Porażka w fatalnym stylu. Porto 2-1 Arsenal

Porażka w fatalnym stylu. Porto 2-1 Arsenal 17.02.2010, 23:07, Szymon Ortyl 451 komentarzy

Wszyscy polscy kibice, którzy zasiedli dziś przed telewizorami o 20:45 liczyli na świetny występ Łukasza Fabiańskiego, który miał udowodnić Arsenowi Wengerowi, że to właśnie on powinien na stałe zając miejsce między słupkami bramki Arsenalu. Niestety Polak nie stanął na wysokości zadania i bacznie przyczynił się do porażki swojego zespołu, popełniając błędy przy obu bramkach gospodarzy

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Kanonierów. Już w drugiej minucie szansę na zdobycie bramki miał Hulk, który był wyraźnie szybszy od Campbella, jednak Anglikowi udało się dosięgnąć piłki wślizgiem.

W 3. minucie po raz kolejny w dogodnej sytuacji znalazł się Hulk, jednak Brazylijczyk nie wykorzystał błędu Campbella i strzelił obok bramki. 3 minuty później Nasri oddal strzał na bramkę Porto, jednak trafił wprost w Heltona, który nie miał problemów z interwencją.

W 11. minucie na trybunach Estadio Dragao wybuchły okrzyki radości. Varella przedarł się prawym skrzydłem i oddał strzał na bramkę fatalnie ustawionego Fabiańskiego, który wepchnął piłkę do własnej siatki.

3 minuty później dobrym dryblingiem popisał się Nasri, jednak jego strzał został zablokowany. W 17. minucie niezły strzał na bramkę Heltona oddał Bendtner, jednak brazylijski bramkarz Porto zdołał wybić piłkę za linię końcową boiska.

W 18. minucie kibice Arsenalu odetchnęli z ulgą. Po rzucie rożnym wykonanym przez Fabregasa piłka trafiła na głowę Rosicky'ego, który podał ją do Campbella a ten z najbliższej odległości pokonał Heltona.

2 minuty później piłkę poza boisko po strzale Rosicky'ego wybił Helton. W 31. minucie żółtą kartką ukarany został Abou Diaby.

W 33. minucie żółtą kartkę za dyskusje z sędzią obejrzał Bruno Alves. 3 minuty później niezły strzał na bramkę Porto oddał Bendtner, jednak Helton po raz kolejny popisał się wspaniałą interwencją.

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy kontrolowali spotkanie.

Niestety w 50. minucie kolejny błąd popełnił Łukasz Fabiański, który złapał do rąk piłkę podaną mu nogą przez Sola Campbella. Anglik i Polak zaczęli dyskutować z sędzią, w tym czasie gracze Porto wykonali rzut wolny. Piłka trafiła do Falcao, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W 63. minucie żółtą kartką za faul na Fabregasie ukarany został Fucile. 4 minuty później boisko opuścił Tomas Rosicky, w jego miejsce a placu gry pojawił się Theo Walcott.

W 77. minucie żółtą kartkę za brzydki faul na Walcottcie obejrzał Alvaro. 5 minut później Carlos Vela zastąpił na boisku Nicklasa Bendtnera. Kolejna akcja zakończyła się żółtą kartką, którą ukarany został Fernando za dyskusje z sędzią.

W 87 minucie Emmanuel Eboue zastąpił na boisku Samira Nasriego. W końcówce spotkania Kanonierzy mieli szanse doprowadzić do wyrównania, jednak Abou Diaby nie zdecydował się na strzał z dystansu a chwilę później stracił piłkę a sędzia zakończył spotkanie.

Kanonierzy rozegrali niezły mecz. Szczególnie należy pochwalić środkową formację drużyny z Emirates Stadium. Denilson, Fabregas oraz Rosicky świetnie radzili sobie zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Piętą achillesową Kanonierów pozostają pozycje napastnika oraz bramkarza, co było wyraźnie widoczne w dzisiejszym spotkaniu.

Arsenal: Fabiański, Sagna, Campbell, Vermaelen, Clichy, Denilson, Fabregas, Diaby, Nasri, Rosicky, Bendtner

Ławka Rezerwowych: Mannone, Silvestre, Traore, Eboue, Ramsey, Walcott, Vela

FC Porto: Helton, Meireles, Alves, Pereira, Fucile, Rolando, Ruben Micael, Varela, Hulk, Fernando, Falcao

Ławka Rezerwowych: Beto, Costa, Belluschi, Gonzalez, Guarin, Lopes, Maicon.

Liga MistrzówŁukasz FabiańskiPorto FC autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
holekmichal komentarzy: 53819.02.2010, 08:56

Jeśli chodzi o bramkarzy to jest juz mowa od 2 lat o sprowadzeniu bramkarzy ani almunia ani fabianski nie spisuja sie! Obaj popełniaja duzo prostych błedów. Bałem sie ze jak wenger wpusci fabianskiego to sie tak skonczy. Bramkarz musi sie zachowywac jak edwin van der sar a nie biegac wystraszony pod bramka i miec nie pewne interwencje non stop. Wengerowi tak ciezko sprowadzic bramkarza ze to mnie wkurza juz. Widac od 2 lat ze duza wine za porazki ponosza bramkarze a ten dalej bedzie mowi zbedne jest kupywanie mamy siewtnych brankkarzy. Takie podejsce wengera zaczyna mnie denerwowac choc jestem jego fanem;/

arsenal122 komentarzy: 113019.02.2010, 08:53

nie no tu już pokazujesz klasę holek, powiec mi co można kupić za 10mln, jakiego stopera?? i kto oddałby Ci za takie pieniądze dobrego piłkarza? bo chyba nie musże przypominać że 10baniek to teraz są małe pieniądze.

holekmichal komentarzy: 53819.02.2010, 08:50

Szanuje Wengera jest jednym z najlepszych trenerów. Jednak za bardzo przejmuje sie finansami klubu boji sie wydac wiekszej gotowki na transfer. Kupywanie takich piłkarzy jak Silvestre czy Cambell jest dla mnie nieporozuminiem- widac ze Wengerowi zalezy na kasie. Zamiast wydac te 10 mln i kupic obronce ktory by rywalizowal z gallasem czy vermalenem to sprowadza nie wiadomo co i po co;/

arsenal122 komentarzy: 113019.02.2010, 08:47

holekmichal--> ile Ty masz lat ?? 12? 13? no góra 15. Ja tam jestem bardziej w stanie zrozumieć Fabiana że gra zle i nie ma wyczucia piłek niż Bendtnera....

holekmichal komentarzy: 53819.02.2010, 08:44

jeśli Arsenal odpadnie z Porto to znienawidze Fabiańskiego!- wogole jest juz na wylocie ( takie błędy że to się w głowie nie mieści!;/

arsenal122 komentarzy: 113019.02.2010, 07:51

1.olo_18- 5/10. Nie słusznie oceniasz Fabregasa, zawiódł Cię???? Słuchaj oni go po prostu chcieli zrównać z trawą.. 10 fauli tylko na nim i to nie taktycznych gdzieś przy kontrze to jest coś nie tak, jasne Cesc jest kapitanem i jego postawa przez jakieś ostatnie 10 min podlega dysksjii ale to jaką ten gościo ma psychike po tych faulach spokojnie próbował grać swoje PRÓBOWAL bo nie miał jak,, a pięknym zachowanie popisał się jeden z graczy PORTO kiedy to Fabregas go odepchnał przy koncowej lini a zaraz jego nogi były na łydkach Fabregasa- oczywiście był zółty kartonik.

Gunner_995 komentarzy: 655019.02.2010, 00:02

olo_18--> Zgadzam się z tobą.Gracze porto radzili sobie z Cesciem.Kilka razy blokowali jego strzały,jak próbował uderzać z dystansu.

szwarcekruper komentarzy: 89318.02.2010, 23:51

olo --> Ja osobiście myślę że za nisko oceniasz Cesc'a. Moim zdaniem próbował pociągnąć naszą grę do przodu, gracze Porto nie mogli sobie z nim poradzić, więc prawie za każdym razem gdy miał piłkę był faulowany i to dość brutalnie. A jeżeli chodzi o jego, jak to nazwałeś chamski zachowanie, to myślę że trochę przesadzasz. W mojej opinii pokazał przez to trochę zadziorność i chciał pokazać piłkarzom Porto, że nie będą nim pomiatać ;] Ale to tylko moje skromne zdanie ;p

zonkill komentarzy: 38718.02.2010, 22:16

Olo_18---> Masz rację - być może Fabregasowi dałem za wysoką ocenę - tak "z przyzwyczajenia" :-)

Przy pozostałych zawodnikach też przytaczasz słuszne argumenty co do jednego nie mogę się jednak zgodzić - Bendtner. Choćbym nie wiem jak się wysilał nie potrafię sobie przypomnieć 1 (słownie: jednej) dobrej akcji Duńczyka - o strzale głową pisałem więc nie liczę. Strat natomiast miał całe mnóstwo. Dosłownie potykał się o własne nogi. Być może już jestem do niego zrażony ale wczoraj zrobił sobie u mnie takiego minusa, jak z Porto do Londynu.
Pozdrawiam

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2010, 22:12

XvDodekvX-->I tak się stanie :)
Ale zanim tak się stanie,przed nami jeszcze 3 mecze ligowe.Ktróre musimy wygrać,bo walczymy dalej o majstra!!!
The Gunners!!!

XvDodekvX komentarzy: 113618.02.2010, 21:52

Szkoda teraz na Emiratea trzeba wygrac !

cegla5055 komentarzy: 152518.02.2010, 21:27

Song ma 80% szans na gre w meczu z Sunderlandem a Alminia 50% szans wiec za 3tygodnie beda oni dostepni. Gallas i Arsgavin za 3 tyg tez bedzie na 100% dostepny. Nie wiemy co z Diabym bo kontuzja kolana moze byc grozna. i Oby nie bylo innych kontuzji

zonkill komentarzy: 38718.02.2010, 21:20

Luźne opinie nt naszych graczy po meczu z Porto:
1) Fabiański -2/10- bardzo, bardzo źle. Ewidentnie zawalił nam mecz. Jeśli chcemy się liczyć w jakichkolwiek rozgrywkach NIE MOŻE nasz bramkarz popełniać takich błędów. Łukasz chyba się za bardzo spala psychicznie bo umiejętności na pewno ma lecz nie potrafi w decydujących momentach zachować zimnej krwi.

2) Sagna - 4,5/10. przeciętny występ. Kilka dobrych interwencji ale w ofensywie szału nie ma.

3) Campbell 4/10 - byłoby 3 ale podciągam za gola. Mam do niego duży szacunek za poprzednie lata ale teraz wyraźnie brakuje mu szybkości na grę na wysokim poziomie. Brawa za gola ale miał 4-5 fatalnych interwencji w obronie skutkujących bezpośrednim zagrożeniem naszej bramki. Jest już po prostu za stary. Uważałem i uważam, że nie jest to wzmocnienie dla klubu mającego aspiracje wygrać PL.

Vermaelen - 6,5/10 dobry występ. "Trzymał" całą obronę. Jeśli piłka szła do niego byłem spokojny, że nie będzie wpadki. Do wyższej oceny zabrakło lepszych akcji ofensywnych.

Clichy - 4/10. Słaby występ Gaela. Kilka razy (w tym przy pierwszej bramce) dał się bardzo łatwo ograć. Jego wrzutki w pole karne wciąż bardzo daleko od tego co prezentował w przeszłości. Gibbs wróć!!

Denilson - 5/10 Woli walki nie można mu odmówić. Bardzo ciężko pracował fizycznie w tym meczu. Miał kilka dobrych odbiorów ale też kilka strat. Jak się jeszcze trochę ogarnie może być z niego pożytek w przyszłości. Typowy piłkarz od ciężkiej roboty.

Fabregas 7/10. Dobry mecz Cesca. Kreował, rozgrywał ale zabrakło trochę szczęścia. Wydaje mi się, że ostatnio czuje większą odpowiedzialność za wynik drużyny i widać to w jego zaangażowaniu. Szkoda, że czasami "nie ma z kim grać"

Diaby 6/10 widać było przebłyski formy, a Diaby w formie jest bardzo przydatny. Silny, ciężko go przewrócić i jest świetny w grze kombinacyjnej na małym terenie. Gdyby tylko nie grał "w kratkę"

Nasri - 4/10 jak na niego bardzo słabo. Jego podania podania w poprzek zamiast przyspieszać akcje spowalniają je. Od zawodnika na jego pozycji w Arsenalu Londyn wymaga się kreatywności w grze, a on obecnie jej nie ma. Dodatkowo ostatnio można zauważyć u niego głupie prowokujące zachowania na boisku. Takie coś na pewno nam nie pomoże!!

Rosicky - 7/10 Bardzo dobry mecz Czecha. Wiele dobrych, szybkich akcji i efektywnych podań. Brawa za przytomną asystę do Sola przy bramce dla nas. Jeśli miał siłę grać nie powinien zostać zmieniony!!

Bendtner - 2/10. Tylko dlatego nie jeden, że miał jeden (i to wcale nie jestem pewnie czy nie przypadkowy) strzał głową na bramkę Porto. Poza tym fatalnie kiwał, fatalnie strzelał, jest wolny i bezproduktywny. Może i ma potencjał ale czy taki klub jak Arsenal może sobie pozwolić na czakanie KILKU sezonów aby jaki piłkarz w końcu się rozwinął? W połowie był do zmiany.

matek9009 komentarzy: 135518.02.2010, 21:18

cegla5055

zależy w jakim zagramy ustawieniu i kto będzie dostępny na ten mecz ale no nie wyobrażam sobie tego nawet bez Arshavina Songa i Galasa

cegla5055 komentarzy: 152518.02.2010, 21:12

wystarczy nam 1 gol i to jest osiagalne

matek9009 komentarzy: 135518.02.2010, 21:10

nie zmienia to faktu że chłopaki musza walczyć strzelić gola i zagrać na 0 z tyłu co bedzie bardzo cięzkie;) Go Go The Gunners;)

Czarekl komentarzy: 2418.02.2010, 21:07

kjubol--> nie te bramki na wyjezdzie licza sie w wypadku 2 remisow z jednym przeciwnikiem a nie porazki czy zwyciestwa moze pamietasz rok temu tez gralo Porto z Machester Utd w 1/4 finalu LM i bylo tak ze na Old Trafford bylo 2-2 a na Estadio do Dragao 0-1 oczywiscie dla Machesteru i jakby liczyc po twojemu to bylo 3-4 dla Porto ale liczylo sie 3-2 dla Manchesteru moze to zawile ale prawdziwe

matek9009 komentarzy: 135518.02.2010, 21:05

a czekaj juz łapie bo jak by było po 1 to nam by wystarczył remis po 0 ;) dzięki raz jeszcze

kjubol komentarzy: 101018.02.2010, 21:03

matek9009--> jak strzelimy gola będzie w dwu meczu 2-2 ale my przechodzimy bo strzeliliśmy jednego gola na wyjeździe, a gole te liczą się jako podwójne czyli tak jakby 2-3 dla nas ;) powinieneś to wiedzieć ;P

matek9009 komentarzy: 135518.02.2010, 21:01

dlaczego 1 możesz to wyjaśnić? z góry dzięki

cegla5055 komentarzy: 152518.02.2010, 20:57

wystarczy nam 1 gol!!!!

matek9009 komentarzy: 135518.02.2010, 20:49

cięzko bedzie strzelić Porto 2 gole ale jak powrócą Arshavin Song i Galas powinno byc dobrze;)

kama14 komentarzy: 15718.02.2010, 20:48

wedlug mnie tak to Arsenal nie gral źle nawet bym powiedziala bdb przeciez stwarzal sytuacje ale co z tego skoro nasz polski bramkarz wpuszcza takie bramki, coz kazdemu sie zdarza nawet i mnie i prsypuszczam jak sie teraz on czuje ... wiec mam nadzieje ze sie nie zrazi i znow bedzie ten sam fabianski jakiego pamietamy za czasow legi choc ja tego zespolu nie trawie wole Wiselke Łukasz trzymaj sie nie poddawaj, nie wszystko jest stracone teraz trzeba zwyciezyc u siebie:)

laskowski19051995 komentarzy: 494518.02.2010, 20:29

Odegramy się u siebie będzie taki wynik aż im szczęki opadną :]

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.02.2010, 20:19

Axxxe - Ty tu umiesz człowieka rozśmieszyć :P

szalen komentarzy: 198218.02.2010, 20:09

Co do drugiej bramki to Fabian jakby przetrzymał piłkę, dostałby żółtą to sędzia musiałby rozpocząć grę od gwizdka wg przepisów.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 418.02.2010, 19:58

Axxxe -> nie zmienia to faktu, że jest to najwybitniejszy angielski sędzie ostatnich 15 lat i najbardziej znany. Wie co mówi. Po za tym każdy sędzia miał jakieś wpadki nawet Collina ;)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11518.02.2010, 19:39

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=30887

Znowu :D

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.02.2010, 19:38

Akurat ta sytaucja jest bardzo zawiła i bez straty bramki nie można było się obyć bez żółtej kartki. Sam Wenger o tym wspominiał. Szkoda, że sędzia 'zrobił' taki trick, ale mnie dziwi jedna rzecz. Czemu on do jasnej cholery nie widział ewidentnego faulu na Rosickym!? Widział to doskonale, tak samo boczny. Karnego nie odgwizdał, ale muśnięcie piłki Campbella, który stał do niego plecami już tak...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 818.02.2010, 19:37

evelred;- brawo:D wiesz kiedy użyć przecinka.Jestem w szoku.

evelred komentarzy: 369118.02.2010, 19:32

widzę, że nie jesteś dobry w cytowaniu, bo to akurat było bardzo na temat, twój szczególnie

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11518.02.2010, 19:25

marcel134 --> Poll to ten sam sędzia co pokazał trzy żółte kartki jednemu zawodnikowi, ale tutaj się muszę zgodzić. Tak właściwie to błąd przy tej bramce zanotowali sędzia, bramkarz, obrońcy i Wenger stawiając na Fabiańskiego.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 818.02.2010, 19:23

evelred;-ja też "komentarze nie na temat"

planB komentarzy: 1118.02.2010, 19:18

chyba ten siedzia ma racje ! ale teraz juz zapozno...

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 418.02.2010, 19:16

słyszeliście co powiedział były angielski sędzia Graham Poll, o sytuacji Campbell-Fabiański-Hansson? Że Polak powinien wywalić piłkę gdzieś na bok, lub przetrzymać ją dłużej, ryzykując żółtą kartkę. Jednocześnie przyznał, że wolny był wykonany prawidłowo i sędzie nie popełnił błędu, tylko Fabiański który nie dał czasu swoim kolegom z drużyny na ustawienie się. Skoro popełnił błąd to powinien przecierpieć kartkę ale byłoby 1:1.
Co o tym myślicie?

fazi komentarzy: 4518.02.2010, 19:15

fabiański to pomyłka kanonierzy bez 6 podstawowych dobrze grali w londynie ich zmiażdzą szkoda że wenger zapomniał o wzmocnieniach zimowych to jest jego pięta achilesowa

planB komentarzy: 1118.02.2010, 19:15

Arsenal umie grac technicznie a nie brutalnie dla tego nie wszystkie mecze wygrywamy !

Michal95 komentarzy: 111318.02.2010, 19:06

Moim zdaniem ten mecz powinien zakończyć się remisem. Arsenal i Porto miały swoje okazje. Spotkanie było wyrównane. Portugalczycy niestety grali bardzo brutalnie i nie ponosili konsekwencji. Przegraliśmy po błędzie indywidualnym bramkarza i błedzie sędziego. Mam nadzieję, że na meczu na Emirates Stadium nie będziemy mieli tyle pecha. Porto na wyjazdach to zupełnie inny zespół. Mam nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy wrócą do zdrowia, zagramy bardziej skutecznie a kibice pomogą uwierzyć w siebie i zdeprymują rywali. Niestety będzie bardzo ciężko. Już się denerwuję.

evelred komentarzy: 369118.02.2010, 18:55

gunnersfan9-> pozwolę sobie zacytować: zachowuj się, to nie podwórko

Maro111 komentarzy: 1418.02.2010, 18:53

co do Fabiana. Nie ma co wieszac tak psow na nim. najzwyczajniej w swiecie trema go zjadla. Jego kontakt z obroncami to horror byl... i to nie tylko jego wina. przy drugiej bramce to wina Campbella bardziej bo ewidentnie zaslanial pilke tak zeby fabian mogl ja zlapac i w ostatnim momencie ja dotknął jak juz Fabian prawie ja zlapal. ma dopiero 24 lata a to bardzo malo dla bramkarza a to glownie doswiadczenie i umiejetnosc ustawienia sie jest decydujaca cecha dobrego bramkarza bo bramka jest duza i nie wszedzie sie sięgnie:) na jego nieszczescie jak popelni blad to zazwyczaj traci sie bramke. a np Clichy co wczoraj pokazal?? kompletnie nic a o nim sie mniej mowi tak duzo. do pierwszego skladu jeszcze jest za wczesnie. dobrym wyjsciem by bylo wypożyczenie nawet do ligi niżej zeby pogral bo inaczej po prostu sie zmarnuje. wiec rodacy troche zrozumienia i wiecej wiary w Fabiana bo kto ma go bronic jak nie my:) Vermaelen zdecydowanie byl najlepszym zawodnikiem.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 518.02.2010, 18:50

Hańba i jeszcze raz hańba ! Teraz tak wygląda sędziowanie ? Skoro tak, jutro zapisuję się na kurs, Hanson pokazał, że nie potrzeba do tego wiele. Na mecz zabiorę znajomych, pogadamy, stanę tyłem do bramki i czasem gwizdnę, podejmę głupią decyzję i wszystko będzie ok - na wczorajszym poziomie.
Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, nie oddawaliśmy bardzo wielu groźnych strzałów, a kiedy już nam się to zdarzyło - Helton (o dziwo!) był na miejscu. Pierwsze minuty drugiej połowy również były dobre, aż do chwili kiedy do akcji wkroczył sędzia i zachował się jak kretyn. Co to miało być?! Kiedy dla nas został podyktowany pośredni w meczu ze Standardem, Belgijczycy 10 minut ustawiali mur w bramce. A my ? Nawet nie mieliśmy szansy na to, by zapoznać się z decyzją, bo już było 2-1. UEFA na pewno srodze ukaże Hansona, chociaż nic nie wiadomo, bo sędzia to w piłce święta krowa.
A Łukasz.. Szkoda słów, myślałam, że zdaje sobie sprawę z wagi tego pojedynku, przede wszystkim dla niego samego, ale jednak się myliłam. Fabiański powinien się zacząć pakować, bo 25 latek popełniający takie błędy i to w naszym klubie, jest niepotrzebny. Oby PSG nadal go chciało, bo następny rok nie ma co u nas siedzieć, lepiej dawać szansę Vito czy Wojtkowi.
Na Emirates Porto pewnie dostanie lekcję futbolu, a Hanson w domu przed telewizorem zobaczy, jak się sędziuje. Mam nadzieję, że Kanonierzy zrekompensują nam tą porażkę, wysoką wygraną z Sunderlandem. Skoro taka Chelsea umiała wygrać 7-2, to my musimy też się postarać ;).

michgaw11 komentarzy: 20718.02.2010, 18:49

Ta porażka się nam nie należała. Wierzę, że na Emirates Kanonierzy pokażą jak się gra w piłkę i podziurawią bramkę przeciwnika. Jednak najlepsze w tej porażce jest to, że strzeliliśmy na Dragao gola który jak każdy wie liczy się podwójnie i wystarczy skromne 1:0 dla nas i będziemy w 1/4 LM.

planB komentarzy: 1118.02.2010, 18:40

akurat o porazke sie nie martwie nie raz przegrywali i umieli wygywac w wielkim stylu bedzie dobrze tylko trzeba pozbyc sie paru pilkarzy !:D

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 818.02.2010, 18:39