Powetować ostatnie niepowodzenia: Newcastle vs Arsenal

Powetować ostatnie niepowodzenia: Newcastle vs Arsenal 28.08.2015, 09:35, Kamil Stasiak 1677 komentarzy

Sezon ligowy w europejskiej piłce trwa w najlepsze. Cały kontynent jak długi i szeroki walczy na krajowych podwórkach o punkty potrzebne do walki o mistrzostwo. Za chwilę jednak, ku rozpaczy niektórych kibiców, rozgrywki klubowe ustąpią miejsca zmaganiom reprezentacji w eliminacjach do EURO 2016. Zanim jednak to nastąpi , zostanie rozegrana 4. kolejka Premier League. Arsenalowi tym razem przyjdzie skruszyć kopie na St James’ Park z ekipą Newcastle. Początek spotkania o godzinie 13:45.

Kanonierzy przystąpią do tego spotkania z mieszanymi uczuciami. Ostatnie spotkanie ligowe – mecz z Liverpoolem na Emirates – nie dało jednoznacznej odpowiedzi co do dyspozycji zespołu z Londynu w tym sezonie. W pierwszej połowie klub z Anfield całkowicie zdominował podopiecznych Wengera i mógł prowadzić nawet kilkoma bramkami. W drugiej połowie meczu to londyńczycy przejęli inicjatywę, ale bili głową w solidnie wyglądającą defensywę The Reds. Strata punktów w tym spotkaniu spowodowała, że do bardzo dobrze wyglądającej na starcie sezonu ekipy Manchesteru City The Gunners tracą już pięć oczek. Mimo że taka strata na początku sezonu jest jak najbardziej do odrobienia, drużyna z Emirates musi ograniczyć potknięcia z niżej notowanymi rywalami chcąc myśleć o tytule.

Newcastle notuje jak na razie przeciętny początek sezonu. Dwa punkty w trzech meczach mimo ogromnej kwoty wydanej na transfery nie jest wynikiem zadowalającym. Mimo tego, w ostatnim meczu ligowym – zremisowanym z Manchesterem United 0-0 – w ekipie Steve’a McClarena było widać zalążek lepszej gry. Bardzo dobry mecz zanotowały nowe nabytki drużyny – szczególnie Mitrović. Wydaje się, że dla ekipy Srok przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

Historia spotkań między tymi ekipami jest długa, bo sięga aż roku 1893. Do tej pory obie ekipy rozegrały między sobą 176 spotkań, z których 72 razy górą wychodzili zawodnicy z Londynu, 66 razy zwyciężała zaś drużyna Newcastle. W zeszłym sezonie Kanonierzy wyszli zwycięsko z obu spotkań, pokonując sobotnich rywali kolejno 4-1 na The Emirates i 2-1 na St James’ Park.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowych obu ekip. W Arsenalu niezdolni do gry wciąż są Danny Welbeck, Jack Wilshere, Tomas Rosicky oraz Per Mertesacker, który wciąż zmaga się z chorobą. Laurent Koscielny ma przejść badania lekarskie, po których zostanie podjęta decyzja czy weźmie udział w tym meczu. W ekipie gospodarzy na pewno zabraknie Emmanuela Riviere’a, a pod znakiem zapytania stoi występ Papissa Cisse. Po drobnym urazie na mecz z Arsenalem najprawdopodobniej będzie gotowy Moussa Sissoko .

Czy Kanonierzy w końcu odnajdą dyspozycję ze spotkań przedsezonowych i odniosą przekonujące zwycięstwo? A może Newcastle odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? Tego dowiemy się już jutro, start spotkania o godzinie 13:45 czasu polskiego!

Typ kanonierzy.com: 1-2

Newcastle UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
adrianpilsczek2000 komentarzy: 154229.08.2015, 15:37

Dobra mimo, że to tylko 1:0, to jednak są 3 pkt.

wnw46 komentarzy: 182029.08.2015, 15:36

taka 100% omg

wnw46 komentarzy: 182029.08.2015, 15:15

Giru jaki dzik :)

Oldgunner3 komentarzy: 967529.08.2015, 15:13

Trudno było się nie domyślić tej zmiany znając Wengera.

wnw46 komentarzy: 182029.08.2015, 15:02

i jaki samobuj normalny strzal co oni tam robia gol Sancheza gol Oxa a oni ze samobuje.

wnw46 komentarzy: 182029.08.2015, 15:01

Ox odkupil winy.

RafaNowa komentarzy: 35629.08.2015, 15:00

adrian tak jest to samobój

a tak nawiasem mówiąc, na 4 kolejki póki co tylko jedna bramka została dla nas zdobyta przez naszego gracza, musimy poprawić skuteczność

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154229.08.2015, 14:58

Ten gol jest chyba zapisany jako samobój...

Tylko żebyśmy znowu do końca meczu nie murowali bramki...

pumeks komentarzy: 2080829.08.2015, 14:54

Może lepiej, że się męczą, to może Wenger kupi w panice jakiegoś napastnika?

gothegunners1886 komentarzy: 309829.08.2015, 14:54

Ale go kutwy faulują..

Ciężko się ten mecz oglada.
Wenger pewnie sie nie pojawił w szatni w trakcie przerwy, bo nie widać zmian w grze.

gothegunners1886 komentarzy: 309829.08.2015, 14:53

bialysul

A my debile gramy górne piłki..

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370029.08.2015, 14:52

Ehhh, kolejny przypływ MUłów po jakże wielkim zwyciestwie z równie wielką ekipą jak Club Brugge. Won :)

bialysul komentarzy: 369929.08.2015, 14:52

Co ten Theo? :)

jak juz nie posiada warunkow do gry na tej pozycji... to chociaz probowalby wykorzystywac swoja dynamike i szybkosc wklejajac sie w obrone i probowac sie jej urwac... a on probuje grac jak TargetMan...

Albo OX na ławę

Zostawic tego Walcotta, ale na skrzydle.
Giroud na szpicę i ktos z obrony na ławę.

wnw46 komentarzy: 182029.08.2015, 14:50

i dryblingi sam z soba...

sebastix11 komentarzy: 599229.08.2015, 14:49

co ten Ox odwala...

Gofer999 komentarzy: 1462429.08.2015, 14:49

@Sztofort; Oglądam, widziałem, nic to nie zmienia. :)

RionMU komentarzy: 5629.08.2015, 14:48

A z nas się śmialiście:)

Gofer999 komentarzy: 1462429.08.2015, 14:48

@MaciekGoooner; Dobra, my do zgody na ten temat nigdy nie dojdziemy.xD

Sztofort komentarzy: 259529.08.2015, 14:48

@doktor @Gofer - Jezeli byscie ogladali mecz, to byscie wiedzieli, ze byloby 1-0 po dobitce z jego strzalu.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154229.08.2015, 14:47

Ja bym wpuścił od początku 2 połowy Girouda.

Resoviak77 komentarzy: 155329.08.2015, 14:47

Za 10 lat.

Gofer999 komentarzy: 1462429.08.2015, 14:47

@Doktor; No bo Ramsey i Giroud to są ludzie na których się narzeka (choć w dzisiaj narzekanie na Ramseya jest słuszne), Ozil, Sancziz i Theo są nietykalni. ;)

thide

No ja cały czas twierdze, że Ramzi to zawodnik jednego sezonu. Miał swoje 5 minut i tyle.

I żeby nie było to nie twierdzę, że jest on słaby. Po prostu nie wybija się ponad tłum. Ma jakieś tam przebłyski geniuszu ale nic poza tym.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1429.08.2015, 14:46

mar,
zjedz nizej: "Wallcot"

mic_now komentarzy: 218929.08.2015, 14:45

najgorszy w 1 połowie moim zdaniem Ox. Wszyscy co tak bardzo go chcieli w pierwszym składzie niech dokładnie się przyjrzą jego grze. Jedno podanie mu wyszło do bellerina a reszta to same straty , nieudane dryblingi.

Doktor komentarzy: 770629.08.2015, 14:45

Dziwię się, że nikt nie linczuje Sancheza, Chiljczyk nie sprawia żadnego zagrożenia, gra to samo gówno co Ox.

Sztofort komentarzy: 259529.08.2015, 14:45

@304 - Dokladnie, tez sporo myslalem o Jacku jak ogladalem mecz. Bo on zawsze potrafil wziac pile i pobiec z nia omijajac z dwoch obroncow i wzbudzic w partnerach jakieś motywacji do gry. A u nas tego nie ma.

Kaidus komentarzy: 62629.08.2015, 14:44

Szczerze powiedziawszy Campbell nie byłby złym wyborem na tą drugą część. Widzieliśmy jak blisko siebie grają boczni i środkowi obrońcy Newcastle. Brakuje nam aktywności na skrzydłach bo Alexis biega sobie gdzie chce.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12629.08.2015, 14:44

Ramsey dzisiaj strzeli, stawiam beczkę miodu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.08.2015, 14:44