Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield

Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield 18.01.2020, 17:01, Łukasz Wandzel 1440 komentarzy

W 23. kolejce Premier League Arsenal zmierzył się z Sheffield United, prawdziwym zaskoczeniem sezonu. Nikt nie przypuszczałby, że na tym etapie sezonu to właśnie beniaminek będzie wyżej w tabeli od Kanonierów. Wiedząc jednak jak potoczył się ten sezon, piłkarze Mikela Artety z respektem podeszli do rywala i byli bardzo blisko zdobycia trzech punktów na własnym stadionie. Przełamali żelazną defensywę gości i wydawało się, że utrzymają prowadzenie do samego końca. Tak się jednak nie stało i w końcówce ekipa Chrisa Wildera wyrównała, wywożąc z The Emirates jeden punkt. Największym grzechem Arsenalu w tym meczu było więc niestrzelenie drugiego gola.

Składy, w jakich obie drużyny wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe, Özil, Martinelli - Lacazette (74' Nketiah).

Sheffield United: Henderson - Baldock, Basham (76' Besić), Egan, O'Connell, Stevens - Lundstram (67' Robinson), Norwood, Fleck - Mousset (56' Sharp), McBurnie.

Zespół Sheffield udowodnił, że gra w ten sam sposób niezależnie od stadionu. Na początku meczu to Kanonierzy czuli się nieswojo na Emirates Stadium. Przede wszystkim grali niepewnie w obronie, co mogło kilkukrotnie w trakcie całego spotkania mogło skończyć się tragicznie. Gdyby główka Lysa Mousseta była celniejsza, Francuz mógłby otworzyć wynik spotkania już w 7. minucie, a wszystko przez błąd Maitlanda-Nilesa, który podał piłkę wprost pod nogi rywala. Dopiero kilka minut później Arsenal opuścił własną połowę dzięki kontratakowi wyprowadzonemu przez Alexandre'a Lacazette'a. Francuski snajper zagrał do Pepe na prawą stronę, a ten dośrodkował w pole karne, skąd uderzał Gabriel Martinelli. Strzał młodego Brazylijczyka niestety ominął bramkę Hendersona.

Na kolejną akcję londyńczyków trzeba było czekać kolejne kilka minut. Wtedy to Pepe postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność i otoczony przez rywali zaczął dryblować. Skrzydłowy Arsenalu wypracował sobie sporo przestrzeni i znowu odnalazł podaniem Martinellego. Ten jednak był źle ustawiony względem bramki i nie nadał uderzeniu odpowiedniej siły. Te dwie sytuacje pomogły podopiecznym Mikela Artety odnaleźć się na boisku, ale nie zyskali oni przewagi. Sheffield to drużyna grająca według jasno określonego stylu. Beniaminek zagrywał bardzo wysokie piłki, licząc na wygranie pojedynku główkowego w polu karnym albo szukał długich piłek za plecy obrońców. Tak klarownego planu brakowało u gospodarzy.

Arsenalowi trudno było tworzyć okazje, kiedy ekipa gości podręcznikowo broniła własnej szesnastki, angażując w to aż ośmiu graczy. Sposób na złamanie żelaznej defensywy znalazł dopiero tuż przed przerwą... Bukayo Saka. Lewy "obrońca" dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie świetnie ustawiony był Gabriel Martinelli, 1-0!

Zawodnicy Sheffield niefrasobliwie rozpoczęli drugą połowę, nie mogąc poradzić sobie z Saką szarżującym lewą stroną. Następnie na 10 minut przycisnęli gospodarzy. Pressing rywali zaczął sprawiać trudności piłkarzom z Londynu. Granit Xhaka fatalnie podał przez środek pola, co sprawiło, że rywale przejęli futbolówkę i mogli przeprowadzić szybką kontrę. Szwajcarowi należy jednak oddać to, że uratował zespół, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej, kiedy goście rozegrali rzut rożny. Podopieczni Artety przetrwali najtrudniejszy okres w tym meczu, po czym szukali drugiego gola. W 68. minucie wydawało się, że Pepe został faulowany w polu karnym, ale Martin Atkinson nie wskazał na wapno. Również zdaniem VAR-u rzut karny nie należał się Arsenalowi.

Brak kropki nad i w końcu się zemścił. Cały wysiłek, jaki piłkarze Arsenalu włożyli w to spotkanie, poszedł na marne w 83. minucie. Futbolówka odbiła się od Billy'ego Sharpa po dośrodkowaniu Calluma Robinsona i wylądowała tuż pod nogami Johna Flecka. Ten uderzył piłkę, która po odbiciu się od ziemi wpadła do siatki. Kanonierzy nie mieli już sił, by odpowiedzieć na wyrównującego gola. To przyjezdni byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, ale ostatecznie nie wywieźli z The Emirates kompletu punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Cartman_KG komentarzy: 363419.01.2020, 20:45

@Fabri4: środek pola. Kogoś o charakterystyce Cazorli, kogoś kto będzie kontrolowal grę w środku pola. Gdyby Rakitic był młodszy o jakieś 5 6 lat to bym stawiał na niego.

PtoOk komentarzy: 220019.01.2020, 20:45

Po tej kolejce wnioski są następujące, znowu odrobiliśmy punkt to TOP4

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 119.01.2020, 20:39

@Fabri4: jak dla mnie Fabian Ruiz. Co prawda gra teraz nieco gorzej, ale całe Napoli nie zachwyca.

aguero10 komentarzy: 856519.01.2020, 20:35

@Fabri4:

Potrzebujemy kreatywnej 8 jak Cazorla .

Alonso komentarzy: 1282419.01.2020, 20:35

Śmiesznie wyszło. Mistrza Anglii znamy już w styczniu a mistrza Niemiec, Hiszpanii i Włoch możliwe że poznamy dopiero w maju. Nawet we Francji PSG tak nie odjechało i jeszcze Marsylia może pomarzyć o wygranej.

Jacek1s komentarzy: 764619.01.2020, 20:34

@Fabri4: Obrońca, jak dla mnie Rúben Dias.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5019.01.2020, 20:30

W lecie mamy możliwość wydania dużej kwoty na jednego topowego zawodnika - wolicie środkowego obrońce czy środkowego pomocnika?
I jak się zwie ten jegomość?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.01.2020, 20:26

Ciekawe którzy my bylibyśmy za punkty na wyjeździe, Arsenal away boyz...

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5019.01.2020, 20:26

@thegunner4life: ale prosze mi nie przeszkadzać jak nagrywam, ja tobie nie przeszkadzam

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.01.2020, 20:23

Liverpool na Anfield zdobył 36 punktów w tym sezonie. Drużyna Kloppa zajmowałaby dzięki temu... 5. miejsce w PL ze stratą ledwie 3 oczek do TOP 4.

Jacek1s komentarzy: 764619.01.2020, 20:23

@Arsenal4Ever14 napisał: "ten transfer to teraz czy w lato?"

,,And a move in the January transfer window is not ruled out, either - though it would depend on how much PSG are willing to accept given his likely exit in the summer."

silvano95 komentarzy: 981119.01.2020, 20:23

Roy Keane on the Anthony Martial miss:

“That sums up his career in a nutshell. You hit that target. That’s why he’s not quite good enough for United. That moment summed him up.”

Dominik11 komentarzy: 2017019.01.2020, 20:23

Selon
@brunoandrd
, Arsenal souhaiterait signer Bruno Guimaraes (milieu, Paranaense) mais obtenir 100% de ses droits. En effet, le club bresilien voudrait garder 20% des droits et réclamerait 25M pour les 80%. Le club devrait payer la clause de 45M pour contourner le système

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.01.2020, 20:21

Nie bez powodu nazywają go dziadek.

Gofer999 komentarzy: 1468619.01.2020, 20:19

Nahorny to jakies 4 lata temu sie pogubil troche.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2020, 20:15

Dzis była symboliczna scena Nahornego w canalu,jak go widze całe zycie w tej robocie

Twaro ,, O Lindelof dostał w klejnoty, pewnie bedzie przerwa bo siła była ogromna ''

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 20:10

@Arsenal96l: panie bos za duzo kielbasy zezarl i wutkie do tego zes wypil.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.01.2020, 20:10

@lays: Bo jesteśmy jeszcze gorsi?

Arsenal96l komentarzy: 501819.01.2020, 20:09

@Arsenal4Ever14: Ja nie widzę praktycznie różnicy xd

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 20:06

@Jacek1s: ten transfer to teraz czy w lato?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.01.2020, 20:05

@pumeks
Każdy będzie teraz kombinował jak się da. Ja Mane mam z Salahem i TAA, więc oni wiadomo że zostają. Kevina również posiadam, więc go sobie zostawię. Jedyną zmianę jaką zrobię, to Ingsa dam na ławę, i wrzucę do podstawy Greenwooda. Dwa transfery zostaną, a po kolejce będą nawet trzy :P

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 20:05

Widzieli pany jaki herb bedzie miala Jagiellonia od przyszlego sezonu?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2020, 20:03

@lays: podobno Rash wypada, wiec koniec rumakowania.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.01.2020, 20:03

Rambo w wyjściowym

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2020, 20:02

Tato jak to jest remisować mecze w lidze ? zapytał mały fan lfc swojego ojca :)

silvano95 komentarzy: 981119.01.2020, 20:01

Only two teams in the top half of the Premier League table won a game this weekend:

Wolves
Liverpool

lays komentarzy: 3987119.01.2020, 20:01

Swoja droga jakie to jest smutne, ze United jest tak beznadziejne, a my jestesmy znacznie za nimi w tabeli. Wstyd

thegunner4life komentarzy: 899719.01.2020, 19:54

@Simpllemann:
Dlatego trener trenerem, ale tutaj po prostu jest piach na każdej pozycji i nie ma na transfery.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2020, 19:53

Na tt coraz wiecej plotek ze Rashford wypada na 2-3 miesiące z gry.

United własnie zegna sie z top 4?

M4zzz1 komentarzy: 36619.01.2020, 19:53

@woojt6: Za to ja mam antyrekord mocarne 20 punktów w tej kolejce xD

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2419.01.2020, 19:52

Alisson playmaker jak Ozil, van Dijk strzelec jak Lacazette, a my sie dziwimy, czemu jestesmy w srodku tabeli xD

pumeks komentarzy: 2080819.01.2020, 19:50

@Kanonier204:

Ja się zastanawiam czy upchnąć na DGW24 Mane za deBruine, który jest w lekkim dołku tym bardziej, że City graja na wyjeździe z murarzami z SHU

thegunner4life komentarzy: 899719.01.2020, 19:50

@Glajskor:
A pamietasz kiedyś te karne w finale CC za Dalglisha? Kibicowałem Wam wtedy.

Jacek1s komentarzy: 764619.01.2020, 19:48

,,Layvin Kurzawa to Arsenal: Transfer hint on Instagram, defender 'agrees to join', 5-year deal

PSG defender Layvin Kurzawa could be set for a move to Arsenal, with the Gunners in advanced transfer talks with the Ligue 1 side for the France international left-back"

football.london

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282119.01.2020, 19:47

@bokser83: Co? Sędzia przecież nie zatrzymał gry. Spójrz na gesty obu sędziów zanim zaczniesz wypisywać głupoty.

silvano95 komentarzy: 981119.01.2020, 19:46

Dziś PSG leci na Polsat Sport

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2020, 19:45

Nie to, ze czerwonka rozwala wszystkich jak leci, to jeszcze niebiosa pomagają, bo dzis United mogło spokojnie z 2 gole wbić.

W tej lidze jesli chodzi o mistrza to juz pytanie czy Czerwonka wygra ta lige 20 czy 30 pkt przewagi i czy puści młodzież w okolicach marca.

A tak mozemy gadac kto w top4 i kto spada z ligi.

woojt6 komentarzy: 6419.01.2020, 19:44

104 pkt w typerze :) mam rekorda :D

bokser83 komentarzy: 41019.01.2020, 19:42

Nie wiem czy ktoś tu zauważył największego babola tego meczu. Gol na 2:0. Czy tylko ja zauważyłem że nie powinien zostać uznany?
Sędzia powinien za to zostać wyrzucony do ich B klasy. Od kiedy to przy spalonym bramkarz wybija piłkę z ręki a nie z ziemi. To jakiś kurła żart. Sędziowie ewidentnie są za looserpolem.

Kaczaza komentarzy: 722319.01.2020, 19:36

Brugge wkońcu trafiło, kupon może wejdzie :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.01.2020, 19:36

@pumeks
Jestem na 1.5 miliona, pewnie będę coś koło tego. Skład już mam dwie kolejki, i dwa darmowe transfery. Teraz podwójna, więc składzik zostaje, i będą potem aż trzy ;)

@thegunner4life:

Chciałem napisać 7, kliknąłem w ósemkę, no, to będzie aktualne dopiero za 4 dni. :P

Glajskor komentarzy: 106119.01.2020, 19:34

Cholera, mocni jesteśmy, co mam Ci powiedzieć. xD Chorwackiego księcia nie ma na boisku i 8 czyste konto z rzędu, a jeszcze nie tak dawno bramkę strzelić mogłaby nam losowa zbieranina z orlika. Piękne czasy!

pumeks komentarzy: 2080819.01.2020, 19:33

Średnia kolejki 44,25 punktów więc awansik w OR jest

Czeczenia komentarzy: 1248719.01.2020, 19:32

@Serduszko: 40 sekund walki i może sobie kupić Pepe.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.01.2020, 19:31

@pumeks
Może i mówią, grunt że mam te minimum. Aczkolwiek 50 punktów chyba każdy by wziął z pocałowaniem ręki.

Tevez komentarzy: 408719.01.2020, 19:30

Te pierwsze 15 minut drugiej połowy w wykonaniu LFC to był kosmos. Prawdziwa kanonada.

thegunner4life komentarzy: 899719.01.2020, 19:30

@Glajskor:
United przez te 90 minut stworzyło sobie jedną sytuację biegali sobie po środku pola tylko. A chciałem Ci powiedzieć że i tak zagrali odważniej niż my xD