Pomeczowa konferencja Emery'ego

Pomeczowa konferencja Emery'ego 29.11.2019, 08:09, Diam51 26 komentarzy

To już siódmy mecz z rzędu bez zwycięstwa dla The Gunners. Tym razem, Arsenal nie był w stanie sprostać rzuconemu wyzwaniu przez Eintracht Frankfurt w Lidze Europy, ulegając Niemcom 1:2. Po tym starciu, udział w konferencji prasowej wziął hiszpański boss i maestro taktyki - Unai Emery. Oto próba odwzorowania jego wypowiedzi w języku polskim:

O porażce...

Dobry wieczór. Uważam, że zasłużyliśmy na więcej. Kontrolowaliśmy przebieg meczu w pierwszej połowie i zdobyliśmy jednego gola. Byliśmy zadowoleni z występu do przerwy - zarówno jako drużyna, jak i indywidualnie. Drugą część spotkania rozpoczęliśmy tak samo. Potrzebowaliśmy dołożyć kolejną bramkę, lecz straciliśmy inicjatywę po piętnastu minutach, a oni dwukrotnie trafili do naszej siatki. Moje dwie zmiany były wymuszone przez kontuzje. Z tego względu nie mogliśmy dokonać roszad w ofensywie. Nie naciskaliśmy na rywali i nie potrafiliśmy zremisować czy wygrać tego meczu.

O motywacji zawodników...

Potrzebujemy zwycięstwa, a aby je osiągnąć, wymagana jest dobra gra oraz odpowiedni poziom pewności siebie - prezentowaliśmy to w pierwszej połowie. Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy w szatni, rozmawiając o zachowaniu regularności w drugiej. Zaczęliśmy ten pojedynek w niezłym stylu, naciskając rywala. Piętnaście minut po przerwie straciliśmy kontrolę, gdyż oni też naciskali i strzelili dwa gole, a my nie potrafiliśmy zremisować lub wygrać. W tych rozgrywkach wciąż znajdujemy się na pierwszej pozycji w tabeli i choć zaprzepaściliśmy okazję, by zagwarantować ją sobie na koniec fazy grupowej, to ciągle jesteśmy liderami. Będziemy rozmyślać o kolejnym meczu, o zdobyciu trzech punktów i o tym, żeby mieć pewność, że to możliwe.

Czy czujesz, że potrafisz odwrócić tę sytuację?

Teraz nasz moment nie jest dobry. Musimy wygrać i odbudować poziom pewności siebie. Moim zdaniem jesteśmy lepsi, niż to pokazujemy. Mówię o wszystkich - o piłkarzach, sztabie trenerskim i o sobie. Utraciliśmy pewność siebie i potrzebujemy wygranej. Naprawdę, nasza odpowiedź w pierwszej połowie była dobra, a drugą część tego starcia również zaczęliśmy bardzo pozytywnie. Mustafi i David Luiz doznali urazów, a to ważny czynnik, gdyż przegrywając, potrzebujesz świeżych zawodników w ofensywie. Nie mogliśmy ich wprowadzić przez wspomniane urazy.

Czy martwisz się, że możesz stracić pracę?

Po pierwsze, myślę o analizie tego spotkania. Dziś poprawiliśmy niektóre rzeczy, jednak to nie wystarczyło.

Czy uważasz, że pozostaniesz na stanowisku menedżera Arsenalu?

Myślę o kolejnym spotkaniu i analizie dzisiejszego meczu; o Lidze Europy, a także o niedzieli i o tym, jak możemy się poprawić oraz odbudować pewność siebie. Zawodnicy są teraz nieco przybici, ale jeśli będziemy w stanie się prezentować tak, jak w pierwszej połowie przeciwko Eintrachtowi, to taki jest sposób.

Czy Twoja posada będzie zagrożona, jeśli nie pokonacie Norwich?

Ale moje zadanie i moja praca to po pierwsze analiza. Analiza tych dziewięćdziesięciu minut oraz analiza tego, jak jesteśmy w Lidze Europy oraz jak jesteśmy w naszych uczuciach, a poźniej przygotowanie się do niedzielnego pojedynku.

Gdzie znajduje się według Ciebie największy problem?

Potrzebowaliśmy odbudować tutaj pewność siebie oraz dobrze zagrać. Myślę, że poprawiliśmy się w pierwszej części meczu i usprawniliśmy również niektóre rzeczy, by upewnić się o naszej poprawie oraz zgarnąć trzy punkty. Ale w ogólnym rozrachunku tego nie zrobiliśmy, gdyż straciliśmy w piętnaście minut cały wysiłek z pierwszej połowy. Powtórzę to - rozmawiałem z piłkarzami w przerwie o zachowaniu spójności. Zamierzamy kontynuować i być pozytywnie nastawieni, ale potrzebujemy także zwycięstwa. Aby odbudować pewność siebie, musimy wygrać i czuć się przede wszystkim lepiej tutaj, w naszym domu, z naszymi kibicami, na Emirates. To nasza pierwsza porażka na własnym stadionie. Ale naprawdę, może dziś zasłużyliśmy na więcej, ale to pierwszy mecz, który tu przegraliśmy.

O Xhace i o tym, czy jego sytuacja została wyjaśniona...

To bardzo dobra wiadomość z Granitem i normalność. On zagrał, pomógł i myślę, że kibice również mu pomogli. Uważam, że oni także go wspierają i moim zdaniem to dobra informacja.

O kontuzjach Mustafiego oraz Davida Luiza...

Nie wiem, jak się teraz czują, jednak nie mogli dokończyć tego starcia. Będziemy ich jutro obserwować i sprawdzimy, czy będą dostępni na niedzielę.

Czy widzisz i akceptujesz popełniane przez siebie w ostatnim czasie błędy?

Tak. Rozumiem krytykę zespołu i mojej osoby. Nie jesteśmy teraz w dobrym momencie, a ja, jako trener, miałem już taki moment w swojej karierze.

Eintracht FrankfurtPomeczowa wypowiedźUnai Emery autor: Diam51 źrodło: arsenal.com
Montoya komentarzy: 64029.11.2019, 17:11

Emey dostał wypowiedzenie po angielsku i jeszcze pewnie nie rozkminił co tam jest napisane.

Gryzek komentarzy: 379629.11.2019, 16:00

No to już sobie nie poanalizuje :D

Patriko komentarzy: 520729.11.2019, 15:51

Chodzą legendy, ze Emery nie jest świadomy swojego zwolnieniu, bo dalej analizuje porażkę z Eintrachtem i myśli o kolejnym meczu @mitmichael napisał: "Ciekawe ktory klub zdecyduje sie go zatrudnic jak przeczyta te bzdety jakie ma do powiedzenia po kazdym przegranym spotkaniu"
W Hiszpanii na luzie znajdzie pracę, bądź co bądź wyniki w La Liga miał dobre jak na tamtejszy potencjał Valencii i Sevilli. Obstawiam, że jeszcze trafi do jakiegoś Villarreal które ma większe ambicje niż 2 rok z rzędu walka o utrzymanie i potrenuję sobie Santiego z Baccą :D

jarod77 komentarzy: 30029.11.2019, 11:12

Jak on tak analizuje wszystkie mecze to już wiem o naszych wynikach wszystko

tomash473 komentarzy: 211529.11.2019, 10:42

@Rosomak: Jeśli nie zwolnią go w najbliższym czasie to stracą o wiele więcej niż kilka milionów na jego odprawę.

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19229.11.2019, 10:26

tęsknie za "quality"...

Rosomak komentarzy: 250129.11.2019, 10:24

Powinni się go spytać czy dlatego nie chce się podać do dymisji bo szkoda mu kilku milionów odprawy, zdając sobie sprawę ze w najbliższej przyszłości wielomilionowego kontraktu już nie dostanie. A zarządowi czy dlatego nie chce zwolnić Emeryego bo szkoda im kilku mln na odprawę dla niego.

tomash473 komentarzy: 211529.11.2019, 10:18

Nie musiałem tego czytać, żeby wiedzieć co powiedział. Analiza, odbudowa pewności siebie, myślenie o następnym spotkaniu i wygralibyśmy, gdyby sędzia nie był RuddyXD Ehh... ja już się z tego śmieję. Czekam na impruw i odbudowę pewności siebie w niedzielę, bo na zmianę trenera przestałem liczyćXD

mitmichael komentarzy: 4924329.11.2019, 10:07

Ciekawe ktory klub zdecyduje sie go zatrudnic jak przeczyta te bzdety jakie ma do powiedzenia po kazdym przegranym spotkaniu

MajorSuchodolski komentarzy: 8629.11.2019, 10:06

impruw jest kluczem do sukcesu

barthezz84 komentarzy: 18229.11.2019, 09:55

Nie jest dobrze...obudziłem się a kasztan nadal ma posadę trenera ehhh, dokąd ten klub zmierza?

heVy komentarzy: 10829.11.2019, 09:45

Jakie lelum polelum.

fabregas1987 komentarzy: 2570629.11.2019, 09:40

Od 7 meczów analizuje, wyciąga wnioski i stale się poprawia. Szkoda tylko, ze w tabeli wciąż spadamy

piter1908 komentarzy: 505129.11.2019, 09:34

dlaczego On jeszcze tu jest?
Niema żadnych przesłanek żeby nasza gra uległa poprawie więc nie rozumiem czekania na kolejne mecze i kolejne stracone szanse :/

Jurr komentarzy: 133029.11.2019, 09:32

Najwazniejsze, ze przeanalizuja to spotkanie i odpowiedza w nastepnym.

Ech0z komentarzy: 1034429.11.2019, 09:22

A teraz Emery przeczytaj sobie ostatnie zdanie, i zastanów się u kogo jest problem

Loka komentarzy: 31229.11.2019, 09:17

Już bym wolał brzęczka od niego xD

softgreat komentarzy: 208129.11.2019, 09:13

juz dzis emery bedzie mogl skupic na ANALIZIE dlaczego go zwolnili

dolny komentarzy: 265229.11.2019, 08:39

Dobrze było ogólnie, gdyby nie te dwie bramki haha. Tak dobrze zaczęli druga połowę, ze nie oddali zadnego strzalu przez 45 minut.

Armata500 komentarzy: 4345 newsów: 13029.11.2019, 08:32

@Diam51:

Diam, nie przejmuj się, nie musisz się usprawiedliwiać. Zdarzyło mi się tłumaczyć wypowiedzi Hiszpana. Jego angielski jest tak pokraczny, że gdybym miał się zastanawiać co autor miał na myśli, na tłumaczeniu kilku zdań spędziłbym chyba kilka godzin. Może nie jestem najaktywniejszym redaktorem, ale coś tam potłumaczyłem i w pewnym momencie zacząłem całkowicie unikać jego wypowiedzi, bo to zgroza, zresztą niczego tak trudno mi się nie tłumaczyło, jak Kasztana.

zdyp komentarzy: 448129.11.2019, 08:24

@Diam51: lol, dziekujemy za probe
ja ogladalem w oryginale
wypychalo mi oczy z kazdym kolejnym slowem impruuww...

KiAK komentarzy: 47029.11.2019, 08:20

xhaca to się tak odbudował, że po końcowym gwizdku był szczęśliwszy niż piłkarze Eintrachtu...

Poza tym problemem jest pewność siebie, taaaa

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185129.11.2019, 08:14

Teraz to już na pewno zostanie zwolniony

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 429.11.2019, 08:14

W pierwszej połowie graliśmy lepiej, przez pierwsze 15min drugiej też a potem straciliśmy kontrolę. Skupiam się teraz na analizie ostatniego meczu.