Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI

Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI 13.07.2011, 15:55, Sebastian Czarnecki 1277 komentarzy

Dokładnie o 14:45 czasu polskiego rozpoczęło się pierwsze przedsezonowe spotkanie w wykonaniu Kanonierów. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Arsene'a Wengera została reprezentacja Malezji, która podjęła The Gunners na stadionie w Kuala Lumpur. Mecz zakończył się wygraną gości w stosunku 4:0, jednak spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Do tego spotkania Kanonierzy przystąpili w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Wilshere, Song, Ramsey, Walcott, Chamakh, Miyaichi.

W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy jednak bardzo przeciętne widowisko. Co prawda drużynie z północnego Londynu udało się dwukrotnie trafić do siatki rywala, ale na pewno styl gry obu drużyn nikogo nie powalił na kolana.

Pierwsza bramka dla gości padła już w piątej minucie spotkania. 60 sekund wcześniej sfaulowany w polu karnym Malezyjczyków został Jack Wilshere.

Rzut karny na bramkę zamienił Aaron Ramsey.

Dwie minuty później Kanonierzy stanęli przed kolejną okazją do strzelenia gola. Świetne podanie od Wilshere'a otrzymał Theo Walcott, jednak ten niecelnym lobem posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejne minuty były nijaką grą z obu stron. Kanonierzy próbowali grać kombinacyjnie, wymieniali między sobą sporo podań, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Od czasu do czasu z kontrami wychodzili gospodarze, jednak defensywa Arsenalu była całkiem nieźle dysponowana. Na pochwałę na pewno zasłużyła postawa debiutującego z armatką na piersi Carla Jenkinsona.

W 24. minucie spotkania Malezyjczycy dość nieoczekiwanie mogli zdobyć bramkę. Jeden z zawodników gospodarzy mógł pokusić się o bramkę z 30 metrów, jednak Wojtek Szczęsny nie dał się zaskoczyć i z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 38. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Śliczne podanie od Aarona Ramseya bez większego kłopotu wykorzystał Theo Walcott, który sprytnym lobem zaskoczył golkipera rywali.

Po 45 minutach spotkania główny arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, a z naprawdę złej strony prezentował się dotychczas Marouane Chamakh. Na plus jednak należy ocenić postawę debiutujących Ryo Miyaichiego i Carla Jenkinsona, a także Jacka Wilshere'a i Aarona Ramseya.

Po piętnastominutowej przerwie rozpoczęła się druga część spotkania. Kanonierzy przeprowadzili aż osiem zmian, pozostawiając na murawie jedynie Miyaichiego, Jenkinsona i Ramseya. Na boisku pojawili się jednak: Mannone, Traore, Squillaci, Djourou, Denilson, Frimpong, Vela i Rosicky.

W 52. minucie świetnym przeglądem pola popisał się Carlos Vela, który świetnie zagrał na dobieg do Aarona Ramseya. Walijczyk jednak nie sprostał wyzwaniu, jakim było umieszczenie piłki w siatce, i strzelił nad poprzeczką.

Siedem minut później goście zdobywają trzecią bramkę. Carlos Vela umieścił piłkę w siatce w swoim ulubionym stylu, czyli przelobowując bezradnego golkipera.

Minutę później Vela stanął przed szansą na drugą bramkę. Tym razem jednak Meksykanin nie wykorzystał świetnego dośrodkowania od Jenkinsona, bowiem jego strzał głową bez problemu zatrzymał golkiper Malezyjczyków.

W 70. minucie Carlos Vela kolejny raz zmarnował dogodną sytuację. Meksykanin sprawnie położył bramkarza, pobawił się piłką, a następnie trafił prosto pod nogi obrońcy, który zajmował miejsce na linii bramkowej.

Pięć minut później kibice zgromadzeni w Kuala Lumpur natychmiast się przebudzili i gromkimi brawami powitali na boisku Andrieja Arszawina, Robina van Persiego, Samira Nasriego i Bacary'ego Sagnę. Z boiska zeszli natomiast Ryo Miyaichi, Denilson, Aaron Ramsey i Carl Jenkinson.

W 81. minucie Robin van Persie przedarł się w pole karne Malezji, a następnie przerzucił piłkę na drugie skrzydło, gdzie czekał Carlos Vela. Meksykanin wyłożył piłkę Tomasowi Rosickiemu, który strzałem z pierwszej piłki chciał postraszyć kibiców zgromadzonych na trybunach.

W ostatniej minucie meczu Kanonierzy pokusili się o jeszcze jedno trafienie. Dośrodkowanie Arszawina strzałem głową wykończył Tomas Rosicky, ustalając wynik spotkania.

Asia Tour 2011Malezja autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
badyl254 komentarzy: 264114.07.2011, 13:29

A IMO Wesley < Fabregas. Nie chodzi tu o jakąś miłość do Hiszpana, a o czyste umiejętności. Niektóre asysty Cesca są nie z tej ziemi.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 314.07.2011, 13:29

Dla Nas ratunkiem byłoby sprowadzenie Maty, Parkera albo jakiegoś ogranego DP i Samby wtedy można by spokojniej oglądać się na innych no i jeszcze ktoś na zmianę z Gibbsem bo inaczej będziemy musieli tam wstawiać chłopaków z łapanki. Czyli jest do odrobienia spore zadanie w lato a nie siedzenie na tyłku i wmawianie,że wszystko jest ok.

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:29

@Cudi
Prawda, ale mógłby tak zakomunikować np. Gazidis, że Cesc nie zostanie sprzedany za żadne pieniądze.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.07.2011, 13:27

KondzioElite: przecież Fabregas nie płacze publicznie, że chce odejść.

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 13:27

Nie ma co porównywać Carricka z Fletcherem. IMO Carrick to dno.

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:24

@adipetre
Fletcher >>> Carrick IMO.
On wykonuje taką tytaniczną, czarną robotę.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 314.07.2011, 13:22

A jak już mówiłem nie raz między Sneijderem a fabergasem postawił bym wielkie======== a jeśli nie to małego + przy tym pierwszym a przy Fergusonie to chłopak może dostać skrzydeł aby długo mu zajęła aklimatyzacja i nie wyczyniał takich cyrków jak V Der Vart.

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:22

@ArseneAl
Levy to jest gość. Modrić przyznaje, że chce odejść, a on i tak go nie puści. Przydałoby się coś takiego z Cesciem.

adipetre komentarzy: 79714.07.2011, 13:22

A co to Fletcher lepszy od Carricka? Darren to zwykly drwal, nie wiem jak mozna stawiac go wyzej od Michaela.

Kibice MU tez sa irytujace, 90% z nich sadzi ze Wesley bedzie gral w 442 cm-a. Choc to klasyczna 10.

MU powinni grac tak:

De Gea-Rafael, Jones, Vidic, Evra-Nani, Carrick, Anderson, Young-Sneijder-Rooney. I to na papierze wyglada duzo lepiej niz w ostatnim sezonie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 13:21

KondzioElite > Ja nic nie pisałem ,że Chelsea go zakupi :P Prędzej Chorwat z Spursów niż Portugalczyk z Porto .

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:21

@howareyou
Ze wszystkim się zgadzam. Różnica jest taka, że ja TV porównywałem z Rio, a nie z Vidiciem, bo wtedy sprawa jest oczywista.

Co do L'poolu.
Wzmacniają się cholernie mocno. A odnośnie tej lewej obrony. Myślę, że tam pójdzie Johnson, a na prawą Kelly (chyba, że kupią Enrique).

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 13:21

@KondzioElite
Ale już chyba łatwiej im będzie ściągnąć Moutinho niż Modrica. Bo Spursy za cholere nie chcą go puścić.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 614.07.2011, 13:21

howareyou -> jak dla mnie Fabregas = Sneijder.

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 13:20

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 314.07.2011, 13:19

Kondzio Za odpowiednią kwotę każdy jest do kupienia a niebiescy na braki finansowe nie narzekają .

jarts komentarzy: 231914.07.2011, 13:19

no i jeszcze Ferguson >>>>>.....> Wenger

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:18

@ArseneAl
IMO Moutinho to najlepszy zawodnik Porto. Wątpię by go puścili.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.07.2011, 13:16

Liverpool też wygląda nieźle:

Reina
Johnson - Carragher - Agger (Skrtel) - ?????
Lucas
Adam (Meireles) - Gerrard
Suarez - Kuyt (Downing)
Carroll

Strasznie mocna 11, a będą jeszcze kupować. O ile ten przeceniany, cieniutki Henderson to jakiś żart, reszta wzmocnień na prawdę dobra, choć za spore pieniądze. Założę się, że jeszcze nie przestali kupować. Może faktycznie uda im się wrócić chociaż do tego "top 4"...

@Vpr
Właśnie jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać. Swoją drogą, Polscy kibice Diabłów się załamią - największy talent w historii piłki, młodego wirtuoza Cziczarito posadzą im na ławce... Przykra sprawa. :P

A, jeszcze jedno - Young będzie grał raczej na lewej stronie, a Nani na prawej, tak mi się przynajmniej wydaje.

@Kondzio
Ja bym to zrobił tak, staram się być jak najbardziej obiektywny:

Szczęsny > De Gea
Sagna >>> Rafael
Vermaelen < Vidić
Koscielny < Rio
Gibbs >>>>>>>>>>>>>>> Carrick (nie wiem, czy nie za mało tych znaczków :>> Fletcher
Fabregas > Sneijder (lub Ramsey Young
Walcott/Gervinho < Nani
Van Persie = Rooney

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 13:16

ArseneAl > Falcao lub jednak Modric za Moutinho .
Choć ,też mówi się o powrocie Parkera na SB .

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:16

@A_1886
Mniej więcej równo, ale Fergie tak ich rozrusza, że mogą sobie rotować jak chcą, a i tak nie poczują ubytku w grze.

I przede wszystkim:
Ferguson > Wenger

jarts komentarzy: 231914.07.2011, 13:16

Po co nam transfery skoro Arsenal ma jakośc zeby zdobyc trofeum

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 13:15

Chelsea coś czuję ściągnie Moutinho i Falcao z Porto. To będzie już po mału takie zastępstwo za Lamparda i Drogbę.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 314.07.2011, 13:14

No z takimi ruchami to będzie ciężko nawet w pierwszej 4 się utrzymać bo zespoły poza Arsenalem wzmacniają się niemiłosiernie.Chelsea pewnie ściągnie z 2 zawodników z Porto. Man City wystarczy,że się zgra w kolejnym sezonie i może być naprawdę trudno.

@Vpr
Może i tak ale w takim razie to kto będzie jeszcze grał w środku obok Fletchera? Carrick? :P

jarts komentarzy: 231914.07.2011, 13:11

TV< Ferdinand
Song + lub < Fletcher
Nasri > Young

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:11

@Vpr
Czyli sugerujesz, ża graliby podobną taktyką do naszej (przynajmniej na papierze)?

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:08

A_1886
No, z tą większością bym nie przesadzał.

Sagna > Rafael (przynajmniej w obronie nasz Francuz jest bezkonkurencyjny)

TV = Rio (Anglika więcej nie ma, niż jest)

Song/Jack > Fletcher (chyba minimalnie, choć Darren wykonuje tytaniczną pracę, ale nasz Jack jeszcze większą)

Cesc > kogo by nie sprowadzili

Nasri = Young (mniej więcej to samo, choć Samir minimalnie lepszy)

Robin > Chicharito, Robin = Rooney (to sprawa dyskusyjna, bo Holender ma swój własny pokój u lekarza...)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56714.07.2011, 13:07

ArseneAl > transfer Sneijdera oznaczałby zmianę taktyki na ustawienie z jednym napastnikiem - Holender jako AM za Rooneyem. On się nie nadaje do gry jako CM w 4-4-2.

jarts komentarzy: 231914.07.2011, 13:07

i lepszego trenera. W obu tych przypadkach Manchester jest od Arsenalu lepszy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.07.2011, 13:07

* Nieważne

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 13:07

A.Young zawsze grał w Villi na lewym skrzydle ,bo zbiegał do środka i mógł uderzyć , tak samo było po drugiej stronie gdzie był Downing ,bo jest lewo nożny . W United jak będzie miał grać razem na skrzydłach z Nanim to obaj woleliby grać na lewym skrzydle ,ale zobaczymy jak to będzie .
Natomiast gdyby był Valencia w składzie to wtedy na pewno na lewym skrzydle by pomykał Ashley .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.07.2011, 13:06

Arsenal_1886

Nie ważne kto ma ma lepszych zawodników - ważne kto ma lepszą drużynę.

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 13:05

Ale i tak pewnie z Nanim będa się wymieniać pozycjami żeby zamotać przeciwnika :P

On gra i na tym i na tym. Jest prawonożny więc bardziej prawe skrzydło. Gdy nie było Downinga to grał na lewym.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 13:04

KondzioElite > Prawo lub lewo skrzydłowy .

-----------------------Robin-------------------------
Patrząc na obie jedenastki to jednak United mają lepszy skład ;/ Naszego bramkarza i Hiszpana na bramce w United ustawiłbym na równi . Patrząc na resztę to United w większości ma lepszych graczy na swoich pozycjach .

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 13:01

@ArseneAl
Właśnie. Young to prawoskrzydłowy? Bo byłem niemal pewny, że najczęściej biega po lewej stronie (a AV czasem w środku, ale to skutek braku dobrego rozgrywającego).

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.07.2011, 13:00

@Kondzio
Najlepiej nikogo - przynajmniej żaden patałach nie plątałby się pod nogami prawdziwym piłkarzom, jak to nasz Duński i Marokański snajper mieli w zwyczaju, (choć ten Marokański częściej, bo "nowy Ibra" chociaż czasami pokazywał inicjatywę i wypracowywał sobie bramki) a i zarząd z Wengerem mogliby oszczędzić pieniążki i przy okazji jeszcze zwiększyć ceny za bilety - a co tam!

@Arsenal_1886
Ta, a Barcelona wygrała już LM, bo w ciągu kilku kolejnych dni potwierdzą transfer Sancheza. Spokojnie, United nie jest aż tak silne... Choć trzeba przyznać, Ferguson przeprowadza bardzo przemyślane transfery i nie cacka się z nimi jak Wenger.

Ciekawi mnie dotychczasowy brak ruchów Villasa-Boasa. Roman powinien już dawno kogoś kupić. Zakładam, że ten Falcao jednak dla nich zaklepany - jeden dobry zakup może i jest, ale co dalej? Przecież planowali wielką rewolucję.

jarts komentarzy: 231914.07.2011, 12:55

Ferguson wygrał lige ,doszedł do finału i robi takie transfery a Wenger?Nic od paru lat i same uzupelnienia

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 12:55

Kurde Wenger mówił, że jest kasa i będzie ją wydawał na wzmocnienia. No ale jeśli sprowadzi tylko Gervinho to na dobrą sprawę nie wydamy nic, a będziemy nawet na +. Clichy poszedł, Almunia Bendtner i Denilson pewnie też. Czyli nie dość, że nic właściwie nie wydaliśmy to będziemy jeszcze 10 mln do przodu. I to jest wydawanie kasy na wzmocnienia?

KondzioElite komentarzy: 618714.07.2011, 12:54

United będzie miało niesamowity skład. Nie dość, że mają najlepszą obronę na świecie (De Gea to zagadka, oby się nie sprawdził), skrzydła chyba też najlepsze to jeszcze będą mieli takiego tuza w środku pola. Pogratulować.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 12:52

United jeżeli kupi jeszcze Snejidera to można powiedzieć ,ligę już wygrała ;/ City nie dokonało jakiś poważnych wzmocnień ,a w dodatku Tevez niedługo może odejść . Chelsea z nowym trenerem jest wielką niewiadomą . LFC poważnie się wzmocnili i będą chcieli wrócić na przynajmniej 4 miejsce . Trudno będzie rywalizować z United .

morys komentarzy: 24714.07.2011, 12:50

Vela, król podcinki... W tym elemencie może doścignąć wielkiego Dennisa, ale musi popracować sporo jeszcze na treningach... Z rywalami w lidze tak łatwo nie będzie. Brakuje mu mocnego uderzenia i siły fizycznej... Na ten moment zawodnik na podmęczonego rywala..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.07.2011, 12:50

ArseneAl > Jedyne co go może tutaj zatrzymać to transfery lub jakieś trofea w przyszłym sezonie to wtedy być może pozostanie .

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 314.07.2011, 12:49

Sneijder uzgodnił warunki z MU będzie zarabiał 190 k i dali za niego 35 milionów. To jest wzmocnienie. Wściec się idzie bardzo lubiłem jego i Van Der Varta a teraz obydwaj u Naszych rywali.

ArseneAl komentarzy: 2341714.07.2011, 12:45

Cały czas liczy, że podpisze kontrakt. Nadzieja umiera ostatnia... ;)