Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Mizzou komentarzy: 605313.04.2012, 19:36

@Mid
Albo M'villa albo Vertongthen. Mamy Coquelina, jak i również Frimponga. :P Ano i Bartley.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 19:34

Mizzou

Najważniejsze to pozbyć się balastu typu: Squillaci, Almunia, Chamakh, Denilson, Bendtner, Vela, Park, Diaby, Arshavin (może i Benayoun). Co do wzmocnień to chciałbym: Podolski, Dempsey, Hernanes, Vertonghen, M'vila (ewentualnie jeszcze Guidetti).

Wiem, że nie mam na co liczyć, ale pomarzyć mi nikt nie zabroni.

Mizzou komentarzy: 605313.04.2012, 19:34

@Szymonst
Chodzi o: Spurs - nasi rywale. Znaczenie językowe nie ma tu raczej do rzeczy

David92 komentarzy: 640013.04.2012, 19:33

przegladsportowy.pl/Skarb-Kibica/11-wspanialych,artykul,133029,1,1020.html?utm_source=przegladsportowy&utm_medium=kolekcja%2B11%2Bwspanialych&utm_campaign=menu%2Bna%2Bskroty%2Bhp%2B&utm_source=przegladsportowy&utm_medium=menu%2Bna%2Bskroty%2Bhp&utm_campaign=Kolekcja%2B11%2Bwspanialych

We wtorek ksiazka o Robinie ;] 96 stron, chyba warto kupic.

szymonst komentarzy: 158913.04.2012, 19:30

@Mizzou i Midgardsorm - no tak, tyle tylko, że nawiązując do pana Harry'ego Percy (którego rodzina posiadała tereny na których powstał klub) przydomek Hotspur to właśnie chodzi tu o ostrogi.

Mizzou komentarzy: 605313.04.2012, 19:29

@bialysul
Tak, tak. Ale prawdopodobnie Bale i Modric odejdą w tym roku(lato). Więc nie chcę ich w LM

bialysul komentarzy: 369913.04.2012, 19:27

Rafi

Kurczaki ;)

to druzyna zbudowana malym nakladem pieniedzy, co roku widac spory progres w ich grze, a ich sklad wyglada coraz lepiej, graja ofensywnie, a ich trener napewno zasluguje na uznanie, jest to bardzo dobry fachowiec, wiec mimo ze jest to "rywal" to nalezy im sie mysle szacunek, wole kurczaka, niz shita..;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 19:27

szymonst

Chodzi raczej o to drugie znaczenie :]

Mizzou komentarzy: 605313.04.2012, 19:26

@szymonst
W tym kontekście nic, ale w odniesieniu do naszych rywali...

szymonst komentarzy: 158913.04.2012, 19:24

Ale co jest brzydkiego w słowie ostrogi?

Mizzou komentarzy: 605313.04.2012, 19:24

@Mid
Chamberlain to wyższy poziom :D

W sumie nie musimy wiele kupować. Jeśli Robin i Theo nie odejdzie, to wystarczy jakiś Hernanes na środek pola i Jan Vertongthen. Wtedy lecimy na mistrza. Przy założeniu że Podolski jest już nasz.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 19:19

Mizzou

Myślałem raczej, że umieszczenie gwiazdki w tym a nie innym miejscu coś oznacza - widać się myliłem.

bo to brzydkie słowo.
Takie pytanie. Kto wg was lepszy Messi czy Neymar?

mskafc komentarzy: 579613.04.2012, 19:03

Ja tez nie wiem o co w tym chodzi..

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.04.2012, 19:02

"Stary grzyb Harry już obrósł pleśnią"

ze strony kibicow qrakow...

a jeszcze w grudniu byl zaraz drugi po Bogu...

a AW jeszcze w styczniu byl tylko przed diablem...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.04.2012, 18:55

Ja tam się zastanawiałem - dlaczego się pisze "Sp*rs"? Już się z tym spotkałem na wielu stronach.

Rafi komentarzy: 128113.04.2012, 18:53

KanonierChris-dlatego tez dla mnie nie ma takiego zespolu jak tottenham,tylko jest kfc;)Walic ich;)Nie ma co sie przejmowac.Oni sa jak takie robaki ktore i tak nic nie znacza bo zawsze bylismy od nich lepsi.Nie moga tego zniesc poprostu;)

RvPersie komentarzy: 1145813.04.2012, 18:45

Mam nadzieje że pomogłem ^ ^

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.04.2012, 18:27

Czy ktos mogl by mi pomoc? Poszukuje zdjecia Koscielnego, tzn. jak byl maly :)

karlo komentarzy: 906913.04.2012, 18:21

co za ciule takie brednie wypisują ? kompletnie nie znają się na piłce

KanonierChris komentarzy: 292413.04.2012, 18:08

spursmania.org/index/news/2270/Lepiej_dla_Szczesnego_zeby_sie_zamknal

Ciekawe... To co piszą o Wojtku, niech sobie piszą... Ale rozśmieszyło mnie stwierdzenie, że Arsenal i Tottenham żyją w symbiozie i wzajemnym szacunku.;d To tak jak Barca i Real, i Manchestery;)
A polscy kibice to już się szanują straaasznie. Zwłaszcza, że dla kibiców Tottenhamu nie ma takiego określenia jak Kanonier tylko na nas i zawodników mówią "anale"...

mitmichael komentarzy: 4924313.04.2012, 18:00

11stka tygodnia wybrana przez goal.com

Neuer - Sagna, Hummels, Rakicki - Theo Walcott, Andrea Pirlo, Gundogan, Silva - Ronaldo, Lewandowski, Jeremy Menez

Bacary Sagna (Arsenal): Pokazał, co znaczy znakomita gra w obronie. Świetnie spisał się na prawej stronie podczas wygranego 1:0 spotkania z Manchesterem City. Ograniczył nie tylko poczynania Mario Ballotellego, ale świetnie włączał się w ataki "Kanonierów". Został wybrany zawodnikiem meczu.

Theo Walcott (Arsenal): Pomocnik ekipy z Emirates nie miał najlepszego występu przeciwko City, ale pokazał klasę w wygranym 3:0 meczu z Wolverhampton. Strzelił pięknego gola.

Ramsi komentarzy: 312913.04.2012, 17:44

Sorry że piszę nowe info transferowe, ale to mnie po prostu rozbroiło!!!!

Marcel90 komentarzy: 816113.04.2012, 16:55

No Chelsea ma sporo celow transferowych i srodkow po raz kolejny. To juz staje sie nudne, ze sezon w sezon my mamy dochody z transferow a inne kluby z czolowki wydaja po 100 mln + W ten sposob nie zdobedziemy mistrza, musimy sie pozbyc Chamakow, SS'ow itd i sprowadzic kilku konkretnych zawodnikow

marcin04c komentarzy: 302913.04.2012, 16:55

Ale 247mln robi wrażenie.:-P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.04.2012, 16:53

marcin04c > Bez ligi mistrzów to nie sprowadzą za świetnych graczy . Wątpię ,że tam załóżmy taki Modric przejdzie ,a miał tam trafić na początku tego sezonu .

marcin04c komentarzy: 302913.04.2012, 16:51

Przeczytajcie sobie na transfery.info co piszą o Chelsea.. Aż sie przestraszyłem..

TrueGunner komentarzy: 106013.04.2012, 16:31

Goetze raczej malo realny transfer, a ja z drugiej strony wole ogladac Belhande czy Dempseya niz Ramseya ... Najlepiej to zeby ten transfer rozgrywającego wypalił z miejsca bo bedziemy w ciemnej dupie jak sie stanie inaczej, zresztą coś tam jeszcze mowil ze pojdzie w jakość nie w ilosc wiec licze na konkretna jakość a nie zapchaj dziury.

4cesc44 komentarzy: 136713.04.2012, 16:29

Waskitcz

Tak, możesz a czemu nie?

Panel użytkownika--> wyślij news

badyl254 komentarzy: 264113.04.2012, 16:24

Hoilett/Dempsey, Podolski, Goetze, Vertonghen + sprzedaż niepotrzebnych graczy i naprawdę mamy super skład. Niestety to tylko moje marzenia. :)

mitmichael komentarzy: 4924313.04.2012, 16:21

A ja nie chce Belhandy - potem jak znowu nic nie wygramy to znowu bedzie gadanie na polityke klubowa. Wychodzi gosciowi dobry sezon i od razu juz Wenger go chce miec - a potem zdziwienie takimi transferami wychodzi

arsenal2395 komentarzy: 134013.04.2012, 16:12

kurde ja chcę Belhande 22 latek naprawde musi do nas przyjsc

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.04.2012, 16:02

artykul Sandersona o pilkarzach z Montpellier...

metro.co.uk/sport/football/896061-arsenal-targets-giroud-and-belhanda-available-for-right-price-says-owner

Marcel90 komentarzy: 816113.04.2012, 15:58

Tez nie potrafie zrozumiec po co sciagal Parka majac na uwadze to, ze za 2 lata mial on jechac na obowiazkowa sluzbe to raczej nie myslal dlugoterminowo. To ze sluzbe mu przelozyli o 10 lat to jedno, ale czemu on nie dostaje zadnych szans to ja niewiem. Od poczatku nie bylem za sciaganiem go, ale skoro juz Boss go sciagnal to niech chociaz da mu kilka szans na pokazanie umiejetnosci i wtedy zadecyduje czy sie nadaje czy nie.

Ramsi komentarzy: 312913.04.2012, 15:57

Dziwne - ostatni komentarz został napisany dwadzieścia minut temu

Waskitcz komentarzy: 448813.04.2012, 15:55

Czy mogę wysłać własny tekst publicystyczny do Adminów? I jak mam go wysłać?

kamil_malin komentarzy: 933213.04.2012, 15:38

@ malyglod
Pytałeś wczoraj o to jak czuje się Park. Cóż możemy powiedzieć, po prostu szkoda chłopa. Miał być opcją rezerwową, ale zapewne spodziewał się, że dostanie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Wenger o nim zapomniał, a z nas kibiców zrobił sobie najzwyczajniej w świecie jaja. Czasami naprawdę nie rozumiem co siedzi w jego głowie, ale skoro wydanie około 5 mln to dla niego nic, dlaczego w takim razie ściąga ochłapy za 7-8 mln, zamiast dołożyć kilka milionów i zakontraktować kogoś lepszego?

@Zaloguj

Komentator z tego skrótu cieszy się bardziej z goli niż sami piłkarze:) Opił się czy co?:)

Marcel90 komentarzy: 816113.04.2012, 15:22

Szczerze mowiac spodziewalem sie, ze mamy srednio wiecej posiadania pilki, tak okolo 63-64%
Ciekawe jest to, ze Swansea zajmuje 10 pozycje :)

karlo komentarzy: 906913.04.2012, 15:19