Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997312.04.2012, 21:52

"Prezes Liverpoolu Tom Werner zaznaczył, że Kenny Dalglish cieszy się pełnym wsparciem włodarzy z Anfield Road."

ciekawe ile teraz dostanie na transfery...

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 21:52

stefcio15@
Chodzi mi ofc. o różniec punktowe drużyn bijących się o ostatnie miejsce w CL ; )

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.04.2012, 21:51

No niestety, jeszcze do przyjęcia jest Doom ale tylko ta "sławna" jedna scena

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 312.04.2012, 21:50

Z filmów na podstawie gier to Sillent Hill i Hitman są do przyjęcia.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223712.04.2012, 21:49

RvPersie - nie przesadzałbym z tą ciekawością w Primiera Division.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11712.04.2012, 21:49

A_1886---> W tej chwili to chyba ich najlepszy obrońca oraz ostatnio... strzelec. Zgadzam się ,wielkie osłabienie. Oby za 2 kolejki Arsenal wybił Chelsea marzenia o LM!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997312.04.2012, 21:48

hm a Kronke znow zaginal...a teraz wlasnie przydalby sie...

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 21:48

ArseneAl@
To akurat tylko twoje zdanie ; )

Malaga remisuje, w najważniejszych meczach będzie bez swojego bramkarza i Valencia wchodzi na 3 miejsce. Walka o grę w pucharach europejskich w BBVA robi się tak samo ciekawa jak w EPL ; )

ArseneAl komentarzy: 2341712.04.2012, 21:44

@RvPersie
Chyba sobie jaja robisz ten film to jest dno dna. Ale tak to jest jak się za film zabiera Disney. Bajka dla dzieci i tyle. W stylu hany montany.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 112.04.2012, 21:43

Dobrze dla nas, ostatnio Ivanovic grozniejszy niz niejeden napastnik :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.04.2012, 21:38

A o czym wy tutaj, w gry grać a nie książki czytać :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.04.2012, 21:36

chelsealive.pl/n-26191-ivanovic-zawieszony-3-mecze-kary.php

Oficjalnie Brasilav Ivanovic nie zagra
z Arsenalem ;p Spore osłabienie dla The Blues .

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 312.04.2012, 21:34

Książki: Cień Wiatru, Alchemik, Gra o Tron, Wiedźmin saga, Bóg Urojony, Filary Ziemi, Zaklęcie dla Cameleon i inne książki tej serii, Kod da Vinci, Zaklęci, Miasteczko Salem, Chłopiec z Latawcem, Chłopiec w Pasiastej Piżamie, Forrest Gump,Rozmowy z Katem, Proces, 1984,Folwark Zwierzęcy,Paragraf 22 książki Ericha von Dänikena
na podstawie wielu z tych książek zrobiono głupkowate filmy ale te tytuły są świetne i dobrze się je czytało.

kamil_malin komentarzy: 933212.04.2012, 21:31

Obejrzałem właśnie powtórkę spotkania na Orange Sport i najkrócej można powiedzieć, że Kanonierzy pokazali jak należy grać w takich spotkaniach.
Pełna kontrola przez 90 minut, ani przez moment zwycięstwo nie było zagrożone. Arsenal pokazał charakter, Arsenal pokazał cojones.
Oczywiście spory wpływ na przebieg tego spotkania miała decyzja arbitra z początku meczu. Karny + czerwona kartka totalnie podcięła skrzydła Wilkom. Chwilę później Kanonierzy zadali kolejny cios i gospodarze mogli już zapomnieć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Mecz dla kibiców był nudny, losy spotkania szybko się rozstrzygnęły, tak więc przez praktycznie 70 minut oglądaliśmy to jak powinno się takie spotkania rozgrywać. Chwała Kanonierom za spokój, za rozsądne klepanie piłki.
Poza tym, że koncertowo rozegraliśmy to spotkanie, jest ono trudne do oceny. Graliśmy swoje, rywale nie zawiesili wczoraj zbyt wysoko poprzeczki. Dlatego tempo było raczej senne, szybkich akcji było niewiele, ale nie ma się co dziwić.

Kolejny raz w tym sezonie na pochwałę zasługuje postawa dwójki środkowych pomocników, Song i Arteta wykonali olbrzymią pracę w środku pola. Nie byli tak efektowni i efektywni jak w poprzednim spotkaniu, ale nie było potrzeby aby wzpiąć się na wyższy poziom. Ramsey wypadł poprawnie, ale to nie jest ten Walijczyk, na którego czekamy. Sprawia wrażenie spiętego, często zdarzy mu się niedokładne podanie, czy brak zimnej głowy w kluczowym momencie (powinien strzelić bramkę). Jednak wszystko (chyba) zmierza w dobrym kierunku.
Dobrze zagrał środek obrony, co dziwne lepiej wypadł Djourou. Szwajcar był pewnym punktem. Żebym nie został źle zrozumiany, daleki jestem od krytykowania Vermaelena, bo także zagrał poprawne spotkanie. ;)
Słabiej za to spisali się boczni obrońcy, którzy nie ustrzegl się kilku drobnych błędów, czy to w ustawieniu, czy w niedokładnym rozegraniu. Jednak na szczęście pomyłki, nie zakończyły się bramką dla rywali.
Ofensywa Kanonierów tego dnia nie miała zbyt wielu okazji do wykazania się. Jednak 5-6 fajnych akcji widzieliśmy. Podobać się mogły szczególnie dwie szybkie wymiany podań duetu van Persie & Walcott zakończone bramkami. Benayoun poza zdobyciem bramki praktycznie się nie wyróżnił, było to raczej bezpiecznie głaskanie piłki, aniżeli ofensywne, ryzykowne akcje.

Mam troszkę za złe Wengerowi za zmiany. Po 3-0 mógł zmienić van Persiego na Chamakha/Parka. Nie było sensu trzymać Holendra na boisku przez pełne 90 minut. Trzeba było także wpuścić szybciej Chamberlaina. Chłopak aż pali sie do gry, widać po nim jaką ma ochotę na grę. Zawsze jest dostępny, zawsze się pokazuje. Będzie kawał wielkiego zawodnika. :)

Szczęsny- szacunek za interwencje.

I kolejny zarzut, tym razem w stosnku do Songa. Dlaczego on nie strzela z dystansu? Były przynajmniej 2-3 sytuacje, w których Kameruńczyk niepotrzebnie wpycha na siłę piłkę w pole karne, zamiast uderzyć. To jeden z aspektów, w których gra Alexa kuleje.

Szacunek za zwycięstwo, czyste konto i spokój. Rok temu nawet i przy rywalu grającym w 10 musielibyśmy do końca drżeć o wynik. W końcu mamy kapitana, w końcu mamy drużynę. Chociaż żeby nie było za słodko, wciąż jest mnóstwo do poprawy.

P.S W końcu gramy pressingiem! Co prawda często się gubimy ale coś się ruszyło. :)

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 21:28

AtheneWins @
Miałem to samo oglądnęłem go w domowym zaciszu przed wczoraj ; ) Krwi nie ma ale film jest utrzymany w fajnym klimacie.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.04.2012, 21:25

Jak dla mnie robienie filmów na podstawie gier to jest dojenie fanów danej produkcji. Tak samo będzie z filmem o Warcrafcie, o ile rzecz jasna powstanie. Nie miałem odwagi iść na film o PoP'ie bo się bałem że strace szacunek do gry, tak jak mówi ArsenAl :)

Wole nie ryzykować.

4cesc44 komentarzy: 136712.04.2012, 21:24

Jutro ide do ksiągarni, a jak nie to pozostaje allegro :)

karlo komentarzy: 906912.04.2012, 21:24

Z polskich pisarzy Piekara, Wolski, no i Sapek przede wszystkim.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 112.04.2012, 21:20

Z polskich ksiazek moja ulubiona jest zdecydowanie "Samotnosc w sieci".

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 21:13

ArseneAl@
No odniósł odniósł ; ) Strasznie dużo fanów PoPa go oglądnęło bo reżyser nic nie zmienił w stosunku do gry ; ) No może 2 ale to kosmetyczne zmiany ; )

ArseneAl komentarzy: 2341712.04.2012, 21:10

@RvPersie
Ten shit odniósł jakiś sukces? Przecież to była profanacja tej świetnej gry.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 612.04.2012, 21:08

Zapomniałbym, "Król Szczurów" Clevell'a, "Milczenie Owiec" Harris'a, "Imperium" Kapuścińskiego, również są warte uwagi

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 21:03

ArseneAl@
Film jest zrobiony na pegi 13+ co w Ameryce daje gwarancje sukcesu. Teraz tak prawie wszystkie filmy prócz horrorów będą robione ; ]

@RvPersie
To chyba będzie bajka dla dzieci. Tak jak film..

ArseneAl komentarzy: 2341712.04.2012, 20:56

@azteco_valiente
O tak zarówno jako ksiązki jak i filmy. Skazani na Shawshank to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem.

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 20:56

ArseneAL - skoro gra na podstawie książki może odnieść sukces to trzeba spróbować w drugą strone. Szczególnie właśnie PoP ma szanse odnieść sukces ale o tym się przekonamy ; )

karlo komentarzy: 906912.04.2012, 20:55

4cesc44

kupuje, zdecydowanie

ArseneAl komentarzy: 2341712.04.2012, 20:54

@RvPersie
Haha książka na podstawie filmu na podstawie gry.. Boże ty widzisz i nie grzmisz? W życiu bym tego nie przeczytał..

ArseneAl@
Prince Of Persia. Na podstawie gry wyszedł film już i ma wyjść książka PODOBNO. A Ja jestem fanem tego niesamowitym ; ]

ArseneAl komentarzy: 2341712.04.2012, 20:51

@4cesc44
Jak lubisz fantasy to pozycja obowiązkowa to Saga Wiedźmińska Sapkowskiego oczywiście jeśli jeszcze nie czytałeś.

karlo

A ty kupujesz książki, wypożyczasz czy może czytasz ebooki? :)

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 20:47

Ja nie czytam książek ale jak wyjdzie Książę persji kiedyś to od razu zakupie ; )

4cesc44 komentarzy: 136712.04.2012, 20:46

karlo

No jak na razie to przekonała mnie "Futbolowa gorączka" i chyba ją sobie zamówie. Później jak coś to się odezwe ;)

@RvPersie
Zagrał 2 razy w pucharze (raz od 1' i raz z ławki) i raz wszedł z ławki w lidze. Faktycznie w ch*j więcej -.-

karlo komentarzy: 906912.04.2012, 20:43

4cesc44
człowieku ja przeczytałem w swoim życiu dwa, trzy tysiące książek, jak coś to pisz mi na priv jakieś konkrety, gatunek książek co Cię najbardziej interesuje itp itd

4cesc44 komentarzy: 136712.04.2012, 20:41

karlo

Dzięki, jak coś jeszcze masz to pisz.

azteco

Nie dziele na gatunki, czytam to co mam, co od brata zabiore itd. Ale teraz chce sobie kupić jakieś książki. Myślałem np. nad biografią Mourinho- czytał ktoś może?

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148912.04.2012, 20:39

4cesc44
Mario Puzo- Sycylijczyk

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 512.04.2012, 20:39

4cesc44@
Futbolowa gorączka!;)
Każdy prawdziwy fan Arsenalu powinien ją przeczytać;)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 612.04.2012, 20:37

@4cesc44
A jakie gatunki lubisz?

RvPersie komentarzy: 1145812.04.2012, 20:36

ArseneAl @
Przecie w tym sezonie wybiegł więcej niż 2 razy i to nie w pucharach i się spisał bardzo dobrze.

karlo komentarzy: 906912.04.2012, 20:35