Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
platinium komentarzy: 139302.10.2019, 11:31

@RahU: Napisałeś, że Guendo jest perełką od Svena i tylko dlatego Emery go wystawia. Mavro też jest perełką od Svena i jednak nie gra w pierwszym składzie. Guendo też miał słabsze momenty, a nawet bardzo słabe momenty, a jednak grał dalej.
@RahU napisał: "Ponowię: rzecz dotyczyła wprowadzania młodzików do składu, a nie 24-letnich graczy"
Gwoli ścisłości mieli wtedy 23 lata. Po drugie nie każdy jest Mbappe czy Messim, żeby grać na najwyższym poziomie w wieku 18-19 lat. Niektórzy zawodnicy wchodzą na najwyższy poziom, nawet po 25-tym roku życia. Holding na wysoki poziom wszedł dopiero pod wodzą Emerego, tak samo Bellerin wszedł na wysoki poziom, po słabiutkim sezonie 17/18.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 102.10.2019, 11:31

@thegunner4life: Bendtner to legenda

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 302.10.2019, 11:30

ArsenalChampion to chyba rośnie na trolla na wzór AVP.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:29

@ArsenalChampion napisał: "1. Świetnie wprowadza młodzież do druzyny"
to już ustaliliśmy, że nie jest to jego inicjatywa
@ArsenalChampion napisał: "2. Dobiera taktykę zależną od przeciwnika"
to jest plus? chyba taki mocno ujemny...
@ArsenalChampion napisał: "3.paru zawodników pod jego wodzą zrobiło znaczący postęp Holding, Bellerín, Lacazette, Kolasinac"
Bellerin najpierw zapikował w dół, więc postęp, ok, ale daleku mu do prime. Kolasinac i postęp? W czym? Chyba w walce na noże bez noża.
@ArsenalChampion napisał: "4. Dogaduje się z zarządem za czym idą mądrzejsze transfery"
sam w jednym z wywiadów przyznał, że za transferami stoją odpowiednie osoby, więc on co najwyżej może zasugerować kogo chce (sugerował Nzonziego, Banegę...), zresztą wałkowałem ten temat wiele razy jaki wpływ mają współcześni trenerzy na transfery w wielu klubach @ArsenalChampion napisał: "5.Gra Arsenalu jest zdecydowanie dojrzalsza, gramy lepiej przeciwko zespołom z top 6"
Not sure if troll or just stupid @ArsenalChampion napisał: "6. Pozbywa się szrotu którego w klubie już dawno być nie powinno"
To nie on się pozbywa, to też już było wałkowane wiele razy. On katował nas grą Mikiego i katowałby do dziś gdyby go nie wypożyczono. @ArsenalChampion napisał: "bo większość ocenia Emeryego przez pryzmat ostatnich spotkań"
Yyy, to jak mamy go oceniać, przez pryzmat pracy w PSG, czy może w Sevilli? Ile ostatnich spotkań możemy brać pod uwagę, żeby ocena była rzetelna? 5? 10? Obawiam się, że będzie identyczna.

ZielonyLisc komentarzy: 2028202.10.2019, 11:29

@ArsenalChampion: Punkt 2 to abstrakcja, poza tym nie oceniamy Emeryego po ostatnich meczach tylko od początku jego pracy w AFC.

--Gervinhio---Bendtner---Chamakh---

Ławeczka: Park Chu Young, Frimpong, Walcott(wiem wiem to super legenda 14 na plecach, dla mnie to dalej facet co umiał jeden zwód i nic więcej) Carl Jenkinson, Joel Campbell i wielu wielu innych których już nie pamiętam.

iluzbg komentarzy: 34602.10.2019, 11:28

Panowie jak oceniacie dotychczasowe występy Ceballosa ?

ArsenalChampion komentarzy: 803402.10.2019, 11:26

@RahU: 1. Świetnie wprowadza młodzież do druzyny
2. Dobiera taktykę zależną od przeciwnika
4. Dogaduje się z zarządem za czym idą mądrzejsze transfery
5.Gra Arsenalu jest zdecydowanie dojrzalsza, gramy lepiej przeciwko zespołom z top 6
6. Pozbywa się szrotu którego w klubie już dawno być nie powinno
Ja wiem ze i tak jestem na przegranej pozycji, bo większość ocenia Emeryego przez pryzmat ostatnich spotkań, a nasza gra trzeba przyznać nie była najlepsza, bo wpadliśmy w mały dołek formy ze względu na słaba grę niektórych piłkarzy, ale mi się wydaje że nasza gra z czasem będzie coraz lepiej wyglądać

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.10.2019, 11:25

W tamtym sezonie też mieliśmy szerszą kadrę - był Iwobi, Mkhitaryan, wcześniej Welbeck. Myślę, że podjęto decyzję (zapewne Raul, Freddie i Unai wspólnie), by szrotu się pozbyć i dać szansę młodzikom, zamiast kupować kolejny.
No może Iwobiego to mniej dotyczy, bo chyba nie planowaliśmy go sprzedać. Ale dziwi mnie ta narracja, że cokolwiek dobrego dzieje się w klubie, to szukacie zasług u wszystkich innych poza Emerym.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 102.10.2019, 11:25

@RahU: Odstawienie Ozila i wprowadzenie Saki do podstawy, wiadomo o stylu nie ma się co wypowiadać, bo ciężko ocenić co Arsenal gra obecnie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:24

@sickstick napisał: "podczas gdy Wenger miał na każdą pozycję po 2 klasowych graczy."
Tak, tak, a kibice buczeli na Xhakę :D

MarkOvermars komentarzy: 913402.10.2019, 11:22

@Jacek1s: właśnie drugi sezon leci ;p

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:22

@platinium: Mavro jest ogórem i jest w dodatku ciągle kontuzjowany. Jak więc miałby nim grać? Ponowię: rzecz dotyczyła wprowadzania młodzików do składu, a nie 24-letnich graczy, których wprowadzać nie trzeba, bo już zostali wprowadzeni. Młodzików w zeszłym sezonie pojawiło się w lidze trzech i zagrali łącznie 134 minuty, Jak chcecie ze mną dyskutować, to rzeczowo.

thegunner4life komentarzy: 899002.10.2019, 11:22

@RahU:

Dobrze obsługuje pendrive jak włącza chłopakom powtórki.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 11:22

Ciężko grać Mavropanosem jak on jest połamany 3/4 czasu :P

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 102.10.2019, 11:21

Guendo to obecnie nasz najlepszy pomocnik, musi grać

ZielonyLisc komentarzy: 2028202.10.2019, 11:21

@sickstick: Osobiście odpuścił bym taką polemikę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.10.2019, 11:21

Środek pola: Torreira - Guendozi - Celabos.

Atak: Lewa Saka/Auba Środek: Auba/Laca prawa: Pepe/ Martineli

Obrona : Kola/Tierney
Sokratis / Holding
Bellerin/Chambers.

Niech raz tak wyjdzie po prostu bez tego Xhaki i da pograć Torreirze. Jeden z lepszych transferów w klubie a ten go trzyma na ławce ze względu na swoje Ego chyba i taktykosy, których efektów nie widać.

platinium komentarzy: 139302.10.2019, 11:20

@RahU napisał: "Guendo to perełka od Svena, więc jak mógłby nim nie grać?"
Mógłby, tak samo jak nie gra Mavropanosem. Holding i Bellerin to jeszcze stosunkowo młodzi gracze i dopiero pod Emerym wskoczyli na swój najwyższy, dotychczasowy poziom.

sickstick komentarzy: 276902.10.2019, 11:19

Czyli z jednej strony krytykujemy Unaia za styl i wyniki, mimo że musi w każdym meczu grać przynajmniej 2-3 juniorami z akademii, podczas gdy Wenger miał na każdą pozycję po 2 klasowych graczy.

Ale z drugiej strony nie możemy chwalić Unaia za granie młodzakami, bo to przecież nie jego pomysł.

Hipokryzja ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2028202.10.2019, 11:17

To, że gramy młodymi wynika też przebiegu czasu. Saka, Willock, Nelson w końcu osiągnęli wiek i jakiś tam poziom, który upoważnia ich do gry w pierwszym zespole, poza tym braki kadrowe również są przychylne dla młodzików, niemniej jednak fajnie, że Emery ich wprowadza.

Jacek1s komentarzy: 764602.10.2019, 11:15

@MarkOvermars napisał: "Ljunberg IN?"

Jestem jak najbardziej za, ale to dopiero po sezonie lub dwóch.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:14

@platinium: Guendo to perełka od Svena, więc jak mógłby nim nie grać? Rob to już raczej nie młodzież, 24 lata na karku, progres oczywiście zaliczył, ale rozmawialiśmy o wprowadzaniu młodzieży do drużyny, a nie to tym kto zaliczył progres. Bellerin to z kolei sinusoida i do swojej najlepszej formy miał jeszcze sporo.

MarkOvermars komentarzy: 913402.10.2019, 11:13

czyli co czekamy do końca sezonu czy Emery da radę i wrócimy do TOP4 a jeśli nie to Ljunberg IN? XD

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:12

a tak na marginesie...
@ArsenalChampion napisał: "wszystko co Emery robi dobrze w Arsenalu"
czyli, generalnie, co? :D

platinium komentarzy: 139302.10.2019, 11:12

@RahU: A Guendouzi? Holding i Bellerin też zaliczyli niesamowity postęp pod wodzą Emerego.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:08

@ArsenalChampion napisał: "Oczywiście wszystko co Emery robi dobrze w Arsenalu to tak naprawdę zasługa innych, a wszystko co źle to jego wina"
W końcu gadasz z sensem!

ArsenalChampion komentarzy: 803402.10.2019, 11:07

softgreat komentarzy: 208102.10.2019, 11:05

gnabry z lewym pomylili koguty z kaczkami

pelek komentarzy: 214602.10.2019, 11:02

@RahU napisał: "Obawiam się, że ta jedna rzecz, którą robi dobrze nie jest jego własnym pomysłem. Dostrzegałbym tu raczej rękę Ljungberga."
A może to efekt wprowadzonej nowej polityki klubu i wypracowany wspólnie przez zarząd, menadżera i sztab pomysł?

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 11:02

@lordoftheboard: tak, jedno wynika z drugiego. Ktoś przecież podjął decyzję, żeby posadzić obok niego Ljungberga, który trenował U23. Powód jest oczywisty.

lordoftheboard komentarzy: 822602.10.2019, 10:59

@RahU: a ja myślę że to presja zarządu.

Zaszalelismy w tym okienku. Mamy kolejne raty na przyszłe okienka, więc szukamy u siebie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.10.2019, 10:55

@JacOsc napisał: "Jedną rzecz emeryt robi naprawdę dobrze - wprowadza młodzież do składu.
Jeżeli to on byłby naszym trenerem te 5 lat temu, taki Gnabry czy Jeff mogliby dalej grać u nas"

Obawiam się, że ta jedna rzecz, którą robi dobrze nie jest jego własnym pomysłem. Dostrzegałbym tu raczej rękę Ljungberga. Wystarczy spojrzeć na poprzedni sezon, gdy obok Emery'ego siedział Bould, z młodzików w Premier League od pierwszej minuty pojawił się tylko Willock, raz, i zagrał aż 62 minuty. Oprócz tego wszedł jeszcze raz z ławki na 2 minuty przed końcem spotkania, podobnie jak Saka (aż 7 minut), a Nkethiah był szczęściarzem, który wchodził aż 5 razy z ławki, rozgrywając łącznie aż 63 minuty.

ZielonyLisc komentarzy: 2028202.10.2019, 10:35

3 godziny i 35 minut temu była godzina 7:00.

gbn komentarzy: 377102.10.2019, 10:31

Ale mistrzostwo i tak zdobyli...no ale wiadomo, konkurencja słabsza.

JacOsc komentarzy: 93602.10.2019, 10:30

Jedną rzecz emeryt robi naprawdę dobrze - wprowadza młodzież do składu.

ArsenalChampion komentarzy: 803402.10.2019, 10:26

Na przykładzie Kovaca i Bayernu widzicie co znaczy dać trenerowi czas na to żeby spokojnie pracował, pamiętam jak rok temu chciano go już zwolnić

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2019, 10:24

Dzięki, @Simpllemann:

Supertramp21 komentarzy: 64002.10.2019, 10:23

Chciałbym zobaczyć w końcu tak intensywny mecz jak wczoraj tylko z udziałem Arsenalu. Może się jeszcze kiedyś doczekamy

Ech0z komentarzy: 1041102.10.2019, 10:17

@Gunner18AFC: właśnie rośnie, bo przed meczem była świadomość że nas taki Bayern gromil 5:1 a totki pewnie coś z nimi ugraja i nas ośmiesza a tutaj proszę bardzo!

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 302.10.2019, 10:07

@Ech0z: no nie. Niby radość jest ze kuraki dostały ale jak pomyślę o tym, że my tez dostaliśmy piątkę od Bayernu (i to wiecej niz raz) to ta radość opada

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2019, 09:59

Podałby mi ktoś transmisję do Opelka - Simon na Polsat Sport extra?

Ech0z komentarzy: 1041102.10.2019, 09:58

@Gunner18AFC: my nie byliśmy finalista ligi mistrzów jak dostaliśmy 5:1

Ech0z komentarzy: 1041102.10.2019, 09:56

Ale ten Rudzki się jara tym totenhamem wrzuca te książki wciska każdemu na siłę nawet po wczorajszym meczu wciąż jesteśmy silni...

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 302.10.2019, 09:54

@Rowerinho: prawie jak nasze regularne 2:5.