Podolski pokazał formę z Portugalią

Podolski pokazał formę z Portugalią 10.06.2012, 10:00, Kamil Ciborowski 39 komentarzy

Lukas Podolski pokazał dobrą formę w pierwszym meczu swojej drużyny na Euro. Niemcy zwyciężyli 1:0. Nowy nabytek Arsenalu sprawiał wiele problemów portugalskim defensorom, jednak decydujący cios zadał Portugalczykom w 73. minucie napastnik Bayernu, Mario Gomez.

Środkowy obrońca Kanonierów, Per Mertesacker, przesiedział na ławce całe 90 minut spotkania, które odbyło się we Lwowie.

Od samego początku spotkania Podolski był niezwykle aktywny, w 10. minucie strzelił zza pola karnego, lecz piłkę wybił Rui Patricio. Portugalczycy nastawiali się na grę z kontry, a mecz był bardzo zacięty, jednak Podolski miał kolejną szansę strzelając z rzutu wolnego. Niestety dla Niemca, piłka odbiła się od muru.

27-latek, który po turnieju dołączy do ekipy Wengera w późniejszej fazie meczu także starał się nękać nieugiętą portugalską obronę. W 30. minucie Podolski dostał podanie od Oezila, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki powędrowało nad poprzeczką.

Mimo naporu Niemców, to Portugalczycy stworzyli sobie najgroźniejszą okazję w 1. połowie meczu. Po rzucie rożnym strzał Pepe odbił się od poprzeczki i linii bramkowej.

W drugiej połowie obie drużyny zagrały bardziej ofensywnie. W 56. minucie Podolski dośrodkował wprost na głowę Mullera, jednak młody Niemiec uderzył ponad poprzeczką. Portugalczycy także stwarzali sobie akcje, a przy jednej z nich wspaniałym zagraniem popisał się Boateng, który zatrzymał szarżującego Ronaldo.

W 73. minucie Mario Gomez zdobył wreszcie gola. Niemiec wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Samiego Khediry i strzałem głową pokonał portugalskiego bramkarza.

Portugalczycy nie poddali się i do ostatniej sekundy spotkania atakowali. Nani uderzył w poprzeczkę, kilkoma dobrymi obronami popisał się też Neuer i to wystarczyło, by Niemcy, których wielu przed turniejem stawiało w roli faworytów, zdobyli 3 punkty.

Euro 2012Lukas PodolskiPer Mertesacker autor: Kamil Ciborowski źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.06.2012, 15:19

W cieniu Gomeza ale zagrał dosyć solidnie :)

KedzioRRz komentarzy: 382712.06.2012, 19:20

Zobaczymy czy przełoży to na grę w Arsenalu:)

rol18 komentarzy: 192912.06.2012, 11:11

konrii--> może byś przestał obrażać ok ???

konrii komentarzy: 40612.06.2012, 00:11

szkoda liczyłem ze szkopy odpadną jako pierwsi z gigantów a ci wygrali

Gutowski komentarzy: 44411.06.2012, 09:31

A ja uważam, że zgrał naprawdę niezły mecz. Pewnie oczekiwania były przeogromne, dlatego tyle osób rozczarowanych.

IlPadrino komentarzy: 40511.06.2012, 06:22

Formą Podolskiego w reprezentacji nie ma co sie sugerować. Zawsze grał tam na bardzo wysokim poziomie, a w Bayernie czy Koln było juz zupełnie inaczej.

tyson880 komentarzy: 1049611.06.2012, 01:02

Jest niesamowicie mocny fizycznie. Jak na ligę angielską, to z pewnością wystarczy. Może nie błyszczał skutecznością, ale to był narazie dopiero pierwszy mecz na euro. Widać, że jest głodny gry, a to dobrze rokuje przed nadchodzącym sezonem.

Bossman komentarzy: 80210.06.2012, 22:53

Poldi totalnie nic nie pokazał oprócz tego że dobrze sie ustawia, bo piłki same do niego latały

CFCfan11 komentarzy: 2910.06.2012, 17:35

Ja też oglądałem mecz i śmiem twierdzić że Poldi zagrał przeciętny mecz. Miał kilka razy okazje to zmarnował nic po za tym..Jak całe Niemcy

bartosz93m komentarzy: 103510.06.2012, 15:53

będzie sporym wzmocnieniem

Marcel90 komentarzy: 812410.06.2012, 14:41

Kanonier8:

Podolski nic wczoraj nie zepsul? Daj spokoj, nie wyszedl mu ten mecz. Mial swoje szanse ktore zmarnowal

KanonierTH1411 komentarzy: 482810.06.2012, 14:39

Sędzia był tragiczny... Pep wdupił się w Klose bez pardonu to gwizdnął faul, a jak Podolski czysto zabrał piłkę Pepe bo był szybszy i silniejszy to gwizdnął dla Portugalii... Sędzia meczu Polska - Gracja też słaby, gwizdał wszytko czy coś było czy nie.
A Podolski w miarę dobry mecz, przede wszytkim widać że jest szybki, silny i ma potężny strzał, gdyby ten wolny przeszedł przez mur to bramkarz jest bez żadnych szans.

kubanczykpl komentarzy: 82610.06.2012, 14:26

Jak dla mnie jeden z słabszych graczy na boisku :/

meisterek komentarzy: 228910.06.2012, 14:06

Jedynie czym wczoraj zwrócił uwagę to gra w powietrzu, wygrywał wszystko co miał.

Czeczenia komentarzy: 1248410.06.2012, 13:22

lukas najslabszy na boisku zaraz po mullerze, slabo rowniez lahm i boateng, przy czym nie byl to slaby wystep lucasa, raczej typowo przecietny

oezil czy hummels wiadomo, profesura ale moim zdaniem troche niedocenieni badstuber i khedira, tez zagrali swietne zawody

Mariusz28 komentarzy: 495110.06.2012, 13:14

Kanonier8 no to prawda, zwłaszcza końcówka była bardzo emocjonująca :) Trzeba przyznać, że Nani grał bardzo dobrze :/

fabregas1987 komentarzy: 2579310.06.2012, 13:14

w mojej opinii Podolski zagrał przeciętny mecz ...
miał kilka kiksów i ten strzał w trybuny, ale stwarzał zagrożenie i chyba to się liczy ;p

Kanonier8 komentarzy: 198310.06.2012, 12:56

Oglądałem mecz. Fajne emocje na koniec spotkania. Podolski fajny mecz choć go stać na WIĘCEJ i to wiele więcej. Nic nie zepsuł a trochę postraszył także występ na plus. a tak BTW to z przegraną Holandii nie umiem się pogodzić..

Pinguite komentarzy: 1502010.06.2012, 12:42

Zarówno Niemcy jak i Portugalia dobrze zagrali. Chciałbym żeby Holandia wyszła z grupy, ale po tym co zobaczyłem wczoraj obstawiam, że z grupy wyjdzie z 1 miejsca Niemcy i z 2 miejsca Portugalia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.06.2012, 12:40

Jak dla mnie nie był to mecz Poldiego, Zarówno Niemcy jak i Portugalia atakowały za małą liczbą zawodników przez 5/6 meczu. Więc wyszło na to, że atakujący zawodnicy wypadli marnie, a defensorzy zdobyli najwyższe noty.

Czekam na bardziej ofensywne ustawienie Niemców. Niemcy-Holandia to może być mecz turnieju :-)

Mizii komentarzy: 419110.06.2012, 12:15

moim zdaniem i Poldi i Niemcy nic nie pokazali, ale cóż może ja się nie znam...:)

Spodek komentarzy: 63110.06.2012, 12:14

Dobrze grał, turbobomba w lewej nodze, nie boi się grać. Będzie wzmocnieniem. W jednej sytuacji (to mi sie podobało) po stracie piłki gonił portugalczyka pół boiska na pełnym gazie. Wygrywał tez niektore pojedynki glowkowe co tez jest godne pochwaly :)

schade komentarzy: 386210.06.2012, 11:47

Dobrze grał, ale trochę marnie.

Marcel90 komentarzy: 812410.06.2012, 11:24

Tez niewiem gdzie ta forma, mial swoje okazje ktore zmarnowal. Na plus to, ze duzo go bylo widac

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12610.06.2012, 11:17

Średni mecz Poldiego, ale rakietę w lewej nodze to on ma...

eriko komentarzy: 87010.06.2012, 10:55

Według mnie zagrał średnio.Wogóle Niemcy zagrali średnio.Portugalia zasłużyła na remis

Szef komentarzy: 1303510.06.2012, 10:55

byl aktywny, ale super meczu znowu to tak nie zagral

wronka23 komentarzy: 408910.06.2012, 10:46

raz mial tak dobra okazje a wyj..ebal pilke jak w rugby

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068710.06.2012, 10:46

Dobry mecz Poldiego, a Pera powinniśmy zobaczyć z Duńczykami.

mitmichael komentarzy: 4924310.06.2012, 10:43

Wlasnie, ze Podolski był jednym z najlepszych zawodnikow na boisku, pracował jak woł, duzo strzelal i dobrze podawał. Jeszcze sie okarze, ze bedzie lepszym wzmocnieniem niz Hazard w Chelsea. Ma wieksze doswiadczenie a technike wcale nie gorsza od Belga. Bedzie duzym wzmocnieniem Naszego zespolu - moze nawet wiekszym niz Gervinho.

LoveTheGunners komentarzy: 914010.06.2012, 10:38

najslabszy na boisku? wez wyjdz...

stankabat komentarzy: 9 newsów: 410.06.2012, 10:36

Bez żartów, wyszedł mu tylko jeden, pierwszy w meczu strzał - uderzał z dość trudnej piłki, z fałsza, z pierwszej, a i tak celnie i sprawił kłopoty bramkarzowi. Poza tym jednym momentem był jednak najsłabszy nie tylko wśród Niemców, ale w ogóle na boisku.

Formę to dziś pokazał Hummels. Ten facet jest genialny!

ArseneAl komentarzy: 2341710.06.2012, 10:33

Czy ja wiem czy pokazal az taka forme? Mial kilka dobrych szans ktorych nie wykorzystal, a tak to niczym nie zablysnal.

niski93 komentarzy: 581610.06.2012, 10:33

Niemcy, jak zawsze solidni, jak zawsze skuteczni, jak zawsze silni.

Brawo!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.06.2012, 10:26

Ależ on ma moc uderzenia! On jest tym, kogo nam trzeba. Nasi zawodnicy boją się uderzać i musimy wchodzić z piłką do bramki. Jak będzie Poldi, wszystko stanie się łatwiejsze ;)

ramsey20 komentarzy: 54810.06.2012, 10:22