Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1

Po ciężkim boju Arsenal wygrywa z WBA 2-1 06.04.2013, 16:54, Łukasz Szabłowski 4913 komentarzy

Po nudnej pierwszej połowie i skromnym prowadzeniu gości z Londynu, wydawało się, że to będzie jeden z tych meczów, o których nikt za parę lat nie będzie pamiętał. Drugie 45 minut zmieniło jednak całkowicie pogląd na temat pojedynku obu ekip. Dla Arsenalu była to istna droga z nieba do piekła. Najpierw Kanonierzy podwyższyli prowadzenie, kontrolowali mecz, by później drżeć o wynik do ostatnich sekund. Mecz skończył się jednak po myśli podopiecznych Arsene’a Wengera wynikiem 2-1.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Ramsey, Arteta, Gervinho (73. Vermaelen), Rosicky (82. Gibbs), Cazorla (89. Coquelin), Giroud.

WBA: Foster - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Yacob, Brunt, Dorrans (63. Lukaku), Morrison, Thomas (63. Rosenberg), Long.

Po nudnym początku meczu, w którym na boisku królował przede wszystkim chaos, gospodarze śmielej zaatakowali, czego efektem była seria rzutów rożnych. Szczególnie groźna sytuacja miała miejsce w 12. minucie, kiedy Tomas Rosicky wybijał piłkę z pustej bramki, a chwilę później niewiele brakowało by błąd Łukasza Fabiańskiego nie kosztował Arsenalu utraty bramki.

Po niemrawym początku w wykonaniu Kanonierów, w 20. minucie wreszcie przeprowadzili składną akcję. Z głębi pola piłkę otrzymał Gervinho, popędził w pole karne i poczekał na nadbiegających kolegów. Gdy w polu karnym WBA zaroiło się od graczy w czerwonych koszulkach, Iworyjczyk zacentrował wprost na głowę Tomasa Rosicky’ego, który nie mógł spudłować z piątego metra, dzięki czemu pierwszy gol Czecha w tym sezonie stał się faktem. 1-0 dla Arsenalu!

W 25. minucie przyszła odpowiedź WBA. Gospodarze mieli rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Chris Brunt. Uderzył mocno, celnie, lecz Fabiański nie dał się zaskoczyć i z trudem złapał futbolówkę.

Trzy minuty później Rosicky wyprowadził kontrę, przebiegł z piłką dobre 50 metrów i odegrał do Gervinho, który wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, a chwilę później ponownie był zmuszony do interwencji po strzale Aarona Ramsaya, jednak znowu Anglik był górą.

Na dziesięć minut przed końcem ponownie zatrudniony został Łukasz Fabiański po tym jak Jerome Thomas wrzucił piłkę z lewej flanki, a ta trafiła na nogę Dorransa, który bez namysłu strzelił na bramkę. Polak jednak pewnie zapobiegł utracie prowadzenia.

W 43. minucie powinno być już 2-0. Giroud świetnie przyjął piłkę na szesnastym metrze przed bramką Bena Fostera, zagrał do Cazorli i wbiegł w pole karne, gdzie otrzymał podanie zwrotne od Hiszpana. Wysoki Francuz bez przyjęcia zagrał piętą do Ramseya, który z pięciu metrów strzelił obok bramki.

Gdy upłynęła dodatkowa minuta doliczona przez Howarda Webba, angielski sędzia gwizdnął po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników do szatni.

Na samym początku drugiej połowy mieliśmy do czynienia z pierwszą dobrą akcją gości. Pod własną bramką piłkę przejął Sagna i popędził do przodu. Na połowie WBA podał do Gervinho, a sam wbiegł w pole karne. Iworyjczyk bez namysłu podał do francuskiego obrońcy, a ten uderzył prosto w Bena Fostera.

Chwilę później było już jednak 2-0! Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Ramsey i zagrał do Rosicky’ego, który od razu z linii szesnastego metra potężnie uderzył na bramkę. Ben Foster odbił piłkę, lecz ta spadła prosto pod nogi Czecha, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki!

W 61. minucie WBA próbowało się odgryźć. Long wbiegł w pole karne, skupił na sobie uwagę defensorów londyńczyków, po czym odegrał do Thomasa, jednak Mertesacker zdołał zatrzymać szarżującego zawodnika gospodarzy.

Steve Clarke stawia wszystko na jedną kartę i w 63. minucie wpuszcza swojego asa – Romelu Lukaku.

Cztery minuty po wejściu na boisko młody Belg po raz pierwszy sprawdził umiejętności Łukasza Fabiańskiego. Uderzył jednak słabo i Polak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 70. minucie Per Mertesacker sfaulował w polu karnym Shane’a Longa, a Howard Webb ukarał go czerwoną kartką i wskazał na wapno.

Minutę później Morrison wykorzystał „jedenastkę”, choć Fabiański był blisko obrony tego strzału. Gospodarze złapali wiatr w żagle i kontakt z Kanonierami.

Jak można się było spodziewać, gospodarze przejęli inicjatywę i panowali nad boiskowymi wydarzeniami. Stłamszony Arsenal, który myślał głownie o przetrwaniu nie stawiał oporu West Bromowi. Podopieczni Steve’a Clarke’a bardzo często gościli w okolicach pola karnego gości z Londynu, jednak nie stwarzali sobie klarownych sytuacji.

W 84. minucie gospodarze wreszcie stworzyli sobie akcję bramkową z prawdziwego zdarzenia. Dośrodkowanie z prawej strony ugrzęzło na moment na piątym metrze, po czym piłka trafiła pod nogi Romelu Lukaku. Belg przyjął, przymierzył i oddał strzał, który nieznacznie minął jednak bramkę Fabiańskiego.

Na dwie minuty przed końcem meczu Ridgewell otrzymał piłkę po lewej stronie boiska i zacentrował po ziemi w pole karne Arsenalu. Adresatem podania był Long, który od razu uderzył na bramkę, jednak piłka poleciała nad poprzeczką.

Howard Webb przedłużył spotkanie aż o 5 minut.

Arsenal do końca meczu już się tylko bronił i starał się nie stracić bramki. Kanonierzy mimo wielu prób ze strony gospodarzy, tuż po upływie pięciu doliczonych minut, mogli unieść ręce w geście radości i cieszyć się z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie.

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2410.04.2013, 20:32

Stefan Białas komentuje, spec od Ligue 1, jednak zle wymawia nazwiska graczy Barcy, ale mimo to wybieram komentarz c+:P

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:31

Dryła? Też nie znam :P
Ale chociaż Białas ujdzie. Chodząca encyklopedia Ligue 1 :)

arsenalfann komentarzy: 1024310.04.2013, 20:30

Coś mały ruch dzisiaj na stronie.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:28

@mitmichael
A kto to ten pierwszy? Nie znam człowieka.
Ale i tak pewnie trzeba będzie oglądać na tvp.

Kto komentuje Barca - PSG na C+?
Bo Juve - Bayern komentują Jagoda i Kalinowski więc ten meczyk raczej odpada.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2013, 20:24

arsenalfann komentarzy: 1024310.04.2013, 20:21

@ares
Ładna.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:20

arsenalfann

Katarzyna Kozłowska mówiła o meczu Juve vs Bayern.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.04.2013, 20:14

talksport.co.uk/magazine/virals/130410/video-former-arsenal-man-samir-nasri-explains-his-love-money-195385?

sledziooo komentarzy: 88010.04.2013, 20:08

Ares - bardzo chcesz wywołać Marzaga, oj bardzo.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:06

Komentatorzy od razu po strzeleniu gola na 3:2 - NIE MA SPALONEGO.
Malaga po strzeleniu gola na 2:1 - SPALONY.

I to bez powtórek, dobrzy są...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 110.04.2013, 20:06

Shinev
O kurde, takiego bajeru nie znałem :P.

Qarol komentarzy: 1450210.04.2013, 20:06

Zrób filmik w Movie Makerze, nie zorientują się.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 110.04.2013, 20:06

Chciałbym zeby juve wygrało dzis i przeszło dalej bo juz rzygam realem i barca ;p

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.04.2013, 20:06

@shinev - very funny:P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 20:04

@Robizg

No właśnie nie musi. Jakoś się dodaje do prezentacji i tylko powiększa się jej rozmiar. A chciałem w jednym pliku.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 110.04.2013, 20:02

Shinev
Musi być ten track w folderze z prezentacją :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 20:02

@koxiarz

A Ty się tam ucz newsy dodawać! ^^

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 20:02

No tak, boisz się prawdy.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 20:01

Prawda jest taka, że wszyscy się na niego uwzięli bo taka moda w internetach. Ja mam do niego całkowicie obojętny stosunek.

Dobra, jeszcze mi powiedzcie jak wrzucić plik dźwiękowy do prezentacji, aby w niej pozostał? Czyli że jak ktoś odpali na kompie gdzie nie ma tego songa, żeby też mógł posłuchać ;) Fachowo się to nazywa ponoć 'osadzenie'...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 110.04.2013, 20:00

Jeju szkoda że Matuidi nie gra :(, jaram się nim :P.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 19:58

Może nie ma ? Obejrzy jego akustyczne występy to pogadamy.

Marzagu przybywaj !

kamil_malin komentarzy: 933210.04.2013, 19:57

PSG może fajnie kontrować Barcelonę. Co jak co, ale ten element opanowali fenomenalnie.

Alba, Alves lubią grać ofensywie, do tego słaby Adriano i wolny Pique. Przy wysoko grającej obronie będzie ciekawie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.04.2013, 19:55

Nie zaczynajcie, przecież wiadomo że Marzag jest wszędzie...

sledziooo komentarzy: 88010.04.2013, 19:55

Jak komentuję Dryła ? Bo Laskowski z Ulatowskim się nie zamkną przez całe 90 minut pewnie.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.04.2013, 19:54