Podsumowanie kolejnego dnia Mistrzostw Świata

Podsumowanie kolejnego dnia Mistrzostw Świata 15.06.2014, 09:34, bojowy schabowy 54 komentarzy

Po emocjonującym drugim dniu mistrzostw kolejny nas nie zawiódł. Wszyscy mogliśmy się spodziewać, że po takim meczu jaki zaserwowała nam Holandia niczego lepszego nie obejrzymy na tym turnieju. Nic bardziej mylnego. W pierwszym sobotnim spotkaniu zmierzyły się Kolumbia z Grecją. Mimo końcowego wyniku, czyli 3-0 dla reprezentacji kraju z Ameryki Południowej, pojedynek ten nie był jednostronny. Piłkarze z Półwyspu Bałkańskiego przez pewną część meczu przeważali, brakowało im jedynie celnego wykończenia akcji. Pechowo dla Greków ich przeciwnicy nie mieli problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Kolejny mecz był czymś co tygrysy lubią najbardziej. Skreślana przez wszystkich Kostaryka upokorzyła, z Joelem Campbellem na czele, faworyzowany Urugwaj. Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0 dla Urugwajczyków, w 24. minucie karnego na gola zamienił Edinson Cavani, który oprócz dobrze wykonanej „jedenastki” nic w tym meczu nie pokazał. Po przerwie obraz meczu zmienił się diametralnie. Kostaryka zaczęła dominować, poprawiła się ich gra w środku pola. Na efekty ich dobrej postawy nie trzeba było długo czekać, w 54. minucie w polu karnym przeciwnika do piłki dopadł młody napastnik Arsenalu, Joel Campbell, który huknął jak na Kanoniera przystało i dał swojej reprezentacji upragniony remis. Trzy minuty później było już 2-1 dla zespołu z Ameryki Środkowej. Piękną główką popisał się Duarte. Kilka minut później mogło być już 3-1, Kostarykanie wyprowadzili groźny kontratak, jednak znakomity strzał z dystansu Campbella minimalnie ominął bramkę Muslery. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kostaryce udało się strzelić trzecią bramkę, fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się nie kto inny jak Campbell, który wypuścił Urenę „sam na sam” z Muslerą, nie pomylił się i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza.

Mecz o północy to wisienka na torcie. Pojedynek, który będzie pretendował do najlepszego meczu tego turnieju. Anglia zmierzyła się z Włochami. Nie sposób opisać wszystkiego co działo się w tym meczu. Spotkanie było dynamiczne, oba zespoły oddały w sumie aż 27 strzałów! Lepsi okazali się Włosi. W 35. minucie spotkania wynik otworzył Claudio Marchisio, który strzałem z dystansu nie dał szans Hartowi. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, już dwie minuty później był remis. Znakomitym dośrodkowaniem popisał się Rooney, Sturridge’owi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszedł Balotelli, który mógł zaliczyć fenomenalne trafienie, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Jagielka. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, oba zespoły prezentowały ofensywny styl gry. Skuteczniejsi okazali się Włosi, którzy za sprawą Super Mario ustalili w 50. minucie wynik spotkania. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Prandellego 2-1.

Ostatnie spotkanie, które rozpoczęło się o 3:00 w nocy, było popisem Serge’a Auriera. Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało 2-1 Japonię. W 16. minucie strzelanie rozpoczął Keisuke Honda, który wykorzystał świetne podanie Nagatomo. Iworyjczycy za odrabianie strat wzięli się w drugiej połowie, wystarczyły im zaledwie dwie minuty. W 64. minucie po dośrodkowaniu Auriera piłkę do siatki skierował Bony, a po chwili, znów po „wrzutce” Auriera, Wynik spotkania ustalił Gervinho.

Wyniki wczorajszych spotkań MŚ:

Kolumbia – Grecja 3:0 (1:0)

Bramki: Armero 5', Gutierrez 58’, Rodriguez 90’.

Urugwaj - Kostaryka 1:3 (1:0)

Bramki: Cavani 24’, Campbell 54’, Duarte 57’, Urena 84’.

Anglia - Włochy 1:2 (1:1)

Bramki: Marchisio 35’, Sturridge 37’, Balotelli 50’.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Japonia 2-1 (0:1)

Bramki: Honda 16’, Bony 64’, Gervinho 66’.

Joel CampbellMistrzostwa Świata 2014 autor: bojowy schabowy źrodło: własne
poprzednia12następna
zgubilemlodowke komentarzy: 70017.06.2014, 22:42

@19TOMEK91, historyjek typu 'gdyby babcia miała wąsy...' proszę nie kierować do mnie. Ja kieruję się tylko faktami. A fakt jest taki, że Balotelli wcale nie jest wybitny i w dodatku nie grzeszy inteligencją.

A kim jestem? Jestem kibicem Arsenalu od kilkunastu lat, który się denerwuje widząc takie propozycje. Zwolennicy tego transferu też nie są sztabem szkoleniowym i wątpię czy jest to chociażby 25% kibiców.

dudekns komentarzy: 605016.06.2014, 13:25

To co Kostaryka na czele z Campbelem wyprawial to po prostu coś pięknego. Ojj będziemy mieli pożytek z tego mlodziana.

19TOMEK91 komentarzy: 156916.06.2014, 10:30

i po co ta spina?

"nie będziemy" ? A kim to Pan jest że będzie decydował za cały sztab Arsenalu i jego kibiców? Poczekamy zobaczymy. Pajacowanie pajacowaniem, ale jeśli by się okazało że Arsenal wygrywa mistrzostwo Anglii a Balo (który bądź co bądź ogarnął się trochę, i to on ciągnął Milan, bo nie wiem który by był w tabeli gdyby nie Balo) ładuje np 25 bramek i dostaje króla strzelców ligi angielskiej, to rozumiem ze byś się nie cieszył? Ok

zgubilemlodowke komentarzy: 70016.06.2014, 07:11

Aha, nie ma to jak ocenianie po jednym meczu na mistrzostwach. Po prostu genialna metoda. Messiego też byś nie wziął, ponieważ mimo bramki zagrał dosyć słabo?

zgubilemlodowke komentarzy: 70016.06.2014, 07:09

Solidny Bony o wiele gorszy niż najgłupszy piłkarz globu 'Baboltelli', który jest wykopywany niemal z każdego klubu? Nie rozśmieszaj mnie człowieku. Nie będziemy zamieniać jednego pajaca (Bendtnera) na drugiego z nieco lepszymi umiejętnościami po to żeby zachować wysoki poziom kuriozum.

ARSENal44444444 komentarzy: 7715.06.2014, 23:54

to ja chce u nas takiego DP :D dobry co ?

laska1492 komentarzy: 13715.06.2014, 22:06

akurat Daley Blind gra w ajaxie jako defensywny pomocnik :) podobno chce go tez Van Gaal do man und

pawel94 komentarzy: 122015.06.2014, 17:55

Niekwestionowaną gwiazdą wczorajszego wieczoru był zdecydowanie Joel. Oby Wenger włączył go do kadry na następny sezon bo to prawdziwa perła. Co do gry Kostaryki to nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze taktycznie przygotowana. Zobaczymy co ugrają dalej.

ARSENal44444444 komentarzy: 7715.06.2014, 17:48

Do Fabregas 1987 Bony? Trup, żwir lepszy, drogba przez 5 minut wiecej zrobił na boisku, jeden najlepszy możliwy transfer oddaliśmy -cesca Fabregasa, teraz Balotelli musi przyjść bo jak nie on to kto?! Plus do tego Joel który powinien dostać szansę i troszke roztrzepany ale ułoży sie przy Wengerze Aurier, plus bramkarz ale to akurat nie robi mi różnicy bo i tak mamy Wojtka nr 1, w sumie nie jest mam potrzebny ale radzę przyglądać sie lewemu obrońcy Bild"owi z repry Holandii super mecz, asysty bliźniacze do robina i robbena to nie przypadek, Hulk średni, lepiej balo

janiu14 komentarzy: 119515.06.2014, 16:48

Wy patrzyliście na Auriera a ja na Uchidę. I szczerze to myślę że obaj dali by nam wzmocnienie :)

fabregas1987 komentarzy: 2581515.06.2014, 16:40

Campbell może być naszym czołowym napastnikiem w przeciągu 2 lat ;p
Aurier 2 asysty w meczu z Japonią, myślę, że kupno niego + Bony'ego za ok 30 mln. funtów byłoby bardzo dobrym posunięciem ...

lolteks2013 komentarzy: 160715.06.2014, 15:49

Ja moją opinię o Angielskiej taktyce w rep. wyraziłem pod newsem głównym o godz. ok.1 w nocy :D
Grają samymi bezsenownymi przerzutami i wrzutkami, które nie działają na wszystkie zespoły... Potrzebują trochę gry kombinacyjnej itd.

Paniu76 komentarzy: 1246415.06.2014, 15:21

Campbell to jest snajper wyborowy :) Aż szkoda, że mu ta bomba nie weszła z dystansu.

pietraz komentarzy: 158815.06.2014, 14:55

Po obejrzeniu meczu Anglików z Włochami stwierdzam ostatecznie:
Mario jest w tej chwili najlepszą opcją dla Arsenalu jaka jest dostępna na rynku. Mając za sobą kreatywnych graczy, których u nas nie brakuje, z pewnością będzie strzelał więcej od Żwira. Potrafi też pięknie huknąć z daleka, co u nas czasem bardzo się przyda.
Chodzi mi również o jego ZACHOWANIE podczas meczu. Zero frustracji czy niepotrzebnych zaczepek, wydaje mi się, jak chyba zresztą wielu osobom, że koleś się zmienił i ogarnął. Przy Wengerze powinien się całkiem ułożyć, więc Papa zarzucaj na niego sidła i mamy świetny transfer zarówno sportowo jak i komercyjnie, bo co by nie mówić, nazwisko Balotelli jest szeroko znane na całym świecie.

Ps. Nawet fizjoterapeuci Arsenalu dostają kontuzji podczas meczów ^^

ARSENal44444444 komentarzy: 7715.06.2014, 14:41

Balo Joel Aurier do Nas jak najszybciej !

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 315.06.2014, 14:01

Urugwaj trochę zlekceważył Kostarykę i się na tym przejechał. Juniorowi Diazowi musiało ulżyć, bo mimo, że sprokurował karnego, zamienionego przez Cavaniego na gola, jego zespół ostatecznie sprawił niespodziankę. Cały zespół, począwszy od bramkarza Keyolra Navasa, skończywszy na Campbellu (był najjaśniejszą postacią, nawet pomijając gola i asystę) zagrał dobre spotkanie. Można się zastanawiać, czy Suarez cokolwiek by zmienił w grze zespołu Tabareza, ale z nim, czy bez niego powinni pokazać więcej, bo zagrali naprawdę kiepsko. Frustracja wyszła na koniec u Maxiego Pereiry, który po chamskim faulu na Joelu dostał czerwo. Łyżką dziegciu w beczce miodu dla Kostaryki będzie jedynie ten gol Duarte z niewielkiego, ale jednak - spalonego. Był to ważny gol dla przebiegu spotkania, bo to dzięki niemu zespół z Ameryki Środkowej wyszedł na prowadzenie. Nie zmienia to oczywiście faktu, że wygrali zasłużenie.

Włosi taktycznie pyknęli Anglików. Anglicy mieli też nieco większe problemy z warunkami, w jakich przyszło im grać. Było to widoczne szczególnie na koniec. Swoją drogą co się stało wtedy z tą prawą stroną, że dośrodkowania Rooney'a, Johnsona, czy Sterlinga leciały gdzieś w kosmos... Mecz był dość intensywny i miły dla oka. Anglicy ogólnie zagrali całkiem nieźle, mieli sporo okazji, choć widoczne były niedociągnięcia w niektórych formacjach. Szybko odpowiedzieli na gola Marchisio trafieniem Sturridge'a, ale ich akcje szły głównie bokami (dwóch "S" z LFC robiło sporo szumu. Rooney poza asystą był aktywny, ale nie wszystko wychodziło). Gorzej wyglądały boki obrony (przede wszystkim lewy) i pomoc (w drugiej połowie było trochę lepiej). U Włochów Pirlo dyrygował w drugiej linii i tam mieli widoczną przewagę. W drugiej połowie mecz nadal był dość wyrównany. Niestety w obronie nie popisał się Baines, któremu uciekł Candreva i Cahill, który nie upilnowała Balo. Squadra Azurra po tym jak wyszła na prowadzenie dość mądrze rozgrywała i zagęszczała pole przed bramką. Synowie Albionu starali się, ale ewidentnie brakowało szczęścia, momentami zrozumienia i szybkich, niekonwencjonalnych akcji środkiem. Wejście zmienników nie wpłynęło na grę tak znacznie jak się spodziewano. Owszem, Barkley wniósł trochę świeżości, Lallana ze dwa razy coś pokazał, ale niestety razem z Jackiem i resztą graczy nie udało mu się rozklepać obrony przeciwnika.

Co do meczu WKS - Japonia, po wejściu Drogby gra tych pierwszych się rozkręciła, dzięki czemu w kilka minut odrobili stratę z nawiązką. Aurier idealnie obsłużył Bony’ego i Gervinho wrzutkami, które zamienili na gole.

stovegunner komentarzy: 238215.06.2014, 13:44

joel nieźle wymiatał

Henry89 komentarzy: 134715.06.2014, 13:21

Po wczorajszym meczu zdecydowanie utwierdziłem się w przekonaniu że Super Mario łyka bez problemu Hulka.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.06.2014, 13:06

Zdecydowanie Campbell Man Of The Day. Ośmieszał raz po raz Urugwaj. Propsy też dla Bolanosa - ładnie bije rzuty wolne. Grecja powinna strzelić, ale dziadek Gekas bez jakiejkolwiek formy. W następnej kolejce Urugwaj z Anglią i Kostaryka z Włochami to na pewno poznamy 1-szą ekipę która odpadnie z rywalizacji w grupie. Ostatniego meczu nie oglądałem, ale dwie asysty Auriera zawsze in plus.
PS. Wątpie by Polacy kogoś pokonali na mundialu

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.06.2014, 12:48

Ale ten mundial jest swietny ;D ile to juz bramek padlo.
Chyba bohaterem dnia jest Joel Campbell :)

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 115.06.2014, 12:43

Campbell wraca z wypożyczenia, do tego Aurier z Balotellim i okienko udane.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.06.2014, 12:14

adrain12543
Czy ja wiem, ze mecz Włochów wyrownany? Zrobili to, co chcieli. Chcieli wygrac 1 golem i to im sie udalo. Po prostu gol Angoli to byl lekki przypadek. Gdy Makaroniarze tego pragneli, to przycisneli i strzelili bramke. Moim zdaniem, kontrolowali to, co sei dzialo.

sympatyk komentarzy: 84215.06.2014, 12:05

Dawać Joela na ten sezon rosnie nam niezly crack :) mimo 21 lat strasznie dojrzale gra i ma super ułożoną nogę a ta kosa na koniec to niezłe podsumowanie jego występu :)

bluube komentarzy: 8615.06.2014, 12:03

Przeczuwam, że kupimy jednego napastnika mniej :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.06.2014, 11:51

Występ Campbellla coś pięknego. Obserwuję go od Copa Ameria 2011. Z tego co widziałem reprze zawsze dobrze się prezentował. Żeby jeszcze ustabilizował poziom w piłce klubowej. Kolejne mecze Kostaryki na mundialu to "must watch" dla każdego kibica Arsenalu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.06.2014, 11:50

kaman17
To z lordem welbeckiem to zart?:D

kaman17 komentarzy: 498715.06.2014, 11:44

Piłki* :D

Anglia wczoraj w ataku bardzo dyna.icznie grala. Sterling, Sturridge i Welbeck robili robote. Swietny mecz. A Mario? Prze gość. Polki nie traci, a jak ja juz ma to obrońcy drżą. Jeżeli Prandelli sobie z nim radzi, bo jak twierdzi nie ma z nim najmniejszych problemow, to Wenger równiez sobie poradzi.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 11:30

Ceran - no tu już do rzeczy piszesz. Mimo to wspieranie drużyny narodowej to chyba największy fun, jaki można mieć w piłce nożnej. Na dobre i złe.

losnumeros komentarzy: 1318915.06.2014, 11:13

Campbell ładny mecz, zobaczymy jak zagra w pozostałych, może być 1 z lepszych graczy w turnieju. Balotelii widać że się ogarnął w tym Milanie i coś z niego może być. Mecz Anglia vs Włochy poezja, oby więcej takich meczy było.

Ceran komentarzy: 215415.06.2014, 11:03

Ja rozumiem że można nie mieć umiejętności, ale niech chociaż pokazują charakter. Nasi umiejętności niewątpliwie mają. Napastnika,prawego obrońce, prawego skrzydłowego i bramkarza mamy z najwyższej półki. Klich to jeden z najlepszych piłkarzy klubu który zdobył puchar Holandii. Glik jest kapitanem Torino z którym dostał się do Ligi Europy. Grosicki i Krychowiak grają regularnie w Ligue 1, a Rybus w lidze rosyjskiej. Szukała awansował ze Steauą do Ligi Mistrzów. Mamy zawodników których pozazdrościłaby Kostaryka. Nasi od Urusów dostaliby srogi wpierdziel, bo nie mają jaj. Banda nierobów, Błaszczykowski porażkę na euro tłumaczył tym że dostał za mało biletów.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 11:03

Ceran - nadal statystyki
simpllemann - pierwsza? Dałbym przed tym wygraną Meksyku z Kamerunem, ale to już inna kwestia. Zaskakująca była też postawa Chorwacji, która nie zasłużyła na porażkę.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.06.2014, 10:54

I mamy pierwszą niespodziankę na turnieju. Brawa dla Kostaryki.

Ceran komentarzy: 215415.06.2014, 10:52

Warto zauważyć że był to gol z Litwą, czyli reprezentacją która ma 106 miejsce w rankingu FIFA i która stoi na zawodnikach lub byłych zawodnikach ekstraklasy (Sernas,Zubas,Skerla,Kijanskas,Panka).

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:48

Ceran - ocenianie po samych statach samo w sobie potwierdza moją tezę. Gol z Litwą (mimo, że niesłuszny) był wypracowany koncertowo.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:45

normekk - według mnie to nie ma co uogólniać, cały Urugwaj zagrał słabo jako zespół, mimo że w powtórkach widać było co innego. A Muslera od zawsze był przereklamowany - nie bez przyczyny trafił do tureckiej. Tam w zasadzie tylko tacy idą xD

Ceran komentarzy: 215415.06.2014, 10:45

rayuuuu
Mówisz, że ostatnio grał dobrze? Na pewno potwierdza to dorobek bramkowy :) Na 17 ostatnich meczów 4 gole - 2 karne z San Marino, 1 z Czarnogórą i karny z Litwą.

wolusxix komentarzy: 118915.06.2014, 10:42

Wczoraj Urugwaj grał tak słabo czy Kostaryka graął tak dobrze?
Anglicy dalej grali topornie w ataku?

normekk komentarzy: 23515.06.2014, 10:41

Albo Urugwaj ma beznadziejnie słabą obronę, albo Kostarykanie (kostarykańczycy?) grają świetnie w powietrzu. Bo na tym skróci widać ile główek wygrali w polu karnym Urugwaju. Poza tym Muslera chyba jest troche przereklamowany?

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:41

Ceran - zaplecze, jakie miał w Borussi, w zasadzie wszystko uzasadnia. Jeżeli wg. Ciebie słabo grał ostatnio w reprze, to widocznie nie oglądałeś tych meczy, co w sumie jest logiczne, skoro cieszysz się z ich porażek. Utożsamiać to może złe słowo, bo nie wpływasz bezpośrednio na nich, ale jednak duchowe wspieranie powinno być naturalne, na tym polega gra reprezentacji jakiejkolwiek i jej wspieranie.

Ceran komentarzy: 215415.06.2014, 10:37

Czemu mam czuć tożsamość z bandą leni, w której połowa to nie Polacy(ostatnio jest lepiej, został chyba tylko Brazylijczyk Cionek)? Mówisz, że Lewy nie gra tylko w Borussi? Jakim silnym przeciwnikom on strzelił gola z gry? Niemcom w 2011 i Grecji na Euro. No powiedzmy, że jeszcze WKS w 2010.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:30

I to tanie sugerowanie, że Lewy gra tylko w Borussi...

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:26

Ceran - no ja nie wiem, jak można być Polakiem i nie czuć tożsamości z naszą reprą, naprawdę

Ceran komentarzy: 215415.06.2014, 10:22

Kiedyś też kibicowałem naszym, ale teraz są takie cyrki że mnie cieszą ich porażki. Nie utożsamiam się z drużyną, w której grają farbowane lisy, patałachy jak Wawrzyniak, bileter Błaszczykowski, Lewandowski który dla niemców potrafi ładować 4 gole Realowi a dla swoich tylko San Marino z karnego.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:15

Patrick1610 - a Gervinho, co ledwo z Arsenalu odszedł, znowu gra na wysokich obrotach. W Romie też klasa. Chyba nie wytrzymał u nas psychicznie.

rayuuuu komentarzy: 313215.06.2014, 10:11

bojowyschabowy - nie chodzi tu o punkty, tu chodzi o wspieranie swoich. Nic nie daje takiej frajdy, jak sukcesy naszej repry. Jest ich mało, więc awans do MŚ byłby super. Dobra piłka zawsze spoko, ale tutaj pozostaje mi faworyzować fajne ekipy, a nie swoją.

mic_now komentarzy: 218915.06.2014, 10:11

I taki news z obszernymi skrótami powinien byc po każdym dniu.

Patrick1610 komentarzy: 45415.06.2014, 10:11

no Aurier błysnął, 2 ladne asysty, ciekawe co Wenger na to:)

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4815.06.2014, 10:05

Rayu
Ja jestem fanem dobrej piłki, Polacy po trzydziestu minutach meczu z Grecją nie mieli siły dalej biegać, a Ty chciałbyś ich wysyłać do tropików. Wąpię czy zdobyliby chociaż punk przeciwko jakiejkolwiek reprezentacji na tym turnieju.

rev komentarzy: 161515.06.2014, 09:56

Joel wczoraj szalał. Bardzo mnie ciekawi jakie Wenger ma plany wobec niego.