Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal

Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal 20.10.2012, 19:22, Łukasz Kęczkowski 1259 komentarzy

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekał każdy kibic Kanonierów oraz miłośnik najlepszej ligi świata - Premier League wróciła po przerwie reprezentacyjnej. W dniu dzisiejszym Kanarki z Norwich na własnym boisku podejmą stołeczny Arsenal. Równo o 18:30 czasu polskiego sędzia Lee Probert rozpoczął spotkanie. Oba kluby przystąpiły do tego pojedynku w następujących składach:

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Arteta, Ramsey – Gervinho, Cazorla, Podolski – Giroud.

Norwich: Ruddy - R. Martin, Johnson, Bassong, Turner - Pilkington, Hoolahan, E. Bennett, Garrido - Tettey - Holt.

Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo. Obie drużyny popełniały sporo prostych błędów i niewymuszonych strat. Zarówno Arsenal jak i Norwich nie pozbierały się jeszcze po przerwie na mecze reprezentacji. Przez pierwszych kilkanaście minut dla fanów Kanonierów najprzyjemniejszym widokiem był pokazywany przez realizatora wracający po kontuzji Jack Wilshere, który usiadł w tym meczu na ławce rezerwowych.

19. minuta przyniosła pierwszą bramkową akcję w meczu, która od razu zakończyła się golem! Po strzale z dystansu Tetteya Mannone odbił piłkę przed siebie. Najszybciej do futbolówki dopadł Grant Holt, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce. 1-0 dla Norwich!

W 23. minucie za faul na Santim Cazorli żółtą kartką ukarany został Bradley Johnson.

Trzy minuty później kolejną szansę na bramkę mieli gracze w żółtych strojach, jednak pomimo niepewnej interwencji Mannone nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

W 29. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki znalazł się Olivier Giroud, jednak Francuz bramki nie zdobył, a sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną snajpera Kanonierów.

Chwilę później na ciekawy pomysł rozegrania rzutu wolnego wpadł Arteta, jednak po jego dośrodkowaniu Gervinho zupełnie nie trafił w piłkę i zmarnował dogodną sytuację.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie. Po jednej doliczonej minucie arbiter wysłał obie drużyny na 15-minutowy odpoczynek.

W 52. minucie bliski zdobycia bramki przewrotką był Olivier Giroud, jednak po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek.

55. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Hoolahana za strzał po gwizdku sędziego. 7 minut później taką samą karę otrzymał Grant Holt za dyskusje z arbitrem.

W 63. minucie Gervinho uderzył głową w kierunku bramki Ruddy'ego, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć golkipera Kanarków.

Dwie minuty później Arsene Wenger doszedł do wniosku, że wypadałoby coś zmienić w grze Arsenalu. Bezbarwnego Lukasa Podolskiego zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain.

W 71. minucie Turner brzydko sfaulował wychodzącego na pozycję Girouda, za co został ukarany żółtą kartką. Arsenal dostał w tej sytuacji rzut wolny. Na strzał zdecydował się Aaron Ramsey, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza.

120 sekund później Chamberlaina zastąpił Arszawin. Młody Anglik nabawił się jakiegoś urazu i od razu skierował się w kierunku szatni.

W 79. minucie nastąpiła zmiana w Norwich. W miejsce Elliotta Bennetta zameldował się Snodgrass.

82. minuta przyniosła kontratak Norwich, jednak kompletnie nieudany. Holt usiłował przelobować Mannone, lecz piłka wylądowała wprost w rękach włoskiego golkipera.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku pojawił się młodziutki Serge Gnabry, który zastąpił Aarona Ramseya.

W 90. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Gervinho, jednak jego strzał został zablokowany przez Bassonga. Po chwili Holta zmienił Morison. Kilka minut później za Hoolahana pojawił się Ryan Bennett.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut. Po ich upłynięciu zakończył spotkanie. Norwich 1:0 Arsenal.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Jubek komentarzy: 29820.10.2012, 22:08

Barca już 2 po 7 minutach... Gerwazy powinien na drugiego gola popatrzeć i przynajmnie do takiego stopnia swój "drybling" doprowadzić. -.-

TW_Szczepan komentarzy: 188420.10.2012, 22:08

hehe, i 450 zł do przodu :D

steveaoki komentarzy: 76620.10.2012, 22:07

Arsenal23 --> A co myślisz, że mnie tak na ogół jakaś Barcelona obchodzi, gardzę nimi i ich nie na widzę, ale stawiam na nich i zarabiam na nich pieniądze, proste. Tak samo robi przecież połowa użytkowników. Ja tam się cieszę jak jakaś 100-wka czy dwie wpadną mi na konto.:)

AFC1208 komentarzy: 137020.10.2012, 22:07

MatArsenal

Jak ktos wierzyl tu w mistrzostwo to chyba tylko jacys chorzy optymisci. Kazdy kto zna sie troche na pilce wiedział , ze z taką kadrą bedziemy walczyc o top 4 . Mówiąc , ze mamy ambicje na mistrzostwo co roku wyprzedajac pilkarzy oklamujesz sam siebie. Czas zdjąc rózowe okulary i zejsc na ziemie. Nie da sie juz nie wydajac konkretnych sum pieniedzy wygrac pucharów we wspolczesnej pilce. Takie sa niestety realia i trzeba sie z tym pogodzic.

MatArsenal9870 komentarzy: 216720.10.2012, 22:06

Co wy z tymi zdjęciami prezydenta ze Smoleńska? WTF?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2012, 22:04

steveaoki

Co ty wariat jesteś ? Dzisiaj cieszysz się z każego wyniku rywali...

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2420.10.2012, 21:59

wysle mi ktos tez, ta strone ze zdjeciami prezydenta?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2012, 21:58

Na te chwilę sytuacja prezentuje się tak. Chelsea, City, United mają składy od nas znacznie lepsze, także są taktycznie lepiej przygotowaniu i raczej pewne jest to że będą przed nami. 4 miejsce po wyścigu z niezłym zespołem AVB. Powtórzę to co mówiłem przed sezonem, nie mamy szans na EPL wierze za to w wygraną w LM.

MatArsenal9870 komentarzy: 216720.10.2012, 21:58

AFC1208----> Wszyscy fani Arenalu po wygranym 2-0 z Live i 6-1 z Soton co myśleliście na temat majstra? Że w końcu go zdobędziemy, że mamy w końcu świetną drużynę a jak Żiru zacznie strzelać to damy niezłą torpedę do przodu. Skoro wtedy większość fanów myślało, że wygramy Majstra to oznacza, że ambicje u nas w Drużynie są wielkie.

Dzisiaj przegraliśmy ale gwarantuje, że jak następny mecz/2mecze wygramy to pojawią się komentarze typu; "idziemy na majstra!" itp.

Michal123 komentarzy: 154120.10.2012, 21:57

Ramsi@ Za to Arsenal stracił dziś 3 punkty :/

grand92 komentarzy: 793720.10.2012, 21:56

dziś na plus można zaliczyć grę Jenkiego (ostatnio to standard) i Gnabry'ego , reszta grała piach

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 320.10.2012, 21:56

Do tego Lorient, grając w dziewięciu, przegrało aż 1:6 z Valenciennes. Paskudne te wyniki dzisiaj (poza wygraną Werderu i Valencii).

pronik komentarzy: 517920.10.2012, 21:55

Chyba trzeba jakies ruchy transferowe w styczniu poczynic

Ramsi komentarzy: 312920.10.2012, 21:55

michal123 ---> to dobrze ze nie ogladales - nic nie straciles...

maniek56 komentarzy: 300720.10.2012, 21:52

Problem w tym że nie kupiliśmy klasowych następców RVP i Songa, bo ile będziemy czekać aż Giroud się rozkręci?

Nie wiem czemu Vermaelen w roli kapitana nie jest takim człowiekiem jakim chcielibyśmy żeby był. Tak w ogóle to i Chelsea i MU i MC przegrywali i byli w opałach w swoich dzisiejszych meczach a mimo to się podnieśli a u nas nie było nawet widać woli walki. Nie było piłkarza który poderwałby drużynę do walki. Ani Vermaelen ani Arteta tego nie zrobili.

Szkoda że już po ósmej kolejce muszę powiedzieć że z takim obrazem sytuacji nie mamy szans na mistrzostwo.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.10.2012, 21:52

Michal
Szczerze? Gów**

AFC1208 komentarzy: 137020.10.2012, 21:51

Normalnie to powinnismy miec top 4 w kieszeni i walczyc o mistrzostwo , a nie drżec o awans do ostatniego meczu i liczyc na potkniecia kurczakow.

Michal123 komentarzy: 154120.10.2012, 21:51

Panowie/Panie graliśmy coś dzisiaj bo nie oglądałem meczu ?

pronik komentarzy: 517920.10.2012, 21:50

a Llorente caly mecz na lawce,prowadzili z Valencia 2-1 a tu 88min,90min i 3-2 dla Valencii

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.10.2012, 21:49

zimę*

W zimie trzeba kogoś sprowadzić musi być rywalizacja w klubie innej opcji nie widzę.

Ars3n komentarzy: 1235420.10.2012, 21:48

Kanonier25
Wyslalem Ci na pw stronke.

MatArsenal9870 komentarzy: 216720.10.2012, 21:48

AFC1208----> Jesteśmy w top4 choć normalnie w tym sezonie gralibyśmy w LE.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.10.2012, 21:47

Niema co już gdybać o pozycji AFC PL jest nieobliczalna i wszystko się jeszcze pozmienia ja jestem optymistą.

Ars3n komentarzy: 1235420.10.2012, 21:47

Mat
Pewnie bardziej niz ja, a on jest jeszcze kibicem Live ;d

Kanonier25 komentarzy: 175820.10.2012, 21:47

sory, że przeszkadzam, poda ktoś z was stronę z tymi zdjęciami prezydenta ze smoleńska? nigdzie nie mogę znaleźć.

overmars77 komentarzy: 110020.10.2012, 21:46

Zdjęcie kwituje występ Mannone=)

Ars3n komentarzy: 1235420.10.2012, 21:46

Robizg
Dokladnie. Ja bym nie chcial widziec co mowi Wenger dla mojego wlasnego dobra.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.10.2012, 21:46

z Shalke wygrywamy i z QPR też i na Old Trafford jedziemy na walkę.

AFC1208 komentarzy: 137020.10.2012, 21:46

MatArsenal

No widisz , sam mowisz , ze mamy ambicje najwyzej na top 4. Widac teraz jak spadliśmy w hierarchi.

MatArsenal9870 komentarzy: 216720.10.2012, 21:45

Ars3n---> No to ten twój kumpel jest nieźle wkur[cenzura] na Arsenal...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.10.2012, 21:44

AF1208
A pamiętasz jak dość dawno gadaliśmy, to krzyczałem nie stawiać na tych komu kibicujesz bo nie jesteś obiektwny ^^. Choć tego wyniku nie powinno wogóle być...

Waskitcz komentarzy: 448620.10.2012, 21:44

Panowie miał już ktoś problem z deamon toolsem "Initiazon error 7" szukałem w google jak sobie z tym poradzić, ale widzę że to już jest troche wyższa szkoła jazdy niz opanowana przeze mnie, a nie mam teraz jak zamontować slumdoga :(

Ars3n
Nie ma takiego gościa u nas co by mordę wydarł... Verma jest bez form i tyle. Naszym najlepszym stoperem obecnie jest Per. Do Wengera mają szacunek, ale choć raz chciałbym zobaczyć kamerę z szatni co mówi Boss. Przydałaby się suszara SAF'a na nich prawda ? :D
steveaoki
A ja jak zobaczyłem że mi PSV przegrywa 2:0 a wygrało w ostatnich 14 minutach 3:2 xD

AFC1208 komentarzy: 137020.10.2012, 21:43

Pieknie.. Lazio juz 2;0 , wszytsko weszło oprocz AFC, Muszę sie oduczyc na nich stawiac ,bo pozniej jestem podwójnie zawiedziony.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 220.10.2012, 21:43

jest jeden pozytyw dzisiejszego dnia - znaczący awans na FPL :P
53 pkt, może będzie top 25 nawet :D

steveaoki komentarzy: 76620.10.2012, 21:41

Robizg1 ->> Zawsze coś, lepiej być 40 dychy do przodu:) Mi też drugi kupon nie we szedł bo Ajax nie wiedzieć czemu postanowił zremisować, mimo tego że mieli mecz pod kontrolą;/////

RESOVIA komentarzy: 63120.10.2012, 21:41

zgubilemlodowke - Bendtner został wypożyczony bo nie chciał grać dla klubu który ma go daleko w d...pie, i woli stawiać na jakiego pokrake z puszką żelu na głowie, który w dodatku nie umie przyjąć piłki, jest od niego starszy i bez przyszłości.

Ars3n komentarzy: 1235420.10.2012, 21:41

Robizg
Zmieniac nie chce, bo nie ma na kogo ;D Napisalem tylko, ze nie nadaje sie. Verma wyglada jak pionek na boisku, nie wyglada nawet jak autorytet dla innych. Wenger zreszta to samo, ciekawe co on robi w szatni w trakcie przerwy. Glaszcze ich chyba po glowie i pociesza, ze bedzie lepiej.

Gdyby kumplowi wszedl ten kupon, to wzial bym od niego 'kilka' % prowizji ;D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.10.2012, 21:41

macie swojego fenomenalnego Giroud i lepszego-od -Szczęsnego-i-Fabiana Mannone...

MatArsenal9870 komentarzy: 216720.10.2012, 21:41

AFC1208----> Myślę, że mamy bo mimo sprzedaży gwiazd co sezon nadal trzymamy się top 4 i próbujemy walczyć jak równy z równym z petrodolarowcami z eithad stadium.
Mimo wszystko brakuje ambicji nie drużynie tylko zarządowi i to jest naszym krzyżem który my kibice musimy nieść.

Hardej komentarzy: 37220.10.2012, 21:41

byłem przekonany że tak będzie. Norwich musiało wygrać, by wyjść z dołka. a takim klubem jest niestety Arsenal, zawsze przegramy z tymi co muszą wygrać. boję się że z QPR będzie jakaś strata punktów.. ale wierzę w chłopaków.:)

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 120.10.2012, 21:40