Powrót Emirates Cup, Arsenal - Benfica

Powrót Emirates Cup, Arsenal - Benfica 28.07.2017, 15:19, Kamil Garczorz 1069 komentarzy

Po rocznej przerwie do terminarza przedsezonowych przygotowań wraca Emirates Cup. W 2016 roku turniej się nie odbył z uwagi na Mistrzostwa Europy oraz prace rekonstrukcyjne boiska na Emirates Stadium, ale w tym roku wszystko wraca do normy, a Arsenal zmagania rozpocznie meczem z Benficą.

Kanonierzy wrócili już do Londynu po tournee w Australii oraz Chinach, gdzie rozegrali cztery spotkania. W Sydney pokonali lokalne zespoły, kolejno Sydney FC 2-0 oraz Western Sydney Wanderers 3-1, po tych dwóch spotkaniach udali się do Chin. Tam londyńczycy nie bez problemu uporali się z Bayernem po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry był remis 1-1), a na zakończenie zmagań ulegli w Pekinie Chelsea 0-3.

Portugalczycy również rozegrali dotychczas cztery spotkania, ale odpuścili sobie dalekie wojaże. W połowie lipca Czerwone Orły wzięły udział w Uhren Cup, miniturnieju rozgrywanego w Szwajcarii, tam w pierwszym meczu pokonali Neuchâtel Xamax 2-0, a w drugim, a jednocześnie ostatnim ulegli ekipie Young Boys Berno 1-5. Po zakończeniu zgrupowania w Szwajcarii lizbończycy wrócili do Portugalii, gdzie rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie. W Sao Joao da Venda piłkarze Benfiki wygrali 2-1 z hiszpańskim Betisem, a kilka dni temu przegrali ze spadkowiczem Premier League, Hull, 0-1.

Do składu Arsenalu po wakacjach wracają Calum Chambers, Hector Bellerin i Rob Holding, a treningi po kontuzji wznowił Jack Wilshere. W meczu z Benficą na pewno nie wystąpią Alexis Sanchez oraz Skhodran Mustafi, którzy do treningów po Pucharze Konfederacji wrócą w niedzielę, czyli drugiego dnia Emirates Cup. 1 lipca do zespołu z Lizbony dołączył wychowanek Kanonierów, Chris Willock, a więc niespełna miesiąc po opuszczeniu szeregów Arsenalu będzie miał okazję zagrać na Emirates Stadium, lecz tym razem przeciwko swojej byłej drużynie.

Historia rywalizacji pomiędzy oboma zespołami jest dość krótka. Ostatnie spotkanie tych drużyn miło wspominają kibice Arsenalu, bowiem w 2014 roku Kanonierzy, również w ramach Emirates Cup, rozbili Benficę 5-1. Aby przypomnieć sobie oficjalne mecze Arsenalu z Benficą musimy cofnąć się do wczesnych lat 90, wtedy obie drużyny spotkały się w Pucharze Europy, a zwycięsko z tego dwumeczu wyszła ekipa z Lizbony, która po dogrywce wyeliminowała The Gunners z rozgrywek.

Emirates Cup to ostatni, ale zarazem pierwszy poważny sprawdzian dla Arsenalu przed rozpoczęciem sezonu, bowiem już tydzień po zakończeniu turnieju pod sztandarem Emirates Kanonierów czeka mecz o Tarczę Wspólnoty z Chelsea. Co prawda w Azji Arsenal rywalizowali z Bayernem oraz The Blues, ale tam Arsene Wenger pozwolił sobie na eksperymenty w składzie i w głównej mierze pozwolił na grę młodym graczom.

Rozgrywki: Emirates Cup

Miejsce: : Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: : Sobota, 29 lipca 2017 roku, godzina 17:00 czasu polskiego

Przewidywany skład: Cech - Holding, Koscielny, Monreal - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil, Iwobi - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 2:0

Transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć w Eurosporcie 2.

wojtas1234 komentarzy: 28029.07.2017, 18:15

Wnioski: Kolasinac nie gra nic nadzwyczajnego. Szczerze mówiąc ustępuje Monrealowi w każdym aspekcie gry oprócz siły, jest mało zwrotny, łatwo go ograć. Co do Holdinga to nie jest to piłkarz na pierwszą 11.

lordoftheboard komentarzy: 822629.07.2017, 18:15

Jutro będzie grać podstawowa obrona: Monreal, Koscielny i ktoś trzeci :P

Eustachy komentarzy: 77429.07.2017, 18:15

W ogóle co chwila miałem wrażenie że jesteśmy Benfica, dziwnie tak na niebiesko:)

tomek_13 komentarzy: 243229.07.2017, 18:15

@Marzag: obgryzał paznokcie jak go pokazała kamera

mitmichael komentarzy: 4924329.07.2017, 18:15

Widzieliscie kozackiego... samoboja Kondogbii? Mistrzostwo :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.07.2017, 18:15

Obrona patologia ale nienajgorzej się to ogląda.

dolny komentarzy: 265429.07.2017, 18:15

Mustafi na tym zdjęciu wygląda jak Błaszczykowski :D

TobiasRieper komentarzy: 20029.07.2017, 18:14

To co panowie, kto robi kompilację na yt z komentarzem Terleckiego?
Gwarantuję, że będzie to Top1 przez co najmniej tydzień ;)

Womanizer komentarzy: 989229.07.2017, 18:14

Obrona to dramat ale trzeba pamiętać że jest w całości rezerwowa, bo w podstawie będą grać Kosa-Mustafi i Monreal.

Na 2 połowe Laca za Żwira, Ozil za Iwobiego i OX za Nelsona.

SoulStorm komentarzy: 743029.07.2017, 18:14

Mustafi pozdrawia

Kredens komentarzy: 369429.07.2017, 18:13

I sprzedać szybko Walcotta, dopóki strzela jakieś gole, to moeże troche więcej za niego dostaniemy.

Papaciok komentarzy: 438729.07.2017, 18:13

@imprecis: gościu.... spamisz komami ale ..... pls dodajcie mozliwosc blokowania ludzi...

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.07.2017, 18:13

imprecis, w sumie ox nie gra, ale moze i cos tam brzydkiego powiedzial na lawce co moglo zadecydowac o twojej ocenie.

timiiiii komentarzy: 193429.07.2017, 18:13

no to Walcott ma pierwszy sklad az do czasu jak zlapie kontuzje (co on kurka ma na glowie??)

- Nelson,
- Walcott (ale tylko za dołożenie dwa razy nogi bo poza tym gra jeszcze gorzej niż rok temu)

Kredens komentarzy: 369429.07.2017, 18:11

Boże kto wpadł na pomysł, żebyśmy mieli niebieskie stroje. Ciemny granat jeszcze ok, ale niebieskie? Jak dla mnie tragedia

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.07.2017, 18:11

@imprecis: zgadzam się.

Ranczomen komentarzy: 1230529.07.2017, 18:11

Sprowadzić Nelsonowi Sancho Panse i będzie super, któryś na pewno odpali.

migus11 komentarzy: 131429.07.2017, 18:11

Gościu cały czas myli Holdinga z Mertesackerem, na Seada mówi Seat i zapomniał chyba że mamy jeszcze Mustafiego bo podobno Wenger ma szukać ŚO do pary z Kościelnym mimo, że gramy trójką. :)

Papaciok komentarzy: 438729.07.2017, 18:10

Teraz go go Laca

SoulStorm komentarzy: 743029.07.2017, 18:09

Już nie pierwsza sytuacja,że komentator EUROSPORTU jest po 0,5l.

Alonso komentarzy: 1282429.07.2017, 18:08

mecz towarzyski i komentarz też taki towarzyski

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2017, 18:08

Zamiast sie cieszyc, ze w ogole ogladacie ( nie to co ja) to tylko narzekacie na komentarz.

Ja to narzekam ze nie mam jak zobaczyc meczu.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.07.2017, 18:08

Kolasinac dzik, najlepszy gracz pierwszej połowy.

gunners007 komentarzy: 954329.07.2017, 18:07

Terlecki? Podoba mi się styl w jakim komentuje.
Terlecki & Strejlau - to byłby duet marzeń :)

SoulStorm komentarzy: 743029.07.2017, 18:07

Ten drugi komentator jest pijany.Tego bełkotu nie idzie słuchać.

evac komentarzy: 34129.07.2017, 18:06

Jaka jest nominalna pozycja Nelsona?

kamilo_oo komentarzy: 2356729.07.2017, 18:05

Wyleciało mi z głowy nazwisko tego eksperta z Eurosportu, ale to chyba największy idiota ze wszystkich ekspertów w tv

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 229.07.2017, 18:04

Ile jest zmian podczas Emirates Cup?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2017, 18:04

@Gunner012: Holding to pownien grać w U23. Przez niego prawie straciliśmy bramkę.

#TeamMonreal

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 329.07.2017, 18:04

Niestety komentuje Terlecki i bardzo nad tym boleje bo bruka moje dobre imię a raczej nazwisko.

MiCrO komentarzy: 6529.07.2017, 18:03

Żyro do zmiany, snuje się jakby za karę grał.
Komentator poziom Hajto.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2017, 18:03

@gunners007: scrollowałem z 2-3 strony i nic nie było.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2017, 18:03

Giroud też niewidoczny.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.07.2017, 18:02

Ale jak się Kosa połamie to słabo to wygląda, niby dużo stoperów, ale...

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12629.07.2017, 18:02

Typowe kartofle po chaosie w obronie. Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2017, 18:02

Się zdenerwowałem. Włączyłem arsenal.com, a tam gadające głowy, myślałem, że jest przerwa i tak czekam 10 minut jak debil, bo myślałem że start meczu o 17 i przerwa od 17:45 do 18:00.

tomekdomek1233 komentarzy: 51929.07.2017, 18:02