Podsumowanie 11. kolejki Premier League

Podsumowanie 11. kolejki Premier League 12.11.2012, 18:01, Kamil 7 komentarzy

Za nami 11. kolejka Premier League, w której Arsenal zremisował 3-3 z drużyną Fulham. Pragniemy państwu przedstawić pozostałe wyniki, które padły w sobotnich i niedzielnych spotkaniach.

Everton 2-1 Sunderland

Rewelacja rozgrywek - Everton podejmował na Goodison Park - Sunderland. Po niespodziewanej pierwszej połowie, w której goście zdobyli bramkę dającą im prowadzenie, Everton w drugiej części podniósł się i zasłużenie wygrał mecz 2-1. Bohaterem meczu został strzelec ostatniego gola - Nikica Jelavic. Everton jest w tabeli na 4. miejscu dającym prawo gry w eliminacjach LM, Sunderland jest 16.

45' [0 - 1] Johnson

77' [1 - 1] Fellaini

79' [2 - 1] Jelavic

Southampton 1-1 Swansea

Ekipa Southampton podejmowała na własnym podwórku zespół Swansea. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Drużyna Świętych była dużo lepsza w tym spotkaniu, jednak mimo prowadzenia, które dał Schneiderline nie zdołała wygrać, wyrównującego gola zdobył Dyer. Swansea po imponującym początku sezonu, obecnie nie gra już tak wspaniale i zajmuje 11. pozycję w lidze, Southampton jest 19.

64' [1 - 0] Schneiderlin

73' [1 - 1] Dyer

Reading 0-0 Norwich

Kolejnym rozgrywanym meczem w sobotę było starcie dwóch zespołów z dolnej części tabeli, czyli Reading - Norwich. Ten mecz niestety nie należał do najciekawszych i spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Jedyny bezbramkowy mecz w 11. kolejce Premier League. Reading w tabeli jest na 18. miejscy, Norwich jest 15.

Stoke 1-0 Queens Park Rangers

Na Britannia Stadium zespół Stoke podejmował ostatni w tabeli - Queens Park Rangers. Spotkanie nie należało do najciekawszych, Charlie Adam zdobył jedyną bramkę i gospodarze odnieśli upragnione zwycięstwo. QPR kontynuuje swoją fatalną passę i mino, że 11 kolejek już za nami, nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa w lidze. Stoke po meczu z QPR znajduję się na 12. pozycji w tabeli, QPR to ostatni zespół ligi.

52' [1 - 0] Adam

Wigan 1-2 WBA

DW Stadium to arena na której swe mecze rozgrywa Wigan Athletic. Tym razem West Brom przyjechał na ten stadion aby walczyć o kolejne punkty Premiership. Goście byli faworytem meczu i nie zawiedli swoich kibiców. WBA wygrało 2-1, wszystkie bramki padły w ostatnim kwadransie 1. połowy. W tabeli Wigan zajmuje 14. miejsce, WBA jest na bardzo wysokim - 5. miejscu.

31' [0 - 1] Morrison

43' [0 - 2] Caldwell(sam.)

45' [1 - 2] Kone

Aston Villa 2-3 Manchester United

Lider tabeli - Man Utd pojechał do Birmingham, aby zmierzyć się z ekipą Aston Villi. Oba zespoły sprawiły nam wspaniałe widowisko, a mecz zakończył się wygraną gości pomimo, że gospodarze prowadzili 2-0. Javier Hernandez to niewątpliwy bohater tego meczu i Czerwone Diabły dzięki niemu zgarnęli 3pkt. Po tym meczu Manchester United umocnił się na prowadzeniu w tabeli, Aston Villa jest 17.

45' [1 - 0] Weimann

50' [2 - 0] Weimann

58' [2 - 1] Hernandez

63' [2 - 2] Vlaar(sam.)

88' [2 - 3] Hernandez

Manchester City 2-1 Tottenham

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 11. kolejki Premier League, Manchester City podejmował na Etihad drużynę Tottenhamu. Steven Culker otworzył wynik spotkania i goście dość długo prowadzili na Etihad, jednak Aguero i Dzeko przechylili szalę zwycięstwa na stronę City. Po tej kolejce Man City awansował na 2. miejsce w tabeli, Tottenham jest 7.

21' [0 - 1] Caulker

65' [1 - 1] Aguero

88' [2 - 1] Dzeko

Newcastle 0 - 1 West Ham

Na St. James Park, faworyzowane Newcastle podejmowało beniaminka Premier League - West Ham United. Pomimo przewagi gospodarzy, to goście wygrali to spotkanie 1-0 po bramce Kevina Nolana. Na "stare śmieci" powrócił podczas tego spotkania Andy Carrol jednak nie znalazł sposobu na brakarza gospodarzy. West Ham dzięki tej wygranej awansowało na 6. miejsce w tabeli natomiast Newcastle jest 10.

38' [0 - 1] Nolan

Chelsea 1 - 1 Liverpool

Na Stamford Bridge zespół Chelsea podejmował Liverpool. Faworytem tego spotkania byli gospodarze i zgodnie z oczekiwaniami to oni wyszli na prowadzenie. Bramkę w 20. minucie zdobył John Terry. Chelsea przeważał do w meczu jednak nie zdołała dowieść zwycięstwa do końca - bramkę wyrównującą dla The Reds zdobył w 73. minucie Luis Suarez. Po doliczonych 4. minutach - Howard Webb zakończył spotkanie. Po tej kolejce - Chelsea spada z 2. na 3. miejsce w lidze, a Liverpool znajduje się na 12. pozycji

23' [1 - 0] Terry

73' [1 - 1] Suarez

PodsumowaniePremier League autor: Kamil źrodło: Własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.11.2012, 14:52

United jak zawsze -,-

michal192837465 komentarzy: 765413.11.2012, 13:05

A Dżeko znowu daje zwycięstwo City.

mitmichael komentarzy: 4924313.11.2012, 00:59

Musimy sie brac do roboty bo West Bron i Everton w formie i zeby tylko ich przewaga nad Nam sie nie powiekszyla.

henry1977 komentarzy: 2812.11.2012, 22:48

Przynajmniej my zremisowalismy z city a kurczaki przegraly to spotkanie :D

piotrek08155 komentarzy: 19412.11.2012, 22:12

szkoda liverpoolu , bo mogli ten mecz wygrac ...

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57012.11.2012, 19:45

Fajnie, że Live zremisował z Chelsea. Szkoda tylko, że United wygrało, a nie zremisowało.

lodzikinho1 komentarzy: 8512.11.2012, 18:37

West brom i everton nie wytrzymają do końca sezonu z taką formą .