Porażka w fatalnym stylu. Porto 2-1 Arsenal

Porażka w fatalnym stylu. Porto 2-1 Arsenal 17.02.2010, 23:07, Szymon Ortyl 451 komentarzy

Wszyscy polscy kibice, którzy zasiedli dziś przed telewizorami o 20:45 liczyli na świetny występ Łukasza Fabiańskiego, który miał udowodnić Arsenowi Wengerowi, że to właśnie on powinien na stałe zając miejsce między słupkami bramki Arsenalu. Niestety Polak nie stanął na wysokości zadania i bacznie przyczynił się do porażki swojego zespołu, popełniając błędy przy obu bramkach gospodarzy

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Kanonierów. Już w drugiej minucie szansę na zdobycie bramki miał Hulk, który był wyraźnie szybszy od Campbella, jednak Anglikowi udało się dosięgnąć piłki wślizgiem.

W 3. minucie po raz kolejny w dogodnej sytuacji znalazł się Hulk, jednak Brazylijczyk nie wykorzystał błędu Campbella i strzelił obok bramki. 3 minuty później Nasri oddal strzał na bramkę Porto, jednak trafił wprost w Heltona, który nie miał problemów z interwencją.

W 11. minucie na trybunach Estadio Dragao wybuchły okrzyki radości. Varella przedarł się prawym skrzydłem i oddał strzał na bramkę fatalnie ustawionego Fabiańskiego, który wepchnął piłkę do własnej siatki.

3 minuty później dobrym dryblingiem popisał się Nasri, jednak jego strzał został zablokowany. W 17. minucie niezły strzał na bramkę Heltona oddał Bendtner, jednak brazylijski bramkarz Porto zdołał wybić piłkę za linię końcową boiska.

W 18. minucie kibice Arsenalu odetchnęli z ulgą. Po rzucie rożnym wykonanym przez Fabregasa piłka trafiła na głowę Rosicky'ego, który podał ją do Campbella a ten z najbliższej odległości pokonał Heltona.

2 minuty później piłkę poza boisko po strzale Rosicky'ego wybił Helton. W 31. minucie żółtą kartką ukarany został Abou Diaby.

W 33. minucie żółtą kartkę za dyskusje z sędzią obejrzał Bruno Alves. 3 minuty później niezły strzał na bramkę Porto oddał Bendtner, jednak Helton po raz kolejny popisał się wspaniałą interwencją.

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy kontrolowali spotkanie.

Niestety w 50. minucie kolejny błąd popełnił Łukasz Fabiański, który złapał do rąk piłkę podaną mu nogą przez Sola Campbella. Anglik i Polak zaczęli dyskutować z sędzią, w tym czasie gracze Porto wykonali rzut wolny. Piłka trafiła do Falcao, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W 63. minucie żółtą kartką za faul na Fabregasie ukarany został Fucile. 4 minuty później boisko opuścił Tomas Rosicky, w jego miejsce a placu gry pojawił się Theo Walcott.

W 77. minucie żółtą kartkę za brzydki faul na Walcottcie obejrzał Alvaro. 5 minut później Carlos Vela zastąpił na boisku Nicklasa Bendtnera. Kolejna akcja zakończyła się żółtą kartką, którą ukarany został Fernando za dyskusje z sędzią.

W 87 minucie Emmanuel Eboue zastąpił na boisku Samira Nasriego. W końcówce spotkania Kanonierzy mieli szanse doprowadzić do wyrównania, jednak Abou Diaby nie zdecydował się na strzał z dystansu a chwilę później stracił piłkę a sędzia zakończył spotkanie.

Kanonierzy rozegrali niezły mecz. Szczególnie należy pochwalić środkową formację drużyny z Emirates Stadium. Denilson, Fabregas oraz Rosicky świetnie radzili sobie zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Piętą achillesową Kanonierów pozostają pozycje napastnika oraz bramkarza, co było wyraźnie widoczne w dzisiejszym spotkaniu.

Arsenal: Fabiański, Sagna, Campbell, Vermaelen, Clichy, Denilson, Fabregas, Diaby, Nasri, Rosicky, Bendtner

Ławka Rezerwowych: Mannone, Silvestre, Traore, Eboue, Ramsey, Walcott, Vela

FC Porto: Helton, Meireles, Alves, Pereira, Fucile, Rolando, Ruben Micael, Varela, Hulk, Fernando, Falcao

Ławka Rezerwowych: Beto, Costa, Belluschi, Gonzalez, Guarin, Lopes, Maicon.

Liga MistrzówŁukasz FabiańskiPorto FC autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
pewues komentarzy: 59718.02.2010, 00:05

Nafciarz jakie plakaty ? moge ci wyslac oferte na małe nakłady od GFX creatoria3

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2010, 00:05

Walcott32-->Dudek był bohaterem Liv ale co z tego Pan Benitez zniszczył mu karierę,postawił na swojego rodaka,sprzedał dudka do realu, który sobie tam można powiedzieć wypoczywa.Ale może jemu to pasuje bo i tak przelewy wpływają na konto...

pewues komentarzy: 59718.02.2010, 00:03

Spoko christo bede szedł z wielkim transparentem puszcze strzałke ;)

mariko3000 komentarzy: 218.02.2010, 00:03

rewanz-ja nie widze zadnego proglemu:)pojedziemy ich!

Christo22 komentarzy: 11518.02.2010, 00:03

sedzia tez był nieżle zamotany,mam nadzieje ze nie pił tego wina przed meczem co mu francuzi podarowali za ten mecz z irlandia

Nafciarz1990 komentarzy: 90618.02.2010, 00:02

zna ktoś jakąś drukarnię, która drukuje plakaty na zamówienie? Ja znalazłem ale te drukarnie zazwyczaj drukują od kilkudziesięciu sztuk, a mi jest potrzebne raptem 5,6 plakatów z różnymi wzorami.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 218.02.2010, 00:02

Najlepsze jest to, że ten sędzia blokował sola przy tej drugiej bramce. Błąd sedziego dla mnie i tyle w temacie

Walcott32 komentarzy: 10518.02.2010, 00:01

Nic na to nie poradzisz. Jesteś tylko kibicem. A wiesz ile taka wiara może dać Fabianowi. Zobacz na Dudka w Liverpoolu. Wpuszczał podobne bramki, a zaufanie trenera co z Niego zrobiło? Bohatera finału Ligi Mistrzów. Fakt, że później już z Nim było gorzej, ale zaufanie zaprocentowało. Teraz jesteście wkurzeni, a jak będzie w czołówce bramkarzy świata to będziecie wtedy pisać, że dobrze, że Boss mu zaufał.

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2010, 00:01

Dumni po zwycięstwie wierni po porażce THE GUNNERS!!! I nic tego nigdy nie jest w stanie zmienić... TYLKO ARSENAL...FOREVER!!!

Barciur komentarzy: 87 newsów: 118.02.2010, 00:00

Hansson was also the referee who failed to spot Thierry Henry's handball for France in their World Cup play-off with the Republic of Ireland. Taka ciekawostka

filipinho92 komentarzy: 8918.02.2010, 00:00

pewues--> juz od dawno o tym rozmyslam --->że bramkarze z druzyny przeciwnej rozgrywaja z nami mecze życia --->wspaniale trafny komentarz;)

PlacioAFC komentarzy: 16517.02.2010, 23:59

Fabian zawalił ten mecz, ale tragedii nie ma. Przecież u nas wygrywamy do 0 i awansujemy ! Tak będzie i kropka. Innego scenariusza nie przewiduje ! GO GO Gunners !!!

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:57

Walcott32-->to ,że Wenger ma zaufanie do Fabiana i to jest błąd to nie jest trudno!

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2010, 23:57

Najbardziej się boję o Fabregasa, obym się mylił ale niestety chyba nabawił się kontuzji...;/

Christo22 komentarzy: 11517.02.2010, 23:56

w razie czego zabieram sie z toba pewues do czestochowy tylko daj znac jak bedziesz wychodzil

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:56

przewaznie bramkarze w meczach z arsenalem grają mecze życia a nasi bramkarze ? bez komentarza

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:56

paweus masz troche racji z tymi wnioskami ,ale zawsze jest nadzieja:)

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 217.02.2010, 23:55

Przydalby sie taki bramkarz , tak jak bylo z Vermaelenem , potrzebny jest konkretny pilkarz do 1 skladu za troche wieksza kase , ale coraz bardziej zaczynam w to powatpiewac , wkoncu Almunia to jego pupilek obok Bendtnera i Denilsona

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:55

Oldguner to fakt 4 graczy. Nie sądzicie że to przykre ? to prawie poł drużyny.

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2010, 23:54

Jednak nawet w meczach które zwyciężamy,strata Robina jest bardzo odczuwalna.

Walcott32 komentarzy: 10517.02.2010, 23:54

To bardziej zajmijcie się rewanżem i tym jak zagrali. A nie, że Wenger nie zrobił transferów, że to jego błąd. Ma zaufanie do Łukasza to być może jego błąd, ale trudno. Jako kibic musisz to zaakceptować. Jeśli masz jakiś problem to toja sprawa, nie moja

Christo22 komentarzy: 11517.02.2010, 23:54

nie wiem co o nim myśleć o denilsonie,raczej nie radzi sobie jako defensywny pomocnik,widac było brak songa,a i prosba do wengera wzmocnij panie bramke bo az wstyd zeby nie było bramkarza dobrego w tak duzym klubie

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:54

A ja kiedyś mówił ,że Fabian jest lepszy od Kuszczaka , a tu jednak Kuszczak hulał sobie w bramce MU wspaniale a Fabian wszystko psuje:(

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:53

filipinho Wenger od 2 lat nie potrafi wyciągać wniosków. Ale jesli teraz ich nie wyciagnie to bez kitu ide do czestochowy na kolanach bo nie uwierze jak zobacze go w bramce ;)

dns komentarzy: 24117.02.2010, 23:53

2-2 bylo by dobre, a tu jest jednak porazka wiec moze byc roznie..
Sama koncowka meczu... nie rozumiem dlaczego Diaby nie uderzyl idealnie wylozonej pilki, bodajze na 17 m .. ;/

Oldgunner3 komentarzy: 969917.02.2010, 23:52

Najważniejsze żeby boss wyciagnął właściwe wnioski.Niestety,trudno nie zgodzić się z komentatorami,że mając kasę z transferów Toure i Adeba. trzeba było coś zrobić zwłaszcza w kwestii ataku,obrony i bramki.Tak naprawdę to brakuje nam 4 klasowych graczy - napastnik,def.pom.[zastępca dla Songa],trzeci środkowy obrońca[wobec nieustannych kontuzji Djourou] no i bramkarz.Z tak słabym Porto nie wyobrażam sobie abyśmy w rewanżu sobie nie poradzili ,zwłaszcza jak wróci paru graczy.

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2010, 23:52

Żeby tylko Fabian sobie czegoś nie zrobił,bo po takich wtopach to można naprawdę popaść w depresję,i to do tego że jutro w całej europie będą o tym mówić, może nawet na świecie.

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:51

Mam nadzieje , że Wenger tylko wysunie z tego meczu wniosek i nie wystawi juz Fabiana bo mam juz dosyć martwienia się o kazdy najdrobniejszy strzal ,a nawet dosrodkowanie na nasza bramke.

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:49

Walcot32 a ty co rozdajesz pozwolenia na bycie kibicem żal wybacz ale to conajmniej żal (chociaz bez urazy)

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:49

pewues --->nawet tak nie pisz on nie może zagrać w rewanżu!

Christo22 komentarzy: 11517.02.2010, 23:49

dobre spotkanie campbella ,widac było brak pomysłu na rozegranie piłki w naszej drużynie jakiegos momenyu zaskoczenia,ale wierzę że na emirates to my będziemy lepsi

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:48

Niech Wenger kupi Llorisa to byłoby rozwiazanie .

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:48

no ale jesli fabian nie zafunduje gola w rewanzu to rewanż jest nasz ;)

Walcott32 komentarzy: 10517.02.2010, 23:47

Dam wam radę, jeśli macie pretensje do Wengera czy czepiacie się do piłkarzy to przestańce być kibicami Arsenalu.

filipinho92 komentarzy: 8917.02.2010, 23:46

Ja nie chce juz więcej widzieć tego nieudacznika na bramce on jest kompletnie nieodpowiedzialny z niego według mnie nic nie bedzie. Fabian nadaje sie tylko do polskiej ligi.Ja chce juz widzieć narazie na pozycji drugiego bramkarza Mannone'a ,a z czasem Szczęsnego :|

Cesc_Fan komentarzy: 452417.02.2010, 23:46

Dla mnie Fabiański nie miał ,ani nie będzie miał szans na to ,żeby być naszym podstawowym bramkarzem . Almunia mimo ,że też nie jest taki wspaniały to jednak jest od niego o głowę lepszy . Wenger po sezonie powinnien sprzedać Polaka albo przynajmniej wypożyczyć gdzieś go do słabszego klubu ,żeby się ogrywał . Almunia wtedy drugim bramkarzem ,a pierwszym powinien zostać jakiś doświadczony golkipper z naszej ligi . Najlepiej Sorensen . Po następnym sezonie sprzedać Almunie i wtedy może dopiero Łukasz miałby szanse być naszym podstawowym bramkarzem .

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:46

mimo tylu napastników nikt tak naprawde sie nie nadaje w tym momencie Arsenal pozbyl sie Ade stracil robina i co tak konczy sie napad arsenalu w tym roku. żałosne

pewues komentarzy: 59717.02.2010, 23:45

ZMIANY ZMIANY ZMIANY - Czy tak trudno kupić klasowego bramkarza bo moim skromnym zdaniem arsenal jako jedyny zespoł z najwyzszej polki daje dupy w tym temacie.

chru5t komentarzy: 19017.02.2010, 23:44

spodziewałem się tego, ale nic to w rewanżu im dokopiemy

lambert komentarzy: 2717.02.2010, 23:44

CLEVER ---> Nie chodzi mi o jego grę w cały meczu (grał poprawnie, nie świetnie, Rosicky dzisiaj był od niego chyba lepszy) tylko o postawę w końcówce.
Nie wiem czy pamiętasz mecz Anglia - Francja z udziałem Zidane'a, kiedy to Francusi przegrywali 1:0 w 85 minucie. Zidane biegał za trzech, klepał po plecach partnerów, aż w końcu strzelił dwie bramki. Nie oczekuje, że Fabregas będzie zdobywał dwie bramki w każdym istotnym meczu, ale gdyby czasem krzyknął, poklepał, dodał otuchy swoim parterom byłoby dużo lepiej.

P.S.
Nie pytaj mnie jak bym się zachował w takiej sytuacji bo zapewne nigdy w takiej się nie znajdę i nie będę silił się na odpowiedź.

pumeks komentarzy: 2080817.02.2010, 23:44

a ja pochwalę Nasri'ego za 2 połowę...szarpał, walczył, prowokował faule (sam z reszta też faulował) i nie bał się kiwki....powoli się wyrabia.

xhuwan komentarzy: 10217.02.2010, 23:43

@kaczor54 dokladnie! Chlopak za malo gra pod presja. Dzisiaj bylo to widac.

mat2206 komentarzy: 10017.02.2010, 23:43

nie
usprawiedliwiajcie wengera to jego wina ze nie ma kogo za kontuzjowanych wpuscic brak transferów to powody tych porazek

Christo22 komentarzy: 11517.02.2010, 23:43

mam nadzieje ze wreszcie ktos zauwazy brak klasowego bramkarza w tak wielkim kubie

Cesc_Fan komentarzy: 452417.02.2010, 23:43

Po meczu posłucham ekspertów z Nsport ,którzy mówili ,że przy drugim golu dla Porto , zawodnicy Arsenalu zachowali się jak dzieci . Normalnie zero cwaniactwa ;/
To jest to doświadczenie i spryt ,które jest niezbędne . Dokładnie Fabian oddał głupio piłkę Fabianowi tak jak Denilson zrobił to w meczu przeciwko Evertonowi w styczniu .
Wtedy to Brazylijczyk zamiast złapać piłkę przy upadnięciu na ziemię to on ją oddał przeciwnikowi i o niemal byśmy bramkę stracili . W Arsenalu brakuje takiego doświadczenia ,które kiedyś dawał Vieira czy inni z Invincibles . Co do awansu naszej drużyny to sądzę ,że mamy wielkie szanse .
Zagraliśmy dziś lepiej , tylko niestety błędy indywidualne zadecydowały o wyniku spotkania . Teraz trzeba się skupić na Sunderlandzie i nie rozpamiętywać porażki w Portugalii . Awansujemy do 1/4 LM !
Wierzę w to .
C"MON ARSENAL !

Walcott32 komentarzy: 10517.02.2010, 23:42

Mecz był słaby w wydaniu całej drużyny. Nie najlepiej grali. Ale Fabregas nie miał jak za dobrze rozgrywać. Nie miał wsparcia z tyłu jak to zawszę ma miejsce z osoby Songa. Nie było Arshavina napastnika. Bo Bendtner musi jeszcze dużo pracować. a Campbell nie zastąpił źle Gallasa.
Pozostaje czekać na rewanż i liczyć, że przystąpimy w optymalnym składzie.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 217.02.2010, 23:42

Po prostu zal bylo patrzec co Fabian soba prezentowal i on grozi , ze jak malo bedzie gral to odejdzie? , a prosze bardzo zejdz mi z oczu , mam juz niestety dosc polaka , ma 24 lata , a zadnego postepu nie widze , z polakiem miedzy slupkami Arsenal traci minimum 2 gole , a nawet sie zdarzaly 3 , 4. Kiedy Wenger wkoncu pojmie , ze potrzeba nowego bramkarza , ze z polaka nic nie bedzie , Almunia tez bez rewelacji , a juz 32lata i nie mam tu na mysli jakiegos mlodzika bo mamy juz Mannone , ktory moze byc dobry za jakis czas

kaczor54 komentarzy: 1917.02.2010, 23:40

Nie zrozumieliście mnie, chodzi mi o to, że Fabiański powinien dostawać więcej szans, więcej gry (dotychczas grał w 5 meczach?), wiem że Almunia ma kontuzje, chociaż dowiedziałem się o tym dopiero, przed samym meczem.
Teraz taka mała uwaga, gdyby Fabiański grał od początku w podst. 11 (od momentu, gdy Almunia złapał kontuzje), może spisałby się lepiej w dzisiejszym meczu? Wiem, że to tylko spekulacje, ale nei można takiego założenia odrzucać, może faktycznie brakowało mu gry i psychicznie nie wytrzymał?, bo trudno tu mówić o tym, że brak mu było umiejętności w dzisiejszym meczu. Według mnie po prostu nie wytrzymał psychicznie i tyle.

h17 komentarzy: 10017.02.2010, 23:39

nie wiem czy ktoś zauważył, ale mnie to notorycznie denerwuje u Denilsona: straci piłkę w środku boiska, jedzie kontra, a on albo se truchtem biegnie, albo idzie. a przecież to DEFENSYWNY pomocnik. Bendtner raczej psuł akcje innych niż (...). nawet nie potrafił wygrać pojedynków główkowych. a sędzia to dopiero śmieszny koleś. Fabregas za odepchnięcie= m. in. żółta kartka. Czasami pozwalał na zbyt brutalną grę, a czasami gwizdał śmieszne rzeczy. choć do niego o 2 gola nie możemy mieć pretensji.

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2010, 23:39

Patrol--> Daj już mu spokój. Niech sobie pisze nie zwracajcie na niego uwagi.Dobrą radę dał kamil_malin i ja z niej skorzystałem.