Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup!

Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup! 23.04.2017, 17:09, Michał Koba 1710 komentarzy

Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała, wszyscy oglądający drugi półfinał tegorocznej edycji Pucharu Anglii byli świadkami niezłego widowiska. Mieliśmy bramki, zwroty akcji i 120 minut walki, z której to Arsenal wyszedł zwycięsko.

Przed spotkaniem wiele mówiło się, że dla Kanonierów pojedynek z City to mecz o uratowanie sezonu. Podopieczni Wengera przeżywają właśnie najgorszy okres w historii pracy francuskiego szkoleniowca w klubie. Od początku roku nie radzą sobie w lidze i awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów, z której przed kilkoma tygodniami odpadli z hukiem, nie zależy już tylko od nich samych. Czarne chmury krążą nad całym klubem, a zwłaszcza nad jego sternikiem, którego odejścia domaga się spora grupa sympatyków The Gunners, ale dzisiaj niebo znów na chwilę rozjaśniło się dla Arsenalu.

Kanonierzy nie zdemolowali przeciwników, nie byli nawet stroną dominującą, a gdyby nie błąd arbitrów w pierwszej połowie i szczęście w dogrywce wynik mógłby być zupełnie inny, jednak to oni wygrali 2:1 i awansowali do wielkiego finału. Taki sukces był tej drużynie wyraźnie potrzebny, bo dziś kibice, piłkarze i Arsene Wenger tak samo cieszyli się z osiągniętego rezultatu, dzięki czemu choć na chwilę udało się zapomnieć o wielu rozczarowaniach bieżącej kampanii.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding – Oxlade-Chamberlain (116' Bellerin), Xhaka, Ramsey, Monreal – Özil (119' Coquelin), Alexis – Giroud (83' Welbeck).

Manchester City: Bravo - Navas, Kompany , Otamendi, Clichy – Fernandinho (99' Fernando), Toure - De Bruyne, Silva (23' Sterling) (116' Iheanacho), Sane – Aguero (99' Delph).

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie należała do zbyt emocjonujących. Grę prowadziła drużyna z Manchesteru, a Arsenal starał się wychodzić z kontratakami i zagrozić rywalom po stałych fragmentach gry, ale piłkarze Wengera czynili to dość nieudolnie. Po pierwszych 45 minutach więcej mówiło się o pracy arbitra, niż o czysto piłkarskiej jakości spotkania. Pan Craig Pawson nie hamował zapędów piłkarzy kartkami, kiedy powinien był to robić, ale największym jego błędem było nieuznanie prawidłowo zdobytego gola przez City. Sane wrzucał futbolówkę z lewej strony do Aguero, którego strzał Cech odbił już za linia bramkową, a dla pewności poprawił jeszcze Sterling. Sędzia boczny zasugerował jednak głównemu arbitrowi, iż piłka po centrze Sane opuściła już plac gry, a pan Pawson przyjął interpretację liniowego.

Obraz gry w początkowej fazie drugiej połowy nie zmienił się. City wymieniało masę podań, z których niewiele wynikało, a Arsenal próbował zaskakiwać kontrami. Przy jednej z nich Ramsey w dziecinny sposób próbował ograć Toure pod polem karnym zespołu z Manchesteru, na co nabrać nie dał się Iworyjczyk i błyskawicznie długim podaniem uruchomił Aguero. Napastnik City wygrał pojedynek biegowy z Monrealem i pokonał wychodzącego do niego Cecha. Winą za stratę bramki obarczyć należy Ramseya, któremu nie wolno było w tak prosty sposób pozbywać się piłki. Walijczyk przez całe spotkanie, delikatnie mówiąc, nie zachwycał i notował więcej strat niż godnych uwagi zagrań.

Całkowitym przeciwieństwem Rambo w niedzielnym starciu był Oxlade-Chamberlain. Reprezentant Anglii raz po raz siał zamieszanie w szeregach obronnych City, a przy tym bardzo dobrze spisywał się w defensywie. Takimi występami Ox udowadnia, że warto przedstawić mu nową umowę i zatrzymać go na dłużej przy Emirates Stadium. To właśnie 23-latek wspólnie z Monrealem dał nadzieje kibicom Arsenalu. W 71. minucie Chamberlain posłał ostre crossowe podanie w pola karne rywali, które świetnie zamknął Hiszpan, wpakowując piłkę do siatki. Lewy defensor The Gunners przyczynił się do awansu nie tylko zdobytym golem, ale także wyśmienitą postawą w trakcie całego spotkania. Być może plotki, mówiące o tym, że w przyszłym sezonie do Kanonierów dołączy Kolasinac, zmotywowały reprezentanta Hiszpanii.

Po zdobyciu przez oba zespoły bramek mecz się otworzył i coraz częściej byliśmy świadkami wymiany ciosów, a tempo ustało dopiero pod koniec regulaminowych 90 minut, kiedy wszyscy zawodnicy oczekiwali już tylko na dogrywkę. W tej lepsi okazali się Kanonierzy, choć trzeba przyznać, że niewiele brakowało, a wynik spotkania ustalić mogłyby dopiero rzuty karne. City bowiem zmarnowało kilka wyśmienitych okazji do tego, by popsuć święto The Gunners. Fatalnie pudłował Delph, poprzeczkę obił Fernandinho, a raz Arsenal uratował Cech, który musnął atomowe uderzenie Toure, dzięki czemu piłka tylko odbiła się od słupka.

Bardziej zabójczy byli jednak podopieczni Wengera, a dokładniej Alexis Sanchez, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał zasłoniętego Bravo, dając Arsenalowi zwycięską bramkę. Trzeba przyznać, że dwie największe gwiazdy Kanonierów, Sanchez i Özil, nie powalały dziś swą postawą. Chilijczyk jednak dołożył do swego dorobku strzeleckiego kolejnego gola, podczas gdy były gracz Realu Madryt wiele razy źle przyjmował piłkę, wstrzymywał akcje, a w drugiej części dogrywki zmarnował co najmniej dwie świetne okazje na dobicie rywali, choć za to można także winić Wengera. Boss londyńczyków powinien zdjąć z boiska nieziemsko już wtedy zmęczonego Niemca i zastąpić go Iwobim czy Walcottem, którzy mogliby w podobnych sytuacjach lepiej wykańczać akcje.

Arsenal nie rozegrał wybitnego pojedynku; w swoich szeregach miał zawodników, którzy zaprezentowali się mocno przeciętnie jak Özil czy Ramsey, ale także takich, którzy po meczu na pewno zasługują na pochlebne opinie. Obok wymienionych już wcześniej Oxlede'a-Chamberlaina i Monreala postawić można także Gabriela czy Xhakę. Pierwszy z nich wielokrotnie ratował Arsenal przed stratą bramki i zdecydowanie był najlepszym z defensorów The Gunners, natomiast Szwajcar w kolejnym meczu pokazuje, że potrafi przynosić pożytek swojej drużynie w postaci odbiorów, rozciągania akcji i odnajdywania balansu pomiędzy atakiem, a obroną całego zespołu. To, co pokazali dziś jednak Kanonierzy, wystarczyło, by awansować do finału Pucharu Anglii i pozwolić kibicom, Wengerowi i im samym zapomnieć na chwilę o kompromitujących momentach tego sezonu.

Teraz, po tym niezwykle emocjonującym meczu, piłkarze Arsenalu mogą skupić się na lidze i spróbować przenieść solidną postawę także na boiska ligowe. Nieważne już, czy efektywna gra może zapewnić Kanonierom miejsce w Top Four, bo być może przerwa od Ligi Mistrzów dobrze zrobiłaby The Gunners. Istotne jest jednak, by wreszcie zacząć wygrywać regularnie, nabrać pewności siebie, zacząć wzbudzać obawy u przeciwników, przekonać do siebie fanów i do finału Pucharu Anglii z Chelsea podejść, będąc w gazie. Chciałoby się rzec: „Come On You Gunners!".

FA CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
lays komentarzy: 3987126.04.2017, 00:31

Niby Wenger chce latem Van Dijka z Soton. Do formacji 3-4-3 idealny, niestety wiadomo, że takową formacjągrać nie będziemy, bo Wenger nie postawi na dłużej Bellerina, w sumie to fakt, gosciu musi sie rozwijac, teraz moze grzac, ale przyszly sezon ma grac :)

OX idealnie pasuje do 3-4-3, Moses odnalazl sie w CFC na tej pozycji ,a OX jest lepszy niz Moses.

Przydalby sie nowy napadzior.

Co ja bym dał bysmy pozegnali trio Walcott-Welbeck-Perez i sciagneli Lacazette.

lays komentarzy: 3987126.04.2017, 00:26

Kaveh Solhekol‏@SkyKaveh 26 min.
Cadena SER: Manchester United have made Real Madrid striker Alvaro Morata "a very good offer" http://cadenaser.com/programa/2017/04/25/el_larguero/1493148520_406472.html?ssm=tw … via @ElLarguero

Niech United się oslabia, mi to nie przeszkadza

lays komentarzy: 3987126.04.2017, 00:25

Kaveh Solhekol‏ @SkyKaveh 6 min.
Arsene Wenger says Arsenal will not sell Alexis Sanchez to another English club: "That's for sure." Thinks Sanchez will stay & sign new deal

lays komentarzy: 3987126.04.2017, 00:23

Wenger: Sanchez will sign new contract

telegraph.co.uk/football/2017/04/25/alexis-sanchez-will-sign-new-arsenal-contract-says-arsene-wenger/

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 325.04.2017, 23:58

Dzięki za gratulacje bo będę się starać żeby​ zamiast zespołów które ńon stop coś wygrywają lub tych które mają grube miliony albo grają pięknie ona kochała Arsenal.

Arsenonier komentarzy: 1925.04.2017, 23:50

Ja natomiast uczę się w Rybniku w Powstańcach, a jestem z Wilczy :D Więc jak coś to jestem do dyspozycji.

praptak komentarzy: 882125.04.2017, 23:40

Szogun jak coś to niech poczeka ze 20 lat będę dbało siebie ^^

amadeo komentarzy: 514925.04.2017, 23:35

@prezes77
Pewnie, że są :D ja z powiatu Rybnickiego, konkretnie Czernica ;)

prezes77 komentarzy: 66325.04.2017, 23:15

Są tu kanonierzy z Rybnika lub okolic ? myslałem nad wspolnym meczem finałowym 27 maja :)

Kysio2607 komentarzy: 1336025.04.2017, 22:41

Mówię mógłby, bo marzy mi się pierwszy syn :D wiadomo musi być młody Tato :D

Kysio2607 komentarzy: 1336025.04.2017, 22:40

Gratulacje Szogun i zazdroszczę bardzo :)

Chciałbym już mieć dziecko, ale jeszcze za wczesnie :( Trzeba sie jakos ustawić, żeby mógł być z taty dumny :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.04.2017, 22:31

Kibice Arsenalu chcą miejsc stojących na stadionie. W lutym i marcu przeprowadzono badania, wzięło w nich udział 7239 osób.
96% badanych chce, by na Emirates powstały takie miejsca, z czego 76% chce z nich korzystać osobiście.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.04.2017, 22:28

Czysta fantastyka, ale wyobrażacie sobie co by się działo gdyby Spurs, wygrał mistrzostwo, a Arsenal nadal nie?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.04.2017, 22:28

Gratulacje! Cieszę się, że grono Kanonierów się powiększa :)

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 325.04.2017, 22:23

Simple na Będzie jeździć że mną na mecze więc nie ma takiej opcji.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.04.2017, 22:20

Szogun
Gratulacje. A co jeśli polubi Chelsea lub Tottenham?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.04.2017, 22:20

Szogun.

Gratulacje. Ne zapomnij co wieczór jej pytać, what do we think of Tottenham?. :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.04.2017, 22:19

Wow, zaktualizowało mi datę ostatniego logowania :O

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 22:18

Szogun
To juz lepszego miesiaca nie mogles znalezc TYLKO CZWARTY?

Nie no, gratulacje ;]

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2017, 22:18

@Szogun: No to gratuluję panie Tato :)

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 325.04.2017, 22:17

Panie i Panowie zostałem ojcem i będę zarażać miłością do Arsenalu przyszła kanonierke.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 22:14

I tak beda nad nami i tak. To jak juz sa to niech wygraja tego majstra.

Niech ta Czelska sie potknie lepiej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 22:13

henry1996
A co, zabronione?

Niech byly kanonier Harry cos wygra, a nie! Eriksen to samo!

Juz o Tobym czy Dembele nie wspomne :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.04.2017, 22:13

Stalking - uporczywe nękanie

Nękanie polega najczęściej na celowym, uporczywym i długotrwałym działaniu skierowanym przeciwko danej osobie, którego celem jest upokorzenie i dezorganizacja jej życia. Czynność sprawcza w przypadku tzw. stalkingu polegać ma na uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, wzbudzające u niej uzasadnione poczucie zagrożenia lub istotnie naruszać jej prywatność.

Panie, o czym ty mówisz.Ja jestem niewinny

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2017, 22:13

@MistiqueAFC
Widzę, że ktoś szkolił się u Tigera Bonzo. Już skończyłem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.04.2017, 22:11

@Witowo

A mam ci zablokować płytę głównę cwaniaczku? :D

henry1996 komentarzy: 131725.04.2017, 22:08

jak mozna zyczyc kfc mistrzostwa bedac kibicem arsenalu? wszysyc tylko nie oni, niech giną, TFU!
ceterum censeo kfc esse delendam

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2017, 22:08

@mistiqueAFC: W kodeksie karnym to się nazywa stalking.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.04.2017, 22:06

Tak sobie obczajam na fejsie naszych kochanych adminów i szefa Patryka napewno gdzieś już widziałem tylko za cholerę nie mogę sobie skojarzyć gdzie :D nawet kilku znajomych mamy wspólnych, więc będę musiał się do szefostwa bardziej przykolegować i zwinę im ten interes, o :D

Aden komentarzy: 98325.04.2017, 22:04

Marioht
Musi, nie jest Anglikiem, więc z początku nie wiedział o co chodzi. Ba, pewnie sporo Anglików zgłupiałaby, jakby usłyszała taki ryk z trybun, jak jest przy piłce.
Jestem przekonany, iż za pierwszym razem, jak to usłyszał to musiał pomyśleć, iż fani mają do niego jakiś problem. Pewnie po meczu wszystko mu wytłumaczono, ale zapisało mu się to w głowie z negatywnymi emocjami i viola, Xhaka uderzy zza pola raz na ruski rok. Dodajmy do tego totalny brak prób uderzenia zza pola przez cały Arsenal i w taki sposób straciliśmy element zaskoczenia.

IMO niepotrzebne "zachęty"

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 22:01

simpllemann
Mogl jeszcze poczekac te 3 minuty, albo wcale dostac czerwo.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2017, 22:00

Glory Tottenham!!!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.04.2017, 22:00

Costa zakończył posuchę bramkową trwającą 663 minuty.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 21:59

mistiqueAFC
Malo mnie to obchodzi, szczerze mowiac wole zeby Spurs wygrali lige.

Swieci niestety dali pupy, a moglo byc tak pieknie...

Marioht komentarzy: 611425.04.2017, 21:51

Wszyscy tylko nie Tottenham!

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.04.2017, 21:51

Jak kibic Arsenalu może woleć widzieć Tottenham na szczycie? :D przecież kibice Spurs by po czymś takim zrobili z Kanonierów takie pośmiewisko, że głowa mała.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2017, 21:48

Juz wole zeby to Tottenham wygral lige niz Chelsea. Zawsze to cos nowego, a ze to nasz rywal to uj z tym.

Dawac Soton!

Marioht komentarzy: 611425.04.2017, 21:45

"Te "shot" z trybun nie brzmi zachęcająco. Zarówno, gdy Xhaka jest przy bramce, jak i teraz Matic. Nie wiem, jak to postrzegają w Anglii, lecz ten "okrzyk" brzmi po prostu, jak buczenie"

Zastanawiałem się kiedyś czy to Xhakę nie deprymuje, niepotrzebnie dekoncentruje, wywiera presje by strzelał.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.04.2017, 21:38

Rafson95

Też widzę ile zagrał przed i po odejściu z Arsenalu. Są sezony co grał po te 38 meczów, jaki po 21. Wszystko kolo 30 meczów jest dobrym winkiem szczególnie jak na niego. Nie zmienia to faktu, że zatrudnienie własnych lekarzy nie było błędem.

simson16 komentarzy: 461425.04.2017, 21:37