Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1

Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1 06.04.2013, 16:54, Łukasz Szabłowski 4913 komentarzy

Po nudnej pierwszej połowie i skromnym prowadzeniu gości z Londynu, wydawało się, że to będzie jeden z tych meczów, o których nikt za parę lat nie będzie pamiętał. Drugie 45 minut zmieniło jednak całkowicie pogląd na temat pojedynku obu ekip. Dla Arsenalu była to istna droga z nieba do piekła. Najpierw Kanonierzy podwyższyli prowadzenie, kontrolowali mecz, by później drżeć o wynik do ostatnich sekund. Mecz skończył się jednak po myśli podopiecznych Arsene’a Wengera wynikiem 2-1.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Ramsey, Arteta, Gervinho (73. Vermaelen), Rosicky (82. Gibbs), Cazorla (89. Coquelin), Giroud.

WBA: Foster - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Yacob, Brunt, Dorrans (63. Lukaku), Morrison, Thomas (63. Rosenberg), Long.

Po nudnym początku meczu, w którym na boisku królował przede wszystkim chaos, gospodarze śmielej zaatakowali, czego efektem była seria rzutów rożnych. Szczególnie groźna sytuacja miała miejsce w 12. minucie, kiedy Tomas Rosicky wybijał piłkę z pustej bramki, a chwilę później niewiele brakowało by błąd Łukasza Fabiańskiego nie kosztował Arsenalu utraty bramki.

Po niemrawym początku w wykonaniu Kanonierów, w 20. minucie wreszcie przeprowadzili składną akcję. Z głębi pola piłkę otrzymał Gervinho, popędził w pole karne i poczekał na nadbiegających kolegów. Gdy w polu karnym WBA zaroiło się od graczy w czerwonych koszulkach, Iworyjczyk zacentrował wprost na głowę Tomasa Rosicky’ego, który nie mógł spudłować z piątego metra, dzięki czemu pierwszy gol Czecha w tym sezonie stał się faktem. 1-0 dla Arsenalu!

W 25. minucie przyszła odpowiedź WBA. Gospodarze mieli rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Chris Brunt. Uderzył mocno, celnie, lecz Fabiański nie dał się zaskoczyć i z trudem złapał futbolówkę.

Trzy minuty później Rosicky wyprowadził kontrę, przebiegł z piłką dobre 50 metrów i odegrał do Gervinho, który wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, a chwilę później ponownie był zmuszony do interwencji po strzale Aarona Ramsaya, jednak znowu Anglik był górą.

Na dziesięć minut przed końcem ponownie zatrudniony został Łukasz Fabiański po tym jak Jerome Thomas wrzucił piłkę z lewej flanki, a ta trafiła na nogę Dorransa, który bez namysłu strzelił na bramkę. Polak jednak pewnie zapobiegł utracie prowadzenia.

W 43. minucie powinno być już 2-0. Giroud świetnie przyjął piłkę na szesnastym metrze przed bramką Bena Fostera, zagrał do Cazorli i wbiegł w pole karne, gdzie otrzymał podanie zwrotne od Hiszpana. Wysoki Francuz bez przyjęcia zagrał piętą do Ramseya, który z pięciu metrów strzelił obok bramki.

Gdy upłynęła dodatkowa minuta doliczona przez Howarda Webba, angielski sędzia gwizdnął po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników do szatni.

Na samym początku drugiej połowy mieliśmy do czynienia z pierwszą dobrą akcją gości. Pod własną bramką piłkę przejął Sagna i popędził do przodu. Na połowie WBA podał do Gervinho, a sam wbiegł w pole karne. Iworyjczyk bez namysłu podał do francuskiego obrońcy, a ten uderzył prosto w Bena Fostera.

Chwilę później było już jednak 2-0! Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Ramsey i zagrał do Rosicky’ego, który od razu z linii szesnastego metra potężnie uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, lecz ta spadła prosto pod nogi Czecha, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki!

W 61. minucie WBA próbowało się odgryźć. Long wbiegł w pole karne, skupił na sobie uwagę defensorów londyńczyków, po czym odegrał do Thomasa, jednak Mertesacker zdołał zatrzymać szarżującego zawodnika gospodarzy.

Steve Clarke stawia wszystko na jedną kartę i w 63. minucie wpuszcza swojego asa – Romelu Lukaku.

Cztery minuty po wejściu na boisko młody Belg po raz pierwszy sprawdził umiejętności Łukasza Fabiańskiego. Uderzył jednak słabo i Polak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 70. minucie Per Mertesacker sfaulował w polu karnym Shane’a Longa, a Howard Webb ukarał go czerwoną kartką i wskazał na wapno.

Minutę później Morrison wykorzystał „jedenastkę”, choć Fabiański był blisko obrony tego strzału. Gospodarze złapali wiatr w żagle i kontakt z Kanonierami.

Jak można się było spodziewać, gospodarze przejęli inicjatywę i panowali nad boiskowymi wydarzeniami. Stłamszony Arsenal, który myślał głownie o przetrwaniu nie stawiał oporu West Bromowi. Podopieczni Steve’a Clarke’a bardzo często gościli w okolicach pola karnego gości z Londynu, jednak nie stwarzali sobie klarownych sytuacji.

W 84. minucie gospodarze wreszcie stworzyli sobie akcję bramkową z prawdziwego zdarzenia. Dośrodkowanie z prawej strony ugrzęzło na moment na piątym metrze, po czym piłka trafiła pod nogi Romelu Lukaku. Belg przyjął, przymierzył i oddał strzał, który nieznacznie minął jednak bramkę Fabiańskiego.

Na dwie minuty przed końcem meczu Ridgewell otrzymał piłkę po lewej stronie boiska i zacentrował po ziemi w pole karne Arsenalu. Adresatem podania był Long, który od razu uderzył na bramkę, jednak piłka poleciała nad poprzeczką.

Howard Webb przedłużył spotkanie aż o 5 minut.

Arsenal do końca meczu już się tylko bronił i starał się nie stracić bramki. Kanonierzy mimo wielu prób ze strony gospodarzy, tuż po upływie pięciu doliczonych minut, mogli unieść ręce w geście radości i cieszyć się z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie.

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348610.04.2013, 19:35

hmm co jak co, ale dobrze wczoraj Lewy zachował się przy golu...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.04.2013, 19:28

@Shinev
Skopiuj link z youtube, wejdź na zapiska.pl, wklej link do paska i kliknij pobierz

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.04.2013, 19:26

NC plus ma prawa i do tego meczu i drugiego wiec wiadomo ze pokazuja , ale nie nastawiajcie sie na jakiegos twarowskiego dzis itp bo do konca sezonu sklad komentatorski ma sie nie zmienic czyli N komentatorzy do konca sezonu beda komentowac lige wloska LM i LE

mitmichael komentarzy: 4924310.04.2013, 19:23

Messi rozpoczyna mecz na ławie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 19:23

@afcforever

A jak to jest z wagą pliku, jak się pobiera z YT? Bo na chomiku znalazłem 81 mb, więc do prezentacji raczej się nie nadaje... :/

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 19:13

Wie ktoś może skąd można pobrać rapowe teledyski?

@TakKrzysiu
Na 40 bodajze jezeli skanowałes satelite po starcie nc+.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.04.2013, 18:54

Bayern też ma do dupy rożne. Najlepszy jest chyba Real

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 18:51

Staty ManU są beznadziejne, a co dopiero nasze...

Ale w ważnych meczach jednak coś czasem wpadnie ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893810.04.2013, 18:48

mitmichael
na jakim kanale jest nSport;P

mitmichael komentarzy: 4924310.04.2013, 18:44

Barca na Canal+ Sport i TVP / Juve - Bayern na nSport a kto ma Canal+ to odpiera tez nSport

Hans_Zimmer komentarzy: 594610.04.2013, 18:41

Ktoś wie czy złodzieje odblokowują C+sport w czasie meczu tak jak odblokowywali npremium, czy chapneli dla siebie?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.04.2013, 18:36

nie ma szans, żeby Barcelona dziś nie ograła PSG...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 18:34

Ahh, to obstawianie ;) Napiszę na kartce 20 wyników, wszystko idealnie się sprawdzi. Pofatyguję się do Fortuny to nawet pewniaki nie wchodzą. Odechciało mi się, choć mam dar :P

Hans_Zimmer komentarzy: 594610.04.2013, 18:30

Transmitują mecz Barcelony złodzieje na C+

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.04.2013, 18:26

sledziooo, dla Wisły ten dwumecz to być albo nie być w europejskich pucharach.

Barca wygra.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 18:25

Nie ? Transmitują Juve vs Bayern na nSport.

TakKrzysiu komentarzy: 893810.04.2013, 18:22

czyli transmitują ten sam mecz na 2 kanałąch?:P

David92 komentarzy: 640010.04.2013, 18:12

Nie raz jeszcze gorsze tasiemce wchodza, w ogole co by nie bylo to w bukmacherce trzeba miec farta zeby wygrac :/

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 18:12

gran92

Który ? Barca vs PSG na C+ Sport, owszem.

sledziooo komentarzy: 88010.04.2013, 18:10

patrykob - jak gram raz na miesiąc to nie szkoda. Bytovia weszła :D Najtrudniej będzie z PSG ale co mi tam.

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 310.04.2013, 18:08

sledziooo,
na taki kupon to i dyszki szkoda... ;)
Nie ma szans, żeby Ci się udało... :/

David92 komentarzy: 640010.04.2013, 18:02

dennis93 - dokladnie, z innej kamery bylo widac, ze pilka leciala w swiatlo bramki.

TakKrzysiu komentarzy: 893810.04.2013, 17:41

dłużej bym czytał niż oglądał ale podobno babcia Angeliny Jolie gra wiec moze sie skusze.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.04.2013, 17:40

sledziooo
A za ten mecz PSG jaki kurs?

dennis93 komentarzy: 107210.04.2013, 17:40

Oglądacie piłke tyle lat i nie wiecie, że piłka również wyznacza linie spalonego? Spalony był, głownym winowajcą jest i sędzia i Eliseu, który mógł tej piłki nie dotykać. Chyba i tak leciała w światło bramki?

ArseneAl
A cały tytuł znać na pamięć to nie lada sztuka.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 17:34

@simpllemann
Ależ oczywiście.
Bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu fabuła.
A ta nowa technologia 2D faktycznie szokuje.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.04.2013, 17:32

ArseneAl
A Ty oglądałeś ten film?

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 17:27

Trzecia część tego filmu na filmwebie ma ocenę 8,8 więc nie ma to tamto.
filmweb.pl/film/Night+of+the+Day+of+the+Dawn+of+the+Son+of+the+Bride+of+the+Return+of+the+Revenge+of+the+Terror+of+the+Attack+of+the+Evil%2C+Mutant%2C+Hellbound%2C+Flesh-Eating+Subhumanoid+Zombified+Living+Dead%2C+Part+3-2005-286328

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.04.2013, 17:23

Co to za tytuły. Trzeba mieć łeb by takie coś wymyslić.

"Jesus Christ Vampire Hunter"
"The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?"
"Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death"
I absolutna perełka:
"Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead Part 2: In Shocking 2-D"

David92 komentarzy: 640010.04.2013, 17:13

Nie wiem nad czym tu w ogole dyskutowac, nie raz jak pilkarze maja taka sytuacje jak Eliseu to specjalnie pilki nie dotykaja zeby nie bylo spalonego. On widocznie o tym zapomnial bo pilka w tej sytuacji i tak chyba by wpadla do bramki.

ludi72 komentarzy: 142710.04.2013, 17:11

@Ceran
Tak jak Karpiu napisał piłka wyznacza linie spalonego...
Swoją drogą sytuacja eliseu , jest bardzo sporna, ciężko określić czy był czy nie było, ja uważam , że nie było. W przypadku bramki Santany, przy dośrodkowaniu było spore zamieszanie, mogło to umknąć liniowemu, ale to też była ciężka sytuacja.

TakKrzysiu komentarzy: 893810.04.2013, 17:09

ArseneAl
Przebij mój tytuł (film co prawda z lat 60')
"Zakaźne zanikowe zapalenie nosa u świń"
:|

Ceran komentarzy: 215410.04.2013, 17:08

Carpitu
czyli spalonego by nie było jakby Eliseu był przed linią piłki? Trochę głupi przepis moim zdaniem, łatwo można zepsuć świetnie wypracowaną sytuację.

Ceran komentarzy: 215410.04.2013, 17:07

To dziwne, ja zawsze w Fifie jak mam sytuacje 2vs1 to podaje do innego i strzelam do pustej bramki i spalonego nie gwiżdżą... Macie link do jakiegoś bloga czy coś gdzie jest to dokładnie wyjaśnione?

TakKrzysiu komentarzy: 893810.04.2013, 17:07