Podsumowanie 19. kolejki Premier League

Podsumowanie 19. kolejki Premier League 27.12.2012, 00:29, Kamil 21 komentarzy

W Premier League przerwę świąteczną miały tylko takie zespoły jak Arsenal i West Ham. Mecz tych drużyn został przełożony z powodu strajku w londyńskim metrze, ale pozostałe spotkania odbyły się zgodnie z planem. Pragniemy przedstawić Wam wyniki meczów z 19. kolejki, które zostały rozegrane w Boxing Day.

Everton 2-1 Wigan Athletic

Gracze The Toffees nie zawiedli swoich fanów i pokonali na Goodison Park zespół Wigan. Mecz był toczony w dobrym tempie, głównie dzięki gospodarzom. Everton cały czas radzi sobie wyśmienicie w tym sezonie i zajmuje 5. miejsce w tabeli, Wigan jest na 18. pozycji.

52' [1 - 0] Osman

77' [2 - 0] Jagielka

82' [2 - 1] Kone

Fulham 1-1 Southampton

Mecz na Craven Cottage lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzeni już w 8. minucie meczu. Wieśniaki jednak nie zdołały dowieźć zwycięstwa do końca i na kilka minut przed końcem goście wyrównali po golu z rzutu karnego. Po 19. rozegranych meczach - Fulham na 14. miejscu, Southamptom jest 17.

8' [1 - 0] Berbatov

85' [1 - 1] Lambert (k.)

Manchester United 4-3 Newcastle

Niewątpliwie mecz na Old Trafford to kolejna reklama Premier League. Ciągłe zwroty akcji, bramki, niesamowite tempo gry - tak zadbali o widowisko gracze Czerwonych Diabłów oraz Srok. Bohaterem meczu został Javier Hernandez, który zdobył zwycięskiego gola dla United w doliczonym czasie gry. Po tej serii gier - Man Utd jest zdecydowanym liderem, Newcastle jest na 15. pozycji.

5' [0 - 1] Perch

25' [1 - 1] Evans

29' [1 - 2] Evans (sam.)

58' [2 - 2] Evra

68' [2 - 3] Cisse

71' [3 - 3] Van Persie

90+1' [4 - 3] Hernandez

Norwich 0-1 Chelsea

Juan Mata wyrasta na najlepszego zawodnika The Blues w tym sezonie. Goście wygrali na Carrow Road po kolejnym już golu Hiszpana w tym sezonie. Londyńczycy byli w tym meczu lepsi i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Po tej kolejce, Norwich jest 11. w tabeli, Chelsea jest 3.

38' [0 - 1] Mata

Reading 0-0 Swansea

Na Madejski Stadium został rozegrany mecz, w którym nie padła żadna bramka. Mecz toczył się pod dyktando gości, ale podopieczni Michaela Laudrupa tylko zremisowali z Reading. Po tej kolejce, Reading jest na 18. pozycji w tabeli, Swansea jest 9.

Sunderland 1-0 Manchester City

Jeżeli ktoś myślał, że Man City łatwo zdobędzie komplet punktów w meczu z Sunderlandem, gorzko się rozczarował. Goście zagrali słaby mecz, a ich były gracz, A.Johnson, zapewnił Czarnym Kotom cenny komplet punktów. Po tej kolejce - Sunderland jest 13. w tabeli, Man City zajmuje 2. miejsce.

53' [1 - 0] Johnson

QPR 1-2 West Bromwich

WBA, którego celem było utrzymanie, całkiem niespodziewanie walczy o europejskie puchary. Tym razem cenny komplet punktów podopieczni Steve'a Clarke'a wywieźli z Loftus Road, gdzie swoje mecze rozgrywa QPR. Po tej kolejce, QPR jest na 20. pozycji w tabeli, WBA jest 6.

29' [0 - 1] Brunt

49' [0 - 2] Green (sam.)

68' [1 - 2] Cisse

Aston Villa 0-4 Tottenham

Obrona The Villans to chyba dzieci, które uczą się grać w piłkę. 12 straconych goili w dwóch meczach to nie lada wyczyn. Tym razem to Koguty podreperowały sobie bilans bramkowy. Hat-trickiem popisał się w tym meczu Gareth Bale. Po tej kolejce - Tottenham jest 4. w tabeli, Aston Villa zajmuje 16. pozycję.

58' [0 - 1] Defoe

61' [0 - 2] Bale

73' [0 - 3] Bale

84' [0 - 4] Bale

Stoke 3-1 Liverpool

Piorunujący początek niestety nie pomógł Liverpoolowi. Goście prowadzili już od drugiej minuty po golu Stevena Gerrarda, ale później już tylko gracze Stoke trafiali do siatki rywala. Po tej serii gier, Stoke jest na 8. miejscu, Liverpool jest na 10. pozycji.

2' [0 - 1] Gerrard (k.)

5' [1 - 1] Walters

12' [2 - 1] Jones

49' [3 - 1] Walters

Podsumowanie autor: Kamil źrodło: Własne
KanonierKage komentarzy: 22627.12.2012, 13:36

@POLDI

Nie wiem czy aż tak zadziwiająca. W minionym sezonie Czarne Koty też ograły MC u siebie i też było 1:0. A, że bramka padła wtedy po chamskim spalonym to już inna bajka...

schnor25 komentarzy: 1854627.12.2012, 12:53

Lukiner - czy ja wiem? W drugiej połowie była wymiana ciosów ząb za ząb, wydaje mi się, że więcej dogodnych sytuacji zmarnowali jednak zawodnicy MU (RvP, Chicharito), gdzie piłki przelatywały kilkadziesiąt cm od słupków... Sroki też stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jak słupeczek Ameobiego, sprawiedliwy byłby tu jednak remis.

Lukiner komentarzy: 194927.12.2012, 12:31

Szkoda, że Man United odbiegło od City na 7 pkt... W meczu z Srokami powinni przegrać, bo przede wszystkim zagrali zły mecz i nie zasłużyli na zwycięstwo, ale cóż taki jest futbol.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125127.12.2012, 12:14

Szkoda że nie graliśmy w tej kolejce bo aż oczy bolą jak patrze na to 7 miejsce ;/

mitmichael komentarzy: 4924327.12.2012, 11:30

Ja tez tutaj zadnego farta w zwyciestwie United nie widziałem. Jest to druzyna, ktora w Anglii zawsze gra do konca i gdyby Arsenal tak wygrywał mecze to bylibyscie wniebowzieci. Gra sie zawsze do koncowego gwizdka a nie tak jak My mamy prowadzenie 1-0 i juz od 75 minuty bronimy wyniku tak jak to było w meczu z Wigan. A gdy jako pierwsi tracimy bramke to przewaznie bardzo ciezko idzie Nam odrabianie straty. M.in dlatego w tabeli jest taka roznica miedzy obiema ekipami.

Co do pozostalych meczow wszystkie druzyny, z ktorymi teraz walczymy o miejsce w tabeli swoje mecze niestety wygraly wiec teraz na Nas bedzie ciazyła presja wygrania spotkania i wyprzedzenia ich w tabeli a tego nie lubie. W jednym przypadku ta przerwa moze byc dla Nas dobra a w innym przypadku moze byc zła. Dobrze, ze Newcastle taki mecz zagralo z United bo przynajmniej beda zmeczeni a My nie mozemy byc frajerami i musimy to wykorzystac.

scKanonier94sc komentarzy: 318927.12.2012, 11:28

Szkoda mi Newcastle, grali na prawde fajna pilke, ale MU gra jaka prawdziwy mistrz, zawsze do konca , niestety, ale musze to przyznac ;/

kubaw2000 komentarzy: 25027.12.2012, 11:02

To już połowa :P

P0LDI komentarzy: 14027.12.2012, 10:57

Zadziwiająca porażka Man.City z Sunderlandem...

Man.Utd udowodnił że jest ''najlepszy w comebackach'' na Wyspach...

Tottenham również pokazał słabośc A.Villi...

Ogólnie ciekawa kolejka. :)

piresfan komentarzy: 104127.12.2012, 10:38

MU nie odpuszcza i dlatego wygrywa. Farta to miał AFC z Wigan. Jak ktoś nie widzi różnicy w mentalności i umiejętnościach dzisiejszego
Arsenalu i Manchesteru, to znaczy, że mu
software między uszami szwankuje.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52427.12.2012, 10:26

Fart czy nie fart najważniejsze są zwycięstwa a te MU osiąga.

eriko komentarzy: 87027.12.2012, 09:46

Powinniśmy sie uczyć od MU.Oni mają jaja.To nie przypadek że potrafia wygrywać takie mecze.

KanonierKage komentarzy: 22627.12.2012, 09:34

Oprócz porażki MC pozostałe wyniki padły nie po myśli Arsenalu. W sobotę jesteśmy na musiku.

obama1996 komentarzy: 20227.12.2012, 09:02

podkowy przy nogach mają chyba bo cały czas mają takie szczęście

bialysul komentarzy: 369927.12.2012, 08:33

Manu fart?

ogladalem ten mecz, napewno mieli troche szczescia, ale to bylo poparte wielka zloscia i ambicja, oni chcieli to wygrac, wierzyli do konca ze moga to zrobic, i zostawili duzo zdrowia zeby sie udalo, bramka Evry najlepiej to zobrazowala, ten gosc nie cieszyl sie on byl zly:D, i naladowany, tego brakuje w AFC, brakuje wariatow, dla ktorych mecze sa jak wojna, my bysmy nie wyciagneli tego wyniku, i zobaczymy co pokaza nasi 29.-tego

veron komentarzy: 459227.12.2012, 05:09

Johnson brameczka dla Sunderlandu a ja go przed kolejką sprzedałem w FPL bo nie miałem nikogo na ławce i bałem się że nie zagra bo miał 50 % szans na grę a on zagrał i 11 pkt natrzepał (póki co 8 ale pewnie jeszcze bonus 3 pkt) :D

Piotrel komentarzy: 14727.12.2012, 01:29