Popis Girouda i Akpoma, Wietnam 1 - 7 Arsenal!

Popis Girouda i Akpoma, Wietnam 1 - 7 Arsenal! 17.07.2013, 15:09, Kuba Tomaszkiewicz 1928 komentarzy

Kanonierzy po raz kolejny rozstrzelali podejmujących ich graczy z Dalekiego Wschodu. Tym razem Arsenal, na czele z Olivierem Giroudem i Chubą Akpomem, rozgromił reprezentację Wietnamu aż 7-1!

Arsene Wenger zaskoczył kibiców bardzo silnym wyjściowym ustawieniem. Kanonierzy wyszli na spotkanie ze 145. drużyną rankingu FIFA w następującym składzie:

Szczesny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Podolski - Giroud

Mecz rozpoczął się, podobnie jak niedzielny sparing z Indonezją, z kilkunastominutowym opóźnieniem. Przedstawiciele gospodarzy dość długo wymienili się uprzejmościami z zawodnikami Arsenalu, ale w końcu gracze Wietnamu rozpoczęli od miesięcy wyczekiwane w Hanoi starcie z utytułowanym rywalem.

Przez pierwsze minuty spotkania to gracze w czerwonych koszulkach ośmieszali wręcz drużynę Arsene'a Wengera. Być może gospodarze nie stworzyli sobie jakiejś klarownej sytuacji, lecz na pewno nie tak początek spotkania wyobrażał sobie sztab szkoleniowy Arsenalu.

Ale w 5. minucie "dominacja" Wietnamu została zakończona. Rosicky znakomitym podaniem uruchomił Girouda, a teraz potężnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. Bramkarz gospodarzy był bliski udanej interwencji, lecz nie udało mu się sparować piłki na rzut rożny. 1-0!

Mimo straconej bramki, Wietnam nie poddawał się i cały czas utrzymywał się przy piłce na połowie Arsenalu. Lecz Kanonierzy powoli zaczęli dochodzić do głosu. W 10. minucie Giroud spróbował uderzenia z dystansu, minimalnie niecelnie. Chwilę później Chamberlain po indywidualnej akcji Gnabry'ego trafił w bramkarza.

Gospodarze nie mieli większych problemów z przedostaniem się na połowę Arsenalu. Gracze Arsene'a Wengera nie podchodzili agresywnie do napatników i pomocników Wietnamu w defensywie.

W 19. minucie swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował Serge Gnabry. Podbiegł z piłką do linii końcowej, nawinął pilnującego go obrońcę i dośrodkował wprost na głowę Lukasa Podolskiego. Zawodnik z numerem 9 minimalnie się pomylił.

Gracze Arsenalu przypomnieli sobie, kto jest w drugiej setce rankingu FIFA, a kto w czołówce Premier League. Kanonierzy zdecydowanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Zwłaszcza wejścia Kierana Gibbsa lewym skrzydłem robiły dużo zamieszania w szeregach gospodarzy.

W 27. minucie wydarzyło się coś, co długo będzie się śniło Lukasowi Podolskiemu. Gnabry znakomicie zagrał do wychodzącego sam na sam Niemca, ten poczekał na dwóch obrońców i wystawił piłkę do Girouda. Tyle że...Girouda tam nie było. Francuz, pewny że jego kolega zakończy akcję bramką, nie pokazał się na pozycję. Trudno go winić, zważywszy że Podolski był 6 metrów od bramki.

Po drugiej stronie boiska dzielił i rządził Bacary Sagna. Gospodarze co prawda podchodzili pod pole karne Arsenalu, lecz tam zatrzymywała ich ściana z numerem 3 na koszulce.

Przez następne kilka minut nie mieliśmy okazji podziwiać sytuacji podbramkowych, lecz na trybunach pojawiła się gigantyczna piłka plażowa. Na pewno oglądający mecz w telewizji Pepe Reina nie był tak zachwycony jak kibice w Hanoi.

W 38. minucie z rzutu wolnego spróbował Arteta, lecz uderzyć zdecydowanie za mocno.

Kiedy wydawało się, że do końća pierwszej połowy już nic ciekawego się nie zdarzy, Rosicky górą podał do Podolskiego, którego uderzenie trafiło w słupek. Dobitka Gnabry'ego w niebywałych okolicznościach znalazła się na rękawicy golkipera gospodarzy. Wciąż 1-0.

GIROUUUUUUUD! Dośrodkowanie Jenkinsona nie znalazło adresata, lecz obrońca Wietnamu wybił piłkę przed szesnastkę. Tam czekał Giroud i strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w swojej karierze. Cudowne uderzenie w samo okienko! 2-0!

W 45. minucie Wietnamczycy mieli swoją szansę, lecz lewoskrzydłowy gospodarzy nie zdołał zamknąć dośrodkowania kolegi z zespołu.

Hat-trick! Prostopadłe podanie Chaberlaina do Girouda, który w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad bezradnym bramkarzem. 3-0!

Tuż po tej akcji sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Tradycyjnie Arsene Wenger dokonał kilku zmian w przerwie. Skład Kanonierów prezentował się następująco: Szczęsny - Miquel, Mertesacker, Sagna, Jenkinson - Zelalem, Ramsey - Ryo, Chaberlain, Walcott - Akpom. Wciaż nie mieliśmy okazji zobaczyć Jacka Wilshere'a w Asia Tour 2013.

Jeszcze nie wszyscy wprowadzeni zawodnicy dotknęli piłki, a już Arsenal zdobywa kolejną bramkę! Walcott wystawia piłkę do Chamberlaina, a ten przelobował bramkarza gospodarzy. 4-0!

Chwilę później Chuba Akpom miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale w stuprocentowej sytuacji trafił w bramkarza.

Piłkarze Wietnamu rozgrywali piłkę prawym skrzydłem, czyli tam, gdzie od 46. minuty stacjonował Ignasi Miquel, nieprezentujący dobrej formy na azjatyckim tournee. Gospodarzom udało się wykonać kilka dośrodkowań, lecz Szczęsny ani razu nie musiał interweniować.

W 56. minucie Ramsey świetnie zagrał do będącego na czystej pozycji Akpoma. Młody Anglik tym razem się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce. 5-0!

I już mamy 6-0! Kapitalne podanie Zelalema do Chaberlaina, który nie okazał się egoistą i podał do będącego przed pustą bramką Akpoma. Czy młody Anglik także skompletuje klasycznego hat-tricka?

I znowu Zelalem pokazał się ze świetnej strony. Walcott powinien zamienić zagranie młodego Niemca na bramkę, jednak bramkarz gospodarzy zatrzymał zawodnika z numerem 14.

W 64. minucie Chuba Akpom miał szansę na trzecią bramkę, jednak jego strzał zatrzymał jeden z obrońców. Po rzucie rożnym dobrym strzałem głową popisał się najwyższy w ekipie Arsenalu Mertesacker. Tym razem sam bramkarz Wietnamu pokazał się z dobrej strony.

I wreszcie nadszedł moment, na który czekali kibice Arsenalu na całym świecie. 66. minuta i na boisku pojawił się Jack Wilshere, zastępując Oxlade-Chamberlaina. Po kilku minutach na boisku zameldowali się: Damien Martinez, Chuks Aneke, Kris Olsson i Thomas Eisfeld. Zastąpili Szczęsnego, Sagnę, Jenkinsona i Miyachiego.

W 73. minucie kolejną szansę na zdobycia gola miał Walcott, jednak po raz kolejny bramkarz Wietnamu spisał się bez zarzutu.

Nie Walcott, nie Akpom, a Ignasi Miquel strzelił siódmą bramkę dla Arsenalu. Po dwójkowej akcji z Eisfeldem Hiszpan trafił do siatki sprzed pola bramkowego. 7-0!

I mamy pierwszą bramkę dla Wietnamu! Po akcji prawym skrzydłem w polu karnym znalazł się Dung i, przewracając się, umieścił piłkę w siatce. Warto podkreślić radość strzelca, która byłaby zapewne podobna w przypadku zwycięstwa w Lidze Mistrzów. 7-1!

Gospodarze poszli za ciosem! Po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Damien Martinez musiał się sporo namęczyć, aby uchronić swój zespół przed stratą bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach kibice zaczęli masowo opuszczać niezadaszony stadion z powodu ulewy przechodzącej nad Hanoi.

A Theo Walcott znowu zmarnował stuprocentową sytuację. Tym razem będąc w polu karnym, mając przed sobą tylko bramkarza, skierował piłkę ponad metr nad poprzeczkę.

W 89. minucie na czystą pozycję wychodził Jack Wilshere. Bramkarz Wietnamu, Tran Buu Ngoc, interweniował ręką poza polem karnym i za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę.

Szansę na wykorzystanie rzutu wolnego otrzymał Theo Walcott, ale znów uderzył nad poprzeczką.

Po upływie doliczonego czasu sędzia zakończył to obfitujące w bramki spotkanie. W spotkaniu przeciwko Wietnamowi dobrą dyspozycję potwierdzili w pierwszej połowie doświadczeni Olivier Giroud i Tomas Rosicky, a w drugiej młodzi Chuba Akpom i Gedion Zelalem. Przed Kanonierami wyjazd do Japonii, gdzie czekają ich dwa ostatnie starcia w Asia Tour 2013 - przeciwko Nagoya Grampus i Urawa Red Diamonds.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
arsenalfann komentarzy: 1024318.07.2013, 21:42

Jovetić w City? heh

afckonrad9101 komentarzy: 783418.07.2013, 21:41

Rooney zakonczy kariere pilkarska bo RvP jest lepszy od niego....

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:41

Anyway, ktoś wie co się stało z Murrayem? Długo będzie pauzował?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.07.2013, 21:41

W każdej chwili mogę go zmienić na Aguero

lucasnoline komentarzy: 541618.07.2013, 21:41

Koxiarz wierzył w Jovetica, miał nawet swoje źrodła, a tutaj Shity go wzięło.

damianARSENAL komentarzy: 851818.07.2013, 21:40

Słyszeliście? Jovetić w City. Mam nadzieję, że wielkiej kariery na Wyspach nie zrobi, bo mnie krew zaleje. Kolejny "Kanonier"...

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:39

A to ty go już uważasz jako gracza Chelsea? W takim razie nie mamy o czym rozmawiać :|

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.07.2013, 21:39

Ceran myśli ,że wygra FPL obroną ;]

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 21:39

Ceran
Myślałem, że chodzi Ci o porównanie ich sezonów z La Ligi.

mrsomebody komentarzy: 602118.07.2013, 21:39

Rooney zostanie w United, taka jest prawda.

Qarol komentarzy: 1450218.07.2013, 21:39

Zostanie w United.

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:38

Prawda? Prawda jest taka, że będzie Kanonierem.

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:35

A23, zmień Rooneya bo to różnie może być, dużo szumu wokół niego. A Southampton dużo bramek traci.

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:34

Alonso
porównywałem ostatnie sezony... jak będziemy porównywać same najlepsze to wyjdzie, że Torres jest na poziomie Suareza, a przecież Torres nigdy nie będzie w takiej formie

Misq komentarzy: 88318.07.2013, 21:30

Bo według Sziti dobry zawodnik to zawodnik przepłacony.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.07.2013, 21:30

North London rivals Tottenham and Arsenal are both keen on the £20million-rated playmaker Miralem Pjanic.

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 21:30

Ceran
W swoim najlepszym sezonie w AM(ostatnim) strzelił 20 goli w lidze. Porównałeś najlepszy sezon Nagredo do najgorszego sezonu Aguero w La Lidze :P

sledziooo komentarzy: 88018.07.2013, 21:28

Jest tu ktoś kto gra w fantasy e-klasę ? Chciałbym kod do ligi kanonierów ;)

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:28

Arsenalfcfan
No przecież napisałem, że przepłaciło.

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:28

To czy Paulinho jest lepszy od Fernandinho, czy może jednak na odwrót dowiemy się dopiero po zakończeniu sezonu. Nie teraz z takimi wróżbami ;)

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:27

Alonso
No 12, tak jest na transfermarkt i wikipedii...

To jest City, jak kupują Fernandinho za 40mln to mogą grać nawet 4-6-0 mając 4 napastników w składzie.

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 21:27

youtube.com/watch?v=F-S0T4xTdLY

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:27

ja bylem zwolennikiem Suareza , Bonyego , Gomisa , Dioufa zadnego hypemana o imieniu Jovetic

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.07.2013, 21:27

Ceran,

Paulinho, który jest lepszy od Fernandinho przeszedł za 17 mln(cena dobra), a grają na tej samej pozycji, teraz sobie daj odpowiedź czy City przepłaciło ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:26

ja tam jovetica nigdy nie chcialem na ES wiec to nie do mnie z tymi zarzutami

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:25

Arsenalfcfan, skończ. To nie jest śmieszne.

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 21:25

Ceran
Jakie 12? xD

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.07.2013, 21:25

Ceran,

jak dojdzie Jovetic to będą mieli 4 napastników i sądzisz, że 3 będzie siedziało? niemożliwe.

jestem pewny, że wtedy będą kombinować z Joveticiem na skrzydle i Aguero na szpicy, bądź z Aguero na skrzydle a Negredo/Jovetic/Dzeko na szpicy.

Rivaldo, ta, szklany, jakby do nas przyszedł to byś fapował. =|

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:24

Marquinhos z Romy podobno krok od PSG

Qarol komentarzy: 1450218.07.2013, 21:24

Doszedł do City to szklanka, słabiak itepe.

Były ploty, które łączyły go z nami i regularne fapowanie w temacie takiego transferu ; D

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:24

A w ogóle to mój ulubiony zwrot :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.07.2013, 21:24

According to sources close Arsenal, Arsenal are thought to be among other clubs who are closely monitoring the situation of Milan forward, Stephan El Shaarawy.

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:23

A w ogóle chciałem wam przypomnieć, że Negredo strzelił 25 bramek w lidze, a Aguero 12. Nie rozumiem wyśmiewania tego transferu. A w ogóle nie wiedziałem, że Fernandinho aż 28 lat ma. A oni 40 melonów za niego dali... Nie wiem czy by nie przepłacili jakby nawet miał ze 22.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:22

jovetic to szklanka zacznijmy od tego mili panstwo

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:22

Oficjalnie: Szejkom się w dopach poprzewracało.

invisible komentarzy: 41418.07.2013, 21:20

Slyszeliscie ze zatrzymali dzis Kowalczyka? :P

mitmichael komentarzy: 4924318.07.2013, 21:20

Jovetic nie jest wart takich pieniedzy - przekonacie sie o tym w nadchodzacym sezonie. Moze pare bramek strzeli (niewykluczone, ze Arsenalowi tez cos wcisnie) ale moim zdaniem nie jest gwarancja wielu bramek. Premier League to nie Serie A tutaj jest o wiele ciezej.

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:19

jak dla mnie będzie tak
-----Aguero----
Silva--xxx--Navas
---Fern.--Toure---

w miejsce xxx jeszcze kogoś dokupią, bo nikogo sensownego nie ma. Silva niby ŚPO ale w poprzednim sezonie częściej grał na boku. Jovetić moim zdaniem za cienki bolek i pójdzie na środek ławki.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.07.2013, 21:19