Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI

Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI 13.07.2011, 15:55, Sebastian Czarnecki 1277 komentarzy

Dokładnie o 14:45 czasu polskiego rozpoczęło się pierwsze przedsezonowe spotkanie w wykonaniu Kanonierów. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Arsene'a Wengera została reprezentacja Malezji, która podjęła The Gunners na stadionie w Kuala Lumpur. Mecz zakończył się wygraną gości w stosunku 4:0, jednak spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Do tego spotkania Kanonierzy przystąpili w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Wilshere, Song, Ramsey, Walcott, Chamakh, Miyaichi.

W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy jednak bardzo przeciętne widowisko. Co prawda drużynie z północnego Londynu udało się dwukrotnie trafić do siatki rywala, ale na pewno styl gry obu drużyn nikogo nie powalił na kolana.

Pierwsza bramka dla gości padła już w piątej minucie spotkania. 60 sekund wcześniej sfaulowany w polu karnym Malezyjczyków został Jack Wilshere.

Rzut karny na bramkę zamienił Aaron Ramsey.

Dwie minuty później Kanonierzy stanęli przed kolejną okazją do strzelenia gola. Świetne podanie od Wilshere'a otrzymał Theo Walcott, jednak ten niecelnym lobem posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejne minuty były nijaką grą z obu stron. Kanonierzy próbowali grać kombinacyjnie, wymieniali między sobą sporo podań, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Od czasu do czasu z kontrami wychodzili gospodarze, jednak defensywa Arsenalu była całkiem nieźle dysponowana. Na pochwałę na pewno zasłużyła postawa debiutującego z armatką na piersi Carla Jenkinsona.

W 24. minucie spotkania Malezyjczycy dość nieoczekiwanie mogli zdobyć bramkę. Jeden z zawodników gospodarzy mógł pokusić się o bramkę z 30 metrów, jednak Wojtek Szczęsny nie dał się zaskoczyć i z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 38. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Śliczne podanie od Aarona Ramseya bez większego kłopotu wykorzystał Theo Walcott, który sprytnym lobem zaskoczył golkipera rywali.

Po 45 minutach spotkania główny arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, a z naprawdę złej strony prezentował się dotychczas Marouane Chamakh. Na plus jednak należy ocenić postawę debiutujących Ryo Miyaichiego i Carla Jenkinsona, a także Jacka Wilshere'a i Aarona Ramseya.

Po piętnastominutowej przerwie rozpoczęła się druga część spotkania. Kanonierzy przeprowadzili aż osiem zmian, pozostawiając na murawie jedynie Miyaichiego, Jenkinsona i Ramseya. Na boisku pojawili się jednak: Mannone, Traore, Squillaci, Djourou, Denilson, Frimpong, Vela i Rosicky.

W 52. minucie świetnym przeglądem pola popisał się Carlos Vela, który świetnie zagrał na dobieg do Aarona Ramseya. Walijczyk jednak nie sprostał wyzwaniu, jakim było umieszczenie piłki w siatce, i strzelił nad poprzeczką.

Siedem minut później goście zdobywają trzecią bramkę. Carlos Vela umieścił piłkę w siatce w swoim ulubionym stylu, czyli przelobowując bezradnego golkipera.

Minutę później Vela stanął przed szansą na drugą bramkę. Tym razem jednak Meksykanin nie wykorzystał świetnego dośrodkowania od Jenkinsona, bowiem jego strzał głową bez problemu zatrzymał golkiper Malezyjczyków.

W 70. minucie Carlos Vela kolejny raz zmarnował dogodną sytuację. Meksykanin sprawnie położył bramkarza, pobawił się piłką, a następnie trafił prosto pod nogi obrońcy, który zajmował miejsce na linii bramkowej.

Pięć minut później kibice zgromadzeni w Kuala Lumpur natychmiast się przebudzili i gromkimi brawami powitali na boisku Andrieja Arszawina, Robina van Persiego, Samira Nasriego i Bacary'ego Sagnę. Z boiska zeszli natomiast Ryo Miyaichi, Denilson, Aaron Ramsey i Carl Jenkinson.

W 81. minucie Robin van Persie przedarł się w pole karne Malezji, a następnie przerzucił piłkę na drugie skrzydło, gdzie czekał Carlos Vela. Meksykanin wyłożył piłkę Tomasowi Rosickiemu, który strzałem z pierwszej piłki chciał postraszyć kibiców zgromadzonych na trybunach.

W ostatniej minucie meczu Kanonierzy pokusili się o jeszcze jedno trafienie. Dośrodkowanie Arszawina strzałem głową wykończył Tomas Rosicky, ustalając wynik spotkania.

Asia Tour 2011Malezja autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TheFlyingDutchman komentarzy: 25414.07.2011, 21:32

damian199656
haha, dobre, drugi raz bym nie chciał tego przeżywać.

Gunner48
Wolf Creek jest niezły, chociaż horrorem bym tego nie nazwał, nowy nie jest, ale smaczku dodaje to, że jest na faktach:P

damian199656 komentarzy: 762614.07.2011, 21:30

Z dramatów mogę polecić mecz z Birmingham w 2008 roku (złamana noga Eduardo, karny w ostatniej minucie i remis), ale dramaty Gunner48 nie interesują

SamirRosicky komentarzy: 285314.07.2011, 21:23

Nie wiem kto, ale tamte to podróby, tylko dobrej jakości. Ale gdyby tam walneli jakiegoś "nuke" czy coś innego to pewnie już nikt by nie kupił. Takie podejście w Polsce.

nie wierze !
Bolton chce kupić Denilsona za 5 mln funtów .gunners.com.pl/news/6969-bolton-zainteresowany-denilsonem

yatq komentarzy: 146714.07.2011, 20:56

już kiedyś to pisałem, oryginalne koszulki są m.in. na sportsdirect.com za 40 funtów i właśnie stamtąd będę zamawiał razem z kumplami, powinienem się zmieścić w 200zł razem z przesyłką już.

yogi1408 komentarzy: 18814.07.2011, 20:52

allegro.pl/komplet-koszulka-spodenki-arsenal-roz-s-i1714669239.html
wiadomo ze nie bedzie to jakis orginał ale jak mam czekac az koszulki beda gdzies w Bydgoszczy, ( bo tam mieszkam) to masakra, wciaz tylko koszulki Manu i Barcy;/

yogi1408 komentarzy: 18814.07.2011, 20:44

Ja kupiłem koszulke+ spodenki Arsenalu na sezon 2011/2012 za 130 zł ;)

CrasheD komentarzy: 150314.07.2011, 20:38

ale nie na bazarze :P W normalnym sklepie,cos takiego jak u nas InterSport lub GoSport

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 214.07.2011, 20:36

to przepłaciłeś za słabo targowałeś :) :)

CrasheD komentarzy: 150314.07.2011, 20:35

na wakacjach w Turcji :D

wronka25 komentarzy: 224514.07.2011, 20:35

CrasheD; gdzie kupiłeś?

CrasheD komentarzy: 150314.07.2011, 20:34

o własnie idzie mecz z tamtego sezonu Braga vs Arsenal . Na nSport.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 20:34

yatq
Są, metki z nike też mają i wszystko jak w oryginale. Już je tam zamawiałam. Zresztą przecież nikogo nie zmuszam żeby tam kupował, mogę jedynie stwierdzić, że są świetnej jakości.

CrasheD komentarzy: 150314.07.2011, 20:32

ja mam koszulke Arsenalu na sezon 2011/12 .
Kupiłem za 20 euro :)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 20:29

Jak nie masz tych kart co oni tam chcą to wystarczy, że będziesz miał konto na paypalu. Wysyłasz im maila że chcesz fakturę i piszesz jaką koszulkę konkretnie chcesz (z rozmiarami itp.), oni Ci tą fakturę przesyłają też na maila i w prosty sposób przelewasz im kasę za pomocą paypal. Nic skomplikowanego;)

yatq komentarzy: 146714.07.2011, 20:27

chica10
no fucking way, że te koszulki są oryginalne. nawet nigdzie nie pisze w nazwie, że są Nike, tylko, że koszulki mają metki itp. czyli taki sam chwyt jak na Allegro... nie dajcie się naciąć na te podróbki

wronka25 komentarzy: 224514.07.2011, 20:18

mzoe ktos by mi zawomil jabym mu przeslal pieniadze ?

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 20:11

Jest rozmiar S, M i XL. To chyba coś z tego wybierzesz, nie? Zresztą sprawdź sobie, tam masz dokładnie podane ile jest na długość i szerokość.

wronka25 komentarzy: 224514.07.2011, 20:01

i te rozmiary lipne s i L ino?;/

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 20:00

wronka25
Przesyłka kosztuje 12 $ USD za jedną koszulkę, chyba że kupisz za jednym razem np. dwie to za drugą płacisz już 8 $ USD.

wronka25 komentarzy: 224514.07.2011, 19:55

chica10 koszulki bardzo tanie:) ile kosztuje przesyłka?

KochamArsenal88 komentarzy: 100314.07.2011, 19:53

Nie bardzo wiem kto ustalał te 1stki pólnoc poludnie ale w pólnocy brak Rooneya jest trochę dziwny, tak samo że w poludniu jako stoper jest podany Hangeland, a każdy z nas zna napewno kilku lepszych od niego Bronek Ivanović, David Luiz, Dowson, Koscielny Vermaelen. Lecz wiadomo że on też jest bardzo dobry ale tych uważam za lepszych.
ALe mecz jest jak najbardziej ciekawy, ale kluby mogły by się na takie cos nie zgodzic

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 19:41

Bastos
Tak, to oryginały.

Ciasteck2 komentarzy: 446714.07.2011, 19:38

Czy wiecie, że nasz były młody piłkarz Nacer Barazite strzelił dwie bramki dla Austrii Wiedeń? Widać, że mu się powodzi :)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 214.07.2011, 19:35

Po co mu podwyżka, ma i tak hajsu na wszystkie przjemności.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 19:31

c13 > Jaką podwyżkę ?
Nasri nie podpisał nowego kontraktu :P

concrete13 komentarzy: 869814.07.2011, 19:30

A1886 - > jakbyś dostał taką podwyżkę , to też byś się cieszył...

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 314.07.2011, 19:18

Mecz północ - południe? Jak dla mnie ciekawy pomysł, jednak jak dla mnie w celu czysto charytatywnym. Fajnie byłoby ujrzeć wszystkich najlepszych piłkarzy w jednym momencie ;)

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 314.07.2011, 19:10

Sporo graczy od Nas mimo braku sukcesów i sporo z City po drugiej stronie.Taki mecz byłby jak w NBA.