Przede wszystkim grali niepewnie w obronie, co mogło kilkukrotnie w trakcie całego spotkania mogło skończyć się tragicznie. Gdyby główka Lysa Mousseta była celniejsza, Francuz mógłby otworzyć wynik spotkania już w 7. minucie, a wszystko przez błąd Maitlanda-Nilesa, który podał piłkę wprost pod nogi rywala. Dopiero kilka minut później Arsenal opuścił własną połowę dzięki kontratakowi wyprowadzonemu przez Alexandre'a Lacazette'a. Francuski snajper zagrał do Pepe na prawą stronę, a ten dośrodkował w pole karne, skąd uderzał Gabriel Martinelli. Strzał młodego Brazylijczyka niestety ominął bramkę Hendersona.

Na kolejną akcję londyńczyków trzeba było czekać kolejne kilka minut. Wtedy to Pepe postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność i otoczony przez rywali zaczął dryblować. Skrzydłowy Arsenalu wypracował sobie sporo przestrzeni i znowu odnalazł podaniem Martinellego. Ten jednak był źle ustawiony względem bramki i nie nadał uderzeniu odpowiedniej siły. Te dwie sytuacje pomogły podopiecznym Mikela Artety odnaleźć się na boisku, ale nie zyskali oni przewagi. Sheffield to drużyna grająca według jasno określonego stylu. Beniaminek zagrywał bardzo wysokie piłki, licząc na wygranie pojedynku główkowego w polu karnym albo szukał długich piłek za plecy obrońców. Tak klarownego planu brakowało u gospodarzy.

Arsenalowi trudno było tworzyć okazje, kiedy ekipa gości podręcznikowo broniła własnej szesnastki, angażując w to aż ośmiu graczy. Sposób na złamanie żelaznej defensywy znalazł dopiero tuż przed przerwą... Bukayo Saka. Lewy "obrońca" dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie świetnie ustawiony był Gabriel Martinelli, 1-0!

Zawodnicy Sheffield niefrasobliwie rozpoczęli drugą połowę, nie mogąc poradzić sobie z Saką szarżującym lewą stroną. Następnie na 10 minut przycisnęli gospodarzy. Pressing rywali zaczął sprawiać trudności piłkarzom z Londynu. Granit Xhaka fatalnie podał przez środek pola, co sprawiło, że rywale przejęli futbolówkę i mogli przeprowadzić szybką kontrę. Szwajcarowi należy jednak oddać to, że uratował zespół, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej, kiedy goście rozegrali rzut rożny. Podopieczni Artety przetrwali najtrudniejszy okres w tym meczu, po czym szukali drugiego gola. W 68. minucie wydawało się, że Pepe został faulowany w polu karnym, ale Martin Atkinson nie wskazał na wapno. Również zdaniem VAR-u rzut karny nie należał się Arsenalowi.

Brak kropki nad i w końcu się zemścił. Cały wysiłek, jaki piłkarze Arsenalu włożyli w to spotkanie, poszedł na marne w 83. minucie. Futbolówka odbiła się od Billy'ego Sharpa po dośrodkowaniu Calluma Robinsona i wylądowała tuż pod nogami Johna Flecka. Ten uderzył piłkę, która po odbiciu się od ziemi wpadła do siatki. Kanonierzy nie mieli już sił, by odpowiedzieć na wyrównującego gola. To przyjezdni byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, ale ostatecznie nie wywieźli z The Emirates kompletu punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 120.01.2020, 22:24

@Fiona98: Przede mną jeszcze chyba 9

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 120.01.2020, 22:13

@Marcinafc93: oglądałem ostatnio mecz
Hertha - Bayern i przyznam, że Boateng to strasznie wolny i klockowaty zawodnik. Grał solidnie, ale powrót do obrony przy kontratakach przeciwników wyglądał słabo. Niemiec jest strasznie niezwrotny, a to może być tragiczne w skutkach przy szybkich atakach rywali.

Fiona98 komentarzy: 39420.01.2020, 21:58

@pierre_afc: ja wiem student wszystko potrafi

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 120.01.2020, 21:55

Arsenal remain keen on reaching an agreement with Bayern Munich for Jérôme Boateng this month. (Source: Kicker) https://t.co/R82dCOKLLb

pierre_afc komentarzy: 1207120.01.2020, 21:52

@Fiona98: Czym się przejmujesz? Nie takie rzeczy się robiło.

Ranczomen komentarzy: 1232120.01.2020, 21:51

@ZielonyLisc napisał: "Sesje? Jak dobrze, że to już za mną :)"

Zamiast się uczyć możesz oglądać pornusy z konta premium :X

ZielonyLisc komentarzy: 2027920.01.2020, 21:43

Sesje? Jak dobrze, że to już za mną :)

Fiona98 komentarzy: 39420.01.2020, 21:37

@arsenal159: spoko masz tez pozdrowienia

Fiona98 komentarzy: 39420.01.2020, 21:36

@Damaks: No tak ale jednak jak się ma 10 egz do zaliczenia dodając do tego ew poprawki to w 2 tyg ciężko się wyrobić XD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.01.2020, 21:36

@Fiona98 napisał: "ie ale znam kogoś kto oglądał"

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.01.2020, 21:23

Najsłynniejszy tutaj student prawa jest chyba na banicji.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.01.2020, 21:23

@Fiona98: Jeden

Arsenal96l komentarzy: 501720.01.2020, 21:20

@Fiona98: Ja studiuję jak dobrze kiche ukręcić .

Fiona98 komentarzy: 39420.01.2020, 21:15

Kto jest studentem pochwalcie się ile egzaminów przed wami

Fiona98 komentarzy: 39420.01.2020, 21:14

@arsenal159: nie ale znam kogoś kto oglądał

Dziadyga komentarzy: 826320.01.2020, 21:04

Mikel mówi mu to,co Ja od 2 tygodni tu pisze,że masz chłopie bramy STRZELAĆ! bo po to zostałeś tu zakupiony.ROZUMISZ TO? :D a wrócić się i wspomóc w defie to przy okazji!

Garfield_pl komentarzy: 2795220.01.2020, 21:00

thegunner4life komentarzy: 897720.01.2020, 20:33

@Simpllemann:
Prawda jest taka, że jak by Ozil był taki genialny. To Real nigdy bym nam go nie oddał. Myślisz, że w tamtych czasach dało by radę kupić Xabiego Alonso Ronaldo Benzeme albo Ramosa? Perez wiedział co robi. Sprzedaż Ozila nie była dla zespołu tragedią.

I owszem potrafi zagrać jak nie z tej ziemii. Ale Ci wielcy piłkarze robią to częściej niż raz na miesiąc. No i oni nie grają niestety w Arsenalu.

Jacek1s komentarzy: 764620.01.2020, 20:22

Werner do Arsenalu niech idzie, a nie do miernego Liverpoolu.

Dominik11 komentarzy: 2016320.01.2020, 20:16

RB Leipzig striker Timo Werner is eager to complete a move to Liverpool this summer. (Source: BILD)

Arsenal96l komentarzy: 501720.01.2020, 20:15

700 zł z 5 zarobione na stsie :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.01.2020, 20:13

Ogladal ktos z Was film jak zostalem gangsterem?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333020.01.2020, 19:27

Teraz, teraz, teraz...

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 320.01.2020, 19:21

Z Wernerem za Liverpool będzie miał tak z plus 20 goli . Napastnik z prawdziwego zdarzenia warty krocie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.01.2020, 19:13

Serialowcy, fani True Crime, jakby kto się zastanawiał to polecam. W Polsce premiera 7 lutego na Lifetime.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2020, 18:34

@Redzik napisał: "Players with more goal assists than Mesut Ozil (3) in the last season and a half.