Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI

Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI 13.07.2011, 15:55, Sebastian Czarnecki 1277 komentarzy

Dokładnie o 14:45 czasu polskiego rozpoczęło się pierwsze przedsezonowe spotkanie w wykonaniu Kanonierów. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Arsene'a Wengera została reprezentacja Malezji, która podjęła The Gunners na stadionie w Kuala Lumpur. Mecz zakończył się wygraną gości w stosunku 4:0, jednak spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Do tego spotkania Kanonierzy przystąpili w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Wilshere, Song, Ramsey, Walcott, Chamakh, Miyaichi.

W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy jednak bardzo przeciętne widowisko. Co prawda drużynie z północnego Londynu udało się dwukrotnie trafić do siatki rywala, ale na pewno styl gry obu drużyn nikogo nie powalił na kolana.

Pierwsza bramka dla gości padła już w piątej minucie spotkania. 60 sekund wcześniej sfaulowany w polu karnym Malezyjczyków został Jack Wilshere.

Rzut karny na bramkę zamienił Aaron Ramsey.

Dwie minuty później Kanonierzy stanęli przed kolejną okazją do strzelenia gola. Świetne podanie od Wilshere'a otrzymał Theo Walcott, jednak ten niecelnym lobem posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejne minuty były nijaką grą z obu stron. Kanonierzy próbowali grać kombinacyjnie, wymieniali między sobą sporo podań, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Od czasu do czasu z kontrami wychodzili gospodarze, jednak defensywa Arsenalu była całkiem nieźle dysponowana. Na pochwałę na pewno zasłużyła postawa debiutującego z armatką na piersi Carla Jenkinsona.

W 24. minucie spotkania Malezyjczycy dość nieoczekiwanie mogli zdobyć bramkę. Jeden z zawodników gospodarzy mógł pokusić się o bramkę z 30 metrów, jednak Wojtek Szczęsny nie dał się zaskoczyć i z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 38. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Śliczne podanie od Aarona Ramseya bez większego kłopotu wykorzystał Theo Walcott, który sprytnym lobem zaskoczył golkipera rywali.

Po 45 minutach spotkania główny arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, a z naprawdę złej strony prezentował się dotychczas Marouane Chamakh. Na plus jednak należy ocenić postawę debiutujących Ryo Miyaichiego i Carla Jenkinsona, a także Jacka Wilshere'a i Aarona Ramseya.

Po piętnastominutowej przerwie rozpoczęła się druga część spotkania. Kanonierzy przeprowadzili aż osiem zmian, pozostawiając na murawie jedynie Miyaichiego, Jenkinsona i Ramseya. Na boisku pojawili się jednak: Mannone, Traore, Squillaci, Djourou, Denilson, Frimpong, Vela i Rosicky.

W 52. minucie świetnym przeglądem pola popisał się Carlos Vela, który świetnie zagrał na dobieg do Aarona Ramseya. Walijczyk jednak nie sprostał wyzwaniu, jakim było umieszczenie piłki w siatce, i strzelił nad poprzeczką.

Siedem minut później goście zdobywają trzecią bramkę. Carlos Vela umieścił piłkę w siatce w swoim ulubionym stylu, czyli przelobowując bezradnego golkipera.

Minutę później Vela stanął przed szansą na drugą bramkę. Tym razem jednak Meksykanin nie wykorzystał świetnego dośrodkowania od Jenkinsona, bowiem jego strzał głową bez problemu zatrzymał golkiper Malezyjczyków.

W 70. minucie Carlos Vela kolejny raz zmarnował dogodną sytuację. Meksykanin sprawnie położył bramkarza, pobawił się piłką, a następnie trafił prosto pod nogi obrońcy, który zajmował miejsce na linii bramkowej.

Pięć minut później kibice zgromadzeni w Kuala Lumpur natychmiast się przebudzili i gromkimi brawami powitali na boisku Andrieja Arszawina, Robina van Persiego, Samira Nasriego i Bacary'ego Sagnę. Z boiska zeszli natomiast Ryo Miyaichi, Denilson, Aaron Ramsey i Carl Jenkinson.

W 81. minucie Robin van Persie przedarł się w pole karne Malezji, a następnie przerzucił piłkę na drugie skrzydło, gdzie czekał Carlos Vela. Meksykanin wyłożył piłkę Tomasowi Rosickiemu, który strzałem z pierwszej piłki chciał postraszyć kibiców zgromadzonych na trybunach.

W ostatniej minucie meczu Kanonierzy pokusili się o jeszcze jedno trafienie. Dośrodkowanie Arszawina strzałem głową wykończył Tomas Rosicky, ustalając wynik spotkania.

Asia Tour 2011Malezja autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.07.2011, 19:08

ES_Asnl
Polecam: 9footballshirt.com

Po pierwsze koszulki są extra, a po drugie tanio!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.07.2011, 19:07

@Vpr
Jak dodasz do tego niesamowicie kreatywnych RvP i Nasriego oraz Bale'a, do którego można grać długie piły na dobieg, które trzech panów z pomocy potrafi posyłać jak mało kto, to Północ masakruje, dats tru. Brakuje Rooneya i Naniego w tej drewniackiej jedenastce Południa, nie wiem, co tam robią Gerrard i Silva/Young, ale ok.

BTW Anglicy ciągle uważają Wilshere'a za pure DMFa, którego porównywać należy do Makelele? O dżizas.

ES_Asnl komentarzy: 51514.07.2011, 19:01

Wiecie może gdzie można zamówić najnowsze koszulki arsenalu ?

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 314.07.2011, 18:57

Vpr Strony mi się popientroliły. Tam były tuzy z ManU i City jak Yaya Evra itd, itp.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56714.07.2011, 18:53

Szogun > południe def? Cesc - Modrić - Wilshere to najbardziej kreatywna i ofensywna (a jednocześnie pracowita, bo Anglik i Chorwat potrafią zapieprzać) pomoc EPL jaka przychodzi mi do głowy :P

Obie jedenastki wyglądają bardzo ciekawie, to byłby interesujący mecz.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 18:49

michal0411 > Bzdura . Samir dopiero od stycznia może rozmawiać z innymi klubami ,ale nie teraz .
Nie wierz w to :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.07.2011, 18:46

bmo--> nie odmawiam mu umiejętności. Stwierdziłam jedynie, że za nim nie przepadam. Między innymi właśnie za to nurkowanie.
Co do reszty to niestety muszę się zgodzić. Mimo to nadal im kibicuję, bo po prostu lubię te drużyny i mam nadzieję, że ich gra z meczu na mecz będzie coraz lepsza.

michal0411 komentarzy: 3314.07.2011, 18:46

to co pisze na onet sport o nasrim

michal0411 komentarzy: 3314.07.2011, 18:45

mnie bardzo ciekawi czy to prawda

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 314.07.2011, 18:35

Północ byłaby lepsza ofensywnie. Południe def.
Fajny show i bardziej kasowy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 18:35

setanta.com/ie/Articles/2011/07/14/Trotters-linked-with-Gunners-ace/gnid-100485/

Powinniśmy dać Boltonowi , 12 mln funtów + Denilsona za Cahilla :P Wtedy już raczej ,by się zgodzili .

bmo komentarzy: 34014.07.2011, 18:32

Wiola04

Owszem, Sanchez dość często pada jak kawka, lecz nie można zarzucić mu brak umiejętności. Nie popieram takiej gry , jednak jego talent wraz z Vidalem ewidentnie ciągnie ten zespół. Ta ekipa gra bardzo fajny futbol, lekki, przyjemny dla oka. Kilku piłkarzy mogą zaskoczyć indywidualną akcją. Mi się to osobiście podoba.

Urugwaj to nie to samo co na mistrzostwach świata. Grają taka szarpaną grę , gdy coś się nie układa - "laga" na Forlana.

Brazylia. Nie podoba mi się... Zespół indywidualności, którzy chcą podwyższyć swoją cenę na rynku transferowym. wydaje mi się, że nie obchodzi ich dobro zespołu. Takie mam dziwne wrażenie...Brak powołania dla Hulka? Niesamowite...

Pozdrawiam.

damian199656 komentarzy: 762614.07.2011, 18:29

Arsenal_1886-> oczywiście północ- południe. Byłby bardzo ciekawy mecz

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.07.2011, 18:27

tak bardzo*

crisadus komentarzy: 850714.07.2011, 18:22

Arsenal_1886 --> Jak dla mnie głupi pomysł i nigdy do skutku nie dojdzie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 18:15

talksport.co.uk/magazine/features/2011-07-14/premier-league-all-stars-north-v-south-arsenal-man-city-outnumber-man-united-your-line-ups

Wolelibyście mecz o Tarczę Wspólnoty między mistrzem Anglii ,a zwycięzcą FA CUP ( lub 2 miejsce w lidze ) czy mecz
północ na południe ? ;p

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.07.2011, 18:15

bmo--> e tam. Ja chcę, żeby wygrała Brazylia albo Urugwaj. Wiem, że ich gra nie powala na kolana (delikatnie rzecz ujmując). Na szczęście w ostatnim meczu wyglądało to już nieco lepiej.

Co do Sancheza, mimo, iż nie gra najgorzej, to za często nurkuje. Widać do jakiego klubu go ciągnie. Nie przepadam za nim. Vidal zaś jest w porządku. Gra dobrze i tak nie aktorzy jak jego kolega z drużyny.

bmo komentarzy: 34014.07.2011, 17:57

CHILE NA MAJSTRA!

Dla mnie najlepiej grający zespół w Copa America. Młodość połączona z fantazją = genialnie, to co lubie. Truskaweczką na torcie są dwie gwiazdy -Arturo Vidal i Alexis Sanchez. Jeszcze raz powiem - CHILE NA MAJSTRA!

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.07.2011, 17:50

Kurde, zapomniałam, że w CA z grupy wychodzą także dwie drużyny z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem. To się Paragwajczykom upiekło. Tyle, że teraz ponownie trafili na Brazylię. Szkoda, lepiej by było gdyby wyszli na drugim miejscu i trafili teraz na Chile.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 17:01

Tomo-----> kurde, pół godziny temu działały!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1514.07.2011, 16:59

Griz---> Nie działają coś te linki :D

TomekZ komentarzy: 78214.07.2011, 16:58

Wiecie może co się dzieje z Eboue?

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:58

Meh, chyba wszyscy zmyli się, żeby oglądać Śląsk...

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:50

Griz-----> dobra, dobra. I tak się nie wywiniesz...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:45

popcorn------> aaa, racja. Musiałem być wtedy ładnie nadżebany...

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:39

Grizie, a kto mnie zaadoptował?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:35

popcorn----> jakiego syna? Ja się do Ciebie nie przyznaję^^

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:33

Griz: no wiesz Ty co? Żeby tak publicznie obrażać syna...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:32

popcorn-----> Ty myślisz?! O_o Nie żartuj ;D

maciekbe komentarzy: 1245814.07.2011, 16:32

Hah, Modric wygląda, jakby pożyczył komplet od Croucha :P Brzydkie łachy, jedynie te domówki jakoś normalnie się prezentują. Bale jakoś wyjątkowo korzystnie wyszedł na tej fotce

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:31

Ja myślę ;P

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:30

No dobra, niech Ci będzie, popcornie ^^

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:28

Grizie: jesteś okrutny. Ja się tak nie bawię :( Popcorn był lepszy i bardziej efektywny.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:27

popieprzony------> każdemu może się zdarzyć :P BTW. nową ksywę Ci znalazłem xD

popekns komentarzy: 742014.07.2011, 16:25

Lol, redaktor zapomniał o klasycznym błędzie jakim jest wrzucenie linku wraz z "http" i "www" ?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:24

Cholerka ;D tutaj: ******/q9qKBS ;D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.07.2011, 16:22

Nowe stroje Tottenhamu, prezentowane przez największe gwiazdy zespołu:

s3.amazonaws.com/twitpic/photos/full/328048730.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJF3XCCKACR3QDMOA&Expires=1310653931&Signature=pKcKcubjArqn2Ktzcz7tRoyR9bY%3D

migus11 komentarzy: 131414.07.2011, 16:15

@GunnerForLive van persie, walcott, nasri - fabregas, wilshere, song - gibbs, cahill/samba, vermaelen, sagna - szczesny

GunnerForLife komentarzy: 335514.07.2011, 16:09

Jeśli biorąc pod uwagę fakt że Wenger kupi jeszcze tylko jednego zawodnika czyli kogoś z dwójki Cahill/Samba to jaki obstawiacie skład i naszą lawke ?

migus11 komentarzy: 131414.07.2011, 16:06

Zamieniłbym miejscami van persiego i walcotta, bo skrzydłowy to przede wszystkim technika, walcott na szpicy lepiej by wyglądał niż na skrzydle.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 16:06

GunnerForLive > Raczej zostanie .
W miejsce Bendtnera ,który raczej odejdzie , w jego miejsce wejdzie Gervinho ,ale on raczej będzie grał na skrzydle .

GunnerForLife komentarzy: 335514.07.2011, 15:47

Jak myślicie , Wenger widzi w Veli zmiennika ? Czy go po raz kolejny wypożyczy ? Ja jestem jak najbardziej za tym żeby Vela został z nami .