Pogrom w końcówce, Arsenal 4-1 West Ham

Pogrom w końcówce, Arsenal 4-1 West Ham 22.04.2018, 15:27, Łukasz Wandzel 2125 komentarzy

Mecz derbowy między Arsenalem a West Hamem okazał się był pierwszym po ogłoszeniu przez Arsene'a Wengera, że po sezonie pożegna się ze stanowiskiem menedżera The Gunners. Wieść o odejściu francuskiego szkoleniowca po ponad dwudziestu latach nie sprawiła jednak, że piłkarze odnaleźli w sobie ukryte dotychczas pokłady energii i nagle zaczęli grać o klasę wyżej. Do przerwy w starciu Młotów i Kanonierów oglądaliśmy ten sam stary Arsenal nie grający ani trochę lepiej, ani trochę gorzej. Arsenal potrafi pięknie wygrywać, fatalnie przegrywać, czy wymęczyć zwycięstwo przeciwko ekipie, z którą bez problemu powinien się rozprawić. Po rezultacie trudno powiedzieć, że dzisiejsze popołudnie to była droga przez mękę, ale sam wynik kompletnie uległ zmianie dopiero w końcówce. Najważniejsze jest zwycięstwo, ponieważ zawodnicy powiększyli nieco przewagę nad Burnley i nie muszą tak bardzo uważać, żeby nie wypaść z top six. Teraz mogą w zupełności skupić się na czwartkowym starciu półfinałowym z Atletico Madryt.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elneny (45' Maitland-Niles), Xhaka, Ramsey - Iwobi (70' Aubameyang), Lacazette, Welbeck (88' Chambers).

West Ham: Hart - Zabaleta, Ogbonna, Rice, Cresswell, Masuaku (86' Carroll) - Kouyate, Noble, Fernandes (60' Lanzini), Joao Mario (60' Chicharito) - Arnautović.

Arsenal od początku przejął inicjatywę i przeważał na boisku, starając się zagrozić bramce Harta. Jednak nie oznaczało to morderczych ataków ze strony Kanonierów. Podopieczni Arsene'a Wengera dominowali w posiadaniu piłki przez cały czas, ale mimo to mieli bardzo duży problem z trafieniem do siatki i nie udało się im to aż do przerwy. I choć nie dawali swoim przeciwnikom szans na to, aby byli w stanie zagrozić Davidowi Ospinie, to wystarczyłaby przecież jedna kontra, żeby dominujący Arsenal stał się przegrywającym Arsenalem.

Mimo przewag w liczbie wykreowanych sytuacji, raz po raz marnowanych przez Welbecka lub innych, to istotniejszą sprawą była kontuzja, jakiej nabawił się... Mohamed Naser Elsayed Elneny. Reprezentant Egiptu ucierpiał tuż przed końcem pierwszej połowy i nie dał rady kontynuować gry. Sytuacja wyglądała poważnie, gdyż ulubieniec kibiców Arsenalu opuszczał murawę na noszach.

Na początku drugiej połowy widać było, że niewiele uległo zmianie w grze obu zespołów w porównaniu do pierwszych 45. minut. Kanonierzy znowu wzięli się za obleganie pola karnego West Hamu, lecz tak samo jak wcześniej brakowało ostatniego podania lub wykończenia, po którym zawodnicy z armatką na piersi mogliby cieszyć się z gola. Nie zmieniła się także ostra gra Młotów, co pokazał choćby faul Zabalety na Welbecku.

Podopieczni Davida Moyesa najwyraźniej byliby zadowoleni z bezbramkowych derbów, bo mogliby dopisać na swoje konto jeden punkt. Nacho Monreal udowodnił, że ta wizja nie ma racji bytu, ponieważ otworzył wynik spotkania. Hiszpan uderzył nogą po podaniu z rzutu rożnego, czym zupełnie zaskoczył Harta. Futbolówka skozłowała, więc angielski bramkarz nie mógł udanie interweniować.

Jedyną szansą gości było skupienie się na ataku i podjęcie próby wyrównania, dlatego na murawie pojawili się Lanzini i Chicharito. Do tej pory West Ham nie istniał w ataku. I to błyskawicznie uległo zmianie, ponieważ kilka minut później Arnautović doprowadził do wyrównania silnym strzałem po podaniu Manuela Lanziniego. To wszystko za sprawą tego, że momentalnie Młoty zmieniły swój styl gry na niezwykle ofensywny, żeby po strzelonej bramce znowu zacząć tylko się bronić.

Po rozum do głowy poszedł też sam Arsene Wenger, działając w podobny sposób. Dokonał zmiany z przodu, wpuszczając Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieoczekiwanie usiadł dziś na ławce rezerwowych. Gabończyk zmienił Alexa Iwobiego. Zmienił też wynik spotkania w 81. minucie dzięki swojej "asyście". Zaczęło się od wrzutki Aarona Ramseya, która... okazała się dośrodkowaniem na miarę gola, ponieważ Aubameyang nie dotknął lecącej łukiem piłki, ale swoją pozycją sprawił, że skonfundowany Hart nie wiedział, jak ma zareagować.

Na tym się nie skończyło, bo tuż po chwili gola dołożył Alexandre Lacazette. Futbolówka wpadła do siatki po rykoszecie. Francuski napastnik podbudował się znacznie zdobytym golem i po chwili zdobył kolejnego, ustanawiając tym samym wynik spotkania na 4-1. Trudno powiedzieć przy takim rezultacie, że Kanonierzy wymęczyli zwycięstwo, ale do 80. minuty, kiedy było jeszcze 1-1, nie dało się powiedzieć, że był to wspaniały mecz w wykonaniu Arsenalu. Pogrom rozpoczął się w końcówce i pomógł zwyciężyć jedno z ostatnich spotkań pod wodzą Arsene'a Wengera.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z WHU!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rider komentarzy: 242225.04.2018, 17:14

zawsze Wenger powtarzał, że chce w pełni wypełniać swoje kontrakty jako zobowiązanie wobec klubu. Wcześniejsza decyzja musi oznaczać zwolnienie takie moje zdanie.

pumeks komentarzy: 2080825.04.2018, 16:22

Jest! Powiedział to jeszcze raz na dzisiejszej konferencji ;)

"My pride has always been to give my best to where I’m employed until the last day of my contract."

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2018, 16:10

Jeszcze co do meczu Roma-Lfc. Troche osób na dole wierzy w Rome, nie wiem czy wiecie ale w historii LM tylko 3 razy w play offach do tej pory odrobiono stratę minimum 3 goli z pierwszego meczu aby potem awansować. Deportivo z Milanem, Barca z Psg i Roma z Barca. To jest piekielnie ciężka sprawa w LM to odrabiać.

kaljot komentarzy: 63825.04.2018, 16:03

Ja też na PC się przeżyciem z odsłoną FIFA 18 :)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11725.04.2018, 15:55

Też gram na PC. Od kolejnej Fify przechodzę jednak na PS4.

lays komentarzy: 3987125.04.2018, 15:39

Ja śmigam w fife na PC

Arsenalx3 komentarzy: 118525.04.2018, 15:31

@mar12301: Nie ma sprawy. W sumie dziś też nie bardzo pasuje, LM będzie oglądana. :D Możesz mi na priv podesłać nick to Cię dodam i będziemy w kontakcie.

mar12301 komentarzy: 2311325.04.2018, 15:29

@Arsenalx3: no możemy pyknąć, nie wiem czy dziś wieczór dam radę ale jak coś to się zgada na termin :P

Kysio2607 komentarzy: 1336025.04.2018, 15:26

@fizjo_afc: który tam mówi na naszego Granata "Dżaka" :D Tego jeszcze nie grali haha

Arsenalx3 komentarzy: 118525.04.2018, 15:26

@filo94: Możesz nick podesłać na priv to Cię dodam później i będzie można pod wieczór coś pograć.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.04.2018, 15:23

Ja PC :D

Arsenalx3 komentarzy: 118525.04.2018, 15:19

@mar12301: Grywasz coś w FUT'a? Można by było coś kiedyś pograć. Później Ci na priv podeślę nick i się zgadamy.

mar12301 komentarzy: 2311325.04.2018, 15:16

W sumie i w Fifę i PES :D

@Arsenalx3: ja na Pc

Arsenalx3 komentarzy: 118525.04.2018, 15:10

Widzę temat fify. ;) Grywa ktoś jeszcze na PC w 18? Czy na konsoli smigacie?

lays komentarzy: 3987125.04.2018, 15:05

#AFC | Wenger on leaving: "The timing was not really my decision and for the rest I've spoken about it already."

lays komentarzy: 3987125.04.2018, 15:03

Tez gram futa w fifce 18, skladzik BPL mam, jak cos to dawać na priv nicki to dodam i mozna cos zawsze pyknac :D

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 525.04.2018, 14:59

@fizjo_afc:

Co to za Radio Metropolitano?

mar12301 komentarzy: 2311325.04.2018, 14:55

Jutro gramy u siebie, kluczem jest nie stracić gola.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 125.04.2018, 14:42

filmik z treningu

Paczuszek komentarzy: 84325.04.2018, 14:38

Są już recenzje AWBG. Podobno miazga...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.04.2018, 14:37

Cześć mordeczki! Jeśli Arsenal awansuje do finału Ligi Europejskiej to ktoś jest chętny na taki mecz? Pisać priv. Podam szczegóły ;)
Byłem już dwa razy na meczu Arsenalu jednak na Emirates, więc fajnie byłoby z kimś się wybrać na mecz poza Anglię.

hubert260893 komentarzy: 32925.04.2018, 14:33

dlaczego było 20 nagród w typerze a jest 10? :( czy ktoś mi w końcu odpowie?

djmacius komentarzy: 377925.04.2018, 14:18

@Witowo95: A dzięki! Był trochę stresik, więc pewnie nie wszystko mówiłem z sensem, ale przynajmniej się starałem :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2018, 14:13

@thegunner4life: Jeszcze pytasz. Pewnie, że tak!

thegunner4life komentarzy: 895125.04.2018, 14:11

@Witowo95:
Będziesz oglądał mecz z Atleti?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2018, 14:01

@djmacius: Propsy za występ na antenie weszlo.fm

TheBestGooner komentarzy: 358425.04.2018, 13:59

Pójść z wyboru na Avengers zamiast obejrzeć półfinał Ligi Mistrzów to tak jakby gustować bardziej w mężczyznach niż kobietach.

djmacius komentarzy: 377925.04.2018, 13:58

@Piotrek95: Kante i Eriksen, a jak Ci nie starczy na ich obu to chwilowo Bakayoko zamiast Kante.

Alonso komentarzy: 1282425.04.2018, 13:57

Gdyby ktoś miał obawy czy Vieira nadaje się do tego by kontynuować dzieło Wengera to uspokajam, idealny kandydat. W miniony weekend jego drużyna New York City FC miała74% posiadania piłki, wymieniła 766 podań i przegrała 3:0.

Piotrek95 komentarzy: 947725.04.2018, 13:55

Pytanie do graczy fifa: Kogo kupić do skladu Prenier League, Potrzebuje wzmocnić ŚPD i ŚPO, ( łącznie mam 100 k do wydania na te dwie pozycje )

PtoOk komentarzy: 220025.04.2018, 13:46

@19TOMEK91: no słaby jest w tym sezonie baleron

Qarol komentarzy: 1450225.04.2018, 13:44

@19TOMEK91:

Gdyby się tak zastanowić, to ostatnimi czasy ma to sens.

19TOMEK91 komentarzy: 156625.04.2018, 13:43

"lewy obronca" ..

Paczuszek komentarzy: 84325.04.2018, 13:42

U mnie bez IMAX się nie obędzie, pierwszy raz widział tam Avengers czas ultrona, obłęd, po prostu byłem w filmie, co ciekawe żaden inny film nie oddawał już tej głebi 3D.

Qarol komentarzy: 1450225.04.2018, 13:41

@malyglod:

Zapłaczemy, że tak późno odszedł i tyle lat zmarnowanych za nami ; )

Paczuszek komentarzy: 84325.04.2018, 13:39

@Witowo95: zawsze coś przypadkiem się trafi xd

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2018, 13:31

@gnabry_: Ja raz poszedłem na film w 3D i nie mogłem wytrzymać całego filmu z założonymi okularami. Wolę dobre, klasyczne 2D.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 125.04.2018, 13:30

Ja też. Nie cierpię filmów 3D. Może dlatego, że jestem fanem klasyki (czyt. dinozaurem).

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.04.2018, 13:22

Oprócz tego Telewizja Polska zakupiła prawa do transmisji International Champions Cup. Wszystkie mecze będą pokazywane w TVP Sport.