Pomeczowa wypowiedź Arszawina

Pomeczowa wypowiedź Arszawina 02.02.2011, 16:12, IceMan 23 komentarzy

Wczorajszego wieczoru Arsenal pokonał na własnym obiekcie Everton 2-1. Wyrównującą bramkę dla Kanonierów strzelił w tym pojedynku Andriej Arszawin, który tradycyjnie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat spotkania na łamach swojej strony internetowej.

Andriej, wiedziałeś, że wczorajszy mecz Arsenalu transmitowano na żywo na państwowym kanale rosyjskiej telewizji?

Nie.

Kto jako pierwszy pogratulował ci zwycięstwa?

Kostija Lobov - piłkarz, u boku którego występowałem niegdyś w Zenicie. Można z tego wywnioskować, że oglądał mecz na wspomnianym przez ciebie programie:)

Zarówno Kostija Lobov, jak i tysiące innych Rosjan oglądało wczoraj spotkanie, w którym naprzeciw siebie stanęli dwaj zawodnicy Sbornej. Jakie są twoje wrażenia po meczu?

Wiedzieliśmy, że spotkanie z Evertonem nie będzie należeć do najłatwiejszych. Przygotowywaliśmy się na ciężką przeprawę mając w pamięci mecz z zeszłego sezonu. Nie pomyliliśmy się, bowiem The Toffees znów wysoko ustawili poprzeczkę. Już w pierwszych minutach przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry. Nawiasem mówiąc trudno przewidzieć jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby sędzia nie popełnił w 24. minucie tego katastrofalnego błędu. Być może arbitrzy po prostu pogubili się w przepisach mówiących o pozycji spalonej.

Po raz pierwszy słyszę Andrieja otwarcie krytykującego postawę sędziego.

Jak można nie zauważyć tak ogromnego i ewidentnego spalonego? Nigdy tego nie zrozumiem. Po tej straconej bramce grało nam się jeszcze trudniej.

Mimo tego w drugiej połowie Kanonierzy królowali na boisku i w końcu odrobili straty.

Myślę, że dużą rolę odegrało tu zmęczenie The Toffees. Nie jest łatwo mierzyć się na przestrzeni kilku dni z Chelsea oraz Arsenalem. Bardzo się cieszę, że przycisnęliśmy ich do muru i wydarliśmy komplet punktów. To niezwykle ważne zwycięstwo. Dzięki takim tryumfom drużyna nabiera dodatkowej siły i motywacji.

Strzeliłeś bramkę. Po wejściu z ławki byłeś bardzo aktywny i przydatny drużynie. Być może Arsene Wenger powinien był desygnować się na murawę nieco wcześniej?

Nie, nie powinien. Na wszystko przychodzi czas. Mówiąc całkiem serio, rozegrałem pełne spotkanie w niedzielę, wybiegłem na boisko również we wtorek. Po raz pierwszy w karierze zagrałem w dwóch spotkaniach na przestrzeni zaledwie trzech dni.

Dobrze jest zacząć miesiąc od zwycięstwa.

Styczeń był dla nas bardzo udanym okresem. Awansowaliśmy do finału Pucharu Ligi Angielskiej, zdobyliśmy przepustkę do kolejnej rundy innych rozgrywek pucharowych. Zajmujemy drugą pozycję w tabeli i nie tracimy kontaktu z Manchesterem United. Luty? Myślę, że rozpoczął się dla nas pomyślnie. Ten miesiąc będzie decydujący w kwestii rozstrzygnięcia losu niektórych trofeów, więc dobrze jest "wejść" w niego z kompletem punktów.

Andriej ArszawinEverton autor: IceMan źrodło: Arshavin.eu

Chyba odpuścił już chodzenie do teatru i wziął się za treningi.

laskowski19051995 komentarzy: 494503.02.2011, 13:49

Zagrał bardzo dobry mecz...

HusarzAFC komentarzy: 150203.02.2011, 10:18

Mam nadzieję, że bramaka z Evertonem to prognostyk zwyszki formy Arszawina.

CITY89 komentarzy: 34703.02.2011, 09:11

a ja mam nadzieje ze tak czy inaczej Samir zdazy sie wykurowac

Adam660 komentarzy: 6002.02.2011, 22:07

Bramka nawet ladna dobrze ze trafil bo to takie łatwe nie było

Arkadius92 komentarzy: 169802.02.2011, 20:10

Miejmy nadzieję, że Andriej godnie zastąpi Samira z Barcą. Wraca do formy co widać.

Kaziu09 komentarzy: 325302.02.2011, 19:39

Podoba mi się ten wywiad :) Arszawin skromny :)

ozieb komentarzy: 92 newsów: 2802.02.2011, 18:39

Ja myślę,że Arshavin jest typem killera. Dla niego 30 - 45 min to max. Wtedy jest w stanie błyszczeć, robić różnicę. Andrzej nie ma warunków na tą siłową ligę. Grał przeciez pełne 90tki na początku tego sezonu i widać było, że po miesiącu opadał z sił. Mam nadzieję, że Rosa się rozegra - nie wiem, czemu gra tak słabo. Może Wenger nie wierzy w niego i psychicznie siada chłopak. bo w Dortmundzie był kluczowym zawodnikiem przecież...

cavlary komentarzy: 262002.02.2011, 18:04

Ogólnie fajny wywiadzik. Odpowiedź na 1 pytanie super wylewne ;D

TheGunner11 komentarzy: 100102.02.2011, 17:52

Cieszy mnie gol Arshavina. On powinien grać pod nieobecność Nasri'ego a nie Rosa. Wczoraj strzelił gola i się przełamał. teraz będzie już tylko lepiej.

aRamsey komentarzy: 948602.02.2011, 17:43

Myślę, że w następnym meczu może już spokojnie wyjść na boisko od pierwszych minut. Widać, że jego forma idzie w górę, co napawa optymizmem przed meczem z Barcą

punkus1994 komentarzy: 144802.02.2011, 17:29

Jak dla mnie Andriej lepiej gra z ławki niż od początku spotkaniu. Jest wtedy bardziej efektywny i jest z niego pożytek ;)
Jak dla mnie powinien zawsze dostawać szanse albo na całą II połowę, albo tak od 60 minuty.

dicpauca komentarzy: 296602.02.2011, 17:27

dobrze ze z tego dolka sie wygrzebal juz;] teraz moze byc tylko lepiej:):)

Szef komentarzy: 1303502.02.2011, 17:20

ten to zawsze ma czas na wywiad heheh po kazdym meczu jest taki news z nim

Ciasteck2 komentarzy: 446702.02.2011, 17:17

Widzę, że Arszawin się trochę uspokoił w wywiadach ;P Tak w ogóle to mam nadzieję, że powraca do formy.

fabregas1987 komentarzy: 2581502.02.2011, 17:15

Andriej wychodzi na prosta ;)

clash123 komentarzy: 188302.02.2011, 16:53

nieskreslajcieRosy tak jak niedawnoskreslaliscie Andrieja , Rosa jest po kontuzji,potrzebuje chwili...inna sprawa ze takim pilkarzem jak Arszawin to on nigdy nie bedzie aleto juz kwestia talentu...

mitmichael komentarzy: 4924302.02.2011, 16:43

Raczej nie ma co liczyc na wystep Rosy patrzac z jakiej strony sie pokazał. Wenger wpuszczajac Andrzeja na boisko tylko potwierdził, ze w niego wierzy, ze moze zmienic oblicze spotkania - nie zawiodł sie wiec teraz nie powinien go dawac na ławe.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11702.02.2011, 16:32

W meczu z Newcastle powinien zagrać od początku za Rosickiego

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.02.2011, 16:28

Jeżeli Rosjanin będzie z meczu na mecz grać coraz lepiej to spokojnie może zastąpić godnie