Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 15:49

Dobra mogę aktualizować swoją listę życzeń :P

Donpedroaleone komentarzy: 74425.07.2019, 15:48

@Argudo: jak dobrze to widzieć. Każdy o tym wiedział, jednak co zobaczy na własne oczy to inaczej.

Rowerinho komentarzy: 225225.07.2019, 15:45

W Arsenalu pracują profesjonaliści i wiedzą, że jak ogłaszać transfery, to trzeba przeczekać godziny gdy informacja będzie miała największy zasięg, żeby pierwsi informację dostali prawdziwi kibice, a nie sezonowcy. To nagroda za naszą lojalność.

Szach mat, przeciwnicy Kroenke. Nie doceniliście go.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.07.2019, 15:45

Nareszcie!

Naburator komentarzy: 278425.07.2019, 15:44

Panowie o 16.30 gramy z Portugalia w beach soccera, Macie może link?

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 15:44

Napoli faworytem do pozyskania Pepe, agent Pepe jest w Neapolu właśnie.
Ja i tak dalej stawiam PSG/Bayern.

Gorczi komentarzy: 44025.07.2019, 15:43

Co ktoś słyszał ?

iluzbg komentarzy: 34625.07.2019, 15:41

Ceballos już podisał kontrakt z Arsenalem podaje Bernabeu Digital, zawodnik ma być zaprezentowany jeszcze dziś.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466925.07.2019, 15:35

@Womanizer: przecież Pogba nigdzie nie odchodzi więc?

ozzy95 komentarzy: 1953 newsów: 125.07.2019, 15:34

Polecam jeśli ktoś ma chwilę. Odpowiedź na pytanie dlaczego ściągamy Ceballosa. Emery nastawia się na swoje ulubione granie. W zeszłym sezonie byliśmy 7 drużynę z najmniejszą liczbą ataków przez środek boiska.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12125.07.2019, 15:33

@entap: W takim razie odwrotnie: magiczne zaklęcie na info o zaklepaniu Alexandra. Nie zmienia to wydźwięku ;)

entap komentarzy: 151225.07.2019, 15:30

@trempa:

przecież Xhaka był tu przed Lacą :)

Donpedroaleone komentarzy: 74425.07.2019, 15:29

@Matelko: Maguire to przykład ze można być silnym dużym klocem a radzić sobie wyśmienicie, Sokratis niech podpatrzy trochę a będzie dobrze !

schnor25 komentarzy: 1854625.07.2019, 15:29

Sporo nazwisk się przewija, a prawdopodobnie obrona będzie cienka jak sik pająka, tak jak w ubiegłej kampanii.

Matelko komentarzy: 320525.07.2019, 15:28

@Womanizer: a ja uważam, że mogą stworzyć fajny duet w środku pola a sam Pogba będzie mógł grać nieco wyżej - tak jak lubi.

PtoOk komentarzy: 220025.07.2019, 15:28

@arsenallord: tylko żeby to nie był nowy kontrakt dla Mustafiego

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 15:28

@ZielonyLisc

Myślałem, że jeszcze kupony Cię trzymają.

ZielonyLisc komentarzy: 2028325.07.2019, 15:26

@mallen: nie.

Womanizer komentarzy: 991625.07.2019, 15:25

@Matelko:

Savić to będzie ewentualny panic buy za Pogbe. Serb ostatnio był w formie 1,5 roku temu więc trzymam kciuki za takie zastępstwo. Poziom niżej niż Pogba bez dwóch zdań.

kaziu874 komentarzy: 673325.07.2019, 15:25

Skoro nikt nie jest zainteresowany biletami na Emirates Cup to zadam inne pytanie. Jeśli 2 tygodnie temu chciałem zamówić bilety, ale przy końcu przy płatności pojawił mi się biały ekran i nie przyszło mi żadne potwierdzenie zakupu, kilka dni później kupowałem po raz kolejny i tym razem wszystko poszło tak jak należy, a po paru dniach przyszły mi pocztą i jedne i drugie to co mogę zrobić w tym wypadku?

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 15:22

Zły dzień?

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 525.07.2019, 15:21

Bez paniki, Ceballos zaklepany na 100 %

Ogłoszenie to kwestia czasu. Bardziej martwią te przeciągające się negocjacje na temat Zahy, bo tracimy czas.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.07.2019, 15:21

Ciekawe czy jakieś fajne filmiki przygotowal

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11725.07.2019, 15:20

Dzisiaj coś będzie potwierdzone. Jestem pewny.

ZielonyLisc komentarzy: 2028325.07.2019, 15:20

@mallen: Cicho tam.

mallen komentarzy: 2123925.07.2019, 15:19

Było.

Matelko komentarzy: 320525.07.2019, 15:18

Harry Maguire i Milinković-Savić na radarze United.

Pozyskali już Wana-Bissakę.

Co jak co ale niedoświadczony trener wie, że zespół buduje się od defensywy.
Mogą utworzyć blok defensywny ciężki do sforsowania nawet dla City czy Liverpoolu.

ZielonyLisc komentarzy: 2028325.07.2019, 15:17

Dani Ceballos ma już nawet swoją zakładkę na oficjalnej stronie Arsenalu, jednak nie została ona udostępniona (jeszcze) do publicznego użytku. Tweet z głównego konta Arsenalu także został odpięty - od oficjalnego ogłoszenia dzieli nas kilka chwil!

Ulżyło?

caliero913 komentarzy: 125425.07.2019, 15:14

Ale ten młody Gomes pozamiatał kurczaki

migus11 komentarzy: 131425.07.2019, 15:13

Jakieś wieści kiedy oficjalka Ceballosa?

Michu komentarzy: 171125.07.2019, 15:10

Oby z Ceballosem bylo tak jak z Tielemansem, że bedzie u nas grał fenomenalnie, spodoba mu sie w Londynie i ogolnie bedzie chcial grac dalej dla Arsenalu to Perez go sprzeda, pewnie za 50-60 ale sprzeda, on woli grac Pogbami, Modriciami, Kroosami, Eriksenami czyli gwiazdami swiatowego futbolu. Obym mial racje.
Bardzo będzie mnie bolało, jeżeli Ceballos będzie gwiazda naszej druzyny, bedzie rozgrywal jak Cazorla i ogolnie dawal nam radosc, a tu nagle za rok z powrotem na Bernabeu, to bedzie smutne. Ale jestem optymista i wierze w pierwsza opcje :)

Patys69 komentarzy: 18125.07.2019, 15:09

Jak widzę kwotę za Fekira 19.75 mln to mnie w środku chce rozp...dolić! Czekam jeszcze na cenę za ziyecha...

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12125.07.2019, 15:06