Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 908403.10.2019, 08:48

@Dawid04111: zasłużył

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 603.10.2019, 08:47

Były jakieś plotki, że Xhace będzie się rodziło dziecko w październiku i przez to opuści kilka spotkań. Zobaczymy, może jak drużyna bez Granita będzie sobie dobrze radziła, to Unai zdecyduje się pozostać przy tym wariancie, nawet jak Szwajcar wróci.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 203.10.2019, 08:41

Oddałbym każdego gracza z naszej kadry za zdrowego i najlepszej formie Cazorle :) No może w wyjątkiem Lacy i Auby. Szkoda, że nie zagrali nigdy razem...

Rowerinho komentarzy: 225203.10.2019, 08:39

Dzisiaj wyrok TSUE w sprawie frankowiczów

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52403.10.2019, 08:27

@sWinny
Jak źle by ta dwójka nie grała, tak nie będę nikomu życzył kontuzji. Nawet jeśli ktoś chce to nazwać "dobrem drużyny".

Wciąż liczę na Emery'ego, że coś mu się przestawi w głowie i przestanie na nich stawiać, ale na to się nie zanosi. I o ile jest szansa, że Luiz usiądzie na ławce (powrót Holdinga), tak Xhaka powinien regularnie wychodzić w podstawowym składzie w najważniejszych spotkaniach.

ziom komentarzy: 190003.10.2019, 08:24

Wczoraj byłem na forum kibiców Barcy aby znaleźć linka do ich meczu z Interem.Jedno co się tam rzuca w oczy to zwolnienie trenera który jest winien ich wyników.;-)Oglądnąłem ich pierwszą połowę,Barca pomimo tego,że ma gwiazdy to wyglądała słabo na tle Interu.Według mnie oni nie mają żadnych szans aby zdobyć ligę mistrzów.Dlaczego?Barca nie posiada ani jednego środkowego obrońcy klasy światowej,to samo mamy u nas przez co ich obrona nie wygląda pewnie.Podobną sytuację mają z bocznymi obrońcami chociaż gra Semedo w pierwszej połowie stała na wysokim poziomie.Messi-ich człowiek legenda jest dla mnie obecnie przekleństwem ich klubu.Z nim na boisku nie wygrają ligi mistrzów.Dlaczego?Facet człapie na boisku aby od czasu do czasu depnąć i zrobić akcję indywidualną.Najgorsze jest to,że wszyscy zawodnicy grają na niego w myśl zasady,że podamy mu piłkę a on sam coś zrobi przez co nie ma żadnego elementu zaskoczenia dla przeciwników.Ich kibice mają idiotyczne myślenie,oni myślą,że jak zmieni się trener to nagle gra Barcelony odmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Obecnego trenera w każdej chwili może zwolnić tylko Messi któremu odpowiada taktyka gry zespołu Valverde.Messi uratował mu głowę po przegranym półfinale z Liverpoolem.Obecnie ten zawodnik w Barcelonie jest ważniejszy od ich klubu.To tak naprawdę on rządzi mając w swoim kontrakcie klauzulę która mu umożliwia odejście z Barcy w maju w przyszłym roku.Żaden zawodnik na świecie nie ma takiej władzy w klubie co on.Z tą klauzulą w kontrakcie bardzo inteligentnie zaszachował zarząd Barcy która zrobi wszystko co on każe.

sWinny komentarzy: 772903.10.2019, 08:19

@Simpllemann: dobro drużyny jest najważniejsze. Chłopaczki niech sobie odpoczna albo zmienią klub najlepiej

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52403.10.2019, 08:18

Tak narzeka się na zdrowie Fekira a ten po wyleczeniu zerwanych więzadeł kolana opuścił mniej meczów niż choćby Lacazette w tym samym okresie.

ArsenalChampion komentarzy: 798403.10.2019, 08:04

To że fekir jest teraz zdrowy, to nie oznacza że będzie tak cały czas, prędzej czy później ta kontuzja kolana mu się odnowi i wypadnie na pół roku albo więcej, dlatego topowe kluby nie chciały ryzykować

Jacek1s komentarzy: 764603.10.2019, 07:36

@Dawid04111: Myślę, że jest szansa

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1403.10.2019, 07:29

Myślicie, że Saka zagra w podstawie przeciwko Bournemouth?

Gerwciu komentarzy: 372203.10.2019, 07:08

Dziś kapitan odpoczywa aby w meczu ligowym poprowadzić Arsenal do remisu.
W dzisiejszym meczu pomoc bez Czaki będzie pewnie wyglądała i grała naprawdę fajnie.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52403.10.2019, 07:07

Życzyć kontuzji piłkarzom drużyny, której się kibicuje to największa głupota. Nawet jeśli ci zawodnicy to Luiz i Xhaka.

sWinny komentarzy: 772903.10.2019, 07:03

Liczę dziś na luiza i czake.
Może w końcu złapią kontuzję, a kanonierzy zaczną coś grać w przyszłych kolejkach.

JacOsc komentarzy: 93603.10.2019, 00:29

@Laczekzette: Pepe może jeszcze odpalić, a wymienieni przez Ciebie ludzie to bomby zegarowe, każdy na swój sposób

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.10.2019, 23:45

@new_star:

Na Instagramie post skomentowali byli Kanonierzy: Szczęsny, Podolski, Wilshere czy Walcott. Polubienia zostawiło też wielu byłych i obecnych Kanonierów.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 23:43

Ja za to polecam zobaczyć bramkę Koreańczyka z Salzburga. Gość wkręcił VVD w ziemię jakby na Mustafiego grał.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 102.10.2019, 23:33

@rreddevilss: Nie, babol jakiś?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.10.2019, 23:30

Widzieli Co przyszła gwiazda Arsenalu Upamecano dzisiaj zrobił xd

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 23:18

Są już pierwsze przecieki z odprawy przed meczem z Manchesterem United:
Emery poddał swoich zawodników 12-godzinnej analizie przeciwnika, każdy następny krok był dokładnie opisany. Nagle po siódmej godzinie analizy, zrywa się Granit Xhaka:
-Nie no, Unai, nie można tego na czuja zrobić?! Ja na czuja bym to zrobił!
Emery spuszcza okulary na nos i mówi spokojnie:
-Granitku, mój drogi, kochany Granitku. Na czuja, to sobie możesz powąchać, jak kobieta pachnie.

sickstick komentarzy: 268602.10.2019, 23:07

@bartas1984: Najsłabszy Messi jakiego kiedykolwiek widział. Poza golem na 2:1 niewiele mu wychodziło, grał trochę jak nasz Pepito. Nie mam pojęcia skąd tak wysoko nota.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 902.10.2019, 23:06

Auba polubił wpis Gnabryego że Londyn jest czerwony :D

pLYTEK komentarzy: 410702.10.2019, 23:01

@bartas1984:

Bóg nadal boski

ArsenalChampion komentarzy: 798402.10.2019, 22:58

@ChatCrapGetBanged: ja tez tym bardziej ze ten mecz może być najwcześniej za pół roku

bartas1984 komentarzy: 36902.10.2019, 22:57

Jak zagrał po kontuzji Boski Bóg Bogów Messi? Na Sofascore otrzymał ocenę 9,1 a Suarez mimo 2 goli 8,8.

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 22:57

Przed chwilą pokazywali materiał, w jakich warunkach mieszkają nasi lekkoatleci w Katarze. Lisek musi trzymać walizkę ze swoimi rzeczami na środku pokoju. Dlaczego? Otwiera szafę, a za drzwiami ściana xD

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492502.10.2019, 22:55

Niewykluczone, że Arsenal spotka się z Interem w LE. Chciałbym to zobaczyć.

fabregas1987 komentarzy: 2570602.10.2019, 22:53

Co to za końcówka Interu?! Zamiast grać lagę i może coś się uda to zagrali po obwodzie na własnej połowie czekając na gwizdek wtf

platinium komentarzy: 139302.10.2019, 22:52

Kurde, po tych trzech akcjach Interu z pierwszej połowy miałem pisać, że Conte > Guardiola, a tu taki feler :/

Laczekzette komentarzy: 62602.10.2019, 22:46

Szkoda Interu ale super grali

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 22:46

Godin chyba poleciał po hod-doga, a taki świetny mecz grał.

NaZawszeArsenal komentarzy: 122402.10.2019, 22:44

Żółta kartka dla Conte ustawiła mecz :/

Matti komentarzy: 278702.10.2019, 22:43

@Mihex

Pewnie z większością tych rzeczy masz racje, ze ma ciężki charakter. Ale co do ostatniego to tu była inna sytuacja. Prawdą jest to, że zgłosiły się po niego kluby na poziomie Sevilli(i sama Sevilla w tym), ale odmówił im tylko dlatego, że według niego poziom Sevilli jest taki sam jak Ajaxu. Więc sam nie widział sensu zamieniać klubu dla samego zmieniania i wolał zostać w Ajaxie. .

lays komentarzy: 3987102.10.2019, 22:43

Jutro fajnie, że gramy... Tierney i Hector beda, czuje kolejne fajne widowisko, drewno ze Szwajcarii odpocznie :D Niech WIllock i Martinelli jeszcze zagraja no i Rob!

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 22:38

A tak szczerze to też szukałem powodów dla których Ziyech został w Amsterdamie. Z wypowiedzi niektórych ekspertów i kibiców Ajaxu wynika, że Marokańczyk ma trochę problemów. Po pierwsze strasznie dużo traci, ponoć w poprzednim sezonie w Ajaxie tracił piłkę w jakiś horrendalnych ilościach, w lepszej lidze pewnie by się to mocno odbiło na drużynie. Po drugie, to już zdanie kibiców, gość musi funkcjonować jako gwiazda, bo jakby drużyna nie grała pod niego jak to jest w Ajaxie to prawdopodobnie dużo by stracił, bo sam tych 2 skrzypiec tak dobrze nie gra. A po trzecie jego charakter. Podobno przed poprzednim sezonem zgłosiły się po niego kluby pokroju Sevilli (nie tylko ona, ale półka podobna) i Hakim stwierdził, że on jest za duży na takie kluby i nie przejdzie do nich. Prawdopodobnie to znowu odstraszyło największe kluby, które nie chcą mieć kogoś o charakterze Bendtnera xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2019, 22:38

@NineBiteWolf:

Jeszcze dorzuciłbym Fekira to tajemnic okienka 2019 roku. Też niezły piłkarski kocur, a poszedł do Betisu za grosze. Tyle że tutaj można było uwierzyć plotkom, że jego kolano jest w opłakanym stanie, co póki co okazuje się fałszem.

Alonso komentarzy: 1282402.10.2019, 22:37

Jak ktoś możliwe że ktoś taki jak Valverde prowadzi Barcelone? Emery Arsenal, Solskier United, Giampaolo Milan i Brzęczek Polske? Rivaldo ogłoś kryzys trenerów.

Kris3Tears komentarzy: 440102.10.2019, 22:35

Lol Sanchez zolta kartka na lawce

Lajder komentarzy: 57502.10.2019, 22:31

TAA, to taki obrońca jak kiedyś Alves dla Barcy. Gwarancja 15 goli (asysty i gole) na sezon

thegunner4life komentarzy: 891802.10.2019, 22:31