Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:54

RvPersie

Bo twój gust trudno było określić. Podałeś mi przykłady filmów, które ci się podobały, a były to filmy kompletnie różne i nie potrafiłem znaleźć w nich wspólnego motywu. Nie podałeś mi ulubionego gatunku filmowego, bo powiedziałeś, że takowego nie posiadasz - albowiem oglądasz wszystko. Nic nie mogłem zrobić :]

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 22:51

Midgard@
Patrz a mi pomóc nie potrafiłeś..: D

lukasxsoad komentarzy: 83213.04.2012, 22:51

@ Filsu

Polecam ,,Wyścig z czasem" z 2011 roku. Bardzo dobry film.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:49

Aha - no i zdefiniuj "nowszy film" :]

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:46

Flisu

Jeśli chodzi o filmy to chętnie ci pomogę. Tylko jaki gatunek cię interesuje?

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:46

Flisu - American Pie nowe.

popekns komentarzy: 742013.04.2012, 22:44

Fiisu: Titanic 3D ;D

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:43

Mid - to jak wyjdzie o van Persiem to zamawiasz przez neta ta i o Ibrze i masz z glowy lazenie po kioskach :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:43

pelek

Shit. Nie to.

fourfourtwo.com/blogs/fourfourtwoview/archive/2012/03/02/a-dutch-assassin-a-texan-sharp-shooter-and-a-little-peruvian-master.aspx

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11713.04.2012, 22:41

*Jaki typ

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:41

David92

Interesowałyby mnie jedynie książki o van Persiem oraz Ibrahimoviću. Gdyby ta o Podolskim wychodziła latem... :D

pelek

fourfourtwo.com/blogs/fourfourtwoview/archive/2012/03/07/get-more-from-the-april-2012-issue.aspx

Flisu---> Jaki ty filmu, to może Ci pomogę

pawel94 komentarzy: 122013.04.2012, 22:38

RvPersie

6,90 zł bodajże.

Flisu komentarzy: 160213.04.2012, 22:36

Zna ktoś jakiś film nowszy fajny? Bo chce coś obejrzeć a nie mogę wybrać nic fajnego :P

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 22:33

wybaczcie bo ja niewidomy ostatnio.. ile ten FFT kosztuje? ;>

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:29

Mid - aa sorry zapomnialem, te ksiazki z przegladu sportowego mozna pojedynczo tez przez neta zamowic :

obrazki.literia.pl/11wspanialych/11wspanialych.html

pelek komentarzy: 214613.04.2012, 22:28

Mid
fourfourtwo.com.pl/
od 11 w sprzedaży, czy jest tam o Dempseyu nie wiem, bo na okładce nie ma :p

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:28

popek - tak tylko w Biedrze to byly biografie pilkarzy :P Messi, Xavi, Iniesta, Ibra, Giggs, Rooney i chyba ktos jeszcze.

Mid - mysle, ze jak poszukasz w dobrych salonach prasowych to jeszcze znajdziesz, ja we wtorek na Robina sie chyba skusze :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:26

David92

Interesowałoby mnie to o Ibrahimoviću. Tylko nie wiem czy będę mógł jeszcze gdzieś to dostać.

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 22:25

Pelek@
Tylko jak jeżdżę do szpitala czyli co 3 miechy i wtedy wszystkie lektury jak się nawinie ; )

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:25

pelek

A czy w Polsce już wyszło najnowsze wydanie FourFourTwo o Robinie? Bo specjalnie na nie czekałem. O Dempseyu też w nim piszą.

popekns komentarzy: 742013.04.2012, 22:25

W Biedronce widziałem jakiś czas temu jeszcze o Giggsie, Inieście.

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:23

Messi, Ronaldo, Rooney, Ibra, a teraz ma byc van Persie.

pelek komentarzy: 214613.04.2012, 22:22

Tak patrzę że w nowym FourFourTwo też jest o Robinie.
Rozwijając temat - kupujecie jakieś gazety o tematyce piłkarskiej?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:21

David92

A o kim było wcześniej?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:20

Flisu

Ubiegłem cię :D

By the way - dodałem cię do znajomych jakby co. Daj znać czy będziemy szli na mecz z Chelsea.

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 22:19

Odbiegajac od tematu, kupujecie we wtorek ta ksiazke z przegladu sportowego o Robinie ? 96 stron za 9.99 zł. To juz jest ktoras z kolei, moze ma ktos wczesniejsze z innymi pilkarzami ?

szymonst
Co świadomość, zdolność abstrakcyjnego myślenia, kreatywność, rozbudowane relacje interpersonalne...
100% super człowiek nie jest, ale nie da się podważyć tego że jest najbardziej rozwiniętym stworzeniem.

Mid
"..ludzie specjalnie hodują i zabijają zwierzęta tylko po to, by mieć większy wybór mięs w sklepie.."
Świnia na przykład jest hodowana tylko w takim celu, tylko w celu dostarczenia pożywienia została udomowiona przez człowieka, tylko dlatego taki gatunek istnieje.

Nie chcę nikogo przekonywać, zdaję sobie sprawę że moje zdanie jest bardzo odmienne co zresztą na początku zaznaczyłem.

Pinguite
"Człowiek powinien jeść mięso. Zwłaszcza dzieci."

ach ta dwuznaczność :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 22:14

Pinguite

Nie sądzę.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.04.2012, 22:09

"odwet oceanu" ot taka ksiazka, dla tych co lubia wlasnie zwierzatka i troszku inna percepcje, gdzie czlowiek moze byc bardzo powaznie zagrozony...

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 22:08

Pinguite - Hmm dobre pytanie . Myślę że nie ale znając nasze kolejne awanse na poziomie technologi, nie długo odkryją że kamienie też mają uczucia ; ]

Pinguite komentarzy: 1502013.04.2012, 22:02

Uważam, że jak kto woli, niektórzy lubią mięso, inni nie. Często osoby wrażliwe są wegetarianami, na to, że jedzą kawałek stworzenia, które kiedyś żyło. Człowiek powinien jeść mięso. Zwłaszcza dzieci. Nie jedzenie mięsa to pozbywanie się cennych składników odżywczych dla człowieka. Zwierzęta to fragment łańcucha pokarmowego, które zakończa człowiek niestety tak już jest świat stworzony.

14henry14 komentarzy: 14513.04.2012, 21:59

ma ktoś może link z dobrą jakością do gola van persiego z meczu z charltonem, oczywiscie chodzi o ten mega wolej? :)

szymonst komentarzy: 158913.04.2012, 21:59

@pelek - czy aby na 100% człowiek jest taki super hiper? My do wszystkiego potrzebujemy narzędzi. Bez nich jesteśmy niczym. Kałamarnice potrafią zmieniać kształty i kolory, niedźwiedź czy inny lew swoje pożywienie zabije pazurami i zębami, gepard osiąga niesamowitą prędkość, wieloryby komunikują się na wiele kilometrów, rekiny czują krew z daleka, ptaki latają itp itd. Co z tego potrafimy my, ludzie? Niby jesteśmy tacy inteligentni ale jak pies zaszczeka to nie mamy pojęcia co chce. On natomiast komunikuje się z innymi psami, a jak my go zawołamy czy wydamy komendę to też nas rozumie. Kto tu jest mądrzejszy?

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 21:58

Pinguite - nie, wiem do czego dazysz, ze te szyneczki itd. co jemy to tez sa zwierzeta, ktore sa zabijane itd. tylko jak zabijane w humanitarny w miare sposob itd. to moge sie z tym zgodzic, bardziej rusza mnie traktowanie zwierzat w chinach, japonii itp. wiem, ze to inne kultury ale jak mozna sciagac ze zwierzecia skore na zywca po to, zeby potem jakas bogata pinda sobie mogla futro kupic.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 21:57

David92

Popieram.

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 21:56

Pinguite@
człowiek olewa wszystko jeżeli tego nie widzi ; )

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 21:56

pelek

Każdy ma prawo do własnego zdania. Po prostu nie popieram twego stanowiska w tej sprawie. Bo niby jakim prawem człowiek ma czuć się lepszy? Ja parę razy próbowałem przejść na wegetarianizm - bo nie podoba mi się to, że ludzie specjalnie hodują i zabijają zwierzęta tylko po to, by mieć większy wybór mięs w sklepie (a o polowaniach dla zabawy już nie wspomnę). Niestety nie udało mi się - jestem zbyt przyzwyczajony do jedzenia mięsa. Zwierzęta polują i jedzą inne zwierzęta, bo nie maja wyboru. Człowiek wybór ma i bez mięsa mógłby się obejść - ale nie chce.

Pinguite komentarzy: 1502013.04.2012, 21:52

David92 > Czy Ty jesteś wegetarianinem?

popekns komentarzy: 742013.04.2012, 21:52

David92: ja też mam dokładnie to co Ty ;)

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 21:51

Jak podporzadkowuje sobie zwierzeta to nie znaczy, ze moze je traktowac jak scierwa :/ One tez czuja tak samo bol itd. Ale nie bede o tym pisal bo to jest oczywiste, powiem tylko, ze bardziej szkoda mi bestialsko zabijanego psa czy kota niz czlowieka. Mowcie co chcecie ale tak mam.

pelek komentarzy: 214613.04.2012, 21:48

Mid, RvPersie

Nie to, żebym był z tych co wkładają chomiki do pralki i kroją psy żeby zobaczyć co jest w środku, ale też niczego bardzo strasznego w tym nie widzę.
Człowiek jest najbardziej rozwiniętą formą życia, wygrywa wyścig ewolucyjny, a to podporządkowuje mu resztę zwierząt.
Kwestię 'równości stworzeń bożych' i ogólnie religii pomijam.
A moralność i etyka to osobne tematy.

pelek komentarzy: 214613.04.2012, 21:36

arsenallord
Chelsea to jest dla mnie największa zagadka na następny sezon. W przerwie międzysezonowej będą mieli ciekawie.
Co do N'castle to byłoby bardzo fajnie, gdyby zepchnęli z top4 Chelsea, w tym sezonie prezentują się lepiej, a tak jak napisałeś przy jeszcze kilku tak trafionych transferach może być jeszcze lepiej.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 21:35