Ramsey: Wiem jak grać z Ipswich; Chcę wygrać Carling Cup

Ramsey: Wiem jak grać z Ipswich; Chcę wygrać Carling Cup 12.01.2011, 11:37, Łukasz Klimkiewicz 22 komentarzy

Aaron Ramsey - w dzisiejszej rozmowie z The Daily Star wyznał, że chce zapomnieć o swojej groźnej kontuzji i zdobyć wraz z Arsenalem Carling Cup.

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku podczas meczu ze Stoke City na Britannia Stadium, 20-letni Walijczyk po starciu z Ryanem Shawcrossem doznał bardzo poważnego złamania nogi. Powrót do zdrowia zajął reprezentantowi Walii około dziewięć miesięcy, po czym wracał do formy grając na wypożyczeniu w Nottingham Forest.

Ramsey znalazł się w meczowej osiemnastce w sobotnim pojedynku Kanonierów z Leeds United w ramach rozgrywek FA Cup, ale na placu gry nie spędził nawet minuty. Teraz, młody Kanonier ma nadzieję, że jutro na Portman Road w Ipswich będzie miał okazję przyczynić się do awansu do wielkiego finału Pucharu Ligi na Wembley.

20-latek już raz w swojej karierze wystąpił na legendarnym angielskim stadionie, a było to w finale Pucharu Anglii w 2008 roku przeciwko Portsmouth, jeszcze jako zawodnik walijskiego Cardiff City.

- Fantastycznie byłoby ponownie zagrać w finale. To byłoby wspaniałe doświadczenie, a zwycięstwo w tym spotkaniu byłoby jeszcze lepszym uczuciem. Mam jeszcze swój medal za drugie miejsce z 2008 roku, ale schowałem go głęboko do szuflady - powiedział Ramsey.

- Na wypożyczeniu w Nottingham Forest miałem okazję grać przeciwko Ipswich, więc mniej więcej wiem, jak należy grać przeciwko tej drużynie i pomogę swoim kolegom w wywalczeniu awansu. Zawsze lubiłem występować w Carling Cup, bo wtedy dostawałem szansę gry w pierwszym zespole i chciałbym też zagrać w finale.

Aaron RamseyCapital One CupIpswich Town autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Sky Sports

dicpauca komentarzy: 296612.01.2011, 18:34

tez mysle ze jesli wystawi go Wenger to na 100% swoich sil i talentu nie zagra..

Ciasteck2 komentarzy: 446712.01.2011, 18:07

Świetnie, że Aaron wrócił ;)

Gunner48 komentarzy: 792912.01.2011, 17:30

Nie oczekujmy od niego ekspolzji formy.

Szef komentarzy: 1303512.01.2011, 17:10

licze na jego dobry powrot do gry w naszych barwach, milo bedzie znowu go zobaczyc w naszym trykocie

AlexSong7 komentarzy: 35212.01.2011, 16:32

Ramsey zagra dziś w meczu tak podejrzewam, ale nie można zlekceważyć rywala, są nieobliczalni z Chelsea 0:7 ale z nami mogą być dużo bardziej skoncentrowani.

adam3462 komentarzy: 273212.01.2011, 16:22

Kto wie, kto wie może zagra strzeli - wygramy !

aRamsey komentarzy: 948612.01.2011, 15:44

oby dziś były jego pierwsze Kanonierskie minuty w tym sezonie. Dobrze, że już jest zdolny do gry. Mam nadzieję, że pokarze sie z dobrej strony.

laskowski19051995 komentarzy: 494512.01.2011, 15:20

Mamy duże szanse na zdobycie Carling Cup, mam nadzieję że Ramsey nam w tym pomoże i przyczyni się jakoś do zdobycia tego pucharu :))

Kaziu09 komentarzy: 325312.01.2011, 14:50

Ciekawe czy zagra, Aaron ma świetny talent, szkoda, że przytrafiła mu się taka kontuzja, ale najważniejsze, że już wrócił:)

Henry1855 komentarzy: 74712.01.2011, 13:51

Oby Wenger dal go od pierwszej minuty, oczywiscie pod warunkiem ze Aaron jest gotowy na cale spotkanie pod wzgledem fizycznym

SkrEtcH komentarzy: 33712.01.2011, 13:24

Oj tam. Na pewno da mu zagrać. Dopiero co wrócił po kontuzji a puchary tego typu są najbardziej potrzebne do pokazania się zawodnikowi po tak długiej przerwie ;]

Joker_224 komentarzy: 520512.01.2011, 13:11

Według mnie wyjdzie dzisiaj w pierwszym składzie

cavlary komentarzy: 262012.01.2011, 12:59

Fajnie byłoby zobaczyć go od pierwszych minut, ale Boss może mieć inne plany...

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26412.01.2011, 12:58

Chciałabym, żeby zagrał od początku. Aaron potrzebuje gry a jeśli strzeliłby Ipswich dzisiaj bramkę to byłby to jego wymarzony powrót do pierwszej drużyny. :)

HusarzAFC komentarzy: 150212.01.2011, 12:14

Jestem ciekaw w jakiej formie jest Ramsey. Mam nadzieje, że z takim przeciwnikiem dostanie szansę zaprezentowania się w dzisiejszym meczu.

afc4life komentarzy: 478312.01.2011, 11:48

Chcialbym go zobaczyc w pierwszej jedenastce, chyba juz czas by zaczal grac.

Dominika93 komentarzy: 293712.01.2011, 11:48

fajnie było by gdyby dostał szanse gry w dzisiejszym meczu, myślę że powinien wyjść na boisko :)

samir87 komentarzy: 259312.01.2011, 11:47

Ja sobie nie wyobrażam tego, że moglibyśmy polec w tym starciu. Trzeba zatrzeć złe wrażenie po potyczce z Leeds i wygrać w imponującym stylu.