Porażka na Villa Park. Aston Villa 1-0 Arsenal

Porażka na Villa Park. Aston Villa 1-0 Arsenal 10.12.2023, 21:11, Trempa 358 komentarzy

Arsenal przegrał 1-0 wyjazdowy mecz na Villa Park, spadając tym samym na drugie miejsce w tabeli Premier League. Aston Villa kontynuuje zatem imponującą serię zwycięstw na własnym stadionie, po raz piętnasty z rzędu pokonując rywali w domowym spotkaniu.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Aston Villa: Martínez, Konsa (Cash 66'), Diego Carlos, Torres, Digne (Moreno 78'), Bailey (Diaby 45'), Kamara (Dendoncker 66'), Douglas Luiz, McGinn, Tielemans (Ramsey 56'), Watkins

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel Magalhães, Zinchenko, Ødegaard, Rice, Havertz, Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 82'), Gabriel Martinelli (Trossard 70')

Gospodarze rozpoczęli mecz na dużej intensywności i już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Prawą stroną popędził Bailey, podał piłkę na szósty metr do McGinna, a ten umieścił piłkę w siatce. Gracze Arsenalu, przy akompaniamencie wrzawy z trybun, przez pierwsze 25 minut nie mogli wejść na właściwe obroty, notując wiele niecelnych podań. W drugiej części pierwszej połowy przejęli inicjatywę, stwarzali sytuacje, ale nie potrafili pokonać Martineza. Najlepszą sytuację miał w 39 minucie Ødegaard. Havertz z lewej strony posłał piłkę do Jesusa, Brazylijczyk odegrał ją do Norwega, który powinien strzelić bramkę, ale były gracz Arsenalu wyczuł intencję strzelającego i obronił uderzenie kapitana Kanonierów.

Od początku drugiej połowy Arsenal ruszył do przodu. Rozgrywał piłkę, próbował posyłać podania w trzecią tercję boiska. Jedna z akcji zaowocowała rzutem rożnym, po którym Martinez sparował piłkę, futbolówka odbiła się od pleców Watkinsa, obiła słupek i ostatecznie obrońcy wybili ją poza pole karne. Chwilę później ponownie dobrą piłkę z lewej strony zagrał Havertz, ale Ødegaard przestrzelił z 12 metra. W 90 minucie Kanonierzy w końcu dopięli swego. Dośrodkowanie z prawej strony na gola zamienił Havertz, ale sędzia natychmiast odgwizdał zagranie ręką Niemca, a VAR podtrzymał jego decyzję.

Arsenal przegrał po raz drugi w tym sezonie. Przez większość spotkania kontrolował posiadanie piłki, stwarzał sytuacje, nie dopuszczał przeciwnika do zbyt wielu sytuacji. Nie był to mecz, który powinien zakończyć się porażką. Nie wykorzystaliśmy jednak swoich szans, zabrakło wykończenia, dobrego ostatniego podania czy też podjęcia lepszych decyzji w końcowej tercji boiska.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne, cannonstats.com
poprzednia345678 następna
Trempa (redaktor) komentarzy: 1149 newsów: 12610.12.2023, 22:01

@kubex napisał: "Możecie polecić jakąś stronę gdzie kupie szalik Arsenalu?
Szukam prezentu dla chrześniaka - 7lat (młody kibic Arsenalu)"

Sebastiansuski komentarzy: 21810.12.2023, 21:59

@Moczyknur: z jakiej strony dokładnie zamawiałeś bilety?

Moczyknur komentarzy: 185710.12.2023, 21:56

I cyk, bilet na Arsenal - WHU zakupiony.
Fart jak nic bo akurat odświeżyłem stronkę i rodzynek zaraz za bramką się pojawił na Ticket Exchange.

kubex komentarzy: 575510.12.2023, 21:47

Możecie polecić jakąś stronę gdzie kupie szalik Arsenalu?
Szukam prezentu dla chrześniaka - 7lat (młody kibic Arsenalu)

sWinny komentarzy: 786110.12.2023, 21:39

Przegraliśmy ze względu na swoją nieskuteczność. Tworzyliśmy masę okazji, ale u nas zamiast rosnąć pewność siebie i opanowanie to rosła frustracja. AV totalnie nic wielkiego nie grała. Dodatkowo te patałachy z gwizdkiem dołożyły sporo od siebie.

Rafson95 komentarzy: 1060210.12.2023, 21:36

Pan Profesor Emery zbudował Arsenal kupując Salibę, Martinellego i dając zadebiutować Sace, a teraz dał lekcję naszemu trenerowi, aby mógł stać się lepszym szkoleniowcem.

Dziękujemy Panie Emery

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 110.12.2023, 21:31

Ja osobiście nie umiem się mentalnie podnieść po wczoraj. Mega rozczarowujące spotkanie. Ostatnio byłem tak przybity po porażce z City na wiosnę. Ale nic nie jedziemy dalej, na PSV napuścić jak najwięcej zmienników, a na Brighton cała naprzód. Trzeba się odkuć. COYG!

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11710.12.2023, 21:13

Wyciągnąć wnioski, zapomnieć i skupić się na Brighton (PSV rezerwy jakie się da).