Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1

Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1 06.04.2013, 16:54, Łukasz Szabłowski 4913 komentarzy

Po nudnej pierwszej połowie i skromnym prowadzeniu gości z Londynu, wydawało się, że to będzie jeden z tych meczów, o których nikt za parę lat nie będzie pamiętał. Drugie 45 minut zmieniło jednak całkowicie pogląd na temat pojedynku obu ekip. Dla Arsenalu była to istna droga z nieba do piekła. Najpierw Kanonierzy podwyższyli prowadzenie, kontrolowali mecz, by później drżeć o wynik do ostatnich sekund. Mecz skończył się jednak po myśli podopiecznych Arsene’a Wengera wynikiem 2-1.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Ramsey, Arteta, Gervinho (73. Vermaelen), Rosicky (82. Gibbs), Cazorla (89. Coquelin), Giroud.

WBA: Foster - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Yacob, Brunt, Dorrans (63. Lukaku), Morrison, Thomas (63. Rosenberg), Long.

Po nudnym początku meczu, w którym na boisku królował przede wszystkim chaos, gospodarze śmielej zaatakowali, czego efektem była seria rzutów rożnych. Szczególnie groźna sytuacja miała miejsce w 12. minucie, kiedy Tomas Rosicky wybijał piłkę z pustej bramki, a chwilę później niewiele brakowało by błąd Łukasza Fabiańskiego nie kosztował Arsenalu utraty bramki.

Po niemrawym początku w wykonaniu Kanonierów, w 20. minucie wreszcie przeprowadzili składną akcję. Z głębi pola piłkę otrzymał Gervinho, popędził w pole karne i poczekał na nadbiegających kolegów. Gdy w polu karnym WBA zaroiło się od graczy w czerwonych koszulkach, Iworyjczyk zacentrował wprost na głowę Tomasa Rosicky’ego, który nie mógł spudłować z piątego metra, dzięki czemu pierwszy gol Czecha w tym sezonie stał się faktem. 1-0 dla Arsenalu!

W 25. minucie przyszła odpowiedź WBA. Gospodarze mieli rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Chris Brunt. Uderzył mocno, celnie, lecz Fabiański nie dał się zaskoczyć i z trudem złapał futbolówkę.

Trzy minuty później Rosicky wyprowadził kontrę, przebiegł z piłką dobre 50 metrów i odegrał do Gervinho, który wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, a chwilę później ponownie był zmuszony do interwencji po strzale Aarona Ramsaya, jednak znowu Anglik był górą.

Na dziesięć minut przed końcem ponownie zatrudniony został Łukasz Fabiański po tym jak Jerome Thomas wrzucił piłkę z lewej flanki, a ta trafiła na nogę Dorransa, który bez namysłu strzelił na bramkę. Polak jednak pewnie zapobiegł utracie prowadzenia.

W 43. minucie powinno być już 2-0. Giroud świetnie przyjął piłkę na szesnastym metrze przed bramką Bena Fostera, zagrał do Cazorli i wbiegł w pole karne, gdzie otrzymał podanie zwrotne od Hiszpana. Wysoki Francuz bez przyjęcia zagrał piętą do Ramseya, który z pięciu metrów strzelił obok bramki.

Gdy upłynęła dodatkowa minuta doliczona przez Howarda Webba, angielski sędzia gwizdnął po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników do szatni.

Na samym początku drugiej połowy mieliśmy do czynienia z pierwszą dobrą akcją gości. Pod własną bramką piłkę przejął Sagna i popędził do przodu. Na połowie WBA podał do Gervinho, a sam wbiegł w pole karne. Iworyjczyk bez namysłu podał do francuskiego obrońcy, a ten uderzył prosto w Bena Fostera.

Chwilę później było już jednak 2-0! Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Ramsey i zagrał do Rosicky’ego, który od razu z linii szesnastego metra potężnie uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, lecz ta spadła prosto pod nogi Czecha, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki!

W 61. minucie WBA próbowało się odgryźć. Long wbiegł w pole karne, skupił na sobie uwagę defensorów londyńczyków, po czym odegrał do Thomasa, jednak Mertesacker zdołał zatrzymać szarżującego zawodnika gospodarzy.

Steve Clarke stawia wszystko na jedną kartę i w 63. minucie wpuszcza swojego asa – Romelu Lukaku.

Cztery minuty po wejściu na boisko młody Belg po raz pierwszy sprawdził umiejętności Łukasza Fabiańskiego. Uderzył jednak słabo i Polak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 70. minucie Per Mertesacker sfaulował w polu karnym Shane’a Longa, a Howard Webb ukarał go czerwoną kartką i wskazał na wapno.

Minutę później Morrison wykorzystał „jedenastkę”, choć Fabiański był blisko obrony tego strzału. Gospodarze złapali wiatr w żagle i kontakt z Kanonierami.

Jak można się było spodziewać, gospodarze przejęli inicjatywę i panowali nad boiskowymi wydarzeniami. Stłamszony Arsenal, który myślał głownie o przetrwaniu nie stawiał oporu West Bromowi. Podopieczni Steve’a Clarke’a bardzo często gościli w okolicach pola karnego gości z Londynu, jednak nie stwarzali sobie klarownych sytuacji.

W 84. minucie gospodarze wreszcie stworzyli sobie akcję bramkową z prawdziwego zdarzenia. Dośrodkowanie z prawej strony ugrzęzło na moment na piątym metrze, po czym piłka trafiła pod nogi Romelu Lukaku. Belg przyjął, przymierzył i oddał strzał, który nieznacznie minął jednak bramkę Fabiańskiego.

Na dwie minuty przed końcem meczu Ridgewell otrzymał piłkę po lewej stronie boiska i zacentrował po ziemi w pole karne Arsenalu. Adresatem podania był Long, który od razu uderzył na bramkę, jednak piłka poleciała nad poprzeczką.

Howard Webb przedłużył spotkanie aż o 5 minut.

Arsenal do końca meczu już się tylko bronił i starał się nie stracić bramki. Kanonierzy mimo wielu prób ze strony gospodarzy, tuż po upływie pięciu doliczonych minut, mogli unieść ręce w geście radości i cieszyć się z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie.

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:16

Ej , Beckham wygral kiedys Lige mistrzow ?

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:15

sry , Valdes xD

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:14

Valdez , pieknie gra w tym meczu .

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 21:12

oczykobry, ty w ogole czytasz co pisze? Nie jestem jego fanem, ale nie oklamuje siebie ze nie umie spiewac. Po prostu go nie hejtuje, a barwa glosu to przeciez rzecz niezalezna od woli, przy czym mam gdzies to ze 12 letni chlopiec ma glos jak dziewczyna bo wiekszos gosci w jego wieku taki mialo, teraz ma glos mlodego chlopaka.

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:12

@Ares

Wielka szkoda . ;(

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 21:10

zdygany

O, kolejny o głowie. Owszem nic mi się nie stanie, bo tego nie zrobię.

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:10

Lavezzi jak zwalil . Piekna akcja PSG :D

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:08

@Ares765

Czlowieku , ty masz cos z glowa czy jak ? Nic ci sie nie stanie jak klikniesz pare razy backspace , ile razy masz zamiar jeszcze pisac o tym samym .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 21:07

Zdygany

Nie łatwiej po prostu wkleić bez http i www >?

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:06

@OczyKobry

Dobrze mowisz .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 21:06

OczyKobry

To, że ktoś się z Tobą nie zgadza, to od razu "ma kuku na muniu" ? Haha, ciekawe.

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:05

ares

Nic ci sie nie stanie jak klikniesz pare razy backspace . I popatrzysz na jego wpisy czy tam zdjecia swojego wielbiciela nie interesuje sie tym co on tam wrzuca .

OczyKobry komentarzy: 47410.04.2013, 21:04

Marzag - to wpisz sobie w yt jego głos przed i po mutacji. Można leżeć i kwiczeć. Tak jak miał głos jak dziewczynka dalej taki ma - tylko trochę cięższy. Więc jak go słuchasz i nie wiesz jak artysta wygląda to można odnieść wrażenie, że śpiewa to dziewczyna.
Ps. Słuchasz Bibera? Lubisz jego piosenki/podobają ci się? To chyba masz max 17 lat albo "kuku na muniu" z głową.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 21:03

Zdygany

Zrób więcej spacji, bo nadal za mało.

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 21:02

Kur , Bieber to nie jest zaden piosenkarz . Prawdziwi piosenkarze to są/byli : Axl Rose , Billie Joe Armstrong , James Hetfield . Moge tak wymieniac dlugo . ALE DO CHOLERY LECI MECZ LIGI MISTRZOW i przestancie o tym Bieberze gadac .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 21:02

OczyKobry

O czym ty piszesz,z tego co wiem to napisał większość tekstów.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 21:01

btw, smieszne jest ze sie nastolatka z srednio dlugimi wlosami nazywa paniusia, a jak ville valo malowal sie i wygladal jak mroczna panna to nikt go za wyglad nie hejtowal

kanonierosll komentarzy: 197910.04.2013, 21:00

link proosze

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 20:59

zdygany, po prostu nie czytaj. Mecz sobie obejrzyj. Nie ja zaczalem dyskusje, bylem w niej wspomniany to sie wypowiedzialem

mrsomebody komentarzy: 602110.04.2013, 20:58

Niektorym kończą się argumenty. ;]

OczyKobry komentarzy: 47410.04.2013, 20:58

ares765 - dlaczego znowu się kłócisz. Napisał sam z 4-5 piosenek i już sam pisze teksty tak? Zobacz sam jaki jesteś fanem.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 20:58

oczykobry, napewno masz tylko oczy kobry? Odpaliles chociaz ktorys z tamtych filmikow? Czy hejtujesz bez zadnych podstaw? To filmiki robione zanim byl slawny, ani nie masterowane, ani nie miksowane

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 20:57

@Marzag

Dobra wez juz z tym skoncz . Jak chcesz podyskutowac o paniusi prosze bardzo : h t t p s : / / p l - p l . f a c e b o o k . c o m /J u s t i n B i e b e r .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:55

OczyKobry

Nie pisze własnych piosenek ? Haha, jeżeli czegoś nie wiesz to nie pisz tego.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 20:54

arseneal, o tym ze ktos sprowokuje o nim dyskusje, i w kolku wzajemnej adoracji sie go hejtuje jakby to wam poprawialo samopoczucie :-)

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 20:54

Ale Fabregas sie przewraca . To nie ten sam gracz co gral na wyspach .

OczyKobry komentarzy: 47410.04.2013, 20:53

Marzag - w czym widzisz jego talent? Bo ja tylko widzę jak za jego plecami stoi mega turbo wielki sztab ludzi. On nawet swoich tekstów piosenek nie piszę. A jak już coś napiszę to jest to " Beybe".

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:52

Kochanka ? To że go nie hejtuje robi ze mnie kochanka, spoko. Wracaj tam skąd przybyłeś.

Zdygany komentarzy: 135510.04.2013, 20:52

Kur, ludzie dzis mecze ligi mistrzow a wy tutaj gadacie o tej panience . Kazdy wie o kogo mi chodzi . Nie psujcie atmosfery ;)

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:51

@Marzag
Od jakiegoś czasu przynajmniej raz w tygodniu musisz tu wrzucić link z jego "popisami" więc to o czymś świadczy.

OczyKobry komentarzy: 47410.04.2013, 20:50

ares765 - dlaczego? Broń swojego kochanka

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 20:50

arseneal, masz iscie debilowata logike 'jak ktos kogos nie hejtuje to musi byc jego fanem' oczy kobry, fanem nie jestem, ale nie oklamuje sam siebie ze on nie ma talentu :-)

OczyKobry komentarzy: 47410.04.2013, 20:47

Marzag - jest i on. Mega Turbo Wielki Fan Bibera.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:47

Marzag

No w końcu, bo musiałem sam tutaj bronić go.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:46

@Marzag
To leć na koncert do tej panienki jak się tak nim jarasz.
I już nie prowokuj kolejnej dyskusji.

mrsomebody komentarzy: 602110.04.2013, 20:45

nowy news głowny

Bellers komentarzy: 123610.04.2013, 20:42

Ibra,Lavezzi,Pastore,Lucas - ale zajebiście to na papierze wygląda. Jak dzisiaj chłopy znajdą wspólny język to rozjebią Barcę.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 110.04.2013, 20:42

youtube.com/watch?v=eQOFRZ1wNLw
youtube.com/watch?v=F8kG-SweMls

nikt mi nie wmówi że gość nie umie śpiewać ani nie ma talentu, jeśli ktoś tak uważa to albo jest hejterem, albo powinien pójść do laryngologa, albo jedno i drugie :P Nie trzeba mieć 3 czy 4 oktaw w głosie żeby umieć śpiewać

Qarol komentarzy: 1450210.04.2013, 20:41

Ja oglądam na TVP. Laskowski komentuje, w porządeczku.

MociumPAN komentarzy: 126610.04.2013, 20:40

Koxiarz14 ale że aż do takiego stopnia to bym się nie spodziewał :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:40

Visca el PSG !

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:37

Ebecilio odchodzi? Szkoda. Zapowiadał się nieźle.
A Henderson to najlepszy kumpel Wojtka :P
Ale po kontuzji to już nie ten sam piłkarz no i już jest po 20-tce więc musi zwolnić miejsce w rezerwach dla młodszych piłkarzy.
Mam nadzieję, że Eastmond też w końcu odejdzie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594510.04.2013, 20:37

ja pierdziele, Kalinowski i Jagoda idę sobie strzelić w łeb.

kot komentarzy: 151410.04.2013, 20:37

PSG dzisiaj wygra.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 910.04.2013, 20:34

no i jeśli ktoś jeszcze nie wie to nie pokazują naszego meczu w sobotę na C+. wybrali mecz Reading - Liverpool ^^

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.04.2013, 20:34

Conor Henderson .. kontuzja go zniszczyła.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 910.04.2013, 20:32