Przełamać chwilową niemoc: Sunderland - Arsenal

Przełamać chwilową niemoc: Sunderland - Arsenal 29.10.2016, 00:09, bojowy schabowy 278 komentarzy

Sobotni mecz na Stadium of Light jest spotkaniem drużyn z dwóch biegunów tabeli Premier League. Sunderland od kilku sezonów przypomina linoskoczka, który balansuje na bardzo cienkiej linie. Mimo licznym niepowodzeniom, Czarnym Kotom w ostatnich latach zawsze udawało się uciec spod topora kata. Obecne rozgrywki wydają się być dla drużyny znad rzeki Wear o wiele trudniejsze. W dziewięciu kolejkach Sunderland zdobył zaledwie dwa punkty. Arsenal pomimo potknięcia w meczu z Middlesbrough wystąpi w sobotnim spotkaniu w roli absolutnego faworyta i jest zobowiązany do wywiezienia z Stadium of Light pełnej puli punków.

Kulejąca ofensywa

Największą bolączką Sunderlandu nie jest linia defensywy. Problem leży gdzie indziej. Drużyna Davida Moyesa nie radzi sobie z przeprowadzaniem akcji ofensywnych. Sunderland ma na swoim koncie najmniej strzelonych bramek spośród wszystkich drużyn występujących w profesjonalnych ligach w Anglii, podopieczni Moyesa strzelili ich zaledwie sześć. Przykład West Hamu pokazuje, że można mieć dziurawą defensywę i jednocześnie regularnie punktować. Młoty straciły więcej bramek niż Sunderland, jednak mają aż osiem punktów więcej. Jermaine Defoe jest bardzo dobrym napastnikiem, który jest w stanie w pojedynkę stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Jednak sam Anglik nic nie zdziała, gdy ma przeciwko sobie solidnych obrońców. Napastnikowi brakuje wsparcia, które powinni zapewnić Khazri oraz Watmore. Tunezyjczyk świetnie spisywał się w zeszłym sezonie, jednak w obecnych rozgrywkach nie radzi sobie najlepiej. Pomocnik jest cieniem piłkarza sprzed kilku miesięcy.

Historia spotkań

Arsenal pojedynkował się z Sunderlandem 151 razy. Kanonierzy byli górą jedynie w 60 spotkaniach, 50 razy wygrywała drużyna z północnej części Anglii. Statystyki pokazują, że w przeszłości spotkania między tymi zespołami były bardzo wyrównane. Ostatnio ta sytuacja się zmieniła, Sunderland po raz ostatni wygrał w lidze z Arsenalem w 2009 roku. W późniejszych latach górą byli zawodnicy Arsene’a Wengera. Arsenal w ostatnich latach wie jak radzić sobie z ekipą znad rzeki Wear.

Sytuacja kadrowa

Spotkanie z Sunderlandem opuści Granit Xhaka, który pauzuje po czerwonej kartce, którą dostał w meczu ze Swansea. Nowej kontuzji nabawił się Lucas Perez. Hiszpan musiał opuścić boisko w meczu z Reading po brzydkim faulu przeciwnika. W konferencji przedmeczowej Arsene Wenger przyznał, że uraz Lucasa jest poważny i napastnik będzie pauzował do 8 tygodni. Testy sprawnościowe mają przejść Walcott, Cazorla oraz Monreal. Długoterminowe kontuzje wciąż leczą Akpom, Welbeck oraz Mertesacker. Do drużyny wraca dwóch ważnych zawodników, Aaron Ramsey oraz Olivier Giroud mają szansę zagrać przeciwko Sunderlandowi i wrócić na boisko po ponad miesięcznej przerwie. David Moyes nie może skorzystać z usług Kirchhoffa, Boriniego, Larssona, Mannone. Testy mają przejść Denayer oraz Januzaj. Poza grą pozostaje Cattermole, który słynie z bardzo ostrej gry.

Arsenal nie może zaliczyć drugiego potknięcia z rzędu, mecz z Sunderlandem to sprawdzian charakteru. W sobotnim meczu dowiemy się, czy podopieczni Wengera są w stanie mocno odpowiedzieć na niepowodzenie w meczu z Middlesbrough. Jeśli drużyna z północnego Londynu realnie myśli o zdobyciu w tym sezonie Mistrzostwa Anglii trzy punkty w meczu na Stadium of Light muszą powędrować na konto Arsenalu. Spotkanie z Sunderlandem nie będzie należało do najłatwiejszych. Piłkarze Boro pokazali, że głęboka obrona jest w stanie powstrzymać Kanonierów od zdobywania bramek. David Moyes być może postawi na podobną taktykę i na Stadium of Light fani obejrzą Arsenal, który nie potrafi stworzyć klarownej sytuacji. Podopieczni Wengera z pewnością mają do udowodnienia to, że ostatni mecz ligowy był tylko wypadkiem przy pracy. O tym jak potoczą się losy meczu na Stadium of Light dowiemy się w sobotę o 13:30.

Skład kanonierzy.com:

Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin, Elneny – Walcott, Ozil, Iwobi – Sanchez

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 13:37

Ox głodny... chyba zdjęc na Instagramie.

Argudo

Chyba chodziło o Dzień Pamięci, ale nie mam pewności.

Sympatyczny komentarzy: 170729.10.2016, 13:35

Ten murzaj z sunderlandu podobny do wildera

sebastix11 komentarzy: 599229.10.2016, 13:34

panowie macie link do aliez z polskim komentarzem ?

Kiepomen komentarzy: 432929.10.2016, 13:33

Też was śmieszyło jak ten żołnierzyk chodził? xd

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.10.2016, 13:32

Dopiero wbiłem i nie wiem, o co chodzi z tą minutą ciszy?

@Sympatyczny

Dzięki, spanikowałem bo na meczykach chyba nie było. Ale na tym goolsports jeszcze ładniej śmiga, więc zostaję.

macjaw komentarzy: 38929.10.2016, 13:27

Panowie od około 300 minut (licząc wszystkie rozgrywki) nie straciliśmy gola i spora szansa żeby to podtrzymać.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2016, 13:23

Sanchez? Sanogo? Giroud? Bez znaczenia. Liczą się tylko 3 punkty.

Ciawaro komentarzy: 43629.10.2016, 13:22

Jak ktoś posiada dobry stream to bardzo bym prosił o podesłanie :)

@simpllemann

Kto ma wpuścić 25 i 26, jak nie Bravo? :))

Mistrz dośrodkowań, Brunty, wrócił do pełni sił akurat na mecz z City. Pulis w końcu dogadał się z zarządem, dostał nowy kontrakt i sianko na wzmocnienia już zimą, więc i nastroje w drużynie się poprawiły.

Przy całej mojej sympatii do Pepa, dzisiaj hejterzy będą mieć pożywkę bo Tony go masakruje!

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2016, 13:18

Powtórzę, oglądanie Oliwiera to ŻwirWOczy.

Boli.

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 13:15

Oho mecz z Tottenhamem w niedziele o 13 czyli nie poogladam bo bede w drodze do Krakowa na mecz Wisły z Gornikiem Łeczna. No ale coz ;)

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 13:13

A ja nie jestem fanem Alexisa na szpicy i chętnie przywitałbym Żwirka na stałe w składzie.

hot -1

Armata500 komentarzy: 4360 newsów: 13029.10.2016, 13:12

Dzisiaj jest chyba 3, ostatni mecz zawieszenia Xhaki. Nie grał z Boro, nie zagra dzisiaj, a przecież nie grał też we wtorek w pucharze ligi, a tam też kartki się chyba liczą ;)

Na kury wróci.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 13:11

Alexis wreszcie przystosował się do gry na środku ataku i nie można tego zmieniać. Coś działa i nie ma co tego psuć.

Co do meczu z Middlesbrough to zawalili Ozil, Walcott i Iwobi, którzy nie stwarzali sytuacji. Sanchez i tak był najjaśniejszym punktem ofensywy.

Barcelona co tydzień mierzy się z murarzami, a jakoś nie widzę w ich składzie napastnika 1,9+ metra. To jest kwestia szybkości podań i kreatywności. Oczywiście gdy tego ostatniego brakuje to można wystawić dzika i grać na niego długie piłki, ale to nie jest styl w jakim chciałbym aby Arsenal grał przez 90 minut. Taki wariant można stosować na ostatnie kilkanaście minut gdy nie ma czasu na budowanie akcji.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2016, 13:11

ChatCrapGetBanged
Coś dla Ciebie - od kiedy Pulis przejął WBA, żadna drużyna w lidze, nie zdobyła tylu bramek głową: 24.

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 13:10

Musowo dzisiaj trzeba wygrac bo za chwile Tottenham a potem po przerwie na reprezentacje wyjazd na OT

MarkOvermars komentarzy: 913929.10.2016, 13:10

ostatni, mecz z Reading był drugi

lays komentarzy: 3987129.10.2016, 13:09

Xhaka chyba ostatni dziś mecz pauzy, prawda?

Na Ludogorec i Tottenham will be ready :)

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 13:08

hot +2

lays komentarzy: 3987129.10.2016, 13:08

Giroud jest potrzebny na ostatnie 20 minut w takich spotkaniach jak te z Soton u siebie, gdize dał nam karnego, z Boro, z Burnley na wyjezdzie. Tam gdzie dominujemy i potrzebujemy kogoś kto się poprzepycha w środku i zrobi miejsce zawodnikom.

lays komentarzy: 3987129.10.2016, 13:07

hot +1

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 13:06

Padne jak sie Sunderland dzisiaj sie przełamie. Na ostatnie 26 potyczek z nimi tylko 1 porazka. Premier League Preview niecała minuta poswiecone na mecz z Sunderlandem, sie napracowali :D

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 13:06