Ramsey: Nasza gra zapierała dech w piersiach

Ramsey: Nasza gra zapierała dech w piersiach 21.10.2013, 10:27, Tomasz Zajac 16 komentarzy

Aaron Ramsey stwierdził, że w pewnych momentach sobotniego meczu z Norwich, gra Arsenalu "zapierała dech w piersiach". Przypomnijmy, że dzięki bramce Jacka Wilshere’a, dwóm golom Mesuta Özila oraz trafieniu Aarona Ramseya Kanonierzy wygrali tamto spotkanie 4:1 i zostali samodzielnym liderem Premier League.

22-letni Ramsey w superlatywach wypowiedział się o akcji z 18. minuty meczu i trafieniu Wilshere’a.

- To był futbol na najwyższym poziomie. Wszystko zagrane było na jeden kontakt, z dokładnością, a wykończenie akcji przez Jacka prawą nogą było doskonałe. Nasza filozofia polega na graniu właśnie w taki sposób. Zawsze chcemy sprowadzić piłkę do ziemi i grać na jeden lub dwa kontakty. Niektóre bramki zapierały dech w piersiach, jednak ćwiczymy takie rzeczy na treningach.

Młody Walijczyk rozpoczął wspomniane spotkanie na ławce rezerwowych, jednak wszedł na murawę w 38. minucie, po tym, jak wstrząśnienia mózgu doznał Mathieu Flamini. Po wejściu na boisku Ramsey kilkakrotnie próbował pokonać bramkarza Norwich, jednak sztuka ta udało mu się dopiero w 83. minucie, kiedy to w fenomenalny sposób wpisał się na listę strzelców.

- Widziałem, że dwóch obrońców pędzi z różnych stron, więc zdecydowałem, że zamarkuję uderzenie. Zobaczyłem kolejnego defensora, więc postanowiłem zrobić to jeszcze raz. Potem musiałem tylko umieścić piłkę w siatce.

- Po prostu czuję się teraz pewny siebie. To niezwykle istotna rzecz. Jestem opanowany przed bramką rywala i wykorzystuję swoje szanse - zakończył Ramsey, dla którego bramka z Norwich była dziewiątym trafieniem w sezonie.

Aaron Ramsey autor: Tomasz Zajac źrodło: arsenal.com
AFCyeah komentarzy: 26921.10.2013, 22:19

Zgadza się :)

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57021.10.2013, 22:09

Co fakt to fakt ich gra zapierała dech w piersi, ale to nie pierwszy mecz, który zapierał oddech. Wcześniej choćby z Tottkami (5-2), z NU (7-3), czy Reading (7-5) - wiele tego było.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.10.2013, 20:39

Nie potrafiłem się tym golem Wilshere'a (a raczej akcją) nacieszyć przez jakąś godzinę.. Zagrajmy tak z BvB to będzie magia.

Paniu76 komentarzy: 1246421.10.2013, 17:50

gol na 1:0 to poezja...

Verminator97 komentarzy: 1490021.10.2013, 17:40

Oby więcej takich akcji w naszym wykonaniu jak ta klepy Giroud z Jackiem.

Rider
Oczywiście, że jest coś takiego jak wstrząs mózgu, z tym, że znacząco różni się od wstrząśnienia. Wstrząs jest chyba poważniejszym urazem, tak gdzieś kiedyś wyczytałem.

AlexVanPersie komentarzy: 806421.10.2013, 11:26

No wszystko cacy, ale warto lepiej zwrócić uwagę na chaos jaki zapanował po zejściu Flaminiego i to, że cisnęli nas jak młodych.

Mocniejsze drużyny mogą wykorzystać taką słabość i wpakować z dwa gole.

Rider komentarzy: 242221.10.2013, 11:19

możecie poprawić dwa wyrazy? :) nie ma czegoś takiego jak wstrząs mózgu tylko wstrząśnienie mózgu a to jest różnica :D wczoraj się o tym dowiedziałem

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.10.2013, 11:12

wyjelismy jedno wazne ogniwo na poczatku meczu, a akcja byla taka, ze palce lizac ( Ozil tez nie bral udzialu w akcji )
Jednak przeciwnicy grajac z nami w sumie moga spodziewac sie wszystkiego.
O ile przy ataku pozycyjnym jest trudno o przebicie sie przez obrone rywali, to przy kontrach jestesmy bardzo grozni i skuteczni, tak trzymac !

roni komentarzy: 91621.10.2013, 11:05

Prezentuje się nawet kilkakrotnie lepiej, niż sprzed kontuzji, tylko pogratulować i cieszyć się.

iwasaq komentarzy: 26621.10.2013, 10:55