Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thegunner4life komentarzy: 896602.10.2019, 22:27

@pauleta19:
A no no faktycznie, bo jak jesteś już w domu starców to oglądasz to o 19 i łatwiej zasnąć człowiekowi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2019, 22:24

Pamiętam jak byliśmy nazywani "małą Barceloną", co moim zdaniem było określeniem mocno obraźliwym, bo graliśmy ładniej od Barcy. Natomiast teraz jak patrzę jak Barca klepie, a jak my kopiemy się po czole to smutno włączać LM.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2019, 22:22

De Jong ma piękne te przerzuty. Robi to z taką lekkością jakby całe życie z Songiem grał.

DontCry komentarzy: 760802.10.2019, 22:21

Widać jak niedoceniany jest Matip, nie ma go i Liverpool traci 3 bramki u siebie.

Laczekzette komentarzy: 62902.10.2019, 22:20

@grzegorz1211: rozgryzles mnie XDDDDDDD

kamilo_oo komentarzy: 2356702.10.2019, 22:19

Już nawet taki Salzburg nie daje du..., tylko my wiecznie

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1402.10.2019, 22:19

Emery cel osiągnął. Chcieliśmy rywalizować z najlepszymi w tym sezonie to będziemy. Z Barcą, Realem, Liverpoolem... w Lidze Europy :)

Naburator komentarzy: 278402.10.2019, 22:00

Nie chce ujmowac nic Conte, ale bardzo podoba mi sie podnieta nim teraz xd A jak ledwo zremisowali ze Slavia to kazdy sie z niego smial. Gdzie tu sens i logika?

grzegorz1211 komentarzy: 1028302.10.2019, 21:59

@thegunner4life: I tu się zgadzam XD

Trempa (redaktor) komentarzy: 1138 newsów: 12002.10.2019, 21:59

Przeglądam LM i właśnie zdałem sobie sprawę, że jedna z drużyn : Inter, Borussia, Barca trafi do LE. No to Panie Unai, chyba trzeba będzie się postarać top 4 za wszelką cenę zdobyć, jeśli Pana Arsenal nic nie zmieni w podejściu do starć z najlepszymi.

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52402.10.2019, 21:58

Conte z Chelsea wygrał tytuł mistrzowski i FA Cup. Czekam aż Emery zgarnie takie łupy z Arsenalem.

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 21:57

Fajdek kolejne złoto, pięknie. Szkoda bardzo Nowickiego. Taka forma w tym sezonie, a akurat dzisiaj był ten słabszy dzień.

thegunner4life komentarzy: 896602.10.2019, 21:57

@grzegorz1211:

To coś jak Emery?

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34102.10.2019, 21:56

@grzegorz1211: W drugim wygrał FA CUP xD

Laczekzette komentarzy: 62902.10.2019, 21:56

@JanikK: fakt widziałem dzisiaj instastory Auby jak Lacazetta nagrywał :D genialni są :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 21:56

inter

@Laczekzette: jak odpalisz sobie teraz arsenalowego albo aumayangowego instagrama to tez jest super;p

gbn komentarzy: 377002.10.2019, 21:53

@grzegorz1211: Lipa ? W debiutanckim sezonie zdobyli mistrzostwo z Conte, rzeczywiście lipa.

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 21:52

Gra od tyłu Interu wychodzi, bo oni się ruszają, wychodzą do piłki, a tutaj wszyscy tylko czekają na piłki od Leno. Po podaniu do środkowego obrońcy reszta jest pokryta i dlatego kończy się to najczęściej stratą.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123702.10.2019, 21:52

Szczególnie w jego pierwszym sezonie w Chelsea :)

lebioda komentarzy: 12602.10.2019, 21:52