Piękny comeback Kanonierów! Arsenal 3-1 West Ham!

Piękny comeback Kanonierów! Arsenal 3-1 West Ham! 27.12.2022, 00:39, Dawid Wieczorek 1168 komentarzy

Piłkarze Arsenalu pokazali po raz kolejny, że Mikel Arteta wpoił w nich niesamowity sportowy charakter i znowu udało im się odwrócić losy spotkania, mimo że do przerwy przegrywali 0:1. Podczas pierwszych 45 minut gry Kanonierzy chcieli wejść z piłką do bramki i bardzo rzadko decydowali się na strzały na bramkę strzeżoną dziś przez Łukasza Fabiańskiego. Zmieniło się to podczas drugiej połowy spotkania, co poskutkowało bramkami Bukayo Saki, Gabriela Martinellego i Eddiego Nketiaha. Arsenal po kolejnym świetnym meczu wygrał ostatecznie 3:1!

Oto składy, jakie desygnowali do gry obaj trenerzy:

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Tierney (73' Zinczenko), Partey (90+5' Elneny), Xhaka, Odegaard, Saka, Martinelli (88' Vieira), Nketiah.

Ławka rezerwowych: Turner, Holding, Cedric, Vieira, Lokonga, Elneny, Marquinhos, Zinczenko, Crozier-Duberry.

West Ham: Fabiański, Coufal, Dawson, Kehrer, Cresswell, Soucek (78' Fornals), Rice, Paqueta, Bowen, Benrahma, Antonio (87' Mubama).

Ławka rezerwowych: Areola, Johnson, Fornals, Lanzini, Downes Ogbonna, Coventry, Emerson, Mubama.

Arsenal od samego początku meczu narzucił swój styl gry i zmusił podopiecznych Davida Moyesa do głębokiej defensywy. Styl preferowany przez Mikela Artetę naraża jednak zespół na szereg kontr, co próbowali wykorzystać dziś zawodnicy Młotów. Po jednym z szybkich ataków gości błąd popełnił William Saliba, który sfaulował Jarroda Bowena w polu karnym. Arbiter tego meczu - Michael Oliver - bez wahania postanowił podyktować "jedenastkę". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedl Said Benrahma i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Ramsdale'a. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, choć kibice Arsenalu liczyli, że również im zostanie podyktowany rzut karny po zagraniu ręką Aarona Cresswella. Powtórki pokazały jednak, że Anglik piłkę wstrzeloną w pole karne przez Odegaarda odbijał głową.

Podopieczni Mikela Artety na drugą część gry wyszli z podobnym nastawieniem, z jedyną różnicą - hiszpański szkoleniowiec ewidentnie nakazał swoim zawodnikom na częstsze ostrzeliwanie bramki West Hamu.

To przyniosło skutek już w 53. minucie, gdy nieudany strzał Martina Odegaarda przejął Bukayo Saka i będąc w sytuacji sam na sam kompletnie zmylił Fabiańskiego.

Już pięć minut później Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia. Gabriel Martinelli wykorzystał błąd w ustawieniu Łukasza Fabiańskiego i silnym strzałem w krótki róg Polaka podwyższył prowadzenie Arsenalu.

Wynik na 3:1 ustalił Eddie Nketiah, który genialnym balansem ciała minął Thilo Kehrera i strzałem po długim rogu zamknął nieco usta krytykującym go kibicom.

Arsenal tym samym dopisuje do swojego konta kolejne trzy "oczka" w walce o mistrzostwo Anglii. Już za 4 dni Kanonierów czeka niezwykle ciężki wyjazd do Brighton. O formę piłkarzy Artety martwić się chyba jednak nie trzeba.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Castillo komentarzy: 219828.12.2022, 23:06

@M4rcin: Może sobie i 100 bramek zrobić, a Arsenal wygra mistrzostwo, jedno nie wyklucza drugiego, wystarczy, żeby zaciął się w kilku meczach, a w innych sobie może i po 10 bramek strzelać, nie ma problemu.

sidtsw komentarzy: 311128.12.2022, 23:05

@morfeus: jest podpisany ale oficjalnie dołączy 1 stycznia

morfeus komentarzy: 42028.12.2022, 23:00

Ktoś wytłumaczy w jaki sposób został przeprowadzony transfer Gakpo skoro okienko transferowe otwiera się 1 stycznia?

M4rcin komentarzy: 158728.12.2022, 22:56

Haaland zrobi z 40 bramek i nie zdobędzie mistrzostwa :D

Adamarsenal1 komentarzy: 321528.12.2022, 22:53

@kaziu874: narazie to zagrajmy z city to zobaczymy gdzie jesteśmy. Bo do mistrza to jeszcze dalekaaa droga.

kaziu874 komentarzy: 674928.12.2022, 22:40

Ale będzie śmiesznie na koniec sezonu jak te wszystkie gole i rekordy Hallanda dadzą City tylko drugie miejsce w lidze, a Arsenal z Nketiahem w składzie zgarnie mistrza.

Pires9999 komentarzy: 118428.12.2022, 22:26

Wyłączam te nudy .jak można tak rozkładać nogi na tym poziomie .zero niczego w ledds .tylko gnonto fajnie gra

Ech0z komentarzy: 1043028.12.2022, 22:11

Ciekawe kiedy kluby nauczą się że wydawanie po 100mln na gracza to można go odrazu na straty spisać prawdziwe wzmocnienie dają zawodnicy za małe sumy. Presja ciąży

SMTX komentarzy: 204928.12.2022, 21:59

@damianARSENAL: Dla White'a kwota transferu nie ma znaczenia, ale podwojenie tygodniówki już mogłoby mieć. City powalczy o LM + mimo wszystko dalej są faworytem w walce o mistrzostwo, mimo że są za nami. Dużo dziwniejsze historie z udziałem piłkarzy się działy.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.12.2022, 21:53

@Marcinafc93: i trzeba*

Nie ma co liczyć na stratę punktów City, Arsenal niech gra swoje, a przewaga punktowa będzie się utrzymywać. Newcastle? Ok, świetny zespół w tym sezonie, ale to obecnie Arsenal rozdaje karty o trzeba pokazać, kto ma aspiracje na końcowy sukces.

kwiatinho komentarzy: 1313228.12.2022, 21:52

David Ornstein: "Arsenal zainteresowany zarówno definitywnym transferem Mykhalo Mudryka jak i wypożyczeniem João Félixa w styczniu.

Myślę, że Szachtar ostatecznie zejdzie z ceny i Kanonierzy dogadają się z klubem Ukraińca. W kwestii Portugalczyka wszystko zależy od Atlético, na razie ta umowa jak zbyt droga dla kogokolwiek. Kroenke chcą walki o mistrzostwo."

Pires9999 komentarzy: 118428.12.2022, 21:50

Powiecie mi jakim cudem ten greenwod struik i ten środek pola cały ledds grają w premier league?oni wychodzą z kontra i oddają piłkę za darmo bo i tak myślą jakby nie mieli szans na gola .boją się iść do przodu żeby chyba trener ich nie zganił a z nami grali pewnie i fajnie no szok poziom a klasy niektórych

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.12.2022, 21:50

Leeds musi coś ugrać, bo za niedługo mecz z Newcastle

arsenalove komentarzy: 34728.12.2022, 21:49

Niestety, ale wszyscy są obsrani na City, a na nas nadal nie.

Garfield_pl komentarzy: 2829328.12.2022, 21:49

Wcisnęło City , ale może Leeds zaskoczy;)

sWinny komentarzy: 785928.12.2022, 21:49

To musiało się tak skończyć. Leeds wygląda tragicznie w tym spotkaniu. Nie potrafią wymienić paru podań

Joker_224 komentarzy: 522028.12.2022, 21:49

Rodri w doliczonym? Mam flashbacki ze stycznia :(

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.12.2022, 21:48

Leeds zapomniało jak się w piłkę gra chyba.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.12.2022, 21:48

Najniższy wymiar kary po 45 minutach. Leeds do spadku.

Catalonczyk komentarzy: 519828.12.2022, 21:48

Zasłużyli

Cesc1994 komentarzy: 447228.12.2022, 21:48

Zasłużyło City

marcin04c komentarzy: 303328.12.2022, 21:48

@Damper: odnośnie wolnych transferów to w lecie do wzięcia będzie Marcus Thuram. Jako alternatywa do ataku by się nam przydał.

Furgunn komentarzy: 926228.12.2022, 21:48

To już mogli dociągnąć do przerwy..taki spokojny mecz.

damianARSENAL komentarzy: 855628.12.2022, 21:47