Podsumowanie 5. kolejki Premier League

Podsumowanie 5. kolejki Premier League 23.09.2014, 21:22, Michał Korżak 27 komentarzy

Za nami 5. kolejka Premier League, w której Arsenal pewnie pokonał Aston Villę 3:0. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Queens Park Rangers 2-2 Stoke

Jeśli ktoś uważa, że Stoke gra nieciekawą dla oka piłkę, zdecydowanie się myli. Piłkarze Marka Hughesa pokazali, że mają spore możliwości ofensywne. Należy również pochwalić podopiecznych Harry'ego Redknappa. Mimo iż wynik meczu wydawał się być przesądzony, gospodarze pokazali, że warto walczyć do końca. Niko Kranjčar pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania na 2:2. Queens Park Rangers jest na 18. miejscu, a Stoke zajmuje 13. pozycję.

11' [0-1] Diouf

42' [1-1] Caulker

51' [1-2] Crouch

88' [2-2] Kranjčar

Burnley 0-0 Sunderland

Jedyny bezbramkowy pojedynek tej kolejki. Pozbawiony goli, ale nie sytuacji na ich zdobycie. Zarówno jedna, jak i druga drużyna była bliska szczęścia w końcówce spotkania. Najpierw w 87. minucie Ashley Barnes z Burnley ustrzelił w poprzeczkę, a już w doliczonym czasie meczu Patrick van Aanholt z Sunderlandu strzałem z dystansu trafił w słupek. Burnley zajmuje 19. miejsce, a Sunderland 17.

Newcastle 2-2 Hull

Po pierwszej bezbramkowej połowie mało wskazywało na to, że mecz może się ożywić. Napastnik Hull - Nikica Jelavić - zadbał jednak o to, aby emocji nam nie zabrakło. Pięknym wolejem skierował piłkę do siatki i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. 20 minut później kolejną bramkę dla Hull dołożył Diame. Gdy większość kibiców spisała Newcastle na straty, z pomocą przyszedł Papiss Demba Cisse. Po wejściu strzelił dwa gole i uchronił swoją drużynę od porażki. Hull zajmuje 10. miejsce, podczas gdy Newcastle zamyka stawkę.

48' [0-1] Jelavic

68' [0-2] Diame

73' [1-2] Cisse

87' [2-2] Cisse

Swansea 0-1 Southampton

Spisująca się do tej pory znakomicie Swansea podejmowała u siebie drużynę, której pokaźne grono kibiców wróżyło spadek - Southampton. Po wyprzedaniu w letnim okienku transferowym kilku kluczowych zawodników, nic nie wskazywało na to, że Ronald Koeman zdoła poskładać swoją drużynę. Jak na razie drużyna z południa Anglii spisuje się bardzo dobrze. 3 zwycięstwa w 5 pierwszych meczach to bardzo dobry wynik. Swojej drużynie - Swansea - z pewnością nie pomógł Wilfried Bony, który obejrzał czerwoną kartkę. Swansea jest na 5. miejscu, a Southampton zajmuje 2. pozycję.

80' [0-1] Wanyama

West Ham 3-1 Liverpool

Podczas gdy goście jeszcze nie wyszli na murawę, gospodarze zdążyli już strzelić dwie bramki. Błyskawiczne rozpoczęcie meczu przez podopiecznych Sama Allardyce'a. Z każdą minutą Liverpool zdawał się grać coraz lepiej, jednak ciężko im było przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę rywali. Piłkarze Młotów rozegrali wspaniałe spotkanie, byli skuteczni zarówno w obronie, jak i w ataku. Goście w przeciwieństwie do przeciwników zagrali kolejne fatalne spotkanie. Mają na swoim koncie już 3 porażki. Każdy wiedział, że ten zespół dużo straci na odejściu Luisa Suareza. Nikt jednak nie przypuszczał, że Liverpool będzie grał tak tragicznie. Czy ten wynik to przypadek, czy możemy się już przyzwyczaić do faktu, że Liverpool jest przeciętną drużyną ze środka tabeli Premier League? West Ham zajmuje 8. miejsce, a Liverpool 11.

2' [1-0] Reid

7' [2-0] Sakho

26' [2-1] Sterling

88' [3-1] Amalfitano

Leicester City 5-3 Manchester United

Świetny dowód na to, że w piłkę gra się na boisku, nie papierze. Mecz, w którym zmierzyły się gwiazdy światowego formatu i niesamowita żądza zwycięstwa. Spotkanie potwierdzające tezę, że w Premier League nikt nie jest faworytem. Drużynę Manchesteru United można porównać do zespołu Brendana Rodgersa z sezonu 2013/14 - ogromna siła ofensywna i dziurawa defensywa. W drużynie Leicesteru każdy zawodnik zasługuje na brawa, ale warto wyróżnić jednego z nich. Anglik, Jamie Vardy rozegrał świetne spotkanie i w dużym stopniu przyczynił się do pokonania 20-krotnych mistrzów Anglii. Wola walki 1:0 Pieniądze. Leicester zajmuje 7. miejsce, a Manchester United jest na 12. pozycji.

13' [0-1] van Persie

16' [0-2] Di Maria

17' [1-2] Ulloa

57' [1-3] Herrera

62' [2-3] Nugent

64' [3-3] Cambiasso

79' [4-3] Vardy

83' [5-3] Ulloa

Tottenham 0-1 West Brom

Po zmianie trenera i dobrym rozpoczęciu sezonu wszystko wskazywało na to, że Tottenham wreszcie zacznie realnie walczyć o najwyższe cele. Teraz, po 5 kolejkach na to się nie zapowiada. Mimo przewagi gospodarzy, goście stwarzali sobie groźniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Zasłużone zwycięstwo West Bromu. Tottenham po tej porażce zajmuje 9. pozycję w tabeli, a West Brom jest na 16. miejscu.

74' [0-1] Morrison

Everton 2-3 Crystal Palace

Mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki i wyjściu na prowadzenie, gospodarze nie potrafili wygrać tego spotkania. Stu procentowa skuteczność gości pozwoliła im cieszyć się ze zdobycia 3 punktów na trudnym terenie, jakim jest Goodison Park. Piłkarze Evertonu nie zdążyli zregenerować sił po ciężkim meczu w środku tygodnia, co nie zmienia faktu, że wynik zdecydowanie jest niespodzianką. Everton zajmuje 14. miejsce, a Crystal Palace plasuje się na 15. pozycji.

9' [1-0] Lukaku

30' [1-1] Jedinak

54' [1-2] Campbell

69' [1-3] Bolasie

83' [2-3] Baines

Manchester City 1-1 Chelsea

Spotkanie aktualnych mistrzów kraju z liderem tabeli. Gdyby nie sytuacja, która przejdzie do historii angielskiej piłki nożnej, mecz można by uznać za przeciętny. Frank Lampard - legenda Chelsea - kilka minut po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, w końcówce meczu strzela gola swojemu ukochanemu klubowi i odbiera mu zwycięstwo. Wzruszony Frank po meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi stwierdził, że nie tak wyobrażał sobie pożegnanie z fanami Chelsea. Przyznał również, że był to dla niego bardzo emocjonalny dzień i jest dumny z fanów Chelsea, którzy mimo że strzelił bramkę, skandowali jego nazwisko. Być może ich zachowanie byłoby inne, gdyby Lampard cieszył się ze zdobytego gola. Anglik okazał jednak szacunek kibicom i jak na piłkarza z klasą przystało, nie cieszył się ze swojego trafienia. Wynik można uznać za sprawiedliwy, gdyż żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. Manchester City znajduje się na 6. miejscu, a Chelsea na 1. pozycji.

71' [0-1] Schurrle

85' [1-1] Lampard

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Acapulco komentarzy: 119223.09.2014, 21:12

FadeIn
Messiego nie kupie w fifie bo jest do d*py, zresztą nie o to mi chodziło że nie strzela w 1 czy 2 meczu tylko o to że za dużo mu płacą... wiecej nie odpowiadam bo mi sie nie chce a jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem to wasz problem

Paniu76 komentarzy: 1246423.09.2014, 20:34

Idealna kolejka dla nas :)

FadeIn komentarzy: 354723.09.2014, 19:40

Acapulco

Prawda w oczy kole. Już nie tylko ja to dostrzegam. Kup sobie Messiego w Fifie i go zwolnij jak nie strzeli ci w jednym meczu bramki. Super by był z ciebie prezes klubu. Titanic FC

royal87 komentarzy: 142423.09.2014, 17:01

w sobote wygralismy na farcie szybk strzelone 3 bramki jedna to samobój jestem ciekaw co by bylo jakby wjtek nie wybronil tego strzalu moglo byc 1:0 dla av i mecz by sie inaczej potoczył. zreszta wysatrczy zobaczyc ze w 2 polowie arsenal oddał tylko 1 strzał

Acapulco komentarzy: 119223.09.2014, 15:03

kaman17
a ty jesteś debilem
pozdrawiam

kamil47 komentarzy: 268523.09.2014, 12:50

Acapulco piłka nożna to nie fifa :P Manu była budowana w grom czasu przez jednego trenera. Był ich fundamentem, bardzo mocnym. Jak fundament zostanie usunięty to cała budowa legnie w gruzach. Teraz z tego gruzu trzeba wyciągnąć ocalałe kawałki, resztę wyrzucić i budować od nowa. I każdy , każdy szanujący się kibic którego interesuje jego kochany klub od podszewki wie że to jest bardzo ciężkie. Nowy trener musi dostać wielki kredyt zaufania i czas w postaci sezonu a nawet dwóch sezonów. Falcao trafił tu z obcej ligi , i to w dodatku jest po kontuzji. Jest też w innej sytuacji niż Costa ponieważ Hiszpan trafił do poukładanego zespołu gdzie jest brakującym ogniwem. Kolumbijczyk zaś jest elementem układanki. Jeśli chodzi kasę. Uważam tak, każdy płaci tyle na ile go stać.

Tak poza tym Live jest w gorszej sytuacji, ich ekipa jest budowana już trzeci sezon. Brak LS jest widoczny gołym okiem.

Everton why??

Soton wielkie gratki :) a byli spisywani na WIEKI UPADEK .

Nasi zagrali ok. Tj mówiłem będziemy wygrywać wtedy gdy będą błyszczeli geniuszem poszczególne jednostki. Do momentu bramek nasza ekipa nie miała jakiegoś super pomysłu na grę. Dalej uważam że mocniejsze kluby będą po nas jechać. Mam nadzieję że się mylę :)

ziom komentarzy: 190023.09.2014, 09:47

M.United i Liverpool nie mają żadnych szans na zdobycie mistrzostwa,ponieważ mają dziurawą obronę jak szwajcarski ser.Wystarczy porównać ich linię obrony z faworytami do wygrania tej ligi-M.City i Chelsea,jak dla mnie The Reds i Czerwone diabły nie mają w swych szeregach ani jednego obrońcy klasy światowej.Już nasza linia defensywna mimo kontuzji prezentuje się zdecydowanie korzystniej od Liverpoolu i M.United.Van Gall chyba po ostatnim meczu przejrzał na oczy i stwierdził,że Premiership to nie Bundesliga która należy sportowo od kilku lat do tylko do dwóch zespołów-Bayernu i Borussi.Bez mocnej linii obrony jak dla mnie United zabraknie w tym sezonie w Top 4.Jeśli w pięciu meczach z przeciętnymi rywalami zdobyli tylko 5 punktów,to ile oni zdobędą z czołówką ligi?

royal87 komentarzy: 142423.09.2014, 01:49

Trzeba przyznać że manu zostalo skrzywdzone w meczu z lisami wiec dalej beda groznym przeciknikiem w walce o mistrzostwo

Fabi44 komentarzy: 112123.09.2014, 00:17

Z tej czołówki BPL zeszłego sezonu my najlepiej zagraliśmy, co bardzo cieszy :) United 3 - 5 haha xDD

kaman17 komentarzy: 498722.09.2014, 23:24

Acapulco,
poziom twojego rozumowania jest równy 6-latkowi. Pozdrawiam

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.09.2014, 22:05

Kolejka zdecydowanie pod Arsenal, co mega cieszy :D

misieq442 komentarzy: 35122.09.2014, 21:50

Naprawdę kolejka bardzo emocjonująca wiele ciekawych meczy a i też kilka sensacji.
Najważniejsze że nam udało się pewnie wygrać 3:0 i zdobyć 3pkt :).
Najbardziej zaskoczyła mnie postawa United, ich mecz z Leicester City jest doskonałym przykładem na to że pieniądze nie grają, Van Gaal potrzebuje jeszcze chyba sporo czasu aby zbudować nowy Manchester. Leicester jak na beniaminka radzi sobie całkiem nieźle, jak tak dalej będą grali to mogą namieszać w Premier League.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2014, 21:08

Najpierw sami wygrywajmy a potem patrzmy na rywali.

Turek44 komentarzy: 231722.09.2014, 20:37

Wymarzona kolejka :D Oby takich jak najwięcej ;)

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 20:20

FadeIn
Chodzi mi o to że jeśli np. jakiś piłkarz z ekstraklasy by dostał te 100 tys. miesięcznie to nie będę mu zazdrościł ale niech on sobie na to zasłuży, każdy wie jaki jest poziom ekstraklasy i jak np. bramkarz w spadkowiczu zaglebiu zarabial chyba 50 tys miesięcznie i w każdym meczu puszczał gole no to chyba nieporozumienie. O to m chodzi że no może i troche zazdroszcze :D ale 300 tys tygodniowo no to wiadomo jakie są oczekiwania od takiego kogoś. Ma strzelać grad bramek i żeby sie odwdzięczyć i pokazać że na to zasługuje to powinien sie wziąć za siebie i doprowadzić do takiej formy że strzeli np 30 goli w sezonie bo chyba van Gaal sprowadzając go oczekiwał będzie od niego tylu goli bo jak na razie to zdrajca van Persie lepiej gra od niego a ma już 31 lat. Nie ogladam meczy Man U ale jak sie patrzy na wyniki i np napastnik strzela 3 gole w meczu to spoko ale tak naprawde kto patrzy na asysty u napastnika on ma strzelać bramki od asyst są pomocnicy.

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 20:11

Jeszcze przed chwilą mówiłeś, że nie interesuje cie zaglądanie do czyjegoś portfela a ponownie o tym wspominasz. Więc powtarzam. To Muły mu płacą 300tysi i nie powinieneś się tym przejmować a niestety strasznie cię to boli. Jeżeli jakiś piłkarz z polskiej ligi dostanie 100tyś zł. miesięcznie niech dostaje. Będę się cieszył jego szczęściem a ty będziesz z zazdrości chyba pękał. Co cie tak napada. Zluzuj poślady. Liczy się to co jest na boisku a nie w portfelu. Jakbyś pracował w M.D i ktoś by ci zaproponował 100tyś zł. miesięcznie bo robisz zajeb.... hamburgery to byś nie wziął ? Jak by ci przelał to na konto to byś srał pod siebie i byś miał gdzieś dlaczego tak dużo. Falcao faktycznie dostał 30 min z QPR zwracam honor. Naprawdę miał dużo czasu aby zgrać się z drużyną i od razu walnąć hat tricka. Jeszcze raz powtarzam jak oceniasz gościa po 1 i 1/3 meczu w których zanotował asystę z perspektywy zarobków to lepiej wycofaj się z kibicowania bo by cie szlag trafi. Mało tego nie jesteś kibicem Mułów nie chodzisz na ich mecze nie płacisz im w inny sposób więc daruj sobie jakiekolwiek finansowe pretensje. To kibice UTD go później rozliczą a nas to nie powinno obchodzić.

mitmichael komentarzy: 4924322.09.2014, 20:04

Swietna kolejka dla Nas. To co zrobił Leicester z Manchesterem United to masakra jakas. Gaal po wygranej z QPR powiedział, ze od tego meczu dla nich tak naprawde zaczyna sie sezon to ciekawe co powiedział po tym blamazu. Najwazniejsze, ze przegrał Tottenham z ktorym zmierzymy sie za tydzien na Emirates bo beda w porownaniu do Nas w nie najlepszych nastrojach. Najciekawsze wydarzenie to chyba jednak gol dla City na 1-1 autorstwa Lamparda tego kibice Chelsea na pewno chcieli uniknac. Swieci mieli walczyc o utrzymanie a tu prosze, potrafia tam po sprzedazy wielu zawodnikow wzmocnic zespoł tak by dalej dobrze sie spisywał. Zobaczymy co beda pokazywac z lepszymi rywalami.

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 19:38

FadeIn
No to skoro nie jest robotem to czego zarabia kasy tyle co bóg jakiś? I to był jego 2! mecz koleś a jak nie wiesz to sie zamknij czasami. Jak koleś może zarabiać 300 tys tygodniowo i on nawet raz na tydzieć nie umie gola strzelić przecież to jest chore. To na ch*j mu tyle płacą... To ty chyba masz zryty beret jak nie wiesz że gościu zarabia krocie że mu do końca życia wystarczy i tłumaczysz go jeszcze z nie strzelonych bramek... -,- To może niedługo piłkarze z polskiej ligi będą zarabiać po 10000000000000 tygodniowo i dalej będa strzelać np 10 goli w 30 meczach. To skoro nie są robotami ani nadludźmi to niech nie zarabiają jak bogowie bo niektórym to sie już w główce przewraca...

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 19:30

Powinien w każdym meczu strzelać bo zarabia 300tyś...bułahahahaha. A ty powinieneś się na głowę leczyć. Bez względu na to czy zarabia 300 czy biliard a nawet jakby dostawał złotówkę za mecz może być tak, że strzel w lidze 20 a może i mniej bramek. Co mnie obchodzi 1 mecz w tą czy w tamtą ? Ok. 2 mecz Welbecka. 1 gol i jedna asysta po dwóch meczach a przypominam, że wczorajszy mecz był pierwszym meczem Falcao więc ty chyba też mylisz mecze mój drogi i w Mułach w pierwszym meczu zaliczył asystę. Piłkarze to nie roboty a twoje oczekiwania i wyobrażenie napastników strzelających co mecz 1 bramkę chyba oderwane od rzeczywistości zwłaszcza w drużynie gdzie jest Roo, Van Persil i inni świetni napastnicy. To nie Live gdzie wszystko szło na Suareza. Więc skoro Falcao po 1 meczu ma 1 asystę a Welbeck po 2 ma 1 asystę i 1 bramkę i to dla ciebie jest miernik słabości Falcao to tak. Uważam, że masz trochę zryty beret. Równie dobrze możemy powiedzieć, że Arsenal nie będzie mistrzem bo ma 4 punkty straty do lidera. Jak tego nie pojmujesz to trudno. Kończę temat bo masz swoje chore zdanie które w pełni szanuje choć go nie podzielam:-) pozdrawiam

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 19:00

FadeIn
No jak gościu zarabia 300 tys tygodniow co się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści to powienien strzelać w każdym meczu i to był już jego 2 mecz i nie trafił.... Zresztą Welbeck nie trafił w debiucie koleś bo debiut to miał z Man City więc co ty tu wygadujesz jakieś głupoty a sam nawet mecze mylisz. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie a ich pieniędzmy sie nie przejmuje tylko po prostu tak powiedziałem

billbokin komentarzy: 2722.09.2014, 18:52

Arsenal spełnia powinność, Lampard krzyżuje szyki Chelsea, MU i Liverpool dostają lanie, Totki tracą punkty - to był pyszny weekend.

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 18:38

Acapulko

Noooo. Welbeck>Falcao bo strzelił w swoim debiucie i asystował a Falcao ? Kto to jest. Tylko asysta. Phii. Gratulacje za myślenie. Żeby po 1 meczu osądzać transfer to jest katastrofa ale umysłowa. Zarabia tyle ile mu płacą. To są ich pieniądze a nie twoje więc też nie wiem po co ta spina.

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 18:13

MU to pokazali klase xd wygrywać 1-3 i przegrać
5-3 i to z beniaminkiem :P A już myślałem że sie pozbierali a Falcao to chyba kompletna katastrofa transferowa ja gość tyle zarabia a nie strzela gola Leicesterowi... No nic lepiej dla nas :D

CiapsonPL komentarzy: 20722.09.2014, 17:55

w 9 minucie Lukaku strzelił bramkę na 2:3?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2014, 17:49