Pierwszy mecz od marca: Arsenal 6-0 Charlton Athletic

Pierwszy mecz od marca: Arsenal 6-0 Charlton Athletic 07.06.2020, 08:30, Tomasz Kowalski 421 komentarzy

Arsenal rozegrał swój pierwszy mecz od trzech miesięcy. Rywalem Kanonierów było Charlton Athletic, zaś zespół Mikela Artety bez problemu poradził sobie z ekipą The Addicks i rozgromił podopiecznych Lee Bowyera aż 6-0.

Na Emirates Stadium znowu zagościł smak futbolu. Pierwszy mecz towarzyski na rozgrzewkę przed wznowieniem sezonu Premiership okazał się strzałem w dziesiątkę dla Eddiego Nketiaha. To spotkanie zostało rozegrane za zamkniętymi drzwiami, a sędziowaniem zajęły się sztaby trenerskie obydwu ekip.

Alexandre Lacazette otworzył worek z bramkami, uderzając zza pola karnego. Wynik podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang, który upadając, zdołał oddać strzał i pokonać bramkarza rywali.

Koncertową drugą połowę rozegrał Eddie Nketiah. Młody Anglik zaliczył trzy trafienia z rzędu i zdobył hat tricka. Wynik meczu tuż przed ostatnim gwizdkiem ustalił Joe Willock i finalnie Kanonierzy pokonali Charlton 6-0.

Pierwsza jedenastka Arsenalu: Leno - Bellerin, Mustafi, David Luiz, Tierney - Guendouzi, Maitland-Niles; Nelson, Özil, Aubameyang - Lacazette

CharltonMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
poprzednia456789 następna
Slaviola komentarzy: 1237707.06.2020, 11:14

No zobaczymy jak to będzie wyglądać z City, jednak na pewno dla Nas ta przerwa była zbawieniem, bowiem Arteta miał czas lepiej przygotować drużynę według własnych preferencji.

bestzarogiem komentarzy: 25607.06.2020, 10:57

City podobnie jak my duzo zyskało na przerwie, wrócił sane, david silva miał drobny uraz, de bruyne tez by nie zagrał bo odpoczywał na real, nie wiem jak laporte ale jesli wrócił to wielkie wzmocnienie dla city, bo francuz spokojnie jest w top 3 obrońców w premier league. Jednym słowem potrzebujemy nisamowitego występu całej druzyny jesli chemy chociaz punkcik wyciągnąc ale tak naprawdę wszystko zalezy od pepa czy bedzie miał na ten mecz wywalone jak z united czy da pierwszy skład który jest w stanie nas rozniesc jak za emeriego

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 407.06.2020, 10:23

No tak Nelson! Ile ja się omyślałem kto to tam biega w tych kolorowych warkoczykach jak oglądałem skrót..
Przez chwilę myślałem że Iwobi wrócił

ZelGrey komentarzy: 252407.06.2020, 10:10

Może się okazać, ze przerwa nam pomoże. Arteta miał mini okres przygotowawczy, żeby podnieść morale drużyny i przeprowadzić ich przez swoje pomysły taktyczne. Do tego nasi lewi obrońcy wrócili do zdrowia, co również jest dobrym prognostykiem (Saka świetnie grał do przodu, ale jak pomyśleć co z nim by zrobił w defensywie Mahrez, Bernardo Silva czy Sterling...).

Nie mogę się już naszego meczu doczekać.

sWinny komentarzy: 783307.06.2020, 09:41

Mecz bez Czaki i od razu są wyniki.

D14 komentarzy: 436607.06.2020, 09:27

Przy takim gazie, City rozjedziemy przynajmniej 1:0, very nice.

Naburator komentarzy: 278407.06.2020, 09:11

@arsenallord: Wynik może cieszyć. Pytanie jakie podejście miało Charlton. Jeżeli mecz FA Cup z nimi by tak wyglądał to byłoby super

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11707.06.2020, 09:07

Czuję że będziemy mocni. Ogólnie gdzieś spotkałem się z wynikiem 6-2 w tym sparingu.

Dominik11 komentarzy: 2017107.06.2020, 08:47

Maitland-Niles grał w pomocy , może Mikel da mu szansę w paru meczach na tej pozycji.

Pamiętam jak grał na tej pozycji w meczu z Manu to został wybrany piłkarzem meczu.

Kris3Tears komentarzy: 442407.06.2020, 08:41

Brawo, Eddie! Liczę, że wygryziesz Lakazeta ze składu.