Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal

Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal 20.10.2012, 19:22, Łukasz Kęczkowski 1259 komentarzy

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekał każdy kibic Kanonierów oraz miłośnik najlepszej ligi świata - Premier League wróciła po przerwie reprezentacyjnej. W dniu dzisiejszym Kanarki z Norwich na własnym boisku podejmą stołeczny Arsenal. Równo o 18:30 czasu polskiego sędzia Lee Probert rozpoczął spotkanie. Oba kluby przystąpiły do tego pojedynku w następujących składach:

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Arteta, Ramsey – Gervinho, Cazorla, Podolski – Giroud.

Norwich: Ruddy - R. Martin, Johnson, Bassong, Turner - Pilkington, Hoolahan, E. Bennett, Garrido - Tettey - Holt.

Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo. Obie drużyny popełniały sporo prostych błędów i niewymuszonych strat. Zarówno Arsenal jak i Norwich nie pozbierały się jeszcze po przerwie na mecze reprezentacji. Przez pierwszych kilkanaście minut dla fanów Kanonierów najprzyjemniejszym widokiem był pokazywany przez realizatora wracający po kontuzji Jack Wilshere, który usiadł w tym meczu na ławce rezerwowych.

19. minuta przyniosła pierwszą bramkową akcję w meczu, która od razu zakończyła się golem! Po strzale z dystansu Tetteya Mannone odbił piłkę przed siebie. Najszybciej do futbolówki dopadł Grant Holt, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce. 1-0 dla Norwich!

W 23. minucie za faul na Santim Cazorli żółtą kartką ukarany został Bradley Johnson.

Trzy minuty później kolejną szansę na bramkę mieli gracze w żółtych strojach, jednak pomimo niepewnej interwencji Mannone nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

W 29. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki znalazł się Olivier Giroud, jednak Francuz bramki nie zdobył, a sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną snajpera Kanonierów.

Chwilę później na ciekawy pomysł rozegrania rzutu wolnego wpadł Arteta, jednak po jego dośrodkowaniu Gervinho zupełnie nie trafił w piłkę i zmarnował dogodną sytuację.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie. Po jednej doliczonej minucie arbiter wysłał obie drużyny na 15-minutowy odpoczynek.

W 52. minucie bliski zdobycia bramki przewrotką był Olivier Giroud, jednak po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek.

55. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Hoolahana za strzał po gwizdku sędziego. 7 minut później taką samą karę otrzymał Grant Holt za dyskusje z arbitrem.

W 63. minucie Gervinho uderzył głową w kierunku bramki Ruddy'ego, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć golkipera Kanarków.

Dwie minuty później Arsene Wenger doszedł do wniosku, że wypadałoby coś zmienić w grze Arsenalu. Bezbarwnego Lukasa Podolskiego zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain.

W 71. minucie Turner brzydko sfaulował wychodzącego na pozycję Girouda, za co został ukarany żółtą kartką. Arsenal dostał w tej sytuacji rzut wolny. Na strzał zdecydował się Aaron Ramsey, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza.

120 sekund później Chamberlaina zastąpił Arszawin. Młody Anglik nabawił się jakiegoś urazu i od razu skierował się w kierunku szatni.

W 79. minucie nastąpiła zmiana w Norwich. W miejsce Elliotta Bennetta zameldował się Snodgrass.

82. minuta przyniosła kontratak Norwich, jednak kompletnie nieudany. Holt usiłował przelobować Mannone, lecz piłka wylądowała wprost w rękach włoskiego golkipera.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku pojawił się młodziutki Serge Gnabry, który zastąpił Aarona Ramseya.

W 90. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Gervinho, jednak jego strzał został zablokowany przez Bassonga. Po chwili Holta zmienił Morison. Kilka minut później za Hoolahana pojawił się Ryan Bennett.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut. Po ich upłynięciu zakończył spotkanie. Norwich 1:0 Arsenal.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kaziu09 komentarzy: 325320.10.2012, 20:32

Najsłabszy mecz Arsenalu w tym sezonie, kompletny brak pomysłu na stworzenie sobie jakichkolwiek sytuacji. Porażka z drużyną która od 7 meczów nie potrafi wygrać to wstyd, jak na tak wielki klub, jakim jest Arsenal.

Vito jak to Vito cały mecz wystraszony :/

GKS_AFC komentarzy: 871920.10.2012, 20:32

Ludzie wezcie wrzućcie na luz bo do końca jest jeszcze sporo meczy city też się już zaczyna wybijac z rytmu chelsea też to w końcu czeka jestem pewien że złapią zadyszkę , przegrali trudno mieli zły dzień nie ma co psioczyc wróci wojtek będzie bezpieczniejsza bramka bo manone to nie poziom na Arsenal niech szuka miejsca gdzie indziej fatalne decyzje podejmuje . Wilshere będzie gotowy na utd i skopiemy im tyłki :) trzeba wierzyć a nie jechac na nich. Po tym meczu nasuwa się jedno w zimę potrzebny nam napastnik skuteczny i taki który potrafi strzelac z rzutów różnych na polu karnym np Llorente

Nafciarz1990 komentarzy: 90620.10.2012, 20:32

Dzisiaj nikt, kompletnie nikt nie zasłużył nawet na najmniejszego plusa. A Wenger tak mnie zaczyna wku*iać tymi swoimi przewidywalnymi zmianami, że chciałbym widzieć juz kogoś innego na jego miejscu, choć jego polityka bardzo mi się podoba, to on zupełnie nie umie motywować zawodników.

kwiatinho komentarzy: 1313220.10.2012, 20:32

Największa gwiazda Giroud który codziennie udziela wywiadów biegał jak dziecko we mgle... Gervinho to najgłupszy piłkarz jakiego widziałem w życiu. Santi i Mikel niewidoczni szkoda Oxa... W obronie zbyt nerwowo

michal192837465 komentarzy: 765420.10.2012, 20:32

Za kilka dni zaczniemy robić kanonadę i wygramy PL. GO GO THE GUNNERS!!!

Koroniarz komentarzy: 1022820.10.2012, 20:32

Trzeba sie zastanowic czy tacy pilkarze jak Gervinho, Giroud, przede wszystkim Ramsey maja grac od poczatku meczu. Mysle ze odpoczynek przydalby sie tez Santiemu, bo go zajedziemy.

Kanonier95 komentarzy: 288220.10.2012, 20:32

uszko---> jak ja uwielbiam takie pytania typu dalej uważacie ,że jest lepszy ? itp. :D hahahaha nie mogę jak Wojtas spier**** mecz jakiś to zaraz ,żeście jeździli ,ze nie w formie ,ze musi się do roboty wziac itp. a nie tak dawno Vito zgrał parę ładnych spotkan z WHU wyciągnal ładną piłe :) nie widziałem tego kiksa co był teraz ale Wojtasowi też się szmaty zdarzały więc japa : D

malyglod komentarzy: 649120.10.2012, 20:32

Wszyscy zagrali poniżej przyzwoitego poziomu. Każdy jeden. Do tego nie było ambicji. Żal patrzeć, jak Giroud stoi na 16 metrze, a reszta jest 30 metrów od niego, koło połowy boiska. Do tego pressing rywala, brak gry skrzydłami ( Santos nie zagrał nic - stale się zatrzymywał ), Podolski chodził, Cazorli niewiele wychodziło. Tak można pisać w nieskończoność.
Po prostu drużyna zagrała słabo.

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 120.10.2012, 20:32

Szczęsny musi wrócić jak najszybciej. W zimę trzeba sprowadzić jakiegoś dobrego napadziora bo sam Giroud niewystarczy.

arthas74 komentarzy: 234320.10.2012, 20:32

przeczytajcie sobie wcześniejszy wywiad z wengerem : ,, najbliższe spotkania powiedzą nam na czym stoimy' - chyba powoli juz wiemy...:/

Daqes komentarzy: 2420.10.2012, 20:32

Słaby dzień Santiego = reszta nie gra nic :(

edo komentarzy: 6920.10.2012, 20:32

moze kiedys otworza oczy i zmienia trenera w ciaz to samo 3 lub 4 miejsce albo jeszcze gorzej . Zenada niech juz wroci szczesny albo chociaz fabian na bramke bo mnie krew zaleje

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068720.10.2012, 20:31

@Memb3r

Nie gadaj głupot, do końca sezonu 30 meczy...

arsenalfann komentarzy: 1024320.10.2012, 20:31

Miałem wrócić na mecz z melanżu ale chyba dobrze zrobiłem nie wracając. Szkoda Arsenal ;/

Detain komentarzy: 33020.10.2012, 20:31

Jedno spostrzeżenie - czy tylko mi się wydaje, że brakuje w Arsenalu teraz prawdziwego kapitana? Nie wiem co prawda jak jest z perspektywy boiska, ale jako widz nie widzę ani jednego zawodnika, który by wrzasnął na zespół. O ile Vermalena lubię tak jako kapitan kompletnie się nie sprawdza.

Samael10 komentarzy: 15420.10.2012, 20:31

Jakos mnie nie dziwi,ze Vito wypuscil pilke,wiec go nie krytykuje. Ja sie tylko pytam gdzie byli obrony przy oddaniu strzalu z dystansu i przy dobitce tego strzaly?? Przeciez to sa jaja jakies, on oddajac ten strzal z dystansu najpierw za daleko sobie pike wypuscil,ale i tak nik go nie zablokowal. Parodia od poczatku do konca:(

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 120.10.2012, 20:31

Nie jest najlepiej, ale wieże, że się pozbieramy ;)

zgubilemlodowke komentarzy: 70920.10.2012, 20:31

Jeszcze ktoś marzy o mistrzostwie? Wstawienie 17-letniego Gnabryego przegrywając 0-1 mówi samo za siebie. Dzisiaj na ławce NIE BYŁO NAPASTNIKA.

paweleks komentarzy: 3120.10.2012, 20:30

żenada żenada i jeszcze raz żenada, zagralismy najslabszy mecz w tym sezonie. Uważam ze Giroud wcale nie jest lepszy od Chamakha, Ramsey bardzo przecietnie. Nie zrobilismy prawie zadnej skladnej akcji. Oby w nastepnym meczu bylo lepiej

Me3mber komentarzy: 256120.10.2012, 20:30

Tym meczem przegraliśmy sobie sezon :)

eisz komentarzy: 48920.10.2012, 20:30

W ogóle dzisiaj chłopaki nie wychodzili na pozycje, odległości między zawodnikami były za duże, nie wiem zupełnie co się działo. Ani nie graliśmy ładnie, ani skutecznie. Po prostu wielkie dno!

DavidJR komentarzy: 111020.10.2012, 20:30

hahahhahaha najlepsze jest to że ''niby'' walczymy o tytuł mistrza. a przegrywam z druzyną która nie wygrała w 7 meczach. hahahhha

Krzysztof95 komentarzy: 142820.10.2012, 20:30

3 zwyciestwa 3 remisy 2 porazki
8 kolejek i 12 pkt co za wstyd siara i masakra

michal192837465 komentarzy: 765420.10.2012, 20:30

pawelp69 Mówisz, że żadnej akcji stuprocentowej, a to PUDŁO GERVA KILKA MINUT PRZED KOŃCEM MECZU? To była setka!

Kanonier95 komentarzy: 288220.10.2012, 20:30

sracie się a i tak to nic nie pomoże :P ogarnijcie się następny mecz na OT : ) ciekawe czy nasi się przebiją i jakieś przyśpiewki o RVP będą ;D

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 620.10.2012, 20:29

Ja głosuje na Gnabry'ego. Grał bardzo dobrze, ciągle podchodził do gry i miał jedno kluczowe podanie do Gervinho, oddał 2 strzały i ciągle stwarzał zagrożenie. Dawać mu więcej szans. Giroud król strzelców L1

mskafc komentarzy: 579620.10.2012, 20:29

Był czas przywyknac do rozczarowan :-P

vinio komentarzy: 254720.10.2012, 20:29

Lepiej dla nas Wengera złapie frustracja i kogoś sprowadzi bo Giru to średniak a Ba Cisse Dzeko Welbeck Rooney Robin Tevez Torres Aguero Suarez Jelavic Defoe czy nawet Hernandez Fletcher Crouch Zamora Berbatov a i jeszcze nawet Nolan są od niego lepsi więc przemawia to za Giroudem, iż jest średni.. mocno średni. Nasz atak jest słaby Gervinho Arshavin to cienie piłkarzy Poldi co mnie martwi jest chyba średnio nadającym się piłkarzem na BPL

LaVard komentarzy: 5820.10.2012, 20:29

Tragedia jestem wstawiony do 70 min myślałem że jest 1-0 dla nas i że nasi sobie klepią na swojej połowie bo wygrywają hahaha,a tu lipa przegrywamy a gramy jak ostatnie cioty zero zaangażowania Ramsey jak zwykle tragedia Gervinho tak samo odechciewa mi sie już tego wszystkiego jak dla mnie Wenger out albo do zarzadu a Guardiola "in" bo to hasło "in Arsene we trust" już jest nie na topie,Manu nic nie gra,a wygrywają.My nic nie gramy już od bardzo dawna brakuje takiej iskry zwyciesców która roznieciłaby nadizeje w tych piłkarzach ktorzy uwierzyliby w swoje umiejetności i czuliby sie na boisku jak bogowiepokonując wszystkich szczególnie średnaków.

uszko komentarzy: 84220.10.2012, 20:29

Gdyby każdy zagrał jak Jenkisnon, wygralibyśmy spokojnie. Warto również dodać, że Gnabry przez 5 min. zrobił tyle, co Gervinho,Cazorla,Giroud i Podolski razem wzięci przez cały mecz.
Santos również grał fatalnie, Gibbs przy nim powinien dostać złotą piłkę.

Ps.Dalej uważacie, że Vito jest lepszy od Wojtka?

Koroniarz komentarzy: 1022820.10.2012, 20:29

Ja nie wiem, co za kompleks maja nasi pilkarze, ze najciezej jest im wygrac z tymi najsłabszymi.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068720.10.2012, 20:29

Niedługo gramy z MU, powtórzymy 8:2?

manu1234 komentarzy: 128120.10.2012, 20:29

Mój tata wszedł i zobaczył wynik a potem zapytał kogo sprzedał i kupiłł Arsenal i podsumowująć po tym co powiedziałem stwierdził: "to co się dziwisz?". I po tych słowach przestałem. Nie było Arsenalu w tym meczu i tyle. Szkoda tylko oczy męczyć taką miernotą. WSTYD,

arsenalfann komentarzy: 1024320.10.2012, 20:29

Nie oglądałem meczy niestety ale 1:0 z Nowrich? Szkoda, z taką grą mistrzostwa raczej nie zdobędziemy tym bardziej, że Chelsea ma 10pkt przewagi a na ich porażkę się nie zapowiada.

afckonrad9101 komentarzy: 783420.10.2012, 20:29

Gralismy dzisiaj totalny piach, po takim meczu mistrzostwo jest moim zdaniem dla nas nierealne i tyle, w porownaniu chociazby z City ktore gralo w 10 z WBA i wygralo to my wygladamy tragicznie, zero pomyslu, praktycznie 0 zagrozenia bramki Norwich, jezeli mamy jechac z takim nastawieniem jak dzis na Old Trafford to od razu mozemy zostac w domu...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.10.2012, 20:28

Zagraliśmy dramatycznie, ale to nie powód by jechać naszych zawodników...

maciej598598 komentarzy: 184520.10.2012, 20:28

żenada...

Zaxori komentarzy: 35220.10.2012, 20:28

Haha widze dużo osób podchodzi do tego z humorem typując Vito na Motm :D :D

lays komentarzy: 3987120.10.2012, 20:28

nie mozna tu winic giroud ja to wgl przyczepil bym sie do vermaelena o brak wiary na moje... zabraklo mi wiary i wejsc w koncowce... jego slaby mecz gral arteta najlepszy dzis byl... charowal jak mogl... gervinho wgl nie rzuca tylko wbiega w pole karne i kiwa... mannone to porazka z nim nigdy nic nie osiagniemy slaby w ****

05Marcin12 komentarzy: 65520.10.2012, 20:28

Nie wyzywajcie piłkarzy Arsenalu! Czy tak robią kibice? Jak wam się nie podoba to idźcie kibicować barcelonce.

kwiatinho komentarzy: 1313220.10.2012, 20:28

Wstyd żenada kompromitacja
Jeden z najgorszych meczów jakie oglądałem odkąd kibicuje Arsenalowi...
Brak jakiegokolwiek pomysłu na gre. Przegraliśmy zasłużenie z przedostatnią drużyną w lidze...
Po raz pierwszy w życiu chciałem wyłączyć telewizor przed końcem meczu... Nigdy w życiu nie zapomne im tego co dzisiaj pokazali

aaron komentarzy: 336620.10.2012, 20:28

****sea na mistrza idzie ...

Oldgunner3 komentarzy: 982220.10.2012, 20:28

Żenada to mało powiedziane,wstyd,obciach.Niestety najsłabszy w w naszej drużynie to AW - jak można wpuszczać do pierwszej ''11'' Ramseya!?Do tego kiepski Podolski,beznadziejny Mannone.Dodatkowo nasze panieny ciągle się przewracały no i Ox out Bóg jeden wie na jak długo;znowu jesteśmy w czarnej dziurze i czarnej dupie.To jest dramat- boss musi sie w końcu ogarnąć i pozbyć kilku frajerów lub chociaż wypożyczyć.Można z każdym przegrać,ale żeby przez 90 min. nie strzelić żadnego gole i nie stworzyć żadnej setki - to niepojęte nieudacznictwo.Staliśmy się pośmiewiskiem całej ligii.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2012, 20:28

05Marcin12, ja pamietam jedna jego strate ktora zakonczyla sie strzalem, i pamietam mase jego niecelnych podan, i zwalnianie akcji, i podawanie do tylu, albo za plecy

Krzysztof95 komentarzy: 142820.10.2012, 20:28

A tak czekalem na ten mecz by sobie poogladac Arsenal a oni ***** co grali jak na treningu

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2012, 20:28

mam pomysł! głosujmy na Gnabryego na głównej arsenal.com to Wenger może zacznie na niego stawiać.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 620.10.2012, 20:27

Gnabry >>>>>>>>>>>> Ramsey

Gofer999 komentarzy: 1472920.10.2012, 20:27

Co za zespół, oni do psychologa powinni pójść, każdy jeden. Ja nie wiem co Papa im nagadał w przerwie, chyba poklepał po plecach Oliego, powiedział "Spokojnie chłopaki, nic się nie stało, jakoś sobie poradzicie w drugiej połowie, grajcie swoje a coś wpadnie." xP

DB10 komentarzy: 149620.10.2012, 20:27

@05Marcin

Ślepyś ?

Jubek komentarzy: 29820.10.2012, 20:27

Panowie, Wenger powie, że przegraliśmy, bo... PRZERWA REPREZENTACYJNA I CHŁOPCY SĄ ZEMĘCZENI! Taki dla przykłądu OX musiał pozostać na zgrupowaniu cały JEDEN dzień dłużej. A Giroud dla przykladu rozegrał całe 7 minut w meczu z Hiszpanią.
Przerwa reprezentacyjna i murawa. To powie Boss.