Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup!

Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup! 23.04.2017, 17:09, Michał Koba 1710 komentarzy

Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała, wszyscy oglądający drugi półfinał tegorocznej edycji Pucharu Anglii byli świadkami niezłego widowiska. Mieliśmy bramki, zwroty akcji i 120 minut walki, z której to Arsenal wyszedł zwycięsko.

Przed spotkaniem wiele mówiło się, że dla Kanonierów pojedynek z City to mecz o uratowanie sezonu. Podopieczni Wengera przeżywają właśnie najgorszy okres w historii pracy francuskiego szkoleniowca w klubie. Od początku roku nie radzą sobie w lidze i awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów, z której przed kilkoma tygodniami odpadli z hukiem, nie zależy już tylko od nich samych. Czarne chmury krążą nad całym klubem, a zwłaszcza nad jego sternikiem, którego odejścia domaga się spora grupa sympatyków The Gunners, ale dzisiaj niebo znów na chwilę rozjaśniło się dla Arsenalu.

Kanonierzy nie zdemolowali przeciwników, nie byli nawet stroną dominującą, a gdyby nie błąd arbitrów w pierwszej połowie i szczęście w dogrywce wynik mógłby być zupełnie inny, jednak to oni wygrali 2:1 i awansowali do wielkiego finału. Taki sukces był tej drużynie wyraźnie potrzebny, bo dziś kibice, piłkarze i Arsene Wenger tak samo cieszyli się z osiągniętego rezultatu, dzięki czemu choć na chwilę udało się zapomnieć o wielu rozczarowaniach bieżącej kampanii.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding – Oxlade-Chamberlain (116' Bellerin), Xhaka, Ramsey, Monreal – Özil (119' Coquelin), Alexis – Giroud (83' Welbeck).

Manchester City: Bravo - Navas, Kompany , Otamendi, Clichy – Fernandinho (99' Fernando), Toure - De Bruyne, Silva (23' Sterling) (116' Iheanacho), Sane – Aguero (99' Delph).

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie należała do zbyt emocjonujących. Grę prowadziła drużyna z Manchesteru, a Arsenal starał się wychodzić z kontratakami i zagrozić rywalom po stałych fragmentach gry, ale piłkarze Wengera czynili to dość nieudolnie. Po pierwszych 45 minutach więcej mówiło się o pracy arbitra, niż o czysto piłkarskiej jakości spotkania. Pan Craig Pawson nie hamował zapędów piłkarzy kartkami, kiedy powinien był to robić, ale największym jego błędem było nieuznanie prawidłowo zdobytego gola przez City. Sane wrzucał futbolówkę z lewej strony do Aguero, którego strzał Cech odbił już za linia bramkową, a dla pewności poprawił jeszcze Sterling. Sędzia boczny zasugerował jednak głównemu arbitrowi, iż piłka po centrze Sane opuściła już plac gry, a pan Pawson przyjął interpretację liniowego.

Obraz gry w początkowej fazie drugiej połowy nie zmienił się. City wymieniało masę podań, z których niewiele wynikało, a Arsenal próbował zaskakiwać kontrami. Przy jednej z nich Ramsey w dziecinny sposób próbował ograć Toure pod polem karnym zespołu z Manchesteru, na co nabrać nie dał się Iworyjczyk i błyskawicznie długim podaniem uruchomił Aguero. Napastnik City wygrał pojedynek biegowy z Monrealem i pokonał wychodzącego do niego Cecha. Winą za stratę bramki obarczyć należy Ramseya, któremu nie wolno było w tak prosty sposób pozbywać się piłki. Walijczyk przez całe spotkanie, delikatnie mówiąc, nie zachwycał i notował więcej strat niż godnych uwagi zagrań.

Całkowitym przeciwieństwem Rambo w niedzielnym starciu był Oxlade-Chamberlain. Reprezentant Anglii raz po raz siał zamieszanie w szeregach obronnych City, a przy tym bardzo dobrze spisywał się w defensywie. Takimi występami Ox udowadnia, że warto przedstawić mu nową umowę i zatrzymać go na dłużej przy Emirates Stadium. To właśnie 23-latek wspólnie z Monrealem dał nadzieje kibicom Arsenalu. W 71. minucie Chamberlain posłał ostre crossowe podanie w pola karne rywali, które świetnie zamknął Hiszpan, wpakowując piłkę do siatki. Lewy defensor The Gunners przyczynił się do awansu nie tylko zdobytym golem, ale także wyśmienitą postawą w trakcie całego spotkania. Być może plotki, mówiące o tym, że w przyszłym sezonie do Kanonierów dołączy Kolasinac, zmotywowały reprezentanta Hiszpanii.

Po zdobyciu przez oba zespoły bramek mecz się otworzył i coraz częściej byliśmy świadkami wymiany ciosów, a tempo ustało dopiero pod koniec regulaminowych 90 minut, kiedy wszyscy zawodnicy oczekiwali już tylko na dogrywkę. W tej lepsi okazali się Kanonierzy, choć trzeba przyznać, że niewiele brakowało, a wynik spotkania ustalić mogłyby dopiero rzuty karne. City bowiem zmarnowało kilka wyśmienitych okazji do tego, by popsuć święto The Gunners. Fatalnie pudłował Delph, poprzeczkę obił Fernandinho, a raz Arsenal uratował Cech, który musnął atomowe uderzenie Toure, dzięki czemu piłka tylko odbiła się od słupka.

Bardziej zabójczy byli jednak podopieczni Wengera, a dokładniej Alexis Sanchez, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał zasłoniętego Bravo, dając Arsenalowi zwycięską bramkę. Trzeba przyznać, że dwie największe gwiazdy Kanonierów, Sanchez i Özil, nie powalały dziś swą postawą. Chilijczyk jednak dołożył do swego dorobku strzeleckiego kolejnego gola, podczas gdy były gracz Realu Madryt wiele razy źle przyjmował piłkę, wstrzymywał akcje, a w drugiej części dogrywki zmarnował co najmniej dwie świetne okazje na dobicie rywali, choć za to można także winić Wengera. Boss londyńczyków powinien zdjąć z boiska nieziemsko już wtedy zmęczonego Niemca i zastąpić go Iwobim czy Walcottem, którzy mogliby w podobnych sytuacjach lepiej wykańczać akcje.

Arsenal nie rozegrał wybitnego pojedynku; w swoich szeregach miał zawodników, którzy zaprezentowali się mocno przeciętnie jak Özil czy Ramsey, ale także takich, którzy po meczu na pewno zasługują na pochlebne opinie. Obok wymienionych już wcześniej Oxlede'a-Chamberlaina i Monreala postawić można także Gabriela czy Xhakę. Pierwszy z nich wielokrotnie ratował Arsenal przed stratą bramki i zdecydowanie był najlepszym z defensorów The Gunners, natomiast Szwajcar w kolejnym meczu pokazuje, że potrafi przynosić pożytek swojej drużynie w postaci odbiorów, rozciągania akcji i odnajdywania balansu pomiędzy atakiem, a obroną całego zespołu. To, co pokazali dziś jednak Kanonierzy, wystarczyło, by awansować do finału Pucharu Anglii i pozwolić kibicom, Wengerowi i im samym zapomnieć na chwilę o kompromitujących momentach tego sezonu.

Teraz, po tym niezwykle emocjonującym meczu, piłkarze Arsenalu mogą skupić się na lidze i spróbować przenieść solidną postawę także na boiska ligowe. Nieważne już, czy efektywna gra może zapewnić Kanonierom miejsce w Top Four, bo być może przerwa od Ligi Mistrzów dobrze zrobiłaby The Gunners. Istotne jest jednak, by wreszcie zacząć wygrywać regularnie, nabrać pewności siebie, zacząć wzbudzać obawy u przeciwników, przekonać do siebie fanów i do finału Pucharu Anglii z Chelsea podejść, będąc w gazie. Chciałoby się rzec: „Come On You Gunners!".

FA CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 21:29

Swiecicki chyba sie zna na Serie A, nie? bo wydaje mi sie ze dobrze mi sie go w tych meczach sluchalo?

Ale moze sie myle.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.04.2017, 21:27

Mam Eleveny jakieś 3 miesiące i fanem tych kanałów nie zostanę. Lubię tylko Grzywacza i tego gościa co z nim wczoraj komentował - są ok. Reszta porażka totalna. Wczoraj Grand Derbi piękne jako mecz, ale komentarz słaby. A ten cały i wychwalany Święcicki‏ mnie chyba nigdy do siebie nie przekona.

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.04.2017, 21:21

James

Najlepszy jest utwór: Leje się sper... :D

Czeczenia

Z rapu się nie wyrasta. Z rapem się dojrzewa i zmienia twórców.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 21:21

Witowo95

:DDD

Czeczenia komentarzy: 1248724.04.2017, 21:15

Z rapu się wyrasta. Szczególnie tego PL. Ale Coprobo na propsie.

James komentarzy: 167424.04.2017, 21:14

zielony lisc
hahaha az mi sie przypomnialy czasy studiów i nasz przebój dr.albonista bocian xd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 21:13

Witow95
Aha xD

No przyznam szczerze, ze juz wole Stonoge : D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.04.2017, 21:08

@K204: Z przeróbek to uwielbiam freestyle Eldoki i to w takim absurdalnym wydaniu jak np.
1. youtube.com/watch?v=hVNXVfamCqk&list=PL1Jy7vE3J1eSTzgn--ytEOmBO5_yt9BD0&index=1
2. youtube.com/watch?v=edVAaRWwlMs
3. youtube.com/watch?v=csp8z3FttXk

Aden komentarzy: 98324.04.2017, 21:05

Tak sobie odpaliłem stream Romy, po polsku i tam wisienka na torcie:
"Kibice Pescary przychodzą dla rywali na swój stadion."
Oni (Eleven) tak zawsze z pogardą do mniejszych klubów? Może i tak kibice robią, ale by takie opinie publicznie wygłaszać?

Witowo

Nasz rap stoi na wysokim poziomie. Co prawda ostatnio nasrało jakiś walonych njuskolowców co jęczą i płaczą o tym jak ich dupy zostawiają... polecam przesłuchać sobie JWPków, Hifi Bandę, Małach/Rufuz...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 21:02

MImo ze nie lubie rapu, to uwielbiam takie przerobki.

Z cyklu stare ale jare

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.04.2017, 21:01

Polecam Dr. Albonistę np.

youtube.com/watch?v=Qg5rnps795g

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.04.2017, 21:01

Dla mnie ostatnio ten utwór się wkręcił i to bez beki.
Przepiękny utwór do lania wódki z ziomami.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.04.2017, 20:58

A i tak rządzą komentarze pod filmem sexmasterki. Przynajmniej jeden pozytyw z tego badziewia.

Kula daje Fula to klasyg :D

Ale do uja pana.Taki paskudny babsztyl, jakaś sexmasterka wrzuca nowy teledysk i już wyklepuje 2 mln wyświetleń?Ona hajsu jak lodu musi mieć przecież

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.04.2017, 20:57

Tu macie coś z miliardem. Gorąco polecam, dobry bit ;D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 20:57

Witowo95
Ja to mam beke z tego utworu, ale ze takie dziadostwo wchodzi w banie, to cos nie tak.

Cos jak ten no, pineapple pen

sebastix11 komentarzy: 599224.04.2017, 20:56

ta sexmasterka to brzydka jest, do tego inteligencją nie grzeszy

dla mnie to jest master masterów

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.04.2017, 20:56

A ja lubię disco polo. Przy tym zawsze fajnie się tańczy. Co prawda na co dzień nie słucham ale jak leci na imprezie to zawsze nogi same mi się wyrywają do tańca :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.04.2017, 20:56

I tak najlepsze są komentarze pod tymi filmami.

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.04.2017, 20:54

A Bonus BGC ma tylko po 100 tyś wyświetleń...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.04.2017, 20:53

@Dewry: Akurat fejs demolułejszyn od Nataszki mi się podoba.

TerrorMachine komentarzy: 126224.04.2017, 20:53

youtube.com/watch?v=oahTJAnKWvg tylko Rock ;D

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 20:52

2 miliony wyświetleń?????

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.04.2017, 20:52

Ta sexmasterka niech idzie lepiej do jakiegoś brazzers... niewiele jej brakuje bo tak na prawdę i tak okazuje siebie w całej okazałości ;d A podejrzewam, że wielu młodych gniewnych chciałoby ją ujrzeć w akcji ;]]]

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.04.2017, 20:51

adrian12543
Ewentualnie to:

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 20:50

TO juz lepiej klasyka

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 20:48

Ten nowy teledysk Sexmasterki to jest jakaś masakra.Widziałem to coś pare godzin temu i dalej jestem zażenowany.

Ludzie naprawdę jej słuchają?

alexis1908 komentarzy: 360324.04.2017, 20:46

ZielonyLisc
Zawsze można grać 3-5-2 jak Juve za czasów Conte dokupić drugiego Wahadlowego i typowego Defensywnego pomocnika i Ozila cofnąć bardziej do środka

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.04.2017, 20:44

Zgadza się, błagam ratujcie mnie, bo psychika nie wytrzymuje!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2017, 20:43

Ja wlasnie obejrzalem 20 sekund godzine temu tego badziewia i wylaczylem.

Dramat, to malo powiedziane.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 124.04.2017, 20:42

Witowo

Poka sowe? :(

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.04.2017, 20:41

Zna ktoś dobry sposób na szybkie i skuteczne zapomnienie czegoś co się zobaczyło i usłyszało?? Błagam to ważne!!

Goonder komentarzy: 440 newsów: 124.04.2017, 20:41

@ mistiqueAFC

Jeżeli zawodnik nie ma szans zagrania piłki, a jest gość przed pustą bramką to może być czerwień, i za użycie nieproporcjonalnej siły też :) Ale przepisy sie zmieniły, to prawda.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.04.2017, 20:35